صفحه 7 از 334 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مشکل باLetter of recommendation چيکار کنم؟؟؟

من هیچ کدوم از Rec. Letter هایی که ارسال کردم مهر از دانشگاه نداشت، هیچ مشکلی هم پیش نیومد. شما هم می تونی بدون مهر بفرستی، فقط کافیه استاد روی برگه و روی پاکت رو امضا کنه و بعد درش رو چسب بزنه. دیگه مهر لازم نیست.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

به نطر من هر کاری انجام بده جز زدن مهر فارسی یه جا دیگه!!

منم فکر می کنم بدون مهر مشکلی نباشه تو سایت دانشگاها فقط برای امضا تاکید کردن.
    Whether you think you can or you can&#39;t, either way you are right<br />Henry Ford

ApplyAbroad Champion

توصیه‌نامه اصولا احتیاجی به مهر دانشگاه نداره و طبیعیه که دانشگاه نخواد اون‌ها رو مهر کنه. توصیه‌نامه نظر شخصی یک استاد در مورد شماست و ممکنه لزوما نظر دانشگاه نباشه. به هر حال دانشگاه‌هایی که apply می‌کنید انتظار ندارند که توصیه‌نامه‌ها مهر شده باشه. فقط کافیه که استاد اون‌ها رو امضا کنه و تو پاکت بگذاره و در پاکت رو بچسبونه و امضا کنه.

Junior Member

مهر لازم نيست. فقط استادها باید بعد از اینکه در پاکتو چسبوندین روی در پاکتتونو امضا کنن بعد روی امضارو هم چسب نواری بزنید. اگرم می خواین خیلی رسمی بشه از پاکت با آرم دانشگاه استفاده کنين. اگه خود دانشگاه بهتون پاکت آرمدار نمی ده خودتون می تونین آرمو روی پاکت معمولی پرینت بگیرین. من خودم همین کارو کردم.

پیش فرض مشكل توصيه نامه

سلام
    من استاد پروژم تو دوران ليسانس در علم و صنعت كه قرار بود بهم توصيه نامه بده در لحظه آخر يكدفعه نمي دونم به چه دليل همه را تحريم كرده و مي گه به هيچ كس ديگه توصيه نامه نميده! من از دوره فوق ليسانس يه دونه از شريف دارم از رئيس گروه گرايشم! حالا نمي دونم چيكار كنم. به نظر شما يه توصيه نامه كاري خوب مي تونه جاي اون يكي رو بگيره؟
    فرصتي ندارم كه برم از استادهاي شريف توصيه نامه بگيرم! واسه مستر سوئد مي خوام! بعضي دانشگاه ها قيد نكردن كه حتما آكادميك باشه!
    نظر شما چيه؟ اميدي هست؟
    راه دوم اينكه اگه از يه استادي كه هيچ ربطي به هيچكدوم از اين دو تا دانشگاه نداره نامه بگيرم امتياز منفي نيست برام؟ ممكنه بگن كه از استادهاي خودش نتونسته بگيره رفته از يه نفر نامربوط گرفته و بدتر شه! اونا كه نمي دونن استاده زده زير قولش!!!
    لطفا نظرتون را بهم بگين

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Toronto

پیش فرض پاسخ : مشكل توصيه نامه

به خصوص در مورد دانشگاه های سوئد مشکلی نیست.
    یادم نیست KTH بود یا چالمرز که اصلا گفته بود بهتره یکی از توصیه نامه هاتون کاری باشه.

پس آفت به علم و صنعتی ها هم زده... راستی چرا بقیه استاد هاتون تو علم و صنعت رو امتحان نمی کنین؟
    به روش بچه های امیرکبیر هم توجه کنین: از استادهای زبان یا ریاضی شون recomm می گیرن

پیش فرض پاسخ : مشكل توصيه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak
    به خصوص در مورد دانشگاه های سوئد مشکلی نیست.
    یادم نیست KTH بود یا چالمرز که اصلا گفته بود بهتره یکی از توصیه نامه هاتون کاری باشه.

پس آفت به علم و صنعتی ها هم زده... راستی چرا بقیه استاد هاتون تو علم و صنعت رو امتحان نمی کنین؟
    به روش بچه های امیرکبیر هم توجه کنین: از استادهای زبان یا ریاضی شون recomm می گیرن
    ممنون از راهنماييتون
    مشكل من بيشتر زمانه! الان هم كه به خصوص تعطيلي دانشگاه هاست و استادها منظم حضور ندارند! من واقعا نفهميدم چه اتفاقي افتاد كه استادم يه دفعه اعتصاب كرد! من از 1 ماه قبل باهاش هماهنگ كرده بودم و حتي متنم را اصلاح هم كرده بود تا حدي! متن نهايي را كه فرستادم يكدفعه گفت كه ديگه واسه هيچكس نمي نويسه بخاطر تجربه بدي كه از بعضي ها داره.
    حالا فكر كنم با همين هايي كه دارم براي سوئد بفرستم تا ببينم چي ميشه.

JudyAbbott
    Guest

پیش فرض پاسخ : مشکل برای توصیه نامه

سلام
    من می خوام امسال دوباره برای گرفتن پذیرش تلاش کنم. اما یک مشکل اساسی دارم و اون گرفتن توصیه نامه از اساتید است. من شش سال پیش لیسانس گرفتم و در سال آخر apply کردم که پذیرش نگرفتم به چند دلیل 1- دانشجوی تاپی نبودم 2- فقط چهار تا دانشگاه apply کردم چون هزینه ها زیاد بود و من واقعا توان مالی نداشتم. 3- توصیه نامه خوب نداشتم. البته من هیچ کدوم از توصیه نامه ها رو ندیدم ولی حدس می زنم که خوب نبودند. چون معدلم 14 بود و اساتید همین براشون ملاک بود با اینکه از اساتیدی توصیه نامه خواستم که در درس اونها نمره خوب و حتی تاپ گرفته بودم یعنی پیش هر استادی می رفتم می گفت تو فقط یک درس با من داشتی و من دقیق نمی تونم قضاوت کنم.
    بعد مدتی رفتم سر کار و بعد دو سال فوق لیسانس شروع کردم که بتونم رزومه قوی کنم. در دوره فوق لیسانس خوب درس خوندم و رفتم دنبال یک پروژه با یک استاد خوب که بتونم چند تا مقاله بدم ولی از شانس بد پروژه به جواب نرسید به خاطر ایده های غیر عملی استادم با اینکه من دو سال واقعا براش کار کردم و تلاش کردم ایده هاش رو انجام بدم. ولی استادم خیلی مغروره و فکر می کنه من کم کاری کردم در نهایت بعد از سه سال که چون مهلت دفاعم داشت تمام می شد اعتراف کرد که این ایده جواب نمیده یه جوری گفت انگار ایده من بوده و از اول هم معلوم بوده که بدرد نمی خوره. خلاصه یه چیزی سرهم کردم و دفاع کردم ولی رویای چند تا مقاله رو باید با خودم بگور ببرم. چون حتی یه مقاله هم ندادم. الان دارم کار می کنم ولی واقعا دلم می خواد دکترا بخوانم ولی باز مشکل توصیه نامه دارم یعنی میدونم که استادم توصیه نامه خوب نمی نویسه و من حتما باید از استاد پروژه ام توصیه نامه داشته باشم. می ترسم مثل دفعه قبل کلی خرج کنم ولی فقط به خاطر توصیه نامه نتونم پذیرش بگیرم. چی کار کنم؟ :'(

ببخشید خیلی طولانی شد.

به نظرم شما مجبورید مقاله بدید و مسلما چیزی که در قبالش باید بدید زمانه. بهتره خودتون رو با یه دانشجو یا یه استادی که بهتون کمک کنه و در ضمن به روز باشه و اهل دادن مقاله باشه مرتبط کنید. (این کار فکر کنم خیلی سخت باشه چون معمولا دانشجوها که کار رو می ذارن دقیقه نود و استادها هم وقت ندارن که برای یه فرد عادی که دانشجوی اونها نیست بذارن) یا اینکه خودتون باید روی یک موضوع تمرکز کنید و با یه زمان بندی برای مقاله تلاش کنید بعد اگه جایی گیر کردید برید از کسی کمک بخواید که این هم اراده ی قوی ای می خواد. این ها همه نظر شخصی من بود شاید راه های بهتر هم باشه.
    HOPE, GIVES YOU WINGS

منم فکر می کنم بهترین کار همینه که ایشون گفت یعنی یه 1 سال وقت بذارین مقاله بدین(من فکر نمی کنم بدون مقاله کسی شما یا هیچکس دیگه رو برا دکترا قبول کنه. تا می تونین با استادایی که مقاله میدن صحبت کنید تا یکی یا دوتاشون قبول کنن که باتون کارکنن(من فکر نمی کنم کار سختی باشه). باید بشون نشون بدین که زحمت می کشید و علاقه مند هستین. بعد که مقالتون accept شد اونوقت دیگه خیالتون راحت میشه....(مراقب زبان و gre هم باشینا)
    If you fail to plan,you plan to fail