صفحه 7 از 97 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

احیانا یہ کپی از SOP برای سفارت کہ ارسال نمیشہ؟؟؟
    چون تو SOP نمی خوام بگم کہ جامعہ ما نیاز دارہ، اما تو سفارت می خوام تاکید زیاد کنم کہ اینجا منو زیاد لازم دارن :دی

Junior Member

سلام من این سوال را یک جای دیگه پرسیده بودم اما جوابی نگرفتم. فکر کنم این جا مناسبتر باشه:

من و همسرم هر دو قصد اقدام برای PHD در فیلد مدیریت داریم. رزومه کاری و تحصیلیمان بسیار شبیه به هم است. به نظر شما برای این که شانس پذیرش در یک دانشگاه برای هر دو نفرمان ایجاد شود، در SOP از این که زن و شوهریم حرفی بزنیم یا خیر؟ CVهایمان هم بسیار شبیه است. مقالات، رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشگاه محل تحصیل، سوابق کاری و ....

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

به trader82:
    البته بنده کوچکتر از این هستم که در این باره نظر بدم و خودم تازه امشب میخوام شروع کنم! ولی چون نود درصد مطالب این تالار رو خوندم، عرض کنم یه جایی دیدم که طرف همسرش در اون دانشگاه درس میخونده و دوستان نظر دادند که آوردن این موضوع توی SOP خوبه!
    ولی با توجه به چیزهایی که یاد گرفتم اینجا، باید طوری باشه که به عنوان یه وزنه استفاده بشه، نه اینکه تنها دلیل باشه.
    در مورد شما مثلا اینکه یه زن و شوهر با هم در یک رشته و تخصص فعالیت میکنند به طبع قدرت بیشتری داره، یعنی اینکه دوتا شریک زندگی دوتا همکار هم هستند. به نظرم مثبته، ولی لوثش نکنید، مثلا میتونید این رو بپرورونید که با هم بودنتون در پیشرفتتون چقدر تاثیر داشته و میتونه داشته باشه!

البته اینا نظر شخصی بنده بود و اصلا بعنوان نظر یه فرد با تجربه ندونید حرفهام رو...

-----------------------------------------------------------------------------------------
    خب حالا خودمم یه سوالی داشتم:
    ببینید دانشگاهی که دارم واسش اپلای الکترونیکی انجام میدم، علاوه بر انگیزه نامه ی حداکثر دو صفحه ای، تو یه مرحله ای اومده خواسته که brifely توضیح بدیم توی تکست فیلد که چرا این مثلا؟ یا چرا اون؟ یا چرا این دانشگاه؟
    خب سوال من اینجاست که اگه اینجا بخوام بگم - هر چند خلاصه - خب جواب اینا همه موادی هست که قرار هست در SOP م بپرورونم!
    یعنی همین الان من هفت هشت تا یک دو سه خطی نوشتم که میخوام همینها رو مایه ی کار کنم، پرورش بدمک، مرتب کنم و تصحیح و بازنگری انجام بدم. خب جواب این تک سوالها که قشنگ تو بعضی از این یادداشتهای کوتاه اومده

میدونید منظورم اینه که میترسم با گفتن این خلاصه ها تو تکست فیلدها ممکنه واسه نامه ی اصلی مطلب کم بیارم! یا تکراری بشه!
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

خب جواب اون سوال خاصمون رو که شوربختانه نتونستیم بگیریم، امیدوارم که این سوال خاص ترم مورد توجه و تفقد قرار بگیره:

یادم میاد اوایل که خیلی سریع مطالب فروم رو مطالعه می کردم، فکر کنم تو بخش روادید یه جایی که الان یادم نیست، دیدم کسی نظر داده که مثلا طرف از علاقه مندیش به coding گفته و بخاطر همین ریجکت شده!
    حالا من هم تو SOPم میخوام از علاقه م به کریپتوگرافی بگم و ...
    برای آلمان هست رشته ی CS

آیا خیلی مهمه و SOPم رو از این محور که میتونستم روش مانور بدم محروم کنم یا نه!؟

با سپاس
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

نظرتون درباره اینکه sop رو بدم یه موسسه مهاجرتی که اینکار رو نیز انجام می ده چیه؟
    آیا کسی تجربه ای در این زمینه داره؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

به نظرتون بده تو SOP یکی بنویسه "تو خونواده ای به دنیا اومدم که پدر و مادرم بی سواد بودن؟!"
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

ببینید بطور کلی هر مسئله ای که بتونید اون رو به سمت و سویی سوق بدید که به نفعتون باشه، یعنی توانایی شما رو نشون بده و انگیزه ی بالاتون برای اون رشته ی بخصوص، و بتونید از عنوان کردنش بهره ببرید خوبه و زمانی عالی میشه که به شیوه ی منحصر به فرد خودتون بتونید اون رو بپرورونید

اما فراموش نشه در اون یکی دو صفحه باید بهترین عناصر از این دست رو ارایه بدید، اگر موردی هست که بهتر میتونه هدفتون و انگیزه تون رو روشن و برجسته کنه، از اونها استفاده کنید و فقط برای پر کردن ننویسید.

لوثش نکنید!
    کارگروه ارزیابی جمع نشدن که به حال من و شما غصه بخورند! میخوان بهترینهای موجود رو جمع کنند و معیارهاشون هم که مشخصه پس همه ی خوبیهای خودتون و مشکلاتی که باعث ساخته شدنتون شده رو به عنوان دلایل مفید بودنتون عرضه کنید
    کوتاه و پرمغز بنویسید و نه بلند و کسل کننده!

-------------------------------------------------
    پانوشت: بنده صاحبنظر نیستم، ولی بخاطر قحط الرجالی که حس میکنم وجود داره پررو شدم!!
    ببخشید

به نظرتون بده تو SOP یکی بنویسه "تو خونواده ای به دنیا اومدم که پدر و مادرم بی سواد بودن؟!"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agr. Entomology-Isfahan University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    به نظر من اگه بخوای بگی که با وجود این شرایط، اینقدر اراده داشتی که به اینجا برسی شاید مفید باشه. اون هم فقط در صورتی که یه cv خیلی عالی داشته باشی که بتونه گواه تلاش و عزم راسخت باشه و این حرفتو تایید کنه. اما اگه همچین cv نداری، اصلا هیچ لزومی نداره که اشاره کنی تو چه خونواده ای به دنیا اومدی. شاید حتی اگه ببینن نمراتت کمه و داری روی داشتن اراده مانور میدی برات بد هم باشه. فقط باید نقاط قوتت رو بشون نشون بدی و نه چیز دیگه. در ضمن، احساس کردم که این مطلب رو به این خاطر داری می نویسی که دیگران توی نمونه ها، روی خونواده شون هم مانور میدن. سعی نکن که حتما تو قالب مطالبی که تو sop دیگران اومده، مال خودتو بنویسی. هیچی تو sop جذابتر از این نیست که خلاقیت داشته باشی و sop تو چیزی فراتر از اونی داشته باشه که بقیه نوشتن.
    موفق باشی

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

من نمونه های مختلف SOP رو که بچه ها گذاشتن دانلود کردم. پاراگراف اول یکیشون رو که خونم دیدم ذهنم داره بایاس میشه و از خوندن بقیه منصرف شدم. الان می خوام یه کاری بکنم، نمی دونم چقدر درسته، لطفا" نظر بدین:

می خوام فقط Guideline های مربوط به نوشتن SOP رو بخونم و بر اساس اونا از زبان خودم بنویسم و به هیچ کدوم از اون Sample هایی که دانلود کردم نگاه نکنم
    !
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من نمونه های مختلف SOP رو که بچه ها گذاشتن دانلود کردم. پاراگراف اول یکیشون رو که خونم دیدم ذهنم داره بایاس میشه و از خوندن بقیه منصرف شدم. الان می خوام یه کاری بکنم، نمی دونم چقدر درسته، لطفا" نظر بدین:

می خوام فقط Guideline های مربوط به نوشتن SOP رو بخونم و بر اساس اونا از زبان خودم بنویسم و به هیچ کدوم از اون Sample هایی که دانلود کردم نگاه نکنم
    !
    تصمیمت درسته به این دلایل:
    1- شما باید متنی تنظیم کنی که روال مند بتونه گذشته رو معتبر کنه و هدف ایندتون رو روش صحه بذاره. بسته به شرایط ،سلسه دلایلی که هر فرد میاره باید منحصز بفرد باشه
    2- چیزی به چشم میاد که متفاوت باشه. عدم استفاده از جملات تکراری دیگران سیگنال خوبی برای adcom هاست.
    3- اکثر سمپلها خودشون می تونن دارای اشکالاتی باشن که تشخیصشون برای کسی که بار اول داره مینوسه دشواره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)