صفحه 6 از 97 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : اشاره به برگشتن ودلایل برگشتن پس از اتمام دوره تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط eman
    با سلام خدمت دوستان

شخصی می گفت علیرغم تاکیدسفارت بر بازگشت پس ازتحصیل ولی اساتید علاقه دارند که شما بمانید!!
    کلا درSOP اشاره کنیم که مثلا در شهرما کسانی که این مدرک را دارند بسیارکم هستند و این یکی از انگیزه ای من برای ادامه تحصیل وبرگشتن است.

متشکرم
    برای دانشگاه اهمیتی نداره که شما بمونی یا نه البته اهدافت برای بعد از اتمام تحصیل مهمه ولی‌ جاش اهمیت نداره.

مهم اینه که بگی‌ من به خاطر این دلایل به این رشته در این دانشگاه علاقه دارم. البته مساله سفارت کاملا فرق می‌کنه و می‌خواد مطمئن بشه که شما بر میگردی.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

پیش فرض پاسخ : چند تا سوال درباره ی SOP ؟

سلام دوستان ، من تقریبا تازه کارم واسه همین شاید سوالام ابتدایی جلوه کنه(گفته باشم!) می خواستم بدونم توی SOP و در قسمت Objective در رزومه میشه به گرفتن فاند اشاره کرد یا نه؟
    هوای خونه برگشته/تموم جاده بارونه/یه حسی تو دلم میگه/تو نزدیکی به این خونه

نقل قول نوشته اصلی توسط bijanh_2006
    سلام دوستان ، من تقریبا تازه کارم واسه همین شاید سوالام ابتدایی جلوه کنه(گفته باشم!) می خواستم بدونم توی SOP و در قسمت Objective در رزومه میشه به گرفتن فاند اشاره کرد یا نه؟
    تا جایی که من اطلاع دارم- خیر
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bijanh_2006
    این کار نه معمول هست و نه لازم..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.Sh
    همونطور که حسین عزیز اشاره کردند نیازی به امضا ندارین- میتونید ابتدا یا انتهای متن اسمتون رو بنویسید
    چرا نباید متن sop رو justify کنیم؟ لطف میکنین اگه توضیح بدین

سلام
    از دوستاني كه براي DELFT ، ميشه اون قسمتي از sop كه راجع به چرا delft انتخاب كردن توضيح دادن واسه من mail كنن؟
    sepideh8891@yahoo.com

Junior Member

Question پاسخ : چند تا سوال درباره ی SOP ؟

چند سئوال درباره SOP داشتم
    1) اشکالی داره که توی SOP درباره علاقه مندی مون در چند رشته بنویسیم؟
    2) اگر در رشته ای فقط علاقه مند هستیم و اطلاعاتی درباره اون نداریم به نظر بد نیست که متقاضی اون باشیم؟
    3) فرض کنیم درباره رشته های علاقه مند هستیم بنویسیم اگر در رشته های در اولویت بعدی قرار دارند تخصص بیشتری داشته باشیم تا اولویت اولمون به نظر نوشته ما باز هم ایرادی نداره؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض سوالات خاص در نوشتن SOP

کاربران گرامی،

از این تاپیک برای مطرح کردن سوالات خاص در مورد SOP استفاده کنید.

با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil , Missouri S&T

نقل قول نوشته اصلی توسط math نمایش پست ها
    چند سئوال درباره SOP داشتم
    1) اشکالی داره که توی SOP درباره علاقه مندی مون در چند رشته بنویسیم؟
    2) اگر در رشته ای فقط علاقه مند هستیم و اطلاعاتی درباره اون نداریم به نظر بد نیست که متقاضی اون باشیم؟
    3) فرض کنیم درباره رشته های علاقه مند هستیم بنویسیم اگر در رشته های در اولویت بعدی قرار دارند تخصص بیشتری داشته باشیم تا اولویت اولمون به نظر نوشته ما باز هم ایرادی نداره؟
    there is no problem with anything in writing a SOP, what you need to consider is that how to catch the Prof's attention. if you indicate your interest in various fields of study, you're showing your eagerness in different areas and this may even increase your chance. they may think that you're having multiple capabilities and can be used in various topics. by the way you should not emphasis on that, since you are applying to one esp. field of study and you better write more about your experience and resume on that esp. area.
    for the second Q, it's not bad at all but your chance will be lower since you do not have much to say in that area.
    and for the 3rd one: same as the second response applies for this one as well. good luck

it is recommended to write more exact and deeper related to the field of study you are applying in which. e.g. the related works of the prof with your interests. similarities of your works so far. your interest in prof's publications, etc ..
    اگر هنوز زنده ای برای این است که هنوز به آنجا که باید باشی نرسیده ای

Junior Member asad saghari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    asd

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

با سلام ، من کارشناسی هوافضا از دانشگاه مالک اشتر دارم و با توجه به شرایط تحصیلیم موفق به کسب بورس تحصیلی کارشناسی ارشد اونجا شدم ، که البته نپذیرفتم. از طرفی از چندتا از صنایع وابسته به وزارت دفاع دعوتنامه همکاری داشتم که به خاطر اهدافم نپذیرفتم .
    به نظرتون نوشتن این موارد و دلایل رد پیشنهاد ها تو SOP تاثیر مثبت داره یا منفی ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)