صفحه 18 از 97 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-شریف

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

سلام دوستان. من یه ترمم رو حذف کردم. حتما باید راجع بهش تو SOP توضیح بدم؟ آخه ترمم رو حذف کردم تا بتونم بهتر واسه جی آر ای بخونم. اگا حتما باید توضیح بدم به نظرتون دلیلش روچی بگم بهتره؟
    مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط اردوان نمایش پست ها
    سلام دوستان. من یه ترمم رو حذف کردم. حتما باید راجع بهش تو SOP توضیح بدم؟ آخه ترمم رو حذف کردم تا بتونم بهتر واسه جی آر ای بخونم. اگا حتما باید توضیح بدم به نظرتون دلیلش روچی بگم بهتره؟
    مرسی
    به نظرم لازم نیست بگید. در این نامه باید مباحث کلیدی تری رو عنوان کنید.

Member vahid.abroad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology and Bioinformatics, Edinburgh University

سلام به دوستان
    در فرمی که من می خام پر کنم برای یه دانشگاهی تو آمریکا از من سوال زیر را کرده
    What are your educational goals in graduate school
    یه راهنمایی می خاستم تا بدونم چطوری باید به این سوال جواب بدم. منظورم فرمت خاصی داره یا همون 2 یا 3 خط کافیه.
    البته تو فیلد دیگه SOP هم ازم خواسته که سابمیت کنم با سوال describing your scientific interests and professional goals
    . کسی از دوستان میتونه در مورد پاسخ دادن به سوال اول منو راهنمایی کنه.

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

سلام دوستان
    اگه بخوام تو SOPاشاره کنم که یه درس خاص با دکتر X تو لیسانس گرفتم حتما باید ازش ریکام بگیرم؟(چون بنا بر دلایلی فعلا این کار واسم مقدور نیست!)
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng

با سلام خدمت دوستان، نمره GRE من کمه (3+780+320) ولی معدل هام خوبن بد نیستن (17.36 & 17.69)، تو SOP به نمره GRE اشاره کنم؟ اگه بخوام اشاره کنم، چی بنویسم؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته در SOP یا CV ذکر بشه یا نه؟

سلام دوستان
    یک نفر سوال داشت خواستم اینجا مطرح کنم
    این بنده خدا لیسانس را دانشگاه آزاد بوده ارشد اومده دانشگاه امیرکبیر. اما به شدت نمره هاش در ارشد بد شده و دو ترم مشروط شده و به زور تحصیلش را تموم کرده. حالا مونده اصلا موقع اپلای اسمی از ارشدش بیاره یا نه. اگه بیاره نکته مثبتش اینه که دانشگاه خفتیه و خارج می شناسنش. اما نکته منفی اش اینه که نمره هاش داغونه.
    می پرسه می تونه تی SOP اصلا اسمی از ارشد نیاره؟ آیا دانشگاه خارج راهی داره که بفهمه ارشد قبول شده و نگفته؟
    بنظرتون چیکار کنه این بدخت؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering- Shiraz Engineering University

سلام دوستان یک سوال ازتون داشتم.

من لیسانس و ارشد مهندسی برق دارم گرایش مخابرات، که بین دوره فو ق و لیسانس من دو سال فاصله است که البته تقریبا این دو سال مشغول خوندن واسه کنکور ارشد بودم . و در کنارش در دو شرکت به مدت چند ماه و به صورت پاره وقت مشغول بودم که البته شرکت ساختمانی بود و من بیشتر کارای تاسیات برقی می کردم که ربطی به رشته و گرایشم در فوق نداره- مخابرات، سیستم-. الان مشکلم ای جاست که این دو سال رو چه جوری در SOP شرح بدم. چون واقعا جز خوندن واسه فوق کار آکادمی خاصی نکردم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

در ضمن فعلا یک چند خط خودم در این مورد نوشتم که اینجا کپی می کنم و باز ممنون میشم در مورد این متن هم نظر بدین.

I completed successfully my undergraduate education with Honors in 2006. Immediately, I entered into the real world experience as an engineer as an intern at Fars Energy Gostar Fars Construction Company (FEGC.co) in Shiraz, Iran. After few months being as an intern, I was hired as a Supervising Engineer to help the company to design and supervise electrical installations of the company construction projects. During my work with FEGC.co, I had a chance also to participate in different practical training programs to enable myself to apply theoretical aspects of my education into practice. While obtaining a strong understanding of my filed as an engineer, I found myself extremely interested in the field of Communication because communication systems and networks have changed almost every aspects of our life over the last three decades and next generation systems are currently being developed to offer higher speed, longer battery life, improve security and increase liability. Thus, I studied hard to start my studies in the graduate level and I was successfully admitted

سلام دوستان یک سوال اساسی من در نوشتن سوپم خیلی تاکید کردم که شاگرد اول بودم و توانای واستعدادم تو رشتم زیاده (درواقع تاکید کردم تواناییم بالاست) البته از سوابقم (آکادمیک و پژوهشی)هم زیاد نوشته ام دادم سوپم را یکی خوند گفت خیلی از خودت تعریف کردی و این رو نظر کمیته تاثیر بد میذاره شما موافقید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mt1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان یک سوال اساسی من در نوشتن سوپم خیلی تاکید کردم که شاگرد اول بودم و توانای واستعدادم تو رشتم زیاده (درواقع تاکید کردم تواناییم بالاست) البته از سوابقم (آکادمیک و پژوهشی)هم زیاد نوشته ام دادم سوپم را یکی خوند گفت خیلی از خودت تعریف کردی و این رو نظر کمیته تاثیر بد میذاره شما موافقید؟
    دوست عزیز اول اینکه اٍس اُ پی تلفظ درسته ضمن اینکه قانونش اینه که شما مجازید در نوشتن sop موفقیتهاتون را اصطلاحا جار بزنید و خودتون را به عنوان یک متقاضی قَدَر معرفی کنید! تصور کنید به مصاحبه دعوت شدید و 10 دقیقه ای فرصت دارید خودتون و موفقیتها و دلایلتون برای اینکه مناسب اون پوزیشن هستید را به داوران بگید. خب اصلا اشکالی نداره بگید شاگرد اول بودید ولی نکته مهم در ذکر موفقیتها و ویژگیهای مثبت اینه که از نوشته شما خواننده برداشت خودستایی نکنه. و مثلا یکبار عنوان کردن شاگرد اولی کافی و مفیده. ضمنا اگه کسی از خودش تعریفهایی ازین دست میکنه خیلی خوبه که اساتیدی که براش توصیه نامه مینویسن هم در نامه شون به اون ویژگیهای متقاضی اشاره کنن که مساله مستدلتر بشه و فقط تعریف شخص از خود نباشه.
    دوستان تازه وارد به applyabroad: پاسخ بسیاری از سوالات شما در "ویکی" موجود است یا قبلا به افراد با موقعیت مشابه شما داده شده. لطفا پیش از ارسال سوال و پست جدید کمی جستجو کنید.

سلام دوستان
    من حدود 7 سال بعد از فوق لیسانس کار می کردم حالا برای نوشتن SOP به نظرتون چه دلیلی بیارم که تا حالا به فکر ادامه تحصیل نیفتادم؟ اگه بگم با وجودیکه علاقه زیادی به ادامه تحصیل داشتم ولی به دلیل مشکلات مالی بایستی کار میکردم خوبه؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)