صفحه 8 از 97 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agr. Entomology-Isfahan University of Technology

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من نمونه های مختلف SOP رو که بچه ها گذاشتن دانلود کردم. پاراگراف اول یکیشون رو که خونم دیدم ذهنم داره بایاس میشه و از خوندن بقیه منصرف شدم. الان می خوام یه کاری بکنم، نمی دونم چقدر درسته، لطفا" نظر بدین:

می خوام فقط Guideline های مربوط به نوشتن SOP رو بخونم و بر اساس اونا از زبان خودم بنویسم و به هیچ کدوم از اون Sample هایی که دانلود کردم نگاه نکنم
    !
    برای اینکه به قول خودت بایاس نشی یه کار دیگه هم خوبه. قبل از اینکه اصلا شروع کنی، واسه خودت نوت بنویسی که چه چیزهای (حتی نسبتا) درخشانی توی زندگی تحصیلی یا کاریت وجود داشته، چه جرقه هایی توی دوران تحصیلت زده شده که باعث شده به این فیلد به خصوص علاقه مند شی(مثلا یه اتفاق که باعث علاقه ات شده، یا قوی بودن دانشگاهت تو اون زمینه) و هدفهات. یه قالب تو ذهن خودت از چیزی که می خوای بنویسی درست کن اول بعد با استفاده از guideline ها سازماندهیش کن. بعدش میتونی sop بقیه رو بخونی و اگه چیز جالبی توشون دیدی ازش ایده بگیری و sop خودتو بهتر کنی. اینجوری خیالت راحت باشه که دیگه sop تو مال خود خودته. نظر شخصی من هم این بود که sopهایی که با گشتن تو google پیدا کردم خیلی قشنگتر و خلاقانه تر از sopهای تو فروم بود و خیلی کمکم کرد که متنی که می نویسم خشک نباشه.

Senior Member sara123 آواتار ها

یه استادی به من گفته اگه دانشگاه قبولت کنه ما با هم می تونیم خوب کار کنیم.
    من نمره GRE پایین هست . الیته دانشگاه سقف نداره اما متوسط دانشجوهای سال قبلش خیلی بالاتر از نمره من هست.
    استاد گفت تو application فرمت بنویس که می خوایی با من کار کنی شاید کمیته ادمیشن از من بپرسه و من نظرم را بگم.
    حالا اگه من در sop بنویسم یه جوری که اون استاد به من گفته قبولت می کنم چطوره؟
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

In my opinion, do mention the name of that specific professor... there's absolutely nothing wrong with being frank , but try to also include some statements that show more general interest... something like:

xxxxx, yyyyy and zzzzz are among my preferred areas of interest. I especially found a high level of similarity between my interests and researches conducted by Dr. aaaa, Dr. bbbb and Dr. cccc. I welcome the opportunity to work with other professors who might be interested in my application though.

But be extremely cautious; they (very easily) check all SOPs to detect copy-paste patterns by a software that is constantly being updated with new SOPs... so make sure not to plug in exact same words. This is considered VERY seriously here and can simply lead to your rejection.

And don't worry about low GRE scores too much.
    لا حول و لا قوه الا بالله

Junior Member

سلام به همگی.
    من دارم برای مقطع فوق لیسانس اپلای می کنم و چون جزو دانشجوهای ممتاز رشته م بودم میتونم بدون کنکور تو رشته و دانشگاه خودم ادامه تحصیل بدم. می خواستم منو راهنمایی کنید که این موضوع رو چطور توی sop بگم که تنیجه ی معکوس نذاره؟ آخه ممکنه این ذهنیت براشون بوجود بیاد که چون من تو دانشگاه خودم می تونم ادامه بدم حتی در صورت این که بهم پذیرش بدن هم امکانش هست که نیام. طبیعیه که براشون مهمه که به کسی پذیرش بدن که احتمال بیشتری بدن که میاد و نمی پیچوندشون، مخصوصا این که بعضی از دانشجوهای ایرانی سالهای قبل بودن که بعد از گرفتن پذیرش و تایید کردن اون ، نرفتن !
    ممنون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agr. Entomology-Isfahan University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط moh3n.1368 نمایش پست ها
    سلام به همگی.
    من دارم برای مقطع فوق لیسانس اپلای می کنم و چون جزو دانشجوهای ممتاز رشته م بودم میتونم بدون کنکور تو رشته و دانشگاه خودم ادامه تحصیل بدم. می خواستم منو راهنمایی کنید که این موضوع رو چطور توی sop بگم که تنیجه ی معکوس نذاره؟ آخه ممکنه این ذهنیت براشون بوجود بیاد که چون من تو دانشگاه خودم می تونم ادامه بدم حتی در صورت این که بهم پذیرش بدن هم امکانش هست که نیام. طبیعیه که براشون مهمه که به کسی پذیرش بدن که احتمال بیشتری بدن که میاد و نمی پیچوندشون، مخصوصا این که بعضی از دانشجوهای ایرانی سالهای قبل بودن که بعد از گرفتن پذیرش و تایید کردن اون ، نرفتن !
    ممنون.
    اصلا چه لزومی داره که همچین چیزی بگی؟! همین که بگی دانشجوی ممتاز بودی کافیه به نظر من. حالا اگه قبول شده بودی مینوشتی الان این رشته هم قبول شدم ولی وقتی نشدی من فکر نمیکنم هیچ امتیاز خاصی داشته باشه برات. حتی به قول خودت ممکنه مشکل ساز هم بشه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

دوستان من رشته ام ساخت تولید هست و کاری که انجام دادم ، تو مکانیک هم استادا هستند ولی اکثرا تو دپارتمان صنایع انجام میدن. بنابراین نصف دانشگاهائی که میخوام اپلای کنم برا صنایع است. میخواستم ببینم اینو چجوری تو رزومم عنوان کنم؟ تغییر رشته بصورت اساسی نیست، در واقع تو نصف دانشگاها ساخت با مکانیک هست و تو نصفش با صنایع . برا ایندوتا باید SOP های جداگانه بنویسم؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moh3n.1368 نمایش پست ها
    سلام به همگی.
    ممنون.

If you have a document showing that you can continue your studies at your university, I think you can mention that. You can introduce yourself as a bright student having good opportunities in home country, but pursuing more significant goals, particularly studying in an advanced international academic environment. Then you can refer to what you expect from studying at that university considering those aspects you want to mention.
    So, I don't think it would be a negative point. Because admission committee are definitly not looking for someone without any alternative opportunities to grant an offer !!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته در SOP یا CV ذکر بشه یا نه؟

به نظرتون بهتره خودمون SOP و یا Essay ها رو به انگلیسی بنویسیم ؟ اگه اونا رو به فارسی بنویسیم و بدیم ترجمه کنن، و دانشگاه مقصد از این موضوع مطلع بشه اشکالی داره؟

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arch نمایش پست ها
    به نظرتون بهتره خودمون SOP و یا Essay ها رو به انگلیسی بنویسیم ؟ اگه اونا رو به فارسی بنویسیم و بدیم ترجمه کنن، و دانشگاه مقصد از این موضوع مطلع بشه اشکالی داره؟

نه! چی رو متوجه بشند و چجوری!؟ البته شما باید سطح زبانتون خوب باشه و این موضوع رو هم با نمره ی آزمونتون (تافل-آیلتس) نشون میدید.

اگر فکر میکنید خودتون نمیتونید قشنگ و بدون ایراد بنویسید به انگلیسی، خب بدید به کسی که این ار رو خوب میتونه انجام بده ترجمه کنه براتون...
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط arch نمایش پست ها
    برگردان فارسی به انگلیسی معمولا از یه نوشته از اول انگلیسی نوشته شده قابل تشخیص و ناروان تره. اگر احساس می کنید نمیتونید متن خوبی بنویسید outline کنید نکات مهمی رو که میخواید و با کمک یه نفر از اول به انگلیسی بنویسید. ضمنا در نظر بگیرید که متن SOP تون با توانایی های دیگر زبانیتون از جمله نمره زبان و قدرت مکالمه(در صورت انجام مصاحبه برای پذیرش) سازگار باشه.
    ویرایش توسط tahahavakhor : December 6th, 2010 در ساعت 03:38 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)