صفحه 56 از 97 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

سلام،
    برای توضیح معدل لیسانس که دلایل واقعیش ، فعالیت دانشجویی (سیاسی و صنفی)، ورزش، فعالیت اجتماعی و کار بوده، یعنی کلا اصلا درس نخوندم همش اینکارها رو کردم. کدوم ها رو نیارم به نظرتون؟
    معدل فوق بالای 18، معدل لیسانس کمتر از 14.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط namoplus نمایش پست ها
    سلام،
    برای توضیح معدل لیسانس که دلایل واقعیش ، فعالیت دانشجویی (سیاسی و صنفی)، ورزش، فعالیت اجتماعی و کار بوده، یعنی کلا اصلا درس نخوندم همش اینکارها رو کردم. کدوم ها رو نیارم به نظرتون؟
    معدل فوق بالای 18، معدل لیسانس کمتر از 14.

در SOP مسائل سياسي ، مذهبي ، تبعيض نژادي ، تفاوتهايي كه به لحاظ جنسيت حاصل شده و ... آورده نميشه. جزء استاندارد نوشتن SOP نيستند. ‌ورزش و اجتماعي هم تنها بشرطي كه با هدف آينده منطبقه يا باعث رشد برخي ابعاد شخصيتي شده.

شادزي
    ویرایش توسط Simon : December 5th, 2013 در ساعت 11:13 AM
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Business,Rutgers Uni

Simon عزیز نظرتون راجع به محدودیتهایی که تفاوت جنسیتی ایجاد کرده و مثلن طرف تونسته با اینکه محدودیت داشته وارد فلان سایت صنعتی بشه بدلیل جنسیت،اما بکگراند صنعتیش و کارهای پژوهشیش باعث شده که اون محدودیته نادیده گرفته بشه و بتونه وارد اون محیط صنعتی بشه!کار کنه!برای مثال صنایع بزرگی مثه فولاد که خانوما حق ندارن وارد سایت بشن! این دور زدنه محدودیته خودش یه پوئن مثبت نیست به نظرتون که تو SOP بیاد! من نمیگم خانومی تو sop بنویسه آه نمیدونین ما چقد بدبختی کشیدیم تو این کشور و هیچجا کار نتونستیم بکنیم و این صحبتا! فکر میکنم گاهی لازمه مثلن اگر خانومی تجربه کار تو صنعتی که این محدودیت رو صراحتن اعمال میکنه، داره بگه! به نظرتون درسته این فکر؟
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم>>>موچیم که آسودگی ما عدم ماست.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alinina نمایش پست ها
    Simon عزیز نظرتون راجع به محدودیتهایی که تفاوت جنسیتی ایجاد کرده و مثلن طرف تونسته با اینکه محدودیت داشته وارد فلان سایت صنعتی بشه بدلیل جنسیت،اما بکگراند صنعتیش و کارهای پژوهشیش باعث شده که اون محدودیته نادیده گرفته بشه و بتونه وارد اون محیط صنعتی بشه!کار کنه!برای مثال صنایع بزرگی مثه فولاد که خانوما حق ندارن وارد سایت بشن! این دور زدنه محدودیته خودش یه پوئن مثبت نیست به نظرتون که تو SOP بیاد! من نمیگم خانومی تو sop بنویسه آه نمیدونین ما چقد بدبختی کشیدیم تو این کشور و هیچجا کار نتونستیم بکنیم و این صحبتا! فکر میکنم گاهی لازمه مثلن اگر خانومی تجربه کار تو صنعتی که این محدودیت رو صراحتن اعمال میکنه، داره بگه! به نظرتون درسته این فکر؟

بله صحبت شما كاملا صحيحه اما تجربه ثابت ميكنه ما در بيان اين مطلب ناگهان به ياد محروميت هايي كه كشيديم ميوفتيم و دستخوش احساسات ميشيم و به صحراي كربلا ميزنم كه:
    " واي شما نميدونيد من چطوري درس خوندم و با چه وضعي رفتم در اين شركت مردسالار و من محروميت هاي زيادي كشيدم " كم كم كار بالا ميگيره و پاراگراف به اينجا ميرسه كه : " در اين كشوري كه من زندگي ميكنم ارزش ... فلان است و فلان چيزها ناديده گرفته مي شود و ..." آخر سر هم پاي حقوق بشر به وسط كشيده ميشه. من اينها رو عينا ديدم. اگر شخص بر روي احساساتش تسلط داره و ميتونه زيبا Embellish كنه خيلي هم عاليه. مطلع هستيد كه در شاخه هاي مهندسي خيلي فشار رو اينه كه فضا براي خانم ها باز باشه و بسيار استقبال ميشه كه خانم ها تا حد امكان درصد پذيرششون در مهندسي بالا بره. قطعا يك SOP عالي كمك خوبيه به چنين انتخابي.

شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Pittsburgh

سلام
    می خواستم بدونم که آیا در اس او پی باید اسم استادی نوشته بشه یا اینکه ضرورتی نداره. می دونم که بعضی کاها گفتن که بذاریم اما اگه از دانشگاهی که میخوام اپلای کنم، از هیچ استادی جوابی نداشته باشم اون وقت تکلیف چیه؟ رزومه جوبی دارم اما متاسفانه هنوز جواب مناسبی مگرفتم!

میشه لطفا راهنمایی کنید
    مرسی
    امیر

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmostafaei نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بدونم که آیا در اس او پی باید اسم استادی نوشته بشه یا اینکه ضرورتی نداره. می دونم که بعضی کاها گفتن که بذاریم اما اگه از دانشگاهی که میخوام اپلای کنم، از هیچ استادی جوابی نداشته باشم اون وقت تکلیف چیه؟ رزومه جوبی دارم اما متاسفانه هنوز جواب مناسبی مگرفتم!

میشه لطفا راهنمایی کنید
    مرسی
    امیر
    بد نیست که اسم استادهایی ذکر بشه که مایل هستید به اپلیکیشن شما نگاهی بیندازند. الزامی نیست ولی میتونه هر چند اندک، باعث بالا رفتن شانستون بشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

دوستان نمیدونم سوالمو جای درستی مطرح میکنم یا نه ولی جای مناسبی هم پیدا نکردم...امیدوارم پاک نشه!
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به نظرتون داشتن یک ترم مرخصی تحصیلی در دوره ارشد مشکلی برای ادمیشن ایجاد میکنه؟ آیا این مورد باید در SoP توضیح داده بشه؟ ممنون پیشاپیش
    ویرایش توسط sympathetic : December 7th, 2013 در ساعت 02:57 PM

Junior Member peyman.gha آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

سلام دوستان
    در جواب How you will finance your studies که دانشگاه خواسته اشاره بشه در ML (در صورتی که خانواده داره ساپورت میکنه)جواب مختصری مد نظرتون هست که من بنویسم؟
    مرسی

سلام...به نظر دوستان اگه از یه استاد که خیلی هم استاد با ملاحظه ای هست بخوایم که sop مونو بخونه و نظرشو بگه بد نیست؟تاثیر منفی نمیذاره؟کسی تا حالا این کارو کرده؟
    ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط sympathetic نمایش پست ها
    دوستان نمیدونم سوالمو جای درستی مطرح میکنم یا نه ولی جای مناسبی هم پیدا نکردم...امیدوارم پاک نشه!
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به نظرتون داشتن یک ترم مرخصی تحصیلی در دوره ارشد مشکلی برای ادمیشن ایجاد میکنه؟ آیا این مورد باید در SoP توضیح داده بشه؟ ممنون پیشاپیش
    مرخصی گرفتن مسئله ای نیست که نیاز به توضیح داشته باشه؛ مهم اینه که دستاوردهای دورۀ ارشد شما رضایت بخش باشه. برای هر کسی ممکنه مشکلی پیش بیاد که مجبور بشه مدت کوتاهی از درس دست بکشه. ضرورتی برای این کار وجود نداره.

ضمناً statement of purpose یعنی بیان هدف شما در فاز تحصیل و علت انتخاب دپارتمان مذکور و میزان تناسب این انتخاب با هدف های شما و البته دلیل شما برای اینکه میتونید انتخاب خوبی برای دپارتمان مذکور باشید. پس دیگه جایی برای توضیح مرخصی شما نمیمونه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)