صفحه 60 از 97 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط shalaleh نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من تو استفاده ار اطلاعات وب سایت استاد تو SoP مشکل دارم. نمیدونم اصلا چطوری بنویسم که به یه استاد خاصی محدود کنم SoP رو. اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.
    من اينجور محدود ميكردم:
    Seraching your website, i found the researchs of Dr.... Very intresting specialy in the field of .... Hich is which is relevant to my research....

Junior Member peyman.gha آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

سلام دوستان،
    اگه بخوایم شروع کنیم که در آینده دور،بعد فوق و دکترا می خوایم چیکا کنیم چطور شروع کنیم بهتر هست؟ مثلا My future plan is to... خوبه
    مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman.gha نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    اگه بخوایم شروع کنیم که در آینده دور،بعد فوق و دکترا می خوایم چیکا کنیم چطور شروع کنیم بهتر هست؟ مثلا My future plan is to... خوبه
    مرسی
    بله.اما اگر ميخواين به يه موضوع خاص اشاره كنيد ميتونيد بگين
    my ultimate gial is to....
    موفق باشيد

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سری ایده ی ناب در مورد ساختن SOP دارم که معلوم میکنه دقیقا این SOP مال خودمه؛ مثلا از نظر ساختار کلی و فرم نوشتار و ... . بنظرتون اگر ساختار آکادمیکش حفظ بشه ولی با اکثر SOPهای موجود فرق بکنه، مشکلی پیش میاد؟ ممکنه اساتید به علت غیرمعمول بودن شکل SOP خوششون نیاد.
    هرچند بنظر خودم اگر استاد باشم و یه دانشجویی همچین SOPای برام بفرسته ردش نمیکنم و خیلی هم خوشم میاد چون خلاقیت بخرج داده

ApplyAbroad Senior Veteran
    sahar_2013 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dana22 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سری ایده ی ناب در مورد ساختن SOP دارم که معلوم میکنه دقیقا این SOP مال خودمه؛ مثلا از نظر ساختار کلی و فرم نوشتار و ... . بنظرتون اگر ساختار آکادمیکش حفظ بشه ولی با اکثر SOPهای موجود فرق بکنه، مشکلی پیش میاد؟ ممکنه اساتید به علت غیرمعمول بودن شکل SOP خوششون نیاد.
    هرچند بنظر خودم اگر استاد باشم و یه دانشجویی همچین SOPای برام بفرسته ردش نمیکنم و خیلی هم خوشم میاد چون خلاقیت بخرج داده
    به نظر من، چیزی که بیشتر از همه در نوشتن sop مهمه، اینه که تاثیرگذار باشه. مطالب مهم و امتیازات فرد و برجسته نشون بده و طبقه بندی مناسبی داشته باشه، فکر نمی کنم کلا تغییر ساختارش تاثیر منفی داشته باشه، مگه اینکه خیلی نامتعارف و گیج کننده باشه. در یک کلام زیاده روی در خلاقیت هم خیلی خوب نیست اما متعادلش به نظر من تاثیر مثبت داره. حتما sop رو بدین تعدادی از دوستانتون و اساتیدی که می شناسین بخونن و نظرشون و بگن.
    همواره به آینده فکر کن، هنوز کتاب هایی برای خواندن، غروب هایی برای تماشا کردن و دوستانی برای دیدن وجود دارند.

دوستان یکی از دانشگاه ها اینوگفته:
    the applicant should include their expression of interest, ...

• A description of research interests together with a summary of skills

با توجه به دو خط بالا یعنی منظورش اینه من sop باید بنویسم و کاملا به فرمت sop???
    یا اینکه همین طوری بدون هیچ فرمتی ، تیتر وار لیست interst ها رو بنویسم???
    و این که تا چه میزان باید توضیح بدم اخه هیچ موردی مبنی بر حداقل حداکثر هم نذاشته
    لطفا تا جایی که امکانش هست راهنماییم کنید چه طوری بنویسم

آفیس شون هم رفتن تعطلیلات و میل ها رو automatic تنظیم شده و چند روز دیگه هم ددلاینه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal85 نمایش پست ها

با توجه به دو خط بالا یعنی منظورش اینه من sop باید بنویسم و کاملا به فرمت sop???
    و این که تا چه میزان باید توضیح بدم اخه هیچ موردی مبنی بر حداقل حداکثر هم نذاشته

آفیس شون هم رفتن تعطلیلات و میل ها رو automatic تنظیم شده و چند روز دیگه هم ددلاینه
    تقریبا همه دانشگاه ها تاکید دارن که SOP به صورت متن توصیفی نوشته بشه. اگر قرار بود لیست وار صحبت کنید که CV کفایت میکرد. به این شکل بنویسین.

به جای اینکه بگین
    Interests:
    1. early modern European history
    2. near eastern studies

بگین
    I am mostly interested in the early modern European history, and I have an affinity towards near eastern studies.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal85 نمایش پست ها

1-توصيف وار
    2-نشان دهنده ي قوت شما در نوشتار به انگليسي
    3- بدون ايرادات گرامري
    4-كوتاه
    5-شامل تجربيات گذشته كه منجر به تصميم شما براي ادامه ي تحصيل شده
    6-شامل چشم انداز آينده حتي بعد از اتمام تحصيلات
    7-چرا اين دانشگاه انتخاب شده.
    8-تماما نقاط قوت و بدون هيچ اشاره ايي به نقاط ضعف(در صورت توجيه مشكلاتي در رزومه حتما از ديدگاه مثبت بيان شه)

شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member sepideha آواتار ها

دوستان یکی از دانشگاها گفته sop باید up to 500 word باشه. از آنجایی که sop من 1500 کلمه بود، بسختی رسوندمش به 900 کلمه.
    دیگه حیفم میاد کمش کنم، چون کاملن story اش بهم میخوره و دیگه تاثیرگذار نمیشه!
    بنظرتون با همین 900 تا بفرستم مشکل ساز میشه؟

به ادمیشن آفیسشون sop رو فرستادم،گفتش:

Unfortunately, admissions staff cannot review application materials and provide direction. Please use your best judgment.
    ...Hope for the best and prepare for the worst
    امیدوار باش برای بهترین و آماده شو برای بدترین...

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sepideha نمایش پست ها
    دوستان یکی از دانشگاها گفته sop باید up to 500 word باشه. از آنجایی که sop من 1500 کلمه بود، بسختی رسوندمش به 900 کلمه.
    دیگه حیفم میاد کمش کنم، چون کاملن story اش بهم میخوره و دیگه تاثیرگذار نمیشه!
    بنظرتون با همین 900 تا بفرستم مشکل ساز میشه؟

به ادمیشن آفیسشون sop رو فرستادم،گفتش:

Unfortunately, admissions staff cannot review application materials and provide direction. Please use your best judgment.
    سلام

حيفتون مياد 900 رو كم كنيد حيفتون نمياد مداركتون اصلا خونده نشه؟ من توصيه ميكنم فقط در حد اهداف آينده رو همون 500 كار كنيد. بازم خودتون ميتونيد تصميم بگيريد.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)