صفحه 14 از 97 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    ایا sop حتما باید 1000 کلمه باشد؟ 300 تا مورد داره؟
    هر دانشگاهي شرايط خاص خود را براي نوشتن SOP مي گويد. شما بايد حتما آن نكات را رعايت نماييد. مثلا يادم مي آيد تورنتو گفته بود اگر بيش از 1 صفحه باشد، خوانده نخواهد شد.

البته بدانيد كه 300 كلمه خيلي كم است. عموما حدود 1 صفحه كافي مي باشد. ( فونت درشت و فاصله زياد از اطراف زرنگي نيست!!!)

Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering, Isfahan University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    ایا sop حتما باید 1000 کلمه باشد؟ 300 تا مورد داره؟
    درکل در نظر داشته باش که SOP نماینده شما در زمانی هست که Graduate Committee می خواد application شمارو بررسی کنه. پس کم نوشتن SOP به نفع شما نیست. به جای اینکه به SOP به چشم یک مزاحم نگاه کنید که دوست دارین از شررش راحت بشین بهتره به چشم یه فرصت بهش نگاه کنی که توش می تونی به Graduate Committee اثبات کنی که چرا اونها باید بین شما و کسایی که از شما بهترن ، شمارو انتخاب کنن. با این دید هر چی SOP بیشتر و هدفمند تر بهتر. البته همونطور که Farhang عزیز گفت به قوانین هر دانشگاه هم توجه کنید

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

Please note the title of this topic; Special questions regarding SOP".. so please ask simpler questions here

While I agree that SOP is probably THE most influential part of your package and should be considered as your ultimate chance to talk to the committee, I have to say that being concise is a critically important property of a good SOP. People spend ridiculously little time to review your application and something too big ,especially with our Iranian version of English, could easily end up in decision-makers simply disregard your application. NEVER exceed the maximum number of words... that's officially the number of words they have time for!
    Good luck

سلام . من یه سوال ابتدائی دارم. آیا لازم همون بار اول که به استاد ایمیل میزنیم و میگیم که به کارش علاقه داریم و cv رو می فرستیم همراهش sop هم بفرستیم؟ یا این sop برای مراحل بعدی هست؟

خیر. در اکثر موارد به SOP موقع اپلای رسمی نیاز میشه و جزو مدارکیه که باید به دانشگاهها ارسال بشه. مگه اینکه استادی در تماسهای بعدیش از شما بخواد که براش بفرستید.
    دوستان تازه وارد به applyabroad: پاسخ بسیاری از سوالات شما در "ویکی" موجود است یا قبلا به افراد با موقعیت مشابه شما داده شده. لطفا پیش از ارسال سوال و پست جدید کمی جستجو کنید.

با سلام ،من پذیرش دارم اما جزو مدارکی که سفارت ازم خواسته انگیزه نامه هستش توی اون چی باید نوشت؟ با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdishamsi نمایش پست ها
    با سلام ،من پذیرش دارم اما جزو مدارکی که سفارت ازم خواسته انگیزه نامه هستش توی اون چی باید نوشت؟ با تشکر
    این نامه معمولا فرمتی مشابه SOP داره با این تفاوت که شما باید دراون بیشتر انگیزه تون از انتخاب اون کشور خاص و دانشگاه رو بیان کنید و زیاد وارد جزئیات فنی و تخصصی نشید.
    به این تاپیک سر بزنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...ivation-Letter
    دوستان تازه وارد به applyabroad: پاسخ بسیاری از سوالات شما در "ویکی" موجود است یا قبلا به افراد با موقعیت مشابه شما داده شده. لطفا پیش از ارسال سوال و پست جدید کمی جستجو کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی کاربردی بوعلی

کسی میدونه فرق motivation letter با SOP چیه؟؟؟
    اصلا MOTIVATION به چه دردی میخوره؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kokomboo نمایش پست ها
    کسی میدونه فرق motivation letter با SOP چیه؟؟؟
    اصلا MOTIVATION به چه دردی میخوره؟؟؟
    Motivation letter: http://en.wikipedia.org/wiki/Cover_letter
    statement of purpose: http://en.wikipedia.org/wiki/Statement_of_purpose
    ولی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه معمولا motivation letter همان SOP است و فرقی چندانی با هم نداره ،بعضی دانشگاه ها بجای SOP این واژه را بکار می برند.
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

Junior Member

اقا من يه مشكل اساسي تو نوشتن sop دارم.اونم اينه كه من سال اول ارشدم كه تازه وارد دانشگاه شدم از اين جهت كه تو دوره ليسانس cfd و كاراي numeric كار كرده بودم با بچه ها چند تا مقاله تو ضمينه cfd و حل عددي جريان دادم كه اتفاقا پذيرفته هم شد.يعد از اون واسه گرفتن پروژه به توصيه ي يكي از دوستان رفتم سراغ انرژي خورشيدي و كاراي آزمايشگاهي.يعني الان تو رزومه من دو تا كار متفاوت هست.الان دو تا مشكل دارم.يكي اينكه چه جوري اين موضوع را توجيح كنم. و دو اينكه واسه position هاي اروپا من چيكار كنم؟ آخه من تو دو تا ضمينه مختلف كار كردم.خودمم موندم به خدا.اگه كسي چيزي به ذهنش مي رسه راهنمايي كنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)