صفحه 12 از 334 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Senior Member emperial آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چندتا سوال در مورد recom letter?????????

نقل قول نوشته اصلی توسط ahura 5758
    countdown
    با توجه به نکاتی که گفتی متن ریکامی داری که نزدیک به شرایط من نوشته شده باشه یانزیک به من باشه..نمره تافل من 760 ...
    منظورت 76 یا 670؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

منم نفهمیدم منظور اهورا چی بوده-با جایگشت های زیاد مثلا ایا منظورشون 670 بوده با جابجایی اعداد یا 660 در اشتباه تایپی یا 60 بوده که معقول نیست
    نمیدونم چیه این نمره

مهم این نیست که ریکام چه قدر طولانی باشه. بهترین ریکام ها آن هایی هستند که نکات مثبتی رو بیان می کنن که از روی CV شما معلوم نیست به علاوه تاکید کردن بر ادب، self-motivated و easy to work with بودن هم خیلی مهم است. قطعا برای یک استاد خارجی که هیچ گونه شناختی از شما ندارد علاوه بر توانایی های علمی خصوصیات اخلاقی هم بسیار بسیار مهم است.

اما در مورد حجم ریکام می تواند تا چند صفحه هم باشد. به شرطی که الکی صفحه پر نشده باشد. یکی از اساتید برای یکی از دانشجویانش دو - سه صفحه ریکام نوشته بود و اون هم در دانشگاه استنفورد قبول شده بود. ولی بسیار بعید است که استادی این قدر از شما شناخت داشته باشد و این قدر شما را قبول داشته باشد که بتواند این قدر در مورد خصوصیات شما توضیح بدهد. مگر این که همه ی درس هاتون رو با اون گرفته باشید و اون هم با نمره ی تاپ ;D

moorche
    Guest

پیش فرض پاسخ : پذیرش بدون recommendation ???!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط moorche
    من همه شرایطم OK هست فقط به لطف اساتید شریف .recom. ندارم
    آیا جایی هست که بدون recom. داشتن ولی با یک رزومه نسبتاخوب پذیرش با فاند بدن؟!!!
    با تشکر
    البته من یکی 2 تا دارم ولی کاملا متوسطه یعنی نوشته top 30% و خیلی کوتاه(دو پاراگراف)
    فکرشو کردم که اگه اینو نفرستم بهتره؟!!
    نظرتون راجع به top 30% چیه؟ البته تو شریف. هر چند که خیلیاشون نمی دونن شریف چیه! از من بپرسی که میگم هیچی نیست با این استادای مزخرفش!

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

تاپ 30 درصد اصلا خوب نیست به نظر من!

Senior Member

راستش اگه همه شرايط شما خوب هست واقعا حيفه به خاطر توصيه نامه نتوني اپلاي كني. تمام استادا رو امتحان كن. اگه با استاداي ديگه اي هم دانشگاه ديگه اي ارتباطي داري امتحان كن. به هر حال مشكل لاينحلي نساز ازش. ميشه دورش زد.

amin4u
    Guest

بچه ها توصیه های خوبی درباره متن توصیه نامه کردند. من می خواستم در مورد اون فرمهایی بپرسم که غالب دانشگا ها برای براورد دانشجو ها توسط استادها, لازم دارند. لطفا نظرتون رو در باره اونچه که این پایین اومده بگید:

1- استادای ایرانی بهتره چه درصدهایی رو بزنن؟ استادای من همه موارد رو معمولا 5% و 10% top می زنن (و نامه هایی رو هم که زحمتشو خودم کشیدم بهش الصاق می کنند), اما یکیشون در یکی از توصیه نامه ها برای یکی از موارد (فکر کنم teaching ability) واسه من 25%top زد اما در براورد نهایی منو strongly recommend . کرد :

2- درصدهای موارد مربوط به writing skill و speaking skill و Teaching abilityبهتره چند باشه؟ استادای من معمولاً 10 درصد واسم زدند. آیا به مشکل بر نمی خورم؟ (البته speaking من تو iBT واقعا کم شده و اگه واسم این skill رو بالا بزنن, ضایع نیست؟!!)

3- آقا جون ما آخرش نفهمیدیم توصیه نامه قوی یعنی چی؟!!! حتی 3-4 از استادای US هم به من توصیه کردند توصیه نامه قوی بگیرم: اخه تابلو نمی شه همه موارد 5%top باشه؟

amin4u
    Guest

مثل اینکه اهالی این فورم یا قضیه توصیه نامه براشون کاملا حل شده است یا پست قبلی من خیلی بی ربط بوده که هیچکی نمی خواد پاسخ بده!!!! ???

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط amin4u
    بچه ها توصیه های خوبی درباره متن توصیه نامه کردند. من می خواستم در مورد اون فرمهایی بپرسم که غالب دانشگا ها برای براورد دانشجو ها توسط استادها, لازم دارند. لطفا نظرتون رو در باره اونچه که این پایین اومده بگید:

1- استادای ایرانی بهتره چه درصدهایی رو بزنن؟ استادای من همه موارد رو معمولا 5% و 10% top می زنن (و نامه هایی رو هم که زحمتشو خودم کشیدم بهش الصاق می کنند), اما یکیشون در یکی از توصیه نامه ها برای یکی از موارد (فکر کنم teaching ability) واسه من 25%top زد اما در براورد نهایی منو strongly recommend . کرد :

2- درصدهای موارد مربوط به writing skill و speaking skill و Teaching abilityبهتره چند باشه؟ استادای من معمولاً 10 درصد واسم زدند. آیا به مشکل بر نمی خورم؟ (البته speaking من تو iBT واقعا کم شده و اگه واسم این skill رو بالا بزنن, ضایع نیست؟!!)

3- آقا جون ما آخرش نفهمیدیم توصیه نامه قوی یعنی چی؟!!! حتی 3-4 از استادای US هم به من توصیه کردند توصیه نامه قوی بگیرم: اخه تابلو نمی شه همه موارد 5%top باشه؟

۱) اگه همهٔ گزینه‌ها خیلی‌ بالا باشه معلومه که واقعی‌ نیست.

۲) در نظر داشته باش که این فرم‌ها اکثرا هم برای خود آمریکایی‌‌ها هم هست پس top 10% اصلا کم نیست.

۳) توصیه نامه قوی زیاد مربوط به این گزینه‌ها نیست بیشتر منظور متن نامه است. البته این کاملا طبیعیه که متن نامه و این فرم‌ها باید در یک راستا باشن.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

amin4u
    Guest

سلام دوستان

یه سوال دیگه واسم ایجاد شده.

شما تا حالا در هنگام پر کردن فرم های ارزیابی توسط استاد ها, حتما به این سوال (یا مشابهش) بر خوردین:

I hereby waive my right of access to the material recorded below.

من برای بعضی از recom - هام این حق خودمو waive نکردم. یکی از استادام گفت این شاید کار درستی نباشه. نظر شما چیه؟ با waive نکردن این حق, آیا کیفیت recom پایین میاد؟؟