صفحه 10 از 97 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط silence scream نمایش پست ها
    مگه قراره رزومیتون رو تو اس او پی بگنجونین!!؟ این فهرست 17 تایی باید بره توی سی وی یا رزومی، اونجا هم اگه جا کم اومد باید مهمترینهاشو بنویسید (باقی سوالات راجع به رزومی در بخش مربوطه)

کلا اگه محدودیت حجمی برای نوشتن دارید، بهتره هر مسئله ای که مهمتره عنوان بشه و در اون هر جمله ای که مهمتره

بله اینو می دونمپ. اما گفتم که خود دانشگاه گفته pub ها، award ها و experience ها داخل sop باشند

Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

سلام بچه ها. من امتحان جی آر ای جنرالم قسمت ریاضی نمره کمی گرفتم شدم 720. میخواستم ازتون بپرسم بخ نظرتون چه بنویسم تو SOP که بتونم این نمره کمو جبران کنم؟
    ( نمره جی آر ای سابجکتم خوب شده)
    سپاس

Senior Member naeemtop آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mpanvari نمایش پست ها
    سلام بچه ها. من امتحان جی آر ای جنرالم قسمت ریاضی نمره کمی گرفتم شدم 720. میخواستم ازتون بپرسم بخ نظرتون چه بنویسم تو SOP که بتونم این نمره کمو جبران کنم؟
    ( نمره جی آر ای سابجکتم خوب شده)
    سپاس

سلام

من هم همین سوال رو دارم
    البته من کوانت 800 شدم و وربال رو کم گرفتم
    من بین امتحان تافل و جی آر ای ام 1 هفته وقت داشتم اینو چطوری بگم

سلام بچه ها. وقتی نمره های تافل و GRE رو هم تو رزومه و هم تو online application ها می نویسیم واقعن لازم هست تو SoP هم بهشون اشاره کنیم؟ من الان SoP م بالاخره بعد از مدت ها کامل شده و برای یک جا هم مجبور شدم بفرستم چون deadline ش رسیده بود ولی برای بقیه جاها می خوام اگه واقعن لازم هست توش درباره نمره هام یکی دو جمله اضافه کنم.

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop نمایش پست ها
    سلام
    من هم همین سوال رو دارم
    البته من کوانت 800 شدم و وربال رو کم گرفتم
    من بین امتحان تافل و جی آر ای ام 1 هفته وقت داشتم اینو چطوری بگم
    به نظر من هیج اشاره ای بهش نفرمایید. اولا که درSOP هیچ لزومی به تکرار رکوردهاتون که در رزومه بوده نیست (مگر اینکه افتخار خاص یا دست آورد بزرگی باشه). دوما ذکر نکات منفی در SOP و سعی در توجیه اون روی خواننده اثر بدی داره. همونطور که بارها گفته شده نقاط ضعف را با پررنگ کردن نقاط قوت پوشش دهید نه با توجیه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsh نمایش پست ها
    سلام بچه ها. وقتی نمره های تافل و GRE رو هم تو رزومه و هم تو online application ها می نویسیم واقعن لازم هست تو SoP هم بهشون اشاره کنیم؟ من الان SoP م بالاخره بعد از مدت ها کامل شده و برای یک جا هم مجبور شدم بفرستم چون deadline ش رسیده بود ولی برای بقیه جاها می خوام اگه واقعن لازم هست توش درباره نمره هام یکی دو جمله اضافه کنم.
    هیچ لزومی نداره... مباحث قبلی در مورد SOP را مطالعه کنید.
    لا حول و لا قوه الا بالله

پیش فرض سوتی بزرگ در SOP و راه حل جبران آن

با تجربه ها و قدیمی هاسلام

من یه دونه SOP نوشته بودم و اون رو واسه ار دانشگاه تغییراتی می دادم و سامبیت می کردم متاسفانه واسه دانشگاهی در کانادا یک جمله رو اشتباها تعییر ندادم و اون اینه:

one of the good universities in U.S.A.

هر چه قدرم میل میزنم که این فایل اشتباهه عوضش کنید فبول نمیکنن؟ حالا باید چی کار کنم؟ چی می شه؟ ریجکتم؟ کسی راهی نمی دونه

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

همونطور که گفتید کاریش نمیشه کرد. خیلی خودتون رو ناراحت نکنید.
    البته بستگی زیادی به این داره که کل SOP رو چقدر شخصی سازی شده، یا مشابه تمپلیت های موجود نوشته باشید... اگر SOP کاملا اریجینال نوشته شده باشه و تنها اشکالش این یک کلمه باشه به احتمال زیاد اون رو یک اشتباه لپی تلقی میکنند و توجهی بهش نمیکنن... ولی اگر مشابهت هایی با SOP های قبلی داشته باشه یا جملاتش مشخص باشه که مال خودتون نیست، ممکنه خیلی بدبینشون کنه و حتی اطلاع دارم که برای اریجینال نبودن SOP در بعضی دانشگاه ها افراد رو ریجکت میکنند. دوستان روی این بحث originality خیلی دقت داشته باشند. در دانشگاه ما حتی برای عدم رفرنس دادن مناسب در یک تکلیف منزل و استناد به قوانین کپی رایت دانشجویانی را اخراج کرده اند! حال تصور کنید که وقتی همون اول کار بیبینند یک SOP وصله پینه شده از تمپلیت های موجود در وب (که حتی من هم الان کاملا تشخیص میدم کدام جمله از خود دانشجو و کدام جمله تمپلت است، چه برسه به اساتیدی که هزاران نمونه از این متون را تجربه کرده اند) ارسال شده و دانشجو حتی زحمت نوشتن یک SOP اصیل را به خودش نداده، چه دیدگاهی پیدا میکنند؟

پیش فرض پاسخ : سوتی بزرگ در SOP و راه حل جبران آن

نقل قول نوشته اصلی توسط sabz1983 نمایش پست ها
    همونطور که گفتید کاریش نمیشه کرد. خیلی خودتون رو ناراحت نکنید.
    البته بستگی زیادی به این داره که کل SOP رو چقدر شخصی سازی شده، یا مشابه تمپلیت های موجود نوشته باشید... اگر SOP کاملا اریجینال نوشته شده باشه و تنها اشکالش این یک کلمه باشه به احتمال زیاد اون رو یک اشتباه لپی تلقی میکنند و توجهی بهش نمیکنن... ولی اگر مشابهت هایی با SOP های قبلی داشته باشه یا جملاتش مشخص باشه که مال خودتون نیست، ممکنه خیلی بدبینشون کنه و حتی اطلاع دارم که برای اریجینال نبودن SOP در بعضی دانشگاه ها افراد رو ریجکت میکنند. دوستان روی این بحث originality خیلی دقت داشته باشند. در دانشگاه ما حتی برای عدم رفرنس دادن مناسب در یک تکلیف منزل و استناد به قوانین کپی رایت دانشجویانی را اخراج کرده اند! حال تصور کنید که وقتی همون اول کار بیبینند یک SOP وصله پینه شده از تمپلیت های موجود در وب (که حتی من هم الان کاملا تشخیص میدم کدام جمله از خود دانشجو و کدام جمله تمپلت است، چه برسه به اساتیدی که هزاران نمونه از این متون را تجربه کرده اند) ارسال شده و دانشجو حتی زحمت نوشتن یک SOP اصیل را به خودش نداده، چه دیدگاهی پیدا میکنند؟
    متن رو خودم نوشتم و خیلی خیلی شخصی هست و مربوط به همون دانشگاه هم هست فقط مشکلش این u.s.a هست که به جای کانادا نوشتم..دردم اینه یه استاد جوابمو داده بود که اکی هستی و بفرست کامل شد خبرم کن..خیلی مسخرس ولی ضایس خودمو بزنم کوچه علی چپ که من فکر کردم دانشگاه تو آمریکاس!!! لازم نیشت واسه استاده توضیخ بدم؟
    ویرایش توسط sabz1983 : December 22nd, 2010 در ساعت 10:29 PM دلیل: Saving space

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

Just send your adviser an email and mention (very briefly) that it was a laps. No big deal buddy! No worries
    ویرایش توسط sabz1983 : December 23rd, 2010 در ساعت 07:07 AM

Junior Member

با سلام
    بچه ها اگه sop که می نویسیم شبیه sop یکی از دوستام با شرایط مشابه باشه که دو سال قبل apply کرده موردی داره؟ چک می کنند که تکراری نباشه؟ آخه واقعا وقت نوشتنش رو ندارم الان؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)