صفحه 333 از 334 نخستنخست ... 233283323324325326327328329330331332333334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,321 تا 3,330 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    دوستان می خوام یک جعبه شکلات برای استادها ببرم و درخواست ام رو مطرح کنم برای درخواست بقیه ریکام ها. آیا کار درستی هست؟ و اینکه چگونه درخواست ام رو مطرح کنم و چی بگم؟ مرسی از شما. ))

من کلن وقتی کار‌ دست کسی دارم، بهش شکلات نمی‌دم. مگه اینکه آخرین دفعه ای باشه که میبینیش. در اینصورت اول راجب ریکام صحبت کن،‌ بعد که تموم شد یهو شکلات را در بیار. صحبت را با شکلات شروع نکن.

از نظر کرونایی هم حساب کنی، دادن هدایای خوردنی که پلمپ نباشن، کمی نا امن به نظر می رسه.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

ممنونم. بله هنوز کارم با انها تمام نشده است و من هم شیوه شما رو دارم و تا کارم با کسی تمام نشده است، چیزی بهش نمی دم.
    از درخواست 8 ریکام، یکی از اساتید 5 تا و دیگری 3 تا را پر کرده است. از طرفی سرشان بسیار شلوغ است و جواب ایمیل رو نمی دن. با توجه به هزینه اپلیکشن فی و وقتی که برای اپلای گذاشته شد، برای اینکه حرام نشود، تنها راهش بردن هدیه هست به نظرم با راه کاری که شما فرمودین.
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

با عرض سلام و وقت بخیر

دوستان استادام لینک Reference form را که از دانشگاه دریافت کرده‌اند را برای من فرستاده اند، خودم می‌توانم فرم هر استاد را پر کنم و سابمیت کنم( با رضایت خود اساتید) ؟ چون ایمیلی نباید ارسال شود فقط در اخر پس از پاسخ گویی به سوالات و قرار دادن متن توصیه نامه باید روی گزینه submit کلیک شود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران_عمران_دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک

دوستان عزیز وقتتون بخیر.

من برای یه دانشگاه اپلای کردم و دو تا از اساتیدم رو به عنوان رفرنس معرفی کردم. دانشگاه به یکیشون ایمیل زده و ازش خواسته توانایی های من رو توی یه سری از زمینه ها که خودشون مشخص کردن شرح بده واسشون. استاد من هم بهم گفت خودت بنویس تا من بفرستم.

میخواستم بدونم فرمت همچین نامه ای به صورت همون فرمت توصیه نامه هست؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

باید نامه دانشگاه را ببینید. داخل نامه یک لینک هست که از طریق آن استاد وارد پروفایل تقاضای شما میشوند. حالا اینجا دوحالت هست:

۱- یک تعداد سوال یکی به یک هست که استاد باید زیرشان یک پاراگراف کوچک بنویسند.این روزها معمول همین است.

۲-بعضی دانشگاهها این فرصت را به استاد میدهند که به جای سوال به سوال نوشتن یک متن بلند توصیه نامه را اپلود کنند. که برای استادها بی حوصله این راحت تر است چون خودشان شروع و پایان نامه را انتخاب میکنند و معمولا یک متن واحد هم هست که به همه دانشگاهها همان را میفرستند.

بنابراین نامه را از استاد بخواهید نگاه کنند و ببینند که کدامیک از دو راه وجود دارد و کدام را صلاح میدانند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_taee نمایش پست ها
    دوستان عزیز وقتتون بخیر.

من برای یه دانشگاه اپلای کردم و دو تا از اساتیدم رو به عنوان رفرنس معرفی کردم. دانشگاه به یکیشون ایمیل زده و ازش خواسته توانایی های من رو توی یه سری از زمینه ها که خودشون مشخص کردن شرح بده واسشون. استاد من هم بهم گفت خودت بنویس تا من بفرستم.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member NooRii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حسابداری- گرایش حسابرسی- دانشگاه تخصصی علوم اقتصاد

دوستان من در مورد توصیه نامه چندتا سوال داشتم
    من سال 92 لیسانس گرفتم و چندسال بعد از اون هم دانشگاه من با دانشگاه دیگه ای ادغام شد، من الان هیچ دسترسی به هیچکدوم از اساتیدم ندارم. با موسسه ای که قرار داد بستم برای گرفتن پذیرش و ویزا به من گفتن توصیه نامه ها انلاین هست و لزومی به دریافت توصیه نامه کاغذی نیست دانشگاه خودش با استاد مکاتبه میکنه حالا سوال من اینه
    - به من گفتن استادی که به دانشگاه معرفی میکنم اشکالی نداره از دانشگاه خودم نباشه؟ این حرف درسته؟
    - به من گفتن اگر استاد از اساتید دانشگاه خودت نیست ایمیلشون نباید ایمیل دانشگاهی باشه اصلن باید ایمیل شخصی باشه حالا اگر من خودم دو تا ایمیل بسازم که اگر دانشگاه ایمیل زد خودم جواب بدم مشکلی پیش میاد؟
    - من با معرفی یکی از دوستانم با دوتا از اساتید دانشگاه دیگه ای که هیچ شناختی نسبت به من ندارن ارتباط گرفتم و رزومه و ریز نمراتم رو براشون فرستادم و حاضر شدن ایمیلشون رو بدن که من بدم دانشگاه. به نظر شما مشکلی پیش نمیاد؟ از کجا مطمئن باشم با توجه به اینکه شناختی از من ندارن ایمیل داشنگاه رو خوب جواب میدن؟ این کار بکنم بهتره یا خودم ایمیل بسازم؟
    ممنون میشم جواب بدین هر راهنمایی دیگه ای هم در این مورد بتونین به من بکنین ممنون میشم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط NooRii نمایش پست ها
    دوستان من در مورد توصیه نامه چندتا سوال داشتم
    من سال 92 لیسانس گرفتم و چندسال بعد از اون هم دانشگاه من با دانشگاه دیگه ای ادغام شد، من الان هیچ دسترسی به هیچکدوم از اساتیدم ندارم. با موسسه ای که قرار داد بستم برای گرفتن پذیرش و ویزا به من گفتن توصیه نامه ها انلاین هست و لزومی به دریافت توصیه نامه کاغذی نیست دانشگاه خودش با استاد مکاتبه میکنه حالا سوال من اینه
    - به من گفتن استادی که به دانشگاه معرفی میکنم اشکالی نداره از دانشگاه خودم نباشه؟ این حرف درسته؟
    - به من گفتن اگر استاد از اساتید دانشگاه خودت نیست ایمیلشون نباید ایمیل دانشگاهی باشه اصلن باید ایمیل شخصی باشه حالا اگر من خودم دو تا ایمیل بسازم که اگر دانشگاه ایمیل زد خودم جواب بدم مشکلی پیش میاد؟
    - من با معرفی یکی از دوستانم با دوتا از اساتید دانشگاه دیگه ای که هیچ شناختی نسبت به من ندارن ارتباط گرفتم و رزومه و ریز نمراتم رو براشون فرستادم و حاضر شدن ایمیلشون رو بدن که من بدم دانشگاه. به نظر شما مشکلی پیش نمیاد؟ از کجا مطمئن باشم با توجه به اینکه شناختی از من ندارن ایمیل داشنگاه رو خوب جواب میدن؟ این کار بکنم بهتره یا خودم ایمیل بسازم؟
    ممنون میشم جواب بدین هر راهنمایی دیگه ای هم در این مورد بتونین به من بکنین ممنون میشم
    سلام دوست عزیز

به من گفتن استادی که به دانشگاه معرفی میکنم اشکالی نداره از دانشگاه خودم نباشه؟ این حرف درسته؟

بلی درست است. ولی باید ایمیلی دانشگاهی باشد یعنی مثلا در دامینی باشد که .ac یا .edu دارد.

تا حد ممکن با اساتید همکاری بفرمایید و به ملاقات انها بروید یا اگر کرونا مساله ساز است دستکم تلفنی صحبت کنید که شما را بشناسند و متن مناسب تهیه کنند.

از دید من تا حد ممکن اخلاقی باید رفتار شود. صحیح نیست ایمیل جعلی و توصیه نامه جعلی تهیه بشود. اعتماد نظام دانشگاهی به همین موارد است و نباید خدشه دار شود.

HTH

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member NooRii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حسابداری- گرایش حسابرسی- دانشگاه تخصصی علوم اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

به من گفتن استادی که به دانشگاه معرفی میکنم اشکالی نداره از دانشگاه خودم نباشه؟ این حرف درسته؟

بلی درست است. ولی باید ایمیلی دانشگاهی باشد یعنی مثلا در دامینی باشد که .ac یا .edu دارد.

تا حد ممکن با اساتید همکاری بفرمایید و به ملاقات انها بروید یا اگر کرونا مساله ساز است دستکم تلفنی صحبت کنید که شما را بشناسند و متن مناسب تهیه کنند.

از دید من تا حد ممکن اخلاقی باید رفتار شود. صحیح نیست ایمیل جعلی و توصیه نامه جعلی تهیه بشود. اعتماد نظام دانشگاهی به همین موارد است و نباید خدشه دار شود.

HTH
    ممنونم که پاسخ دادین.. حرف شما کاملا صحیحه و منم موافقم اما به نظر شما معرفی همون دو استاد هم در اصل غیر اخلاقی و جعلی نیست؟ وقتی هیچکدوم هیچ شناختی از من ندارن و نهایت شناختشون ریز نمرات من و حالا کمی صحبت با منه؟؟ به هرحال هردو کار به نظر من جعلی هست. اما بازم تمرکزم رو میزارم برای همون دو تا استاد.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط NooRii نمایش پست ها
    ممنونم که پاسخ دادین.. حرف شما کاملا صحیحه و منم موافقم اما به نظر شما معرفی همون دو استاد هم در اصل غیر اخلاقی و جعلی نیست؟ وقتی هیچکدوم هیچ شناختی از من ندارن و نهایت شناختشون ریز نمرات من و حالا کمی صحبت با منه؟؟ به هرحال هردو کار به نظر من جعلی هست. اما بازم تمرکزم رو میزارم برای همون دو تا استاد.
    فرمایش شما کاملا صحیح است هم اخلاقیات درجات مختلف دارد و هم شرایط اقتضايات مختلف.

از روی همین اصل نوشتم <تا حد ممکن > اخلاقی باید رفتار شود.

در این بازه وقتی اساتید اصلی شما حضور ندارند صحبت با دو استاد دیگرکه در همان رشته هستند و تا حدی میتوانند با صحبت کردن و دیدن نمره های شما براوردی داشته باشند به نظرم رسید از ایمیل جعلی درست کردن بهتر باشد. طبیعتا شما صد البته صاحب اختیار هستید و من احساس میکنم زیره به کرمان برده باشم . از این که ورود کردم عذرخواهی میکنم.

پایدار باشید
    ویرایش توسط susighton : April 12th, 2021 در ساعت 02:21 PM

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

سلام. امیدوارم یکی واقعا منو راهنمایی کنه دانشگاه های امریکا چرا لینک نمیرسه به اساتید برای توصیه نامه؟ کسی این مشکل داره؟ تا به الان سه دانشگاه ایمیلشون به ایمیل های اکادمیک اساتید داخل ایران نمیرسه. میزنه ارسال شده اما از اساتید که میپرسم چیزی دریافت نکردن . به دانشگاه هاشونم که میگی میگن اسپم چک کنن حتما رفته ولی اساتید هرچی‌چک میکنن جلوی چشم خودمم باز هیچی براشون ارسال نشده. اطلاعاتشونم درست وارد کردم. احتمالا میدن بخاطر این قضیه *****شکن و این مسائلاست واقعا الان من باید چکار کنم