صفحه 89 از 97 نخستنخست ... 3979808182838485868788899091929394959697 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 881 تا 890 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

Senior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

دوستان اگه برای یه دانشگاهی برای بار دوم اپلای کنیم باید Sop رو تغییر بدیم؟

Junior Member Lili111 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    دوستان اگه برای یه دانشگاهی برای بار دوم اپلای کنیم باید Sop رو تغییر بدیم؟
    ازشون بپرسید. من از میشیگان تک پرسیدم، گفتند باید یکی دیگه جدید بنویسی.

Junior Member

سلام.دوستان من معدل لیسانسم پایینه و مابقی رزومه خوبه.چند وقتی با یه استاد ایمیل رد وبدل کردیم و خلاصه از رزومه ام خوشش اومده بود.تا اینکه از من خواست ترنسکریپت بفرستم براش ببره به هد گرجویت ادمیشن نشون بده و نظرشو بگه که بعد از چند روز این ایمیل رو برام فرستاد و توضیح خواست که چرا درس افتاده زیاد داشتم تو لیسانس و خواسته ازم دلیلشو تو اس او پی بیارم. حالا به نظرتون من چی جواب بدم خوبه؟چطوری توجیه کنم؟
    I am just beginning to see daylight after our final exams last week.

When I discussed your case with Dr. ... he said that you were not competitive in this round of offers, but that as the situation changed moving towards next fall, opportunities Could come up to make you an offer if all the paper work was in place. His concern was the poor grades you obtained in your undergraduate degree. His suggestion which I think is reasonable, is that you go ahead and address this issue in your statement of purpose, what happened that you had so many failing grades in science classes?

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متاسفانه برق و همین حوالی

سلام بر همگی؛

آآآآی ایها الناس به دادم برسید(الکی مثلا سوال فوری دارم)

من یه چند تا سوال دارم:

1. من با دو استاد در یک دپارتمان در ارتباط ام و جفتشون با هم گفتند اپلای کن. بعد این موضوع رو بهشون گفتم و هر دو می دونند که من با هر دو صحبت کردم. حتی وقتی به یکی ایمیل می زنم؛ جوابم رو برای من و اون یکی می فرسته. توی اس او پی می خوام اسم هر دو رو بیارم ولی نمی دونم چه جوری بگم priority با کدومِ. یعنی می دونم کدوم و بیشتر دوست دارم ولی نمی دونم باید چه جوری بیان کنم که اگه اولی نگرفت ما رو دومی نپره!!! میشه منو راهنمایی بفرمایید و جمله انگلیسی مناسب به بنده پیشنهاد کنید؟

2. من در نوشتن SOP ام با توده ایی از فرمت ها مواجه شدم... من کلی سایت های رو که استاد ها نظر داده بودند رو خوندم و چیزی که فهمیدم این بود که بایستی اصل مطلب رو با زبانی سلیس گفت. حالا بنده به متن خیلی خیلی سلیس آماده کردم که توش اصلا از حرف هایی که بعضی دوستان می زنند نزدم. خیلی راحت از دوران تحصیلی ام و تجارب تحقیقاتیم سخن گفتم و اصلا بدنبال آوردن داستان های خارق العاده برای انتخاب رشتم و پژوهشم نبودم. هر اتفاقی که می تونه تحریک کننده باشه و جذابیت بده به این متن رو من آورده ام و بیشتر رو تحقیق زوم کردم. سوال اینجاست که: آیا اینگونه نوشتار مناسب هست یا نه؟؟؟ !!! از اون که ایستورداکشن حتما 800 کلمه و پاراگراف اول این و پاراگراف آخر اون و بقیه پاراگراف ها اونجوری(خوشتون می آد توضیح رو) استفاده نکردم.

پیشاپیش سپاس

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط milados نمایش پست ها
    سلام بر همگی؛

آآآآی ایها الناس به دادم برسید(الکی مثلا سوال فوری دارم)

من یه چند تا سوال دارم:

1. من با دو استاد در یک دپارتمان در ارتباط ام و جفتشون با هم گفتند اپلای کن. بعد این موضوع رو بهشون گفتم و هر دو می دونند که من با هر دو صحبت کردم. حتی وقتی به یکی ایمیل می زنم؛ جوابم رو برای من و اون یکی می فرسته. توی اس او پی می خوام اسم هر دو رو بیارم ولی نمی دونم چه جوری بگم priority با کدومِ. یعنی می دونم کدوم و بیشتر دوست دارم ولی نمی دونم باید چه جوری بیان کنم که اگه اولی نگرفت ما رو دومی نپره!!! میشه منو راهنمایی بفرمایید و جمله انگلیسی مناسب به بنده پیشنهاد کنید؟

2. من در نوشتن SOP ام با توده ایی از فرمت ها مواجه شدم... من کلی سایت های رو که استاد ها نظر داده بودند رو خوندم و چیزی که فهمیدم این بود که بایستی اصل مطلب رو با زبانی سلیس گفت. حالا بنده به متن خیلی خیلی سلیس آماده کردم که توش اصلا از حرف هایی که بعضی دوستان می زنند نزدم. خیلی راحت از دوران تحصیلی ام و تجارب تحقیقاتیم سخن گفتم و اصلا بدنبال آوردن داستان های خارق العاده برای انتخاب رشتم و پژوهشم نبودم. هر اتفاقی که می تونه تحریک کننده باشه و جذابیت بده به این متن رو من آورده ام و بیشتر رو تحقیق زوم کردم. سوال اینجاست که: آیا اینگونه نوشتار مناسب هست یا نه؟؟؟ !!! از اون که ایستورداکشن حتما 800 کلمه و پاراگراف اول این و پاراگراف آخر اون و بقیه پاراگراف ها اونجوری(خوشتون می آد توضیح رو) استفاده نکردم.

پیشاپیش سپاس
    سلام

1- به نظر من بهتره مستقیم اشاره نکنید، فقط اسم اونی که اولویت اولتون هست رو زودتر ذکر کنید.

2- SOP شما باید هماهنگ با چیزی باشه که دانشگاه مورد نظرتون روی سایتش اعلام کرده. اگه مواردی که گفتید رو طبق الگوی دانشگاه مورد نظر کنار هم جمع کردید، خیلی هم خوبه و اصراری نیست که حتما از SOP بقیه استفاده کرده باشید.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

سلام.
    1- برای دانشگاه هایی که کمیته محور هستند (تعیین استاد پس از ورود به دانشکده و حضوری تعیین میشه)، اشکالی داره در SOP یکم Research interest ها رو گسترده تر بنویسم تا اگه یه استادی پوزیشن نداشت، شانسمو برای بقیه از دست ندم؟ اینطوری نمیگند که طرف می خواسته ما رو گول بزنه و یا طرف منسجم نیست علاقه هاش؟

2- برای دانشگاه هایی که بهتره جواب استاد داشته باشیم، اگه از دو تا استاد تشویق به اپلای گرفته باشیم (و نه قول 100%؛ فقط گفته خوبی اپلای کن ولی رقابتی هست)، اسم این یکی دو استاد را آخر SOP بیاریم؟ استادهای دیگه ای هم دقیقا روی موضوعات مشابه کار می کنند و میترسم اگه اسم بیارم رزومه ام فقط به این دو استاد داده بشه و نه بقیه.

خیلی ممنون

سلام
    استفاده از footnote معموله در sop؟‌ من فکر کردم بهتره مخفف یک کلمه انگلیسی رو توی footnote بنویسم.
    مباد ان که گدا معتبر شود. که شد!

سلام دوستان.
    من برای یک دانشگاه با ددلاین 15 دسامبر اپلای کردم که نیاز به Personal History Statement داشت. من این Statement رو قرار داده بودم در سایت برای تصحیح، ولی تا اپلای کردن صحیح نشد و مجبور شدم بدون صحیح کردن بفرستم. بعد صحیح شدن دیدم ابهامات و اشکالاتی داشته (و حتی دو-سه تا اشکال گرامری) و تصحیح کردم و الان به Grad coordinator دانشکده مورد نظر ایمیل داده ام که میگه بفرست نسخه جدیدو، ولی نسخه قبلی رو تا اضافه کنم به پرونده ات ولی نسخه قبلی رو نمیتونم بر دارم و میمونه!
    Yes, you may email your new personal history statement and I will be able to add it in your additional documents for the committee to review.
    I am unable to remove your original personal statement/history statement.
    به نظرتون چکار کنم؟
    بفرستم، یا تازه حساسیت زا میشه مسئله و گیر میدند که قبلی رو هم بخونند؟
    البته محتوای کلی اصلا تغییری نکرده و کمی قالب تغییر کرده و ابهامات و اشکالات گرامری هم تصحیح شده است.
    فقط اگه میشه لطف کنین زود جواب بدین تا نرفته اند تعطیلات!!
    ممنون
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

سلام.
    توی اپلیکیشن آنلاین یک دانشگاهی گفته SOP را وارد کنیم (نه به صورت آپلود فایل) و حداکثر تعداد لغت 500 تا قرار داده و نمیشه بیش تر از این مقدار کپی-پیست کرد.
    من SOP ام 1200تا کلمه بود و با کلی حذفیات چیزهایی که کم اهمیت بودند و یا به نوعی تکراری بودند، شد 900تا!!!
    الان به نظرتون کدوم قسمتو حذف کنم بدون این که کیفیت بیاد پایین...
    1- چرا علاقه مند به این گرایش و رشته شدم (از این داستان سازی ها هست ولی یه چیز جدیده و فکر کنم حیفه حذف بشه).
    2- کورس های مرتبط پاس شده و پروژه های انجام شده که به نوعی مرتبط با گرایش مورد نظر هست.
    3- موضوع پایان نامه ارشد و اینکه چکار کردم و موانع و مشکلات (دقیقا ادامه این کار نیست موضوع مورد نظرم ولی پرت هم نیست).
    4- سابقه TA/RA در آزمایشگاه و این که چکار می کردم و چه مهارت هایی بدست اومد و ... (فکر کنم اینو بشه حذف کرد چون استاد راهنمام توی توصیه نامه میگه)
    5- چرا phd و ادامه تحصیلات (این بخشو زیاد توسعه نداده ام و حذف بشه خیلی ضایع میشه)
    6- موضوعات مورد علاقه (توی اپلیکیشن آنلاین یه جای دیگه میپرسه موضوعاتو و حتی استادهای مورد نظر و شاید بشه حذف کرد) و چرا این دانشگاه (کلا تمپلیت هست و فکر کنم تقریبا تکراری برای همه)

به نظرتون کدوم بخش (ها) حذف بشه؟
    ممنون
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    توی اپلیکیشن آنلاین یک دانشگاهی گفته SOP را وارد کنیم (نه به صورت آپلود فایل) و حداکثر تعداد لغت 500 تا قرار داده و نمیشه بیش تر از این مقدار کپی-پیست کرد.
    من SOP ام 1200تا کلمه بود و با کلی حذفیات چیزهایی که کم اهمیت بودند و یا به نوعی تکراری بودند، شد 900تا!!!
    الان به نظرتون کدوم قسمتو حذف کنم بدون این که کیفیت بیاد پایین...
    1- چرا علاقه مند به این گرایش و رشته شدم (از این داستان سازی ها هست ولی یه چیز جدیده و فکر کنم حیفه حذف بشه).
    2- کورس های مرتبط پاس شده و پروژه های انجام شده که به نوعی مرتبط با گرایش مورد نظر هست.
    3- موضوع پایان نامه ارشد و اینکه چکار کردم و موانع و مشکلات (دقیقا ادامه این کار نیست موضوع مورد نظرم ولی پرت هم نیست).
    4- سابقه TA/RA در آزمایشگاه و این که چکار می کردم و چه مهارت هایی بدست اومد و ... (فکر کنم اینو بشه حذف کرد چون استاد راهنمام توی توصیه نامه میگه)
    5- چرا phd و ادامه تحصیلات (این بخشو زیاد توسعه نداده ام و حذف بشه خیلی ضایع میشه)
    6- موضوعات مورد علاقه (توی اپلیکیشن آنلاین یه جای دیگه میپرسه موضوعاتو و حتی استادهای مورد نظر و شاید بشه حذف کرد) و چرا این دانشگاه (کلا تمپلیت هست و فکر کنم تقریبا تکراری برای همه)

به نظرتون کدوم بخش (ها) حذف بشه؟
    ممنون
    سلام

راستش حیفه هرکدوم از اینا رو کلا حذف کنین! ولی به نظر من میتونید خیلی سریع دروس مرتبط رو ذکر کنید، از خیر موانع و مشکلات تز ارشد بگذرید، فقط به ذکر TA/RA بودنتون بسنده کنید، به موضوعات مورد علاقه هم فقط اشاره کنید و داستانهای قسمت 1 رو هم تا میتونید مختصر کنید.
    اینا توصیه های کلی بود، چون من دقیقا نمیدونم توی SOP اصلی شما چی نوشته شده...
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)