صفحه 5 از 52 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 514

موضوع: نتایج پذیرش از دانشگاه های آلمان (ارسال پست فاقد اعلام نتیجه پذیرش ممنوع می باشد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج پذیرش از دانشگاه های آلمان

سلام. برای پذیرش ذر مقطع دکتری در آلمان بایستی به دانشگاه mail بزنیم یا فقط با استاد در ارتباط باشیم؟

پیش فرض پاسخ : سوال : نتایج پذیرش از دانشگاه های آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط مسافر کوچولو
    سلام به تمام کسانیکه برای رشد می کوشند دست علی یارتون خدا نگهدارتون

من دانشجو ترم 5مهندسی از دانشگاه سراسری ام اگر خدا بخواهد به زودی تمام می کنم و حرکت به سمت آلمان با شما دوستان می کنم برای ارشد کامپیوتر

1.به تومان ایران چقدر پول باید در حساب بانکی من باید باشد برای قبول سفارت آلمان

2.نام چند دانشگاه خوب در زمینه فوق لیسانس کامپیوتر "با ترمی 500یورو"را نام ببرید

3.می گویند تمام هزینه اجاه خانه وخوراک و کتاب و پوشاک ماهانه 600 یورو است آیا درست است (حوالی یک دانشگاه خوب)

4.می گویند ماهانه 85 ساعت اجازه کار داریم که به راحتی در دانشگاه یا باتخصص خود ساعتی حداقل 10 یورو می توان بدست آورد آیا درست است

5 . آیا من که ساپورت کننده مالی ندارم ودر عوض کارهای تخصصی شبکه را به همراه برنامه نویسی فول هستم به جزء پولی که در بانک می گزارم پولی ندارم

و خود را برای شرایط سخت آماده کرده ام فقط به عشق درس قادر هستم خرج خود را در آنجا در بیاورم

از کسانیکه این متن را خواندن و هم اکنون دانشجو در کشور آلمان هستند یاری می طلبم !بفرستید @ matin.love.for.you@gmail.com
    8000 يورو(الان يورو حدود 1340)
    بحث دانشگاه و شهريه دانشگاه رو كه راحت از سايت daad.de مي توني در بياري
    بحث كار هم يا داخل دانشگاه يا بيرون دانشگاه/ ساعت اون فكر نمي كنم بيشتر از 60-70 ساعت باشه(بهترين حالت) بعدم كار هاي دانشگاهي 7-8 يورو در ساعت.بيرون هم بستگي به نوع كاري كه مي كني 5-8 يورو مي تونه باشه
    در مورد هزينه زندگي بستگي به شهري داره كه مي ري/ جايي كه من هستم با 400 تا مي تونه راحت زندگي كني

پیش فرض پاسخ : سوال : نتایج پذیرش از دانشگاه های آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط Werner.Melzer نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان خوبم،
    من امروز يه مصاحبه تلفني با يه گروهي تو دانشگاه Freiburg انجام دادم، يارو گفته هفته آينده جوابش رو ميده... خيلي دلواپسم... اگه ميشه بگين به نظرتون ، تصميم نهايي اونها مثبته يا منفي:
    بعد از کلي نامه نگاري الکترونيکي گروه به من گفت که يه مصاحبه اي باهات به صورت تلفني مي خواهيم ترتیب بديم... بالاخره پس از مشخص شدن زمان دقيق اون، من از اونها پرسيدم: چارچوب اين مصاحبه چيه؟ ولي اونها به من چيزي در اين مورد به من نگفتن!! از من اسم skype و شماره تلفن ام رو گرفتن... گفتن اگه کيفيت اس کايپ خوب نبود با landline بهت زنگ ميزنيم... من خودمو آماده مصاحبه از اسکايپ کرده بودم که یهو ديدم تلفن زنگ مي زنه!! ديدم بلي کد آلمان ه و اونهان که دارن زنگ مي زنن.... اول يه خانومه با لهجه بسيار زيبا ولي تند و نامفهوم!!(براي حداقل من که اولين مصاحبه ام رو تجربه مي کردم و خيلي آشفته شده بودم) شروع به حرف زدن کرد... من فقط فهميدم اسم من رو نام برد... سؤال اولش مطابق انتظار من بود... چرا اين جا انتخاب کردي؟...و چرا اين گروه خاص رو؟... بعد گفت تا حالا آلمان اومدي؟ (من هم گفتم no)... بعد نفر بعدي شروع کرد گفت کارهاي برنامه نويسي پايانامت رو بگو...(اين آقا هم خيلي خوب و سليس حرف مي زد)من هم يه چيز هايي گفتم... گفت چه شباهتي بين پايانامه فوق و پروژه اي که تو اينجا تعريف شده مي بيني؟(آخه ظاهراً بي ربطن!!) من هم با کلي مِن مِن گفتم :"هر دو از مدل هاي آماري استفاده مي کنن" بعد اون هم هر سؤالي که مي پرسيدن يه جوري به چيزهايي که خودم از قبل آماده کرده بودم وصل مي کردم!! سرتون رو درد نميارم... چهار نفر بودن که حسابي سؤال پيچم کردن... مدت مصاحبه هم دقيقاً00:28:49 شد...
    ولي در مورد جوابهام من تو بعضي از قسمتها خيلي روان و تند صحبت مي کردم (حدود65-70% مصاحبه)-تو سؤالهايي که از قبل حدس مي زدم بپرسن- ولي تو بعضي قسمتها بخاطر دست پاچه شدنم خيلي مِنمِن کردم... اخرش خانومه گفت هفته آينده نتيجه قطعي رو بهت مي گيم...حالا با اين وصف، به نظر شما، نظرشون مثبته يا منفي؟
    Hello
    You will get the addmision probably
    I had the same situation
    they said by the next week we will inform but the day after the sent an email that we impressed by your interview and your letter of addmission is in way!
    so please calm down and do not try to send emails to them and ask about it too much just if they did not answer after a week ask them about your result and tell them you need time to get Visa so this is the reason that you send emails.
    and if ( khodaeinakarde)
    refuse kardan az hala jahaye dige apply kon
    Good luck
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

Post پاسخ : نتایج پذیرش از دانشگاه های آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_ali_me نمایش پست ها
    حق با شماست erlangen واقعا دوره عجیب غریبی برای این رشته دارند.
    سلام به همگی دوستان

من امسال برای erlangen همین دوره apply کردم و مدارکمو قبل ار اولین deadline براشون فرستادم
    این شرایط منه:

رشته تحصیلی: مهندسی شیمی
    معدل: 15.41
    دانشگاه: Sahand Universiity of Technology همون دانشگاه صنعتی سهند خودمون که تو تبریزه
    مقاله: یه دونه توی کنفرانس بین المملی کیش امسال داریم ( که اسم من نفر آخره)
    راستی یه ثبت اختراع و مقاله که در حال submitting هست نوشتم تو رزومه ای که فرستادم

recommendations: از سه جا که بودم نامه گرفتم: یک مرکز تحقیقات کاتالیست دانشگامون که رییس دانشکدمون مدیرش بود
    از یک پروفسور ایرانی که باهاشون یه 4 ماهی مشغول بودیم
    و یکی هم از پژوهشگاه صنعت نفت ( واحد نانوتکنولوژی)

نمره زبان: IBT Overal 81, reading: 18, Listening: 23, Speaking: 20 , Writing : 20
    البته این رشته تا دو ترم اول به نقل از خودشون به انگلیسی تدریس میشه و 1 سالی فرصت میدن تا آلمانی تقویت کنیم. من آلمانی بلد نیستم ولی قبل از رفتن هم میتونم شروع کنم ولی به پروسه ویزا نمیرسه مدرک آلمانی بگیرم

راستی من تو رزومه نرم افزارهایی که دورشون رو گذرونده بودم نوشتم هرچند تو بعضیا خیلی ماهر نیستم ولی تا رفتن در صورت پذیرش میشه حلش کرد

13 تا مدرک کارگاه آموزشی و 2 تا هم گواهی عضویت در انجمن مهندسی شیمی و انجمن کوهنوردی دانشگاه ضمیمه کردم
    یه CD مولتی مدیا هم براشون ساختم که در مورده خودم بود

من زمینه کاریم بیشتر در خصوص نانو مواد- کاتالیستها هستش

با این اوصاف چند تا سوال داشتم از عزیزان:

اینکه چقدر طول میکشه تا جواب بدند، الان نزدیک به دو هفته از ارسال مدارک سپری شده
    مصاحبه تلفنی چه شکلیه
    کسی از بچه ها تا حالا از این رشته Admit شده یرای سوالای بیشتر
    ویرایش توسط izak : January 26th, 2010 در ساعت 01:37 PM

Member
    رشته و دانشگاه

سلام
    دوستان یه هفته ای میشه که قبولیم از دانشگاه Erlangen مشخص شده
    البته بعد از انجام مصاحبه و ...
    این تنها دانشگاه آلمانی بود که براش اپلای کرده بودم چون هم رشته مورد نظرمو داشت و هم حداقل دو ترم اول به زبان انگلیسیه
    حالا ازم خواسته بودند که Accept رو براشون ایمیل کنم که قبول کردم یا نه و یه فرم ثبت نام اینترنتی رو با پست بفرستم براشون تا بعد به مرحله که اداره آموزششون درستی مدارک ارسالیم رو تایید کرد برام نامه رسمی پذیرش رو بفرستند

الان دنبال بورسیه هستم، گرچه این دوره ارشد Elite هستش و به چند نفری خود دانشکده بورس میده ولی مسئول پذیرشش تاکید کرده اولا جواب این بورس تا آخرای آپریل مشخص میشه و چون به صورت رقابتیه 100 % به این دلخوش نکن و یه لینک Daad هم داده که از اینجا هم برای بورسیه اقدام کنم

خودم که به این رشته Advanced material علاقه زیادی دارم، یه میان رشته ای یه و هنوز هم زمان برای اپلای کردن هست برای دوستان ایرونی

ولی مهمترین موضوع اینه که بتونید خرج یک سال اولتون رو همراه داشته باشید ( من فعلا دارم خرج سفر رو ... رو تهیه می کنم و چشم انتظار یه بورس خوشگل)

آدم رویا پردازی نیستم ولی می خواستم بگم نا امیدانه جلو نرید، با برنامه و امیدوار ادامه بدید
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Transportation Systems and Highway Engineering

سلام دوستاااان. چند ساعت پیش یه ایمیل از دانشگاه TUM اومد واسم و در درشته
    transportation systems کارشناسی ارشد قبول شدم برای آذرماه امسال. من لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه آزاد با معدل 15.14 هستم.
    و آیلتس 6 آکادمیک دارم.
    وای دارم از خوشحالی بال درمیارم. نمیدونم حاللا چکار کنم فقط گفتن تا اول می صبر کن تا نامه قبولیت بیاد جلوی درتون.
    و اینکه گفتن چون یه لیست ذخیره دارند از من خواستن که زودتر مشخص کنم که میرم یا نه. اما فاند نداره. ماهیانه 700-800 یورو توی مونیخ.
    حالا نمیدونم از daad چه جوری میتونم اقدام کنم واسه بورس. کسی میتونه راهنمایی کنه که توی ایران این موسسه daad شعبه داره؟
    یا اصلا باید زبان آلمانی بلد بود حتما تا بورس بده؟ چون رشته ای که من قبول شدم نیازی به زبان آلمانی نداشتن و با همون زبان انگلیسی پذیرش گرفتم چون کل دوره هم انگلیسی هستش. ممنون میشم اگه کسی شماره تلفنی چیزی از daad بهم بده. چون توی سایتش چیزی دستگیرم نشد.

در مورد مرکز DAAD تو ایران تا جایی که من اطلاع داشتم در تاپیکش تو همین قسمت آلمان صحبت کردیم با سایر دوستان.فکر میکنم چون مجوز ندارند فعالیتش فعلا متوقف هست و نمیدونم از چه طریقی میشه باشون ارتباط برقرار کرد.یه زمانی که چک کردم حتی اسم نمایندگی ایران رو از تو لیست آسیاشون تو سایت اصلیش حذف کرده بودند.

Member
    رشته و دانشگاه

Thumbs up پاسخ : نتایج پذیرش از دانشگاه های آلمان

سلام
    می بایست همونطور که تو سایتشون زدن از طریق ایمیل مکاتبه کنید و سوالاتتون رو بپرسید
    study_in_germany@gmx.de
    یه چند روزی ممکنه که طول بکشه تا جواب بدند
    من برای بورسیه سوال کرده بودم و رزومه ام رو به ایمیل ضمیمه کرده بودم
    اینم جوابش
    thank you for your inquiry.

As a rule, the DAAD scholarships are offered for applicants who are already graduated. In most cases the application has to be submitted to places in the applicant's country of origin. These may be the cultural departements of the Germany Embassies or DAAD branch offices.

Applicants who have already been in Germany for more than one year at time of application cannot be considered.

Information about our scholarship programmes may be found on our homepage at: http://www.daad.de/deutschland/foerderung/stipendiendatenbank/00462.en.html

Application forms can be downloaded from our homepage and are also available at the application places. Application address and application deadlines relevant for your country are to be found at:
    http://www.daad.de/stipendien/en/index.html

On our homepage at: http://www.daad.de/deutschland/foerderung/stipendiendatenbank/00462.en.html you may also find information about scholarship programmes offered by other organisations. In case you might have questions about
    these programmes, please contact the respective organisation directly.

Best regards
    Edinson Ahlert

ولی در کل بیشتر بورسیه ها زیاد امیدوار کننده نیست
    این اواخر با جستجو در DAAD یه بورس خوب پیدا کرده بودم که برای تمام هزینه ها مکفی بود و تازه رو شیمی و کاتالیست تمرکز داشتن
    از من خواستن تا مدارکم رو هم بفرستم ولی در نهایت گفتن باید اینجا ثبت نام کرده باشی (آلمان) و با استادی که می خواهی پروژه ات رو بگذرونی یه توصیه نامه داشته باشی

در مجموع ترم اول و حتی تا یک سال هزینه ها پای خودمونه و در صورت تقاضا برای بورس بعدش شانس بیشتری داریم
    موفق باشید

Member Mehdiak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering - Tehran jonoob

stuttgart رشته ی water resorce engineering and managment پذیرش گرفتم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Transportation Systems and Highway Engineering

Smile پاسخ : نتایج پذیرش از دانشگاه های آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdiak نمایش پست ها
    stuttgart رشته ی water resorce engineering and managment پذیرش گرفتم

سلام دوست عزیز. تبریک فراوان. رنکینگ جهانیشو نمیدونم اما دانشگاه خوبیه. من هم transpotation sytems دانشگاه مونیخ tum پذیرش گرفتم.
    پس با این حساب با همدیگه راهی میشیم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)