صفحه 6 از 52 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 514

موضوع: نتایج پذیرش از دانشگاه های آلمان (ارسال پست فاقد اعلام نتیجه پذیرش ممنوع می باشد)

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

پیش فرض پاسخ : نتایج پذیرش از دانشگاه های آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdiak نمایش پست ها
    stuttgart رشته ی water resorce engineering and managment پذیرش گرفتم
    تبریک میگم

لطفا خلاصه ای از رزومه و نتیجه پذیرشتون رو در اینجا ذکر کنید ، شاید برای آیندگان مفید باشد

ممنون
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

Junior Member Amirreza آواتار ها

پیش فرض نتایج پذیرش از دانشگاه های آلمان و راهنمایی شما

سلام دوستان،

من از دانشگاه Stuttgart برای مستر INFOTECH پذیرش گرفتم. برای دانشگاه Kaiserslautern هم واسه Electronics اپلای کردم.
    از دانشگاه Masaryk که تو کشور چک هست هم پذیرش گرفتنم.
    برای Sweden هم اپلای کردم که احتمالا پذیرش میگیرم.
    Erasmus هم پذیرش داده (سال اول تو آلمان، سال دوم تو انگلستان) اما بدون بورس که برای دو سال 15000 یورو شهریشه که برام خیلی سخته که بپردازم.
    Twente تو هلند هم پذیرش داده اما بدون بورس. سالی 8800 یورو شهریشه.

از دوستانی که تو آلمان تحصیل میکنن یا اطلاعات دارن خواهش میکنم که راهنماییم کنن که کدوم یکی رو انتخاب کنم.

من خودم مدنظرم کشور آلمانه. هم از لحاظ خرج و مخارج. هم احتمال کار پیدا کردن. هم اقامت بعد از تحصیل و یا دکترا. کیفیت خود دانشگاه هم که جای خود دارد.
    اما تا اونجایی که من میدونم رنکینگ دانشگاههای سویدی بهتره.
    کشور چک هم که خیلی ارزونه.
    هلند هم که برای کار پیدا کردن فکر کنم بهترینه.

اگر بخوام Stuttgart و یا Kaiserslautern رو انتخاب کنم کدوم یکی به نظر شما با ملاک های من جور در میاد؟
    Stuttgart هر ترم حدود 600 یورو شهریه داره در صورتی که Kaiserslautern رایگانه.
    عناوین درسی Kaiserslautern برام خیلی جذابتره در حالی که Stuttgart دانشگاه معروفتریه.
    شهر Stuttgart بزرگتره و به نظر میاد که احتمال کار پیدا کردن توش بیشتره.
    Kaiserslautern جزء دانشگاههای خوب برای Electronics هست.

چی کار کنم؟

Junior Member

سلام

اتبریک می گم که در رشته مورد علاقه خودتون در بهترین دانشگاه مهندسی آلمان قبول شدید. خواستم بدونم برای accommodation می خواید چیکار کنید. مسأله اینه که توی سایت مربوط به همین رشته در مونیخ چند تا لینک گذاشته برای دریافت اطلاعات یا ثبت نام برای سرویس پکیج مورد نظر، اما اکثر این لینک ها error می دن.
    اگه لطف کنین جوابتون رو به این آدرس بفرستید ممنون می شم:smamotahari@gmail.com

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Transportation Systems and Highway Engineering

سلام دوستان. به درخواست یکی از دوستان من تجربیات خودمو از اول تا الان میزارم براتون.
    امیدوارم مفید باشه. به خصوص برای دانشگاه آزادی ها.
    من از دانشگاه فنی مونیخ رشته Transportation Systems پذیرش گرفتم. بهم ایمیل زدن که قبول شدم و نامه offer letter تا اوایل می بدستم میرسه و منتظر بمونم. من شنیده بودم لیسانسه های دانشگاه آزاد نمیتونن مستقیما برای فوق لیسانس در آلمان اقدام کنند و این رو براشون میل کردم که جریان چیه و من اینجوری شنیدم. اونا هم گفتند که، بعد اینکه نامه قبولیتون بدستتون رسید و قبل از اینکه بیایید مونیخ باید مدارکتون رو به یه دپارتمان توی آلمان بفرستید و اونا تعیین کنند که آیا مدرک شما واجد شرایط برای شروع دوره فوق لیسانس در آلمان هست یا نه. ازشون دوباره سوال کردم خوب اومدیم و اون دپارتمان گفت که نه و نمیشه. اونوقت من باید چند واحد از دوره لیسانس رو اونجا دوباره بگذرونم؟ یا مثلا حتی دوره لیسانسو دوباره بخونم اونجا توی مونیخ؟
    گفتند نه. اگه اون دپارتمان بگه شما نمیتونید فوق لیسانس رو شروع کنید دیگه هیچی. اونوقت شا دیگه نمیتونید دوره فوق لیسانس رو بخونید و هیچی به هیچی. یه کم گیج شدم که خوب بابا دیگه پس چرا پذیرش میدید بعدش بخواید یهو رد کنید آدمو؟
    خلاصه نمیدونم. اما دوستمون که از اشتوتگارت پذیرش گرفتن و ظاهرا دانشگاه آزادی هم هستند انگار به این مشکل برنخوردند. امروز یه ایمیل از طرف دانشگاه مونیخ برام اومد که همه کسانی که از ایران در این دانشگاه قبول شدند باید مدارک خودشون رو به تایید یه دپارتمان که اسمش zeugnisanerkennungsstelle
    هستش توی آلمان برسونند و فقط بعد از گرفتن certificate از این دپارتمان هستش که میتونن درسشون رو شروع کنند.
    تاکید هم کردند که بدون گرفتن certificate به مونیخ نیاید. یه ایمیل و شماره تلفن هم دادن که مربوط میشه به یه خانمی که مسئولش هست توی آلمان. و گفتن با اون تماس بگیرم که بگه چکار کنم. حالا منم امروز بهش ایمیل زدم و گفتم که چه مدارکی میخوان و من باید چکار کنم. با اینکه هنوز ماه می شروع نشده و offer letter هم بدستم نرسیده هنوز.
    فعلا منتظر جواب ایمیل و رسیدن نامه offer هستم. نتایج بعدی رو هم میگیم خدمت دوستان.
    شاد باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط shahzadat نمایش پست ها
    فعلا منتظر جواب ایمیل و رسیدن نامه offer هستم. نتایج بعدی رو هم میگیم خدمت دوستان.
    سلام
    منم برای ارلانگن که اقدام کردم بعد از پذیرش دانشکده و انجام مصاحبه، با اینکه از دانشگاه سراسری فارغ التحصیل شده بودم گفتن باید دفتر مرکزی دانشگاه هم مدارک ارسالی شما رو یه بار دیگه بررسی کنه و تا اواخر آپریل جوابش مشخص میشه.
    من این مرحله رو هم خدا رو شکر با موفقیت گذروندم
    امروز طی مکاتبه ای که داشتم گویا تا دو روزه دیگه نامه رسمی صادر میشه

نتیجه اینکه: این شورایی که مدارکتون رو بررسی می کنه هدف اصلیش اینه که صحت مدارکتون رو چک کنه (من تو مدارکم کارنامه کنکور رو هم نفرستاده بودم و به دیپلم- پیش و لیسانس بسنده کرده بودم)

فقط یادتون نره که برای سفارت وقت گرفته باشید. الان که به تابستون نزدیکتر میشیم رزرو وقت کمی سخت تر شده

امیدوارم شما هم به زودی خبرهای خوشی بشنوید
    موفق باشید

Junior Member aries آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir

من برای مستر دوم اپلای کردم اشتوتگارت COMMAS (Computational Mechanics of Materials and Structures( پذیرش گرفتم. از همون جا برای دکتری هم یک رشته دیگه اپلای کردم. منتظر جواب دکتری هستم. هر دو بدون فانده (حرفی که قبل از رفتن زده میشه).

سلام .
    من دانشگاه stuttgart قبول شدم . الان برا فرستادن نامه بهم گفتن
    Certification of Nationwide University Entrance Examination
    براشون بفرستم.
    این چیه؟!
    همینه که باید برم سازمان سنجش بگیرم؟ اگه کسی می دونه یکم توضیح بده
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط raya100 نمایش پست ها
    سلام .
    من دانشگاه stuttgart قبول شدم . الان برا فرستادن نامه بهم گفتن
    Certification of Nationwide University Entrance Examination
    براشون بفرستم.
    این چیه؟!
    همینه که باید برم سازمان سنجش بگیرم؟ اگه کسی می دونه یکم توضیح بده
    ممنون
    سلام
    - آره
    البته خود سفارت وقتی دانشنامه لیسانس از دانشگاه سراسری داشته باشید، طبق تجربه و پرس و جوی بچه ها گفته نیازی نیست
    ولی اگر که دانشگاه می خواد مراحل زیر رو باید طی کنید (منم همین هفته به امید خدا می رم دنبالش)

1. درخواست به سازمان سنجش (به گمونم واحد کارنامه و ارزیابی اینا باس باشه. همونجا بپرسید راهنماییتون می کنن) یه مدرک شناسایی همراتون باشه (و برای محکم کاری بیشتر اگر گواهی پایان تحصیلات دارید. اینم ببرید)
    2. اگه دنبالش بیافتیم یه هفته ای می رسه به دستتون
    3. کارنامه رو باید ببرید وزارت علوم تا تایید بشه (مثل همون کاری که برای ریز نمراتتون انجام دادید)
    4.پیش به سوی دار الترجمه

من چون دانشنامه اصلیم هنوز صادر نشده. واسه همین برای سفارت این کارو انجام میدم
    ولی دانشگاه اینو زمان پذیرش برام زده بود:
    your secondary school's leaving or university entrance certificate
    یعنی مدارک دوره متوسطه هم براشون کافی بود
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering,University of Tabriz

سلام
    من شنیدم که کارنامه قبولی کنکور تو دانشگاه موجوده و از دانشگاه میتونیم بگیریم؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط elf6350 نمایش پست ها
    سلام
    من شنیدم که کارنامه قبولی کنکور تو دانشگاه موجوده و از دانشگاه میتونیم بگیریم؟
    اشتباه شنیدین....اون چیزی که سفارت از شما می خواد گواهی قبولیه که با ید درخواست بدین تا بیاد...کار سختیم نیست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)