صفحه 87 از 97 نخستنخست ... 377778798081828384858687888990919293949596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

سلام،
    من پارسال وقتی SOP می نوشتم کلی وقت میزاشتم و اسم چندین استاد را مینوشتم که چطور میتونم باهاشون کار کنم. خودم حدس میزنم آوردن اسم استاد به ضررم تموم شد یه جورایی چون اون استاد یا تو کمیته پذیرش نبود و یا اصلا پوزیشن نداشت. برای امسال میخواستم که کلا اسم هیچ استادی را ننویسم. و فقط در مورد علایق پزوهشیم (مطابق با حوزه دپارتمان) صحبت کنم. و در آخر هم بنویسم خوشحال میشم با اساتید فعال در این حوزه کار کنم. نظرتون چیه؟؟
    حس میکنم ریسک نوشتن استاد وقتی هیچ جوابی ازش ندارم زیاده.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    France Universite de Strosbourg

سلام دوستان.
    من برای انگلستان میخوام اپلای کنم ، میشه یک روند خیلی کلی از ساپ نوشتن رو بگین .
    من یک ای اس ای سابمیت کردم . روی دوتا ای اس ای هم دارم کار میکنم .
    با یک استاد از رشته فوق ک میخام اپلای کنم هم کارایی کردم . اینا رو چجوری باید توی ساپ اورد ؟
    Si vous voulez me contacter, je suis sur INSTAGRAM | sayed_hamed_sajjadi

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط ienjf2 نمایش پست ها
    سلام،
    من پارسال وقتی SOP می نوشتم کلی وقت میزاشتم و اسم چندین استاد را مینوشتم که چطور میتونم باهاشون کار کنم. خودم حدس میزنم آوردن اسم استاد به ضررم تموم شد یه جورایی چون اون استاد یا تو کمیته پذیرش نبود و یا اصلا پوزیشن نداشت. برای امسال میخواستم که کلا اسم هیچ استادی را ننویسم. و فقط در مورد علایق پزوهشیم (مطابق با حوزه دپارتمان) صحبت کنم. و در آخر هم بنویسم خوشحال میشم با اساتید فعال در این حوزه کار کنم. نظرتون چیه؟؟
    حس میکنم ریسک نوشتن استاد وقتی هیچ جوابی ازش ندارم زیاده.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    سلام

شما اگه با استادی هماهنگ کردید و ایشون بهتون اوکی دادن، نوشتن اسمشون خیلی هم خوبه. در غیر اینصورت فقط اسم چندتا استاد رو ذکر کنید که زمینه کاری مشترک دارن یا در یک تیم تحقیقاتی با هم کار میکنن. اگر هیچکدوم از دو مورد قبلی صدق نکرد، دیگه به استاد خاصی اشاره نکنید.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

دوستان . موقع اپلای به دانشگاه بنطرتون آوردن اسم دو تا استاد در SOP که نشان بده علاقمند به کار با اونهام مشکل داره؟ در ضمن با یکی از اساتید قبلا مکاتبه کردم ( گفته اپلای کن ولی قول فاند نداده) ولی با دومی نه هیپ مکاتبه ای نداشتم. هر دو استاد توی زمینه کاریم هستند.
    توی ُSOP این جور نوشتم
    The major reason why I am keen on continuing higher education in the Department of Computer Science at the University of xxxxx, is the presence of outstanding and experienced professors in the mentioned research areas that working under their supervision would be a great honor, Especially Prof. aaaaaaaaa, with whom I have already been in correspondence and he has encouraged me to apply to the School of Computer Science at the University of xxxxxx, and Professor bbbbbbbbb as well

در ضمن اگه اسم استادی توی SOP بیاد اونوقت اپلیکیشن برای سایر اساتید دانشکده ارسال میشه یا نه؟

Member eden آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD , EE

به نظر من اگر استادی قول 100 درصدی بهتون نداده (حتی تو این وضعیت هم 100 درصد مطمئن نباشید) اسم نیارید بهتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط alisafari نمایش پست ها
    دوستان . موقع اپلای به دانشگاه بنطرتون آوردن اسم دو تا استاد در SOP که نشان بده علاقمند به کار با اونهام مشکل داره؟ در ضمن با یکی از اساتید قبلا مکاتبه کردم ( گفته اپلای کن ولی قول فاند نداده) ولی با دومی نه هیپ مکاتبه ای نداشتم. هر دو استاد توی زمینه کاریم هستند.
    توی ُSOP این جور نوشتم
    The major reason why I am keen on continuing higher education in the Department of Computer Science at the University of xxxxx, is the presence of outstanding and experienced professors in the mentioned research areas that working under their supervision would be a great honor, Especially Prof. aaaaaaaaa, with whom I have already been in correspondence and he has encouraged me to apply to the School of Computer Science at the University of xxxxxx, and Professor bbbbbbbbb as well

در ضمن اگه اسم استادی توی SOP بیاد اونوقت اپلیکیشن برای سایر اساتید دانشکده ارسال میشه یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط eden نمایش پست ها
    به نظر من اگر استادی قول 100 درصدی بهتون نداده (حتی تو این وضعیت هم 100 درصد مطمئن نباشید) اسم نیارید بهتره.
    اگر اسم استادی آورده نشه این نقطه منفی نیست؟چون توی اکثر سایتهای دانشگاهها گام اول را یافتن potential supervisor معرفی کرده. اگه اسمی آورده نشه با اپلیکیشن چه جوری برخورد میشه یعنی به کدوم استاده فرستاده میشه توسط کمیته admission?

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alisafari نمایش پست ها
    اگر اسم استادی آورده نشه این نقطه منفی نیست؟چون توی اکثر سایتهای دانشگاهها گام اول را یافتن potential supervisor معرفی کرده. اگه اسمی آورده نشه با اپلیکیشن چه جوری برخورد میشه یعنی به کدوم استاده فرستاده میشه توسط کمیته admission?
    سلام
    راستش اینکه نکته منفی باشه بستگی به رشته و پروگرم و دانشگاه و.. داره
    در برخی از دانشگاه ها که حتما باید ارتباط با استاد باشه و از استاد اکی گرفت وگرنه اصلا اپلای کردن فایده ای نداره.
    برخی از دانشگاه های خیلی تاپ آمریکایی که پذیرش کمیته محور هست و نیازی به ارتباط با استاد نیست و ارتباط با استاد هم غالبا تاثیری نداره.
    در رشته های بیزینس هم در مقطع دکتری وضع به همین شکل هست یعنی پذیرش کمیته محور هست و ارتباط با استاد کاری از پیش نمی بره. نمونه اش خود من که بدون ارتباط با هیچ استادی و اسم بردن از استادی در SOP پذیرش فول فاند گرفتم.
    کلا در مورد اون وضعیتهایی که پذیرش کمیته محور به صورت کامل هست گفته میشه که شاید بهتر باشه که اسمی از استادها برده نشه. ولی خوب باز هم برای این وضعیتها فکر نکنم بشه حکم کلی داد. شاید اسم بردن از برخی از اساتید شانس رو زیاد کنه.
    در مورد جاهایی که ارتباط با استاد باید گرفت هم که تکلیف روشنه و حتما باید اسم استاد رو آورد
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-TMU

سلام دوستان،
    من الان سربازم و دارم پروژه جایگزین خدمت بنیاد نخبگان رو توی یکی از مراکز تحقیقاتی دولتی (نظامی نیست) کاملا مرتبط با رشته م انجام میدم. به نظرتون اینکه یه پاراگراف بنویسم که الان مشغول فلان پروژه هستم خیلی کوتاه بگم این پروژه به عنوان سربازیم حساب میشه جالب هست یا نه؟ چون اونا با این سیستم سربازی زیاد آشنا نیستن و ممکنه مبهم باشه براشون. یا اینکه اصلا بدون اشاره به سربازی بگم الان اونجا دارم رو فلان پروژه کار میکنم؟

خیلی ممنون.

دوستان من یه سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم هرچه سریعتر راهنمایی کنید. من برای دکتری میخام تغییر گرایش بدم چون با گرایش ارشدم واسه ویزا به مشکل برمیخورم. الان این تغییر گرایش رو چطوری توی اس او پی توجیح کنم؟ مقالات و سابقه کارم در یه زمینه دیگه هست و ارتباطی با گرایشهای دیگه نداره. ممنون میشم راهنمایی کنین.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zhiloo نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم هرچه سریعتر راهنمایی کنید. من برای دکتری میخام تغییر گرایش بدم چون با گرایش ارشدم واسه ویزا به مشکل برمیخورم. الان این تغییر گرایش رو چطوری توی اس او پی توجیح کنم؟ مقالات و سابقه کارم در یه زمینه دیگه هست و ارتباطی با گرایشهای دیگه نداره. ممنون میشم راهنمایی کنین.
    اشکالی نداره، از اینکه در مورد این گرایش مطالعاتی داشتین و به شدت به این حوزه علاقه مند شدین. و شما با توجه به سوابقتون در ریسرچ توانمند هستین ولی تا الان فرصت نداشتین که روی این حوزه ریسرچ کنین بنویسید، ولی حالا با علاقه ای که پیدا کردین می خواین روی این حوزه کار کنید. کلا در این شرایط باید روی اهمیت این گرایش و علاقه خودتون و اینکه چه طور علاقه مند شدین مانور بدین
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)