صفحه 92 از 97 نخستنخست ... 4282838485868788899091929394959697 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

سلام دوستان

توی SOP راجب به فاند و مسایل مای صحبت بکنیم؟ چون من در خیلی از سمپلها دیدم که صحبت میکنند راجب به اینکه نمیتونند self-fund درس بخونند.
    مثلا بگی اگرچه هدف من از تحصیل تو فلان دانشگاه مالی نیست، اما ساپورت مالی یک کمک خوبیه واسه من. در ضمن اشاره بکنی که هم میتونی TA بشی هم RA.

میشه همچین چیزی نوشت.

ممنون.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    سلام دوستان

توی SOP راجب به فاند و مسایل مای صحبت بکنیم؟ چون من در خیلی از سمپلها دیدم که صحبت میکنند راجب به اینکه نمیتونند self-fund درس بخونند.
    مثلا بگی اگرچه هدف من از تحصیل تو فلان دانشگاه مالی نیست، اما ساپورت مالی یک کمک خوبیه واسه من. در ضمن اشاره بکنی که هم میتونی TA بشی هم RA.

میشه همچین چیزی نوشت.

ممنون.
    سلام
    والا به نظر من صحیح نیست که در موردش صحبت بشه. چون کمیته پذیرش باید توانایی علمی شما را برای ادامه تحصیل در نظر بگیره نه توانایی مالی. نظر من این هست که همانطور که سن، جنسیت، ملیت و مذهب را نباید وارد SOP کنیم توانایی مالی را هم نباید ذکر کنیم.
    موفق باشید
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

سلام دوستان لطف کنید سریع بهم جواب بدید خیلی دیرمه چون 11 فوریه ددلاینه ؛
    دانشگاه انگیزه نامه (sop) با تمرکز بر کار و تحقیق خواسته (a one-page essay focusing on career and research goals) به نظرتون چطوری بنویسم ؟ تمرکز بر کار یا تحقیق (بطور مجزا) یا تلفیقی از هردو؟ کدومش بهتر جواب میده؟

برام گنگ هست. لطفا کمکم کنید

Junior Member

سلام برای sop قسمتی که می خوام علاقم رو بگم به حوزه تحقیقاتی اون دانشگاه این که فقط نام ببرم از اون و بگم که در phd می خوام اونو ادامه بدم کافیه ؟ چون من تو فوق لیسانسم حوزه کاریم کلا فرق می کرده. این چرخش رو چه طوری توجیح کنم ؟ رشتمم فیزیک هست گرایشم تو لیسانس هم خونی داره ولی خوب کار پژوهشی یا تحقیقاتی انجام ندادم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam2016 نمایش پست ها
    سلام برای sop قسمتی که می خوام علاقم رو بگم به حوزه تحقیقاتی اون دانشگاه این که فقط نام ببرم از اون و بگم که در phd می خوام اونو ادامه بدم کافیه ؟ چون من تو فوق لیسانسم حوزه کاریم کلا فرق می کرده. این چرخش رو چه طوری توجیح کنم ؟ رشتمم فیزیک هست گرایشم تو لیسانس هم خونی داره ولی خوب کار پژوهشی یا تحقیقاتی انجام ندادم؟

شما از دستاوردهای تحقیقاتی و علمی تون در ارشد بگین و به صورت ضمنی اشاره کنید که تجربه تحقیقاتی شما باعث شده که بتونید در فیلدهای دیگه هم کار تحقیقاتی انجام بدین. بگین که ظرف مدت دو سال توو یه موضوع جدید تجربه ی تحقیقاتی داشتید و قاعدتا تو دکتری ۵ ساله هم میتونید یه کار تحقیقاتی خوب بکنید.

خودمم یه سوال داشتم. راجع به اهداف آینده من نوشتم که دوست دارم بیزنس خودم رو توو حوزه صنایع قدرت و انرژی های نو داشته باشم و البته علاقه زیادی هم به امور تحقیقاتی دارم. این موضوع ممکنه که روی نظر کمیته اثر منفی داشته باشه چرا که افرادی دکتری میخونن که معمولا بخوان در نهایت توو محیط اکادمیک ادامه کار بدن.

سلام به راهنمایی دوستان نیاز دارم من برای دانشگاه هایی می خوام اپلای کنم که مثلا توی دپارتمان مورد نظرم چند استاد توی فیلد مرتبط با پژوهش من وجود داره حالا سوال من اینه که توی sop که برای اپلای به دانشگاه می خوام بفرستم اسم یک استاد یا مثلا هر سه استاد را که توی حوزه کاری من هست interest هاشون را بیارم ! متشکرم از دوستان با تجربه اگه پاسخ من را بدهند

Junior Member shabi66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST

سلام من دو تا سوال دارم
    یکی اینکه اگه داورهای پایان نامه ارشد دو تا استاد اسم و رسم دار باشن میشه تو sop ازشون استفاده کرد؟ میتونم بگم پایان ناممو اینا داوری کردن؟ ارزش گفتن داره؟
    و اینکه اگه موقع اپلای کردن استاد راهنما و فیلد کاری هنوز مشخص نباشه و مدارکو مستقیم واسه کمیته بخوام بفرستم تو sop ریسرچ اینترست هامو باید بطور واضح بنویسم؟

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shabi66 نمایش پست ها
    سلام من دو تا سوال دارم
    یکی اینکه اگه داورهای پایان نامه ارشد دو تا استاد اسم و رسم دار باشن میشه تو sop ازشون استفاده کرد؟ میتونم بگم پایان ناممو اینا داوری کردن؟ ارزش گفتن داره؟
    و اینکه اگه موقع اپلای کردن استاد راهنما و فیلد کاری هنوز مشخص نباشه و مدارکو مستقیم واسه کمیته بخوام بفرستم تو sop ریسرچ اینترست هامو باید بطور واضح بنویسم؟
    ۱. بستگی داره چطور بیانش کنید. اگه واقعاً اسم و رسم‌دار باشن، و بشه به شکلی شبیه این عنوانش کرد که «یکی از انگیزه‌هام این طوری ایجاد شده که داورهای پایان‌نامه‌ام ترغیبم کردن به ادامه و اپلای کردن خارج از ایران» می‌تونه خوب باشه.
    ۲. بله بهتره این کارو بکنید. میزان وضوحش بستگی به اطمینان خودتون از ادامه‌ی کار و وجود اساتیدی که تو اون حوزه کار کنن داره. ولی در کل مشخص کردنش فاکتور مهمیه و نشون می‌ده که خودتون می‌دونید قصدتون در ادامه‌ی تحصیلتون چیه. اگه احساس کنند که تکلیفتون مشخص نیست اثر منفی داره.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

دوستان درباره یه ریسترچی اوی sop صحبت کنیم که اون دانشگاه اون نوع ریسرج رو ارائه نمیده نکنته منفی هست، یا مثبت یا این که اصلا فرقی نمیکنه؟ نوع ریسرچ جوری هست که قابل انجام باشه و به دستگاه اضافی احتیاج نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه خیام

سلام دوستان
    یه سوال دارم. من sop مو نوشتم اما هنوز با هیچ استادی مکاتبه نکردم .
    زمینه هایی که علاقه دارم رو نوشتم تو sop ِ بازم نیازه با اساتیدی که تو زمینه های مورد علاقه م کار میکنن مکاتبه کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)