صفحه 91 از 97 نخستنخست ... 418182838485868788899091929394959697 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

دوستان آیا واقعا sop تاثیر داره توی پذیرش؟
    یا فقط میخوان توی مدارک باشه ؟

سلام

برای کسی که مدرک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ( هر دو در یک رشته) داره تو sop چطوری باید اینو عنوان کنه و اینکه بعضی درسهای کاملا یکسان که در هر دو دوره گذرونده و نمره هاشون تفاوت زیادی دارن را توی sop مطرح کنه، نیشه راهنمایی کنید چطوری میشه این تفاوت نمره رو کاور کرد و اینکه حالا که معدل کارشناسی ناپیوسته پایین هست و برا بیشتر دانشگاه ها هم اصل همون دو سال آخر هست رو چطوری باید عنوان کرد،

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط uee3578 نمایش پست ها
    دوستان آیا واقعا sop تاثیر داره توی پذیرش؟
    یا فقط میخوان توی مدارک باشه ؟
    وااای الان سرمو میزنم به دیوار معلومه که تاثیر داره، اونم اساسی!

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    وااای الان سرمو میزنم به دیوار معلومه که تاثیر داره، اونم اساسی!
    اما تاثیرش به اون غلظتی که شما میگید نیست، چون همه توی یک سطح مینویسن. مگه اینکه طرف خیلی بد بنویسه که باعث ریجکت میشه (نقل قول از یکی از اساتید برکلی تو یک کتاب در مورد sop)
    مباد ان که گدا معتبر شود. که شد!

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط beginner1010 نمایش پست ها
    اما تاثیرش به اون غلظتی که شما میگید نیست، چون همه توی یک سطح مینویسن. مگه اینکه طرف خیلی بد بنویسه که باعث ریجکت میشه (نقل قول از یکی از اساتید برکلی تو یک کتاب در مورد sop)
    من غلظتشو با توجه به یافته های دانشگاه های مقصدم بیان کردم، البته ناگفته نماند که من درحدود 30 تا دانشگاه رو غربال کردم تا به چند تا نهایی رسیدم و همگی (حتی در طی مکاتبات) تاکید زیاد برSOP اونم به صورت کاملا شخصی شده داشتن.
    بد ندیدم اینم اضافه کنم که SOP یکی از بخشهای اصلی application form هست، و بدون اون نقص مدرک میخورین و مدارکتون بررسی نمیشه، امتحان کنین و سعی کنین بدون اپلود sop مدارکتون رو submit کنین، ببینین چی میشه.
    یک دانشگاهی رو در همین فورم از یکی از دوستان شنیدم که حتی رزومه نمیخواست! و این دوستمون مونده بودن چطوری مطالب مهم رزومه رو روز آخری وارد sop کنن! ولی sopهمیشه مدرک مهم حساب میشه و وقتی بدون اون نقص مدرک بخورین یعنی اهمیت بالایی داره.
    در نهایت همه جا توصیه میشه که تنها جایی که این امکان هست که خودتون رو اونطوری که هستین نشون بدین همین sop هست، و میتونین تاثیر مثبت بزارین یا برعکس. حتی نواقصتون رو میتونین در اون توضیح بدین و یا محاسنتون رو بولد کنین.
    شاید ما فکر کنیم که در حد نمرات زبان یا معدل نیست، ولی اونقد تاثیر گذار هست که تمام دانشگاه های آمریکای شمالی جز مدارک اصلیشون قرار دادن.
    ویرایش توسط Fairymaid : January 12th, 2016 در ساعت 12:40 AM

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ellisa نمایش پست ها
    سلام

برای کسی که مدرک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ( هر دو در یک رشته) داره تو sop چطوری باید اینو عنوان کنه و اینکه بعضی درسهای کاملا یکسان که در هر دو دوره گذرونده و نمره هاشون تفاوت زیادی دارن را توی sop مطرح کنه، نیشه راهنمایی کنید چطوری میشه این تفاوت نمره رو کاور کرد و اینکه حالا که معدل کارشناسی ناپیوسته پایین هست و برا بیشتر دانشگاه ها هم اصل همون دو سال آخر هست رو چطوری باید عنوان کرد،
    خوب شما میتونین درsop بر روی نمرات مشابه برتر تاکید کنین. ولی اینکه دو سال آخرتون معدلتون پایین شده باید یه دلیل منطقی داشته باشین. حواستون باشه که استاد هاتون رو متهم نکنین.
    موفق باشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    خوب شما میتونین درsop بر روی نمرات مشابه برتر تاکید کنین. ولی اینکه دو سال آخرتون معدلتون پایین شده باید یه دلیل منطقی داشته باشین. حواستون باشه که استاد هاتون رو متهم نکنین.
    موفق باشین.
    میشه لطفا بیشتر توضیح بدید که این رو چطوری عنوان کنم ،

Junior Member

سلام دوستان
    بنده دوره کارشناسی در یک دانشگاه ولیعصر قبول شدم بعد از چهار ترم خوندن در دانشگاه باهنر مهمان شدم و بعدش انتقالیم گرفتم الان مدرکم مال دانشگاه باهنر هست
    ایا باید در نوشتن sop توضیح بدم که اول کدوم دانشگاه قبول شدم بعدش مهمان و انتقالی گرفتم؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Amidtahami نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده دوره کارشناسی در یک دانشگاه ولیعصر قبول شدم بعد از چهار ترم خوندن در دانشگاه باهنر مهمان شدم و بعدش انتقالیم گرفتم الان مدرکم مال دانشگاه باهنر هست
    ایا باید در نوشتن sop توضیح بدم که اول کدوم دانشگاه قبول شدم بعدش مهمان و انتقالی گرفتم؟
    به نظر من خیر نیازی نیست. مگر اینکه در این انتقالی یک اتفاق ویژه مثبت افتاده باشه که باعث افزایش شانس شما بشه. در غیر اینصورت، تمرکز کنید روی جنبه های مهم SOP
    موفق باشید
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

Junior Member

سلام دوستان
    من مستر دارم و حالا میخوام بازم مستر همین گرایش رو بخونم .چطوری توجیه کنم اینو ؟؟
    خواهشن کمکم کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)