صفحه 109 از 334 نخستنخست ... 95999100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119159209 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در مورد Recommendation Letter

نقل قول نوشته اصلی توسط a5403895 نمایش پست ها
    نه نمی تونم چون می فهمن نامه رو باز کردم . این توصیه نامه هم داستانی داره برای خودش واقعا موندم چیکار کنم !
    دو صفحه قبل رو بخونی منم مشکلی حادتر از مال شمارو داشتم. دوستان نظرات متنوعی دادن. من که ریسک نکردم رفتم بش گفتم. ولی اگه استاده بدش میومد مطمئنن همون اولی رو میفرستادم. به نظرم اگه امکان داره عوض کن اگه نه "زیاد چیز مهمی نیست". اخه نقطه و Sincerely که مشکل چندانی نداره. مال من یه کلمه رو کاملا اشتباه نوشته بود!

ApplyAbroad Guru

سلام
    من از دو نفر از اساتید با هزار بدبختی نامه گرفتم اما وقتی به یه نفر از دوستام نشون دادم گفت که چند تا غلط نقطه گذاری داره و اخرش رو هم باید yours faithfuly می نوشت که sincerely نوشته چون اولی زمانی بکار می ره که گیرنده رو نشناسه و دومی وقتی بکار می ره که گیرنده رو بشناسه .از دوستان می خوام که اگر اطلاعاتی دارن در این زمینه عنوان کنن و اگر بجای من بودن عوض می کردن یا بیخیال می شدن.
    این تفاوت sincerely و faithfully رو کجا دیدید؟‌ من که خودم سالهاست خارج زندگی میکنم اصلا تا حالا نامه رسمی دریافت نکرده ام که faithfully نوشته باشه حالا چه از کسانی که میشناختم و چه کسانی که نمیشناختم. همه یا sincerely مینوشتند یا Regards . خیلی به این تفاوتهای ریز اهمیت ندید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    این تفاوت sincerely و faithfully رو کجا دیدید؟‌ من که خودم سالهاست خارج زندگی میکنم اصلا تا حالا نامه رسمی دریافت نکرده ام که faithfully نوشته باشه حالا چه از کسانی که میشناختم و چه کسانی که نمیشناختم. همه یا sincerely مینوشتند یا Regards . خیلی به این تفاوتهای ریز اهمیت ندید.
    من زیاد ادم وسواسی نیستم ولی فکر می کردم که این دو کلمه خیلی با هم تفاوت داشته باشند و نامه دچار اشتباه بزرگی شده باشه مثلا بجای سلام نوشته بشه خداحافظ ولی با توجه به گفته شما و تحقیقی که خودم انجام دادم دیدم این نوع نوشته در بین بریتانیایی ها و امریکا ئی ها با هم متفاوت هست برای مطالعه بیشتر به لینک زیر مراجعه کنیدhttp://www.dailywritingtips.com/your...urs-sincerely/در ضمن یه توصیه نامه دیگه هم پیدا کردم که مخاطبش مشخص نیست ولی از sincerely استفاده کرده(نامه رو در زیر می بینید) تو یه فروم خارجی هم یه نفر در جواب همین سوال اینو نوشته
    Being American I can say that "Sincerely yours" and more commonly just "Sincerely" is AmE. I have never signed a letter with faithfully. In AmE faithfully is a salutation for lovers to declare their loyalty to one another.And I have written "To whom it may concern" hundreds of times, it is intended for those times when you have no idea who will be receiving the letter but you know that it should be someone who can address your letter properly.
    Letter-of-recommendation-software-developer-1.jpg
    ویرایش توسط a5403895 : December 24th, 2011 در ساعت 08:00 PM

Senior Member m_rond آواتار ها

من زیاد ادم وسواسی نیستم ولی فکر می کردم که این دو کلمه خیلی با هم تفاوت داشته باشند و نامه دچار اشتباه بزرگی شده باشه مثلا بجای سلام نوشته بشه خداحافظ ولی با توجه به گفته شما و تحقیقی که خودم انجام دادم دیدم این نوع نوشته در بین بریتانیایی ها و امریکا ئی ها با هم متفاوت هست برای مطالعه بیشتر به لینک زیر مراجعه کنیدhttp://www.dailywritingtips.com/your...urs-sincerely/

در ضمن یه توصیه نامه دیگه هم پیدا کردم که مخاطبش مشخص نیست ولی از sincerely استفاده کرده(نامه رو در زیر می بینید)

Letter-of-recommendation-software-developer-1.jpg
    سلام
    البته اساس و غرض از نوشتن ریکامندیشن همون توصیف توانایی ها و قابلیتهای شما توسط فردی هست که شناخت کافی از شما داره. از طرف دیگه رعایت یه سری از اصول نگارشی هم خب حائز اهمیته ولی فکر نکنم حالا اگه استاد شما در انتهای نامه مثلاً به جای "قربان شما" نوشته باشه "فدای تو" تأثیر منفی در نشان دادن توانایی های شما داشته باشه و قطعاً دانشگاه مقصد برای انتخاب دانشجو به محتوای نامه که به قابلیتهای شما اشاره داره توجه می کنه. در مورد اون دوستمون هم که غلط فاحش املایی در توصیه نامه شون بود باز، اصلاح اون نامه برای حفظ آبروی استاد بود و نه خود دانشجو. به نظر من، مورد شما اصلاً مورد حادی نیست که فکر و ذهنتون رو خیلی مشغول کنه. به نظر من اتخاذ تصمیم در این مورد به شخصیت افراد بستگی داره. اگه مثلاً از اون تیپ افراد هستید که اگه خدای نکرده تو دانشگاه مورد نظر پذیرفته نشدید ذهنیتتون بره به این سمت که نکنه بخاطر کاربرد اون کلمه به جای اون یکی تو توصیه نامه منو نگرفتن، می تونید یه جوری با زبان خوش به استادتون بگید عوضش کنه تا لااقل همیشه خیالتون راحت باشه. در غیر اینصورت اصلاً بهش اهمیت ندین.
    موفق باشید.
    Never Say Never

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام سوالم شاید قبلا پرسیده باشن،ولی‌ چون یکم عجله دارم دوباره می‌پرسم،شرمنده

توصیه نامه که توی سر برگ دانشگاه نوشته می‌شه استاد باید تایپ کنه یا با خودکار بنویسه؟

و سوال بعدیم اینه که منظور از اینکه استاد امضا کنه اینه که اسمو فامیلشو به انگلیسی‌ بنویسه یا همون امضای معمولی‌ که مثلا فیش بانکو امضا میکنیم؟
    ممنون میشم زودتر راهنمای کنید

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

سلام
    مسلما اگه تایپ کنید بهتره! اگه استاد داده خودت بنویسی خوب ببر رو کاغذ سربرگ دار پرینت کن بده امضا کنه (واسه امضا، من دادم خودشون امضا کردن!)
    امضا رو در ب پاکت یادت نره!
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    سلام سوالم شاید قبلا پرسیده باشن،ولی‌ چون یکم عجله دارم دوباره می‌پرسم،شرمنده

توصیه نامه که توی سر برگ دانشگاه نوشته می‌شه استاد باید تایپ کنه یا با خودکار بنویسه؟

و سوال بعدیم اینه که منظور از اینکه استاد امضا کنه اینه که اسمو فامیلشو به انگلیسی‌ بنویسه یا همون امضای معمولی‌ که مثلا فیش بانکو امضا میکنیم؟
    ممنون میشم زودتر راهنمای کنید

دوستان من یه سوالی دارم که وقتی توصیه نامه رو تایپ کردیم آیا باید اسم و پوزیشن استاد رو هم تایپ کنیم و استاد فقط یه امضا با خودکار پایینش بکنه یا نه استاد علاوه بر امضای با خودکار باید اسم و پوزیشن خودش رو هم با خودکار بنویسه؟؟؟

من یه سوال دیگه هم دارم ..من میخواستم از یکی از استادای درس تخصصی ام توصیه نامه بگیرم اما متاسفانه ایشون رفتن آمریکا بعد با یکی از استادایی که همین درس رو تدریس میکنن و استاد راهنمای پروزه ام هم بودن صحبت کردم ایشون حاضر شد به جای اون استاد که الان نیست واسم امضا کنه اما مشکل این جاست که این استاد تازه این درس رو داره تدریس میکنه یعنی در واقع اون سالی که من این درس رو تو دانشگاه گرفته بودم این استاد اصلن تدریس نمیکرده این درس رو بنابراین آیا ممکنه از این نظر واسم مشکلی پیش بیاد؟آخه استادم گفت من حاضرم واست امضا کنم اما استعلام نگیرن از دانشگاه و معلوم شه که من اصلن این درسو اون موقع تدریس نمیکردم!!!!

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda67 نمایش پست ها
    دوستان من یه سوالی دارم که وقتی توصیه نامه رو تایپ کردیم آیا باید اسم و پوزیشن استاد رو هم تایپ کنیم و استاد فقط یه امضا با خودکار پایینش بکنه یا نه استاد علاوه بر امضای با خودکار باید اسم و پوزیشن خودش رو هم با خودکار بنویسه؟؟؟
    بله حتما باید اسم و پوزیشن استاد هم تایپ بشه. وگرنه از کجا بفهمن استاد چه سمتی در دانشگاه داره.!

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda67 نمایش پست ها
    من یه سوال دیگه هم دارم ..من میخواستم از یکی از استادای درس تخصصی ام توصیه نامه بگیرم اما متاسفانه ایشون رفتن آمریکا بعد با یکی از استادایی که همین درس رو تدریس میکنن و استاد راهنمای پروزه ام هم بودن صحبت کردم ایشون حاضر شد به جای اون استاد که الان نیست واسم امضا کنه اما مشکل این جاست که این استاد تازه این درس رو داره تدریس میکنه یعنی در واقع اون سالی که من این درس رو تو دانشگاه گرفته بودم این استاد اصلن تدریس نمیکرده این درس رو بنابراین آیا ممکنه از این نظر واسم مشکلی پیش بیاد؟آخه استادم گفت من حاضرم واست امضا کنم اما استعلام نگیرن از دانشگاه و معلوم شه که من اصلن این درسو اون موقع تدریس نمیکردم!!!!
    نگران نباشید استعلامی در کار نیست. نهایتا با استادتون تماس می گیرن و صحت توصیه نامه رو ازش جویا میشن.