صفحه 112 از 334 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122162212 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در مورد Recommendation Letter

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1718 نمایش پست ها
    سلام
    به نظرتون رزومه‌ام مهر بشه توی سربرگ شرکت و بعد اسکن بشه و میل شه بهتره؟ یا فقط متن خالی؟
    لطفاً زودتر جواب بدید یه ذره عجله دارم.
    ممنون
    نه نیازی به سریرگ برای رزومه نیست.
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

سلام
    من ۳ تا سوال دارم.در پست ۹۷۹ تعدادی سوال پرسیدم که کسی جواب قطعی نداد. اگه میشه این سوالات رو جواب بدین.
    ۱-از بزرگان خواهش می کنم یه نفر یه جواب قطعی به من بده. آخر ریکام باید بنویسیم sincerely یا.... ؟ تمام ریکام های نمونه ای که من تو اینترنت دیدم همه آخرش همین sincerely رو نوشته بودن ولی بچه ها می گفتن که باید بنویسیم faithfully؟ بالاخره کدوم یکی درست تر هست؟
    ۲-ایرادی نداره برای ریکام از جملات نمونه هایی که تو اینترنت هست استفاده کنیم؟ یا مثل sop باید منحصر به فرد باشه؟ چک نمی کنن که بگن تقلب کرده؟
    ۳- می تونم آخر ریکامندیشن اسم و نمره درس هایی که با اون استاد داشتم رو بیارم و در متن اشاره کنم که این درس ها رو با این استاد پاس کردم؟
    ممنون
    ویرایش توسط Ali2011 : January 2nd, 2012 در ساعت 11:58 AM

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    سلام
    من ۲ تا سوال دارم.در پست ۹۷۹ تعدادی سوال پرسیدم که کسی جواب نداد. اگه میشه این سوالات رو جواب بدین.
    ۱-از بزرگان خواهش می کنم یه نفر یه جواب قطعی به من بده. آخر ریکام باید بنویسیم sincerely یا.... ؟ تمام ریکام های نمونه ای که من تو اینترنت دیدم همه آخرش همین sincerely رو نوشته بودن ولی بچه ها می گفتن که باید بنویسیم faithfully؟ بالاخره کدوم یکی درست تر هست؟
    ۲-ایرادی نداره برای ریکام از جملات نمونه هایی که تو اینترنت هست استفاده کنیم؟ یا مثل sop باید منحصر به فرد باشه؟ چک نمی کنن که بگن تقلب کرده؟
    ممنون
    سلام
    1- این 2 تا کلمه فرق دارن. دیکشنری Cambridge :

Yours Faithfully :
    UK (BrE) used at the end of a formal letter that begins with "dear sir" or "Dear Madam".q
    فقط برای بریتیش باید استفاده بشه.
    Sincerely Yours or Yours Sincerely :
    used at the end of a formal letter before you sign your name, when you have addressed sb by their name
    حالا اگه بنویسی Yours Sincerely داری بریتیش میگی و اگه بنویس Sincerely Yours داری آمریکن میگی.
    حالا اگه استادت انگلیسی بود و توی آمریکا درس بده با کدوم کلمه تموم میکنی؟

حالا چون توی ریکام مخاطب معلوم نیست مینویسن فقط Sincerely یعنی دیگه با Yours نمیاد.

این همه دانشجوی ایرانی همه جای دنیا هستن، ریکامشونم با sincerely تموم شده بوده. زیاد حساس نباش.

2- جمله استفاده کن مشکلی نداره. از 10 تا ریکام 10 تا جمله ورداری مشکل نداره. ریکام خود به خود منحصر به فرد هست. حالا من همین مشکل رو دارم. کل ریکامم کپیه. اگه فهمیدن میگم چک میکنن یا نه.
    ویرایش توسط sahand11_m27 : January 2nd, 2012 در ساعت 12:51 PM

Junior Member

سلام دوستان
    استاد من امروز برام ریکامندیشنشو سابمیت کرد منتها توش یه سوتی داد من میخواستم ببینم چقدر مهمه این سوتی؟ توی فایل نامه ی ریکامندیشن که آپلود کرد گفته که من رو از 2006 یعنی حدود 6 ساله که میشناسه. ولی موقعی که داشت فرم آنلاین رو پر می کرد یه جا پرسیده بود چند ساله من رو میشناسه اون هم زد 3 سال.یعنی الان توی فایلی که آپلود کرده نوشته 6 ساله من رو میشناسه،توی سوالی که توی webpage بود نوشت 3 سال. به نظرتون مشکلی پیش میاد؟ یهو دانشگاهی که دارم براش اپلای میکنم شک نکن که ریکامندیشن من دروغیه.
    ویرایش توسط ahmad_to : January 2nd, 2012 در ساعت 08:43 PM

سلام بچه ها میشه راهنمایی کنید اینو چطور تحصیح کنم؟

, I am very pleased to see sahel given the opportunity to pursue her studies in
    یکی از بچه ها تو انجمن دیگه گفتن باید با فعل be نوشته بشه :d

من یه سوال دارم
    آیا باید اصل ریکام رو فرستادومثلا من از یه استادم ریکام بگیرم واز روش چند نسخه کپی کنم اشکالی داره؟

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zangeneh نمایش پست ها
    من یه سوال دارم
    آیا باید اصل ریکام رو فرستادومثلا من از یه استادم ریکام بگیرم واز روش چند نسخه کپی کنم اشکالی داره؟
    اصل. باید به تعدادی که لازم داری از هر استاد توصیه نامه بگیری. مثلا اگر هر دانشگاه ۳ توصیه نامه میخواد و ۱۰ جا اپلای میکنی، حداقل ۳۰ پاکت، سربرگ، امضا و مهر از اساتید لازم داری!

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    اصل. باید به تعدادی که لازم داری از هر استاد توصیه نامه بگیری. مثلا اگر هر دانشگاه ۳ توصیه نامه میخواد و ۱۰ جا اپلای میکنی، حداقل ۳۰ پاکت، سربرگ، امضا و مهر از اساتید لازم داری!
    دانشگاه ما سیستمش اینه که ما امضا رو از استاد میگیریم میدیم منشی میزاره تو پاکت مهر و موم میکنه.منظورم اینه که اگه من یه امضا بگیرم بعد از روش کپی کنم بدم منشی همه رو مهرو موم نه ایرادی داره؟
    (استاد رو کاغذ معمولی نوشته وآرم دانشگاه رو پاکته)

Member
    رشته و دانشگاه
    برق-الکترونیک

سلام به همه ی دوستان ،
    دوتا سوال دارم:
    من از دانشگاه آزاد واحد بروجرد فارغ التحصیل شدم و هیچ فرمی برای توصیه نامه نه در دبیرخونه و نه روی سایت پیدا نکردم و حالا اومدم و فرم recommendation letter یکی از دانشگاه های کانادا رو از روی
    سایتش دانلود کردم و آرم دانشگاه آزاد رو زدم بالاش و پرش کردم و دادم دو تا از استادام امضا و مهر کردن و حتی مهر آموزش هم تونستم با موافقت قسمت اداری بزنم به نظر شما تابلو نمی شه و اگه باید
    از فرم یا سر برگه دیگه ای استفاده کنم که هست و من خبر ندارم لطفا راهنمایی کنید.
    یکی از استاد هام ایمل یاهو داده و من در فرم گذاشتم ، به نظرتون مشکل ساز نیست چون احساس می کنم ایمیل های که مربوط به دانشگاه هست بهتره، اضافه کنم که این استادم ایمیل دانشگاه
    نداشت. راستی بهتر استادا دستی بنویسند یا بدم دبیر خونه تایپ کنن؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_to نمایش پست ها
    سلام دوستان
    استاد من امروز برام ریکامندیشنشو سابمیت کرد منتها توش یه سوتی داد من میخواستم ببینم چقدر مهمه این سوتی؟ توی فایل نامه ی ریکامندیشن که آپلود کرد گفته که من رو از 2006 یعنی حدود 6 ساله که میشناسه. ولی موقعی که داشت فرم آنلاین رو پر می کرد یه جا پرسیده بود چند ساله من رو میشناسه اون هم زد 3 سال.یعنی الان توی فایلی که آپلود کرده نوشته 6 ساله من رو میشناسه،توی سوالی که توی webpage بود نوشت 3 سال. به نظرتون مشکلی پیش میاد؟ یهو دانشگاهی که دارم براش اپلای میکنم شک نکن که ریکامندیشن من دروغیه.
    بهترین شکل اینه که بالا سر استاد موقع نوشتن ریکام وایستید. این به تجربه برای خود من ثابت شده. متاسفانه اساتید ایرانی اصلا آگاه نیستند که چقدر این نامه میتونه تو سرنوشت بچه ها تاثیر بذاره و بعضا خیلی بی دقت این کار رو انجام میدن.!
    در مورد شما هم امیدورام مشکلی براتون پیش نیاد، ولی خوب تناقض تو نوشته ها میتونه یخورده شک برانگیز باشه. البته فکر نکنم مشکل زیادی براتون پیش بیاره. نهایتش اینه که با استادتون تماس میگیرین و در مورد اون مشکل سوال می کنن.