صفحه 88 از 97 نخستنخست ... 387879808182838485868788899091929394959697 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

Junior Member arash00 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

با سلام

1) آیا میشه اسم هیچ استادی رو در SOP نیارم؟ چقدر به نظرتون شانسم کم میشه؟
    2) آیا میشه اسم بیش از یه استاد رو در SOP آورد؟
    با تشکر

سلام
    من کارشناسی ارشد مکانیک دارم اما میخوام برای ارشد مجدد اقدام کنم. حالا نمیدونم توی SOP این مسئله رو چطوری مطرح کنم که اثر منفی نداشته باشه. میشه راهنمایی کنید. در واقع علت ارشد مجدد من این هست که بعدش میتونم براحتی به PHD برم یا حتی مشغول به کار بشم و دیگه PHD نخونم. اما الان با شرایط رزومم نه اینکه نشه ولی خیلی سخت بتونم الان برای PHD اقدام کنم.

Junior Member

سلام دوستان

من در هر حال نوشتن sop هستم منتهی دانشگاه خواسته که sop حاوی این مورد هم باشه:

Fellowship applicants/recipients, indicate the educational and research requirements of the fellowship, and area of research in your fellowship proposal, as appropriate.

متاسفانه متوجه نشدم که چی خواسته، خوشحال میشم اگرمن رو راهنمایی بفرمایید.
    ممنون از همراهیتون

سلام دوستان عزیز، من دارم SOP خودم رو برای پذیرش کامل میکنم. سوالی که برام پیش اومده اینه که خلاقیت در نوشتن SOP و به هم زدن ساختار های معمول تا چه حد مورد قبوله؟ من سعی کردم تمام اطلاعاتی که یک خواننده SOP انتظار داره تا از یه اپلیکنت بدونه اعم از گذشته تحصیلیش و چگونگی طی شدن مسیر تحصیلی و در ادامه شکل گرفتن علایق و برنامه های آینده تحقیقاتیش رو بیان کنم ولی در قالبی متفاوت از قالب معمول و رایج که کمی باعث نگرانیم شده که نکنه این تفاوت در بیان تاثیر منفی بذاره تا تاثیر مثبت.

Junior Member

سلام
    دوستان خواهشا بفرمایید برای اپلای در مقطع فوق مهمترین نکانی که باید گفته شه چی هستش؟ بنده آخه واقعا نمیدونم میخوام پس فردا در کدوم گرایش از رشته ی خودم ادامه فعالیت بدم!!! پلیمر زیر شاخه های فراوانی داره!! من در مقطع لیسانس واقعا به این مسایل فکر نکردم و حتی همین امروز هم که از استاد پروژه ی دانشگاه خودم پرسیدم چی بنویسم خیلی راحت گفت نمیدونم و برو سرچ کن ببین به چی علاقه داری!!!! بخدا استرس تمام وجودم رو گرفته!!! من اصلا نصف هدفم از رفتن این هستش که برم اونطرف و نزدیک سرچشمه رشته ی تحصیلیم بشم تا راحتتر و با دید باز تر بتونم گرایش و فیلد کاریم رو انتخاب کنم!!! نه اینکه بخوام از همینجا دست وپای خودم رو ببندم و کورکورانه بگم من به فلان مبحث و زیرشاخه علاقه دارم....
    لطفا کمکم کنید
    سپاس

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_nazari نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز، من دارم SOP خودم رو برای پذیرش کامل میکنم. سوالی که برام پیش اومده اینه که خلاقیت در نوشتن SOP و به هم زدن ساختار های معمول تا چه حد مورد قبوله؟ من سعی کردم تمام اطلاعاتی که یک خواننده SOP انتظار داره تا از یه اپلیکنت بدونه اعم از گذشته تحصیلیش و چگونگی طی شدن مسیر تحصیلی و در ادامه شکل گرفتن علایق و برنامه های آینده تحقیقاتیش رو بیان کنم ولی در قالبی متفاوت از قالب معمول و رایج که کمی باعث نگرانیم شده که نکنه این تفاوت در بیان تاثیر منفی بذاره تا تاثیر مثبت.
    اگه همه چیو شامل میشه، ایرادی ن اره خلاقیت داشته باشین، بهترم هست. تنها حتما بدین چند نفر مثل اساتیدتون بخونن.

نقل قول نوشته اصلی توسط hmf_4919 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان خواهشا بفرمایید برای اپلای در مقطع فوق مهمترین نکانی که باید گفته شه چی هستش؟ بنده آخه واقعا نمیدونم میخوام پس فردا در کدوم گرایش از رشته ی خودم ادامه فعالیت بدم!!! پلیمر زیر شاخه های فراوانی داره!! من در مقطع لیسانس واقعا به این مسایل فکر نکردم و حتی همین امروز هم که از استاد پروژه ی دانشگاه خودم پرسیدم چی بنویسم خیلی راحت گفت نمیدونم و برو سرچ کن ببین به چی علاقه داری!!!! بخدا استرس تمام وجودم رو گرفته!!! من اصلا نصف هدفم از رفتن این هستش که برم اونطرف و نزدیک سرچشمه رشته ی تحصیلیم بشم تا راحتتر و با دید باز تر بتونم گرایش و فیلد کاریم رو انتخاب کنم!!! نه اینکه بخوام از همینجا دست وپای خودم رو ببندم و کورکورانه بگم من به فلان مبحث و زیرشاخه علاقه دارم....
    لطفا کمکم کنید
    سپاس
    همین جمله رو شاخ و برگ بدید "من اصلا نصف هدفم از رفتن این هستش که برم اونطرف و نزدیک سرچشمه رشته ی تحصیلیم بشم تا راحتتر و با دید باز تر بتونم گرایش و فیلد کاریم رو انتخاب کنم!!!" اصلا ساختار سفت و سختی واسه SOP نیست و شما باید با این نوشته ثابت کنید که آدم خلاق و Motivated هستید ! تمام

Junior Member

سلام دوستان ، من لیسانسم رو عمران و فوقم رو معماری خوندم ولی از اول به معماری علاقه داشتم، سالی که من کنکور دادم دانشگاه دولتی شهر ما (فردوسی) معماری نداشت من مجبور شدم برم عمران ولی فهمیدم اشتباه کردم و علاقم هنوز هم معماریه و برای ارشد تغییر رشته دادم ، حالا این توجیه پذیره برای مطرح کردن تو SOP؟ اگر هم فکر میکنید دلیل منطقی نبوده برای عمران خوندن پس چطور توجیهش کنم؟ (الان میخوام واسه معماری اقدام کنم ) ممنون از راهنماییتون

به نظرتون بهتره که توSOP روی یک موضوع تحقیق خواص تمرکز کنم، یا دو سه تا موضوعی که بهشون علاقه دارم رو دربارشون توضیح بدم و پیشینه ای که تو این زمینه ها دارم رو بیان کنم؟

Junior Member

سلام،
    این موضوع مرسومه که توی SOP بنویسیم یکی از دلایل اینه که مثلا همسرم داره اینجا درس میخونه یا من دارم اینجا زندگی میکنم، یا مثلا شهرمون به دانشگاهتون نزدیکه؟ البته علاوه بر اینکه شما خیلی دانشگاه خوب و خفنی هستین و ...
    یا به نظرتون خیلی غیرحرفه ای میاد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)