صفحه 22 از 97 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس مهندسی؛ دانشجوی دکترای مدیریت

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    دوستان معدل لیسانس من 14.20 هست و ارشدم 18.4 حالا تو اس او پی یه پاراگراف در مورد course هایی که ارشد گذروندم اوردم و نوشتم تو کلاس تو هرکدوم چه نمره و رنکی اوردم. بیشتر هدفم این بود که پیشرفتمو نشون بدم. به نظرتون این کار درسته یا نباید تو اس اوپی بیارم؟ وقت زیادی ندارم اگه ممکنه راهنمایی کنید. مرسی
    سلام
    به نظر من همه اینا تو کارنامه هست و حتی یه نگاه کلی به دو کارنامه تفاوت رو نشون میده.
    شاید لزومی نداشته باشه که SOP به تشریح بیشتر کارنامه بپردازه! به نظرم SOP بیشتر جای بیان هدف از دکترا است. جایی برای بیان داستانها و تصویر مسیر تکامل علایق ریسرچی که الان براش دارید اپلای میکنید. شاید چنین متنی خیلی بیشتر نشاندهنده پیشرف شما باشه تا اینکه sop تون رو بیشتر به شکل پرینت توصیفی/توضیحی از رزومه یا کارنامه بنویسید.
    گود لاک!

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

به نظرتون آوردن اسم استاد در SOP شانسو پایین میاره؟مثلا آوردن اسم استادی که گفت اپلی‌ کن

یا بر عکس شانس بالا میره?

باعث می‌شه استاد‌های دیگه مدارکمو برسی‌ نکنن؟

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    به نظرتون آوردن اسم استاد در SOP شانسو پایین میاره؟مثلا آوردن اسم استادی که گفت اپلی‌ کن

یا بر عکس شانس بالا میره?

باعث می‌شه استاد‌های دیگه مدارکمو برسی‌ نکنن؟
    اگر اسم استادی رو در SOP بیارین به احتمال زیاد اساتید دیگه رزومه شما رو نگاه نخواهند کرد چون فکر میکنن قبلا همانگ کردین با اون استاد

سلام دوستان
    حتما لازمه که آدم تو sop به فیلد خاصی اشاره کنه و بگه تو چه زمینه ای می خواد کار کنه؟
    آخه برای فوق لیسانس فیزیک که بعضی دانشگاهها می گن از سال دوم RA میدن که علاقمندی شما معلوم شده باشه و اینکه من سابقه پژوهشی و مقاله خاصی ندارم ، چه جوری بگم من علاقمندم به فلان گرایش؟
    یه سوال دیگه اینکه میشه به چند تا گرایش اشاره کرد و گفت من به اینا علاقه دارم؟ و باید هر سه تا گرایش رو دانشگاه داشته باشه ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط mSky نمایش پست ها
    سلام دوستان
    حتما لازمه که آدم تو sop به فیلد خاصی اشاره کنه و بگه تو چه زمینه ای می خواد کار کنه؟
    آخه برای فوق لیسانس فیزیک که بعضی دانشگاهها می گن از سال دوم RA میدن که علاقمندی شما معلوم شده باشه و اینکه من سابقه پژوهشی و مقاله خاصی ندارم ، چه جوری بگم من علاقمندم به فلان گرایش؟
    یه سوال دیگه اینکه میشه به چند تا گرایش اشاره کرد و گفت من به اینا علاقه دارم؟ و باید هر سه تا گرایش رو دانشگاه داشته باشه ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    شدیدا توصیه میکنم که بنویسی تو اس او پی فیلد مورد علاقه ات رو. چون اینجوری معلوم میشه که چرا داری اپلای میکنی و کلا اپلیکیشنت خیلی هدفمند میشه. اشکال نداره که background نداری. بنویس از فلان درس و فلان درس خوشم اومد. بعد رفتم نحقیق کردم و با استادام حرف زدم و دیگه خیلی بیشتر خوشم اومد
    البته قرار نیست بعدا تو همین گرایش درس بخونیاااااا میتونی بری یه چی دیگه کار کنی اما همینکه بنویسی تو اس او پی که اینقدر مصمم هستی و passion خودت رو پیدا کردی عالیه.
    نباید گرایش ها زیاد دور باشن از هم. مثلا اگر کل فیزیک به 4 بخش تقسیم بشه تو نگو عاشقه 3 تاشون هستی. اینجوری طرف فکر میکنه کلا زیاد علاقه مند نیستی و فقط میخوای تو یه گرایشی درس بخونی. خوب این اصلا خوب نیست. هرچی فیلد کاری خودتو محدودتر کنی اس او پی ت professional تر میشه و شانست بیشتر اما از اونطرف اساتیدی که باهات مچ میشن و کمتر و شانست کمتر پس باید optimum رو پیدا کنی.
    اگر دانشگاه اون گرایشو نداره باشه روش نیار زشته :دی نگو من اینو دوس دارم شما ندارین هه هه :دییییی در عوض بگو فلان گروه دانشگاه شما خیلی پر کارن و خیلی علاقه مند میباشم به تک تک اعضاشون :دی
    موفق باشی عزیز
    لیست تقریبا کامل دانشکده های مکانیک آمریکا و کانادا و اطلاعات تقریبا کامل admission آنها
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?37107

سلام دوستان. یه دانشگاهی از من 3 تا نامه میخواد به شرح زیر:
    1-a cover letter addressing why you have decided to apply to ###uni for PhD
    2- an essay no more than 1500 words stating the topic of your future dissertion and selected focus of study
    3- a review of interaction and experience in architectural practice.
    من واقعاً گیج شدم. من یه SOP نوشتم که توش از graduate & undergraduate & papers & future goals for PhD neveshtam. حالا چه جوری اینا رو پخش کنم تو این سه مورد؟
    ممنون می شم کمک کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط nilooapply نمایش پست ها
    سلام دوستان. یه دانشگاهی از من 3 تا نامه میخواد به شرح زیر:
    1-a cover letter addressing why you have decided to apply to ###uni for PhD
    2- an essay no more than 1500 words stating the topic of your future dissertion and selected focus of study
    3- a review of interaction and experience in architectural practice.
    من واقعاً گیج شدم. من یه SOP نوشتم که توش از graduate & undergraduate & papers & future goals for PhD neveshtam. حالا چه جوری اینا رو پخش کنم تو این سه مورد؟
    ممنون می شم کمک کنید.
    اس او پی ای که نوشتی مربوط به مورد دوم میشه بیشتر. فقط future goals for PhD رو که نوشتی رو بزار تو اولی. سومی هم یه جورایی فکر کنم سابقه کاریت رو میخواد. سعی کن ریسرچ هاتو با سوابق کاریت قاطی کنی و بزنی تو مورد سوم.
    لیست تقریبا کامل دانشکده های مکانیک آمریکا و کانادا و اطلاعات تقریبا کامل admission آنها
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?37107

یه نفر sop من رو تصحیح کرده آخرش نوشته:
    Moreover, the prestige of the university is renowned worldwide, and its ideal location and campus would have an immense effect on my character and provide a perfect opportunity for excellence in my future life.
    حالا مثلا برای دانشگاهی با رنک حدود 500 یا بالاتر من بنویسم که دانشگاهتون خیلی معروفه مسخره نیست؟
    کلا این جمله های کلیشه ای بیشتر مفیده یا مضره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس مهندسی؛ دانشجوی دکترای مدیریت

نقل قول نوشته اصلی توسط mSky نمایش پست ها
    یه نفر sop من رو تصحیح کرده آخرش نوشته:
    Moreover, the prestige of the university is renowned worldwide, and its ideal location and campus would have an immense effect on my character and provide a perfect opportunity for excellence in my future life.
    حالا مثلا برای دانشگاهی با رنک حدود 500 یا بالاتر من بنویسم که دانشگاهتون خیلی معروفه مسخره نیست؟
    کلا این جمله های کلیشه ای بیشتر مفیده یا مضره؟
    من با شما کاملا موافقم!
    به نظر من یکی از اصلی ترین دلیل های انتخاب یک دانشگاه باید "ریسرچ اینترست" باشه. اینکه شما بگید به مواردی علاقمندید که اون دانشکده و/یا اساتیدش روش کار میکنند. در بالای اس او پی هم بیشتر به اون موارد و درسهای مرتبط با اون اشاره کنید که آخر اس او پی برای خواننده make sense کنه. آدروایز، فقط آخرش هم گفتن که من به همونایی که شما علاقمندی علاقمندم یه مقداری نچسبه
    گود لاک!

سلام دوستان
    یه سوال دارم. در SOP ما تو یه پاراگراف درباره دلایلمون رو برای انتخاب اون رشته و دانشگاه و حتی کشور بیان می کنیم. اما این مطالبی که می گیم یا از سایت خود دانشگاه پیدا می کنیم و یا از سایت های معتبر دیگه. می خوام بپرسم در این حالت که ما داریم از اطلاعات موجود در اینترنت یه جورایی کپی می کنیم(مفهومش کپی هست ولی ساختار جملات متفاوت هست) از نظر اون کمیته پذیرش برامون مشکل ایجاد نمیشه؟ چون اون ها وقتی می خونن میفهمن که این مطالب در خود سایت دانشگاه گفته شده و یه جورایی ما فقط تکرارشون کردیم.
    ممنون
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)