صفحه 105 از 334 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155205 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در مورد Recommendation Letter

سلام!می خواستم بپرسم، برای دانشگاهی که سه تاrecommendation letter می خواد اگه یکی از توصیه نامه ها از استادی باشه که نه توی دانشگاه خودم باشه ونه قبلا باهاش کلاس داشتم، و زمینه کاریشم با من یه ذره فرق داره، اشکالی داره؟

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    اگه ظرفیتش رو نداره ولش کن همینجوری بفرست. ببین یه کار دیگه هم میشه کرد، من بودم همون متن رو صرفا با رفع اشتباهات تایپی دوباره پرینت میگرفتم و خودم امضا میکردم. اینجا بحث جعل و اینا نیست مطلقا، شما با استادت هماهنگی فقط under circumstances بهش دسترسی نداری. من یکی از استادام خارج رفته بهش گفتم ریکام کاغذی میخوام متن رو اوکی داد گفت خودت امضا کن اونا فوقش به من زنگ یا ایمیل میزنن و منم تایید میکنم. دیگه امضارو که ور نمیدارن Scan کنن برا استاد میل بزنن! (برا این آخری 100 درصد مطمئن نیستم ولی بعید میدونم شکل امضا رو به استاد نشون بدن).
    بعضی دانشگاه ها رفرنس لتر رو اسکن می کنند و به استاد می فرستند تا تایید کنه، این رو چندین بار دیده ام. اگه درست یادم باشه بیشتر از کانادا اینکار رو می کردند.
    خیلی درباره اشتباهی که توی رفرنس لتر هست اطلاعی ندارم، اما اگر موضوع مهمی نیست، مثلا یک غلط املایی وسط های متن است، می تونه چندان مهم نباشه. چون هر چی باشه زبان اصلی استاد انگلیسی نیست و این اشتباهات اتفاق بزرگی به حساب نمی آد. حتی مدرک تحصیلی از کشورهای اروپایی دیده ام که غلط املایی دارند، چون زبانشون انگلیسی نیست و کسی هم ایراد زیادی به این موضوع نمی گیره. مهمتر از غلط املایی اینه که استاد رو خوب نگه داشته باشی که اگر بعدا باهاش کار داشتی یا نامه ای براش زدند خوب و سریع جوابشون رو بده.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeilitaheri نمایش پست ها
    سلام!می خواستم بپرسم، برای دانشگاهی که سه تاrecommendation letter می خواد اگه یکی از توصیه نامه ها از استادی باشه که نه توی دانشگاه خودم باشه ونه قبلا باهاش کلاس داشتم، و زمینه کاریشم با من یه ذره فرق داره، اشکالی داره؟
    به نظر من اشکالی نداره.. فقط یا باشما حداقل یه کار تحقیقاتی انجام داده باشه کافیه..

کمککککککککککککککککککککککک کککک. ددلاین داره سریعا رد میشه.کمکککککککککککککککککک کککک
    استادم پای فرم ریکام رو امضا کرد و گفت خودت پر کن و رفت خارج. حالاتوی فرم یه چیزی هست که گفته این متقاضی رو با حدودا چند دانشجوی دیگر مقایسه میکنید؟
    What is the approximate size of the group to which the applicant is compared?
    من چند بنویسم؟ دانشگاه ما هر سال 60 تا همرشته میگیره و درسی هم که من با این استاد داشتم اجباریه واسه همه گرایش ها و هر ترم حدود 18 نفر با این استاد درس میگیرند.

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_in_abroad نمایش پست ها
    کمککککککککککککککککککککککک کککک. ددلاین داره سریعا رد میشه.کمکککککککککککککککککک کککک
    استادم پای فرم ریکام رو امضا کرد و گفت خودت پر کن و رفت خارج. حالاتوی فرم یه چیزی هست که گفته این متقاضی رو با حدودا چند دانشجوی دیگر مقایسه میکنید؟
    من چند بنویسم؟ دانشگاه ما هر سال 60 تا همرشته میگیره و درسی هم که من با این استاد داشتم اجباریه واسه همه گرایش ها و هر ترم حدود 18 نفر با این استاد درس میگیرند.
    همون 20 نفر رو بنویسید
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

ApplyAbroad Hero

چطور مقایسه ای می خواهند؟ می خواهند نمره شما در یک یا چند درس که با این استاد داشتید مورد مقایسه قرار بگیره؟ که در اینصورت سایز همون کلاس ها را بنویسید.
    اما اگر منظورشون مقایسه کلی(مثلا معدل کل شما) با هم ورودی های شماست که تعداد ورودی های خودتون که عمدتا همکلاسی شما محسوب می شوند را بنویسید.
    می تونه البته استاد مثلا عملکرد شما را در بین دانشجوهاش در اون درس در چندین سال در نظر بگیره و بگه مثلا در 5 سال اخیر که حدود 90 دانشجو این درس را با من داشتند شما رتبه فلان را میگیرید ....
    inactive account

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    چطور مقایسه ای می خواهند؟ می خواهند نمره شما در یک یا چند درس که با این استاد داشتید مورد مقایسه قرار بگیره؟ که در اینصورت سایز همون کلاس ها را بنویسید.
    اما اگر منظورشون مقایسه کلی(مثلا معدل کل شما) با هم ورودی های شماست که تعداد ورودی های خودتون که عمدتا همکلاسی شما محسوب می شوند را بنویسید.
    می تونه البته استاد مثلا عملکرد شما را در بین دانشجوهاش در اون درس در چندین سال در نظر بگیره و بگه مثلا در 5 سال اخیر که حدود 90 دانشجو این درس را با من داشتند شما رتبه فلان را میگیرید ....
    والا هیچ اطلاعات خاصی نداده. همین جمله رو نوشته جلوش هم به اندازه یک عدد چند رقمی رو خالی گذاشته. چیکار کنم بالاحره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط atabak-aut نمایش پست ها
    همون 20 نفر رو بنویسید
    ممنونم اما روی چه حسابی

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

رو چه جسابی؟
    یعنی تو کلاسون چند نفر بودن که استاد شما رو بین اونها داره مقایسه میکنه؟
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

سلام دو تا سوال داشتم، متن فرم ریکامم از این تیکیاست، بعد پایین اون جدولم اینو نوشته
    Please add any comments that will help us judge the applicant's probability of success in our graduate program. (Use back of page for additional space, if needed.)
    حالا رفتم از یه استاد ریکام گرفتم؛ اونم با کلی غر که حال ندارم تیکارو زده فقط؛ می خواستم بدونم این کافیه؟
    بعد، امروز رفتم پیش استاد اصلیم می گفت بهتره متن ریکام با سربرگ دانشگاه بنویسه و به کاغذ ریکام تیکی منگنش کنه و اون جا که رو کاغذ گفته ننویسه! فکر کنم می خواد پربنت بگیرتش و تو اون کاغذه دانشگاه راحت می تونه و اصلن روی این کا رغبت داشت، خواستم بدونم ایرادی نداره؟