صفحه 83 از 97 نخستنخست ... 33737475767778798081828384858687888990919293 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

Banned

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط geliii نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من دارم واسه مستر 3 تا دانشگاه تو آلمان و یک دانشگاه تو فرانسه اقدام می کنم. اگر motivation letter که برای همشون می فرستم فرمتش یکی باشه فقط چند تا جملشو تغییر بدم اشکالی نداره یا باید برای هر کدوم یه متن کاملا متفاوت بنوبسم؟
    ممنون
    سلام

معمولا SoP ها برای هر position ی کاملا customized میشن... مگر اینکه اون position ها وافعا به هم مشابه باشند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

با سلام،

آیا ذکر کردن دانشجوی دکتری بودن برای یک مقطع زمانی معین (به عنوان مثال یک سال) در SOP، توصیه می شود؟

ممنون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

سلام

بچه ها باید عنوان مقاله هامون رو در sop بیاریم ؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Babakc نمایش پست ها
    با سلام،

آیا ذکر کردن دانشجوی دکتری بودن برای یک مقطع زمانی معین (به عنوان مثال یک سال) در SOP، توصیه می شود؟

ممنون.
    سلام

خیر...
    چون بعد از اون ممکن هست سوالاتی مبنی بر علل انصراف و ... پیش بیاد که حلاجی اونها از همه نظر به نفع applicant نباشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط shiny654 نمایش پست ها
    سلام

بچه ها باید عنوان مقاله هامون رو در sop بیاریم ؟
    سلام

در حالت کلی ذکر مقالات در CV صورت میگیره...
    ولی اگر لازم هست در SoP به یک مقاله خاص به دلیلی خاص (در حیطه موضوعی SoP) ارجاع داده بشه، ذکر عنوانش رو میشه اجتناب ناپذیر تلقی کرد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شهرسازی دانشگاه شیراز

سلام دوستان
    من می خوام برای مستر یکی از رشته های دانشگاه Bahaus Weimar اقدام کنم بعد توی قسمت motivation letter اینو نوشته:

1. Your letter of motivation | printed and signed
      If you want, additionally, you are invited to include one paragraph on a book/author related to urban studies and your reflections on this book/author, 800 words maximum

من اصلا متوجه منظورشون نمی شم.کسی متوجه می شه منظورشون چیه؟ این یعنی این که یک motivation letter مثل همه ی motivation letter های معمول باید بنویسم درباره ی اینکه چی شد به این رشته علاقه مند شدم و هدفم برای آینده چیه و این چیزا بعد اگر خواستم می تونم یک پاراگراف از یک کتابو هم جدای از اون نقد کنم؟ یا یا اینکه باید تحلیمو بچسبونم سر انگیزه و هدفم و کلا بشه یه متن 800 کلمه ای؟

Banned

سلام دوستان
    من می خوام برای مستر یکی از رشته های دانشگاه Bahaus Weimar اقدام کنم بعد توی قسمت motivation letter اینو نوشته:

1. Your letter of motivation | printed and signed
      If you want, additionally, you are invited to include one paragraph on a book/author related to urban studies and your reflections on this book/author, 800 words maximum

من اصلا متوجه منظورشون نمی شم.کسی متوجه می شه منظورشون چیه؟ این یعنی این که یک motivation letter مثل همه ی motivation letter های معمول باید بنویسم درباره ی اینکه چی شد به این رشته علاقه مند شدم و هدفم برای آینده چیه و این چیزا بعد اگر خواستم می تونم یک پاراگراف از یک کتابو هم جدای از اون نقد کنم؟ یا یا اینکه باید تحلیمو بچسبونم سر انگیزه و هدفم و کلا بشه یه متن 800 کلمه ای؟
    سلام

if you want ی که اومده نشون میده اون بخش reflections دلخواه هست...
    ولی اگر اون رو اضافه کردید، مدرک باید در کل حجمی معادل 800 کلمه داشته باشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ممنون از راهنماییتون

یعنی به نظر شما نوشتن اون motivation letter معمول الزامیه می تونم یک پاراگراف و نقدشو هم به همون motivation letter اضافه کنم که در مجموع 800 کلمه باشه یا اینکه 2 تا متن جدا بنویسم؟

براتون آرزوی موفقیت دارم[/QUOTE]

Banned

ممنون از راهنماییتون

یعنی به نظر شما نوشتن اون motivation letter معمول الزامیه می تونم یک پاراگراف و نقدشو هم به همون motivation letter اضافه کنم که در مجموع 800 کلمه باشه یا اینکه 2 تا متن جدا بنویسم؟

براتون آرزوی موفقیت دارم/
    سلام

در کل باید یک متن بنویسید با 800 کلمه... اون نقد هم اگر قرار باشه که بیاد (الزامی نیست) جزو همون 800 کلمه هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ببخشید یه سوال دیگه من الان جند هفتست مشغول خوندن کتابا و مقاله های مختلفم که بتونم یک پاراگراف خوب واسه نقدم پیدا کنم الان کتابمو پیدا کردم و به صورت کلی می دونم چی می خوام بگم ولی ارتباط بین این کتاب و نقدش رو با بقیه متنم اصلا نمیتونم برقرار کنم حس می کنم اینا یه سری مطالب پراکندست و انسجامی نداره شما فکر می کنین وقتی همچین چیزی رو به صورت اختیاری خواستن اگر اصلا نیارم با توجه به اینکه این دانشگاه تو رشته من دانشگاه خیلی معروفیه خیلی امتیاز منفی محسوب می شه؟ در کل انسجام motivation letter به نظر شما مهم تره یا اینکه حتما این نقد رو شامل بشه؟
    خیلی ممنون از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

در کل باید یک متن بنویسید با 800 کلمه... اون نقد هم اگر قرار باشه که بیاد (الزامی نیست) جزو همون 800 کلمه هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)