صفحه 163 از 334 نخستنخست ... 63113153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173213263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,621 تا 1,630 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در مورد Recommendation Letter

با سلام

دوستان من می خوام از دو تا از استادای دوره لیسانسم توصیه نامه بگیرم ، اما هردوی اونها الان توی دانشگاهی که من درس خوندم تدریس نمیکنن و توی دانشگاه دیگه ای هستند ، آیا مشکلی نداره که اونها بهم توصیه نامه بدن ؟؟ حتما باید روی سربرگ دانشگاه باشه ؟؟؟ و اینکه باید توی توصیه نامه دانشگاه قبلی که من توش درس می خوندم رو به عنوان محل تدریسشون بنویسن یا دانشگاه فعلی که دارن تدریس می کنند ؟؟؟
    ممنون می شم که بهم پاسخ بدید .

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : Samples of Recommendation Letter

نقل قول نوشته اصلی توسط gemnitiger نمایش پست ها
    با سلام

دوستان من می خوام از دو تا از استادای دوره لیسانسم توصیه نامه بگیرم ، اما هردوی اونها الان توی دانشگاهی که من درس خوندم تدریس نمیکنن و توی دانشگاه دیگه ای هستند ، آیا مشکلی نداره که اونها بهم توصیه نامه بدن ؟؟ حتما باید روی سربرگ دانشگاه باشه ؟؟؟ و اینکه باید توی توصیه نامه دانشگاه قبلی که من توش درس می خوندم رو به عنوان محل تدریسشون بنویسن یا دانشگاه فعلی که دارن تدریس می کنند ؟؟؟
    ممنون می شم که بهم پاسخ بدید .
    مشکلی نیست و این قضیه بسیار عادی است. سربرگ دانشگاه جدیدشون رو استفاده می کنند و در خود نامه می نویسند که قبلا در تاریخی که با شما کار می کردند در دانشگاه دیگه بودند. اصلا جای نگرانی نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    مشکلی نیست و این قضیه بسیار عادی است. سربرگ دانشگاه جدیدشون رو استفاده می کنند و در خود نامه می نویسند که قبلا در تاریخی که با شما کار می کردند در دانشگاه دیگه بودند. اصلا جای نگرانی نیست.
    ممنون
    آیا برای تمام دانشگاه ها مشکلی نداره ؟
    و اگر من بخوام برای چند تا دانشگاه اقدام کنم اگر کپی توصیه نامه رو براشون بفرستم مشکلی نداره ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط gemnitiger نمایش پست ها
    ممنون
    آیا برای تمام دانشگاه ها مشکلی نداره ؟
    و اگر من بخوام برای چند تا دانشگاه اقدام کنم اگر کپی توصیه نامه رو براشون بفرستم مشکلی نداره ؟
    بله هیچ جا به چنین چیزی نباید گیر بدن.

سوال دوم شما یه بحث دیگه است. باید مستقیما از دانشگاه بپرسید. الان که بعضی دانشگاه ها دیگه توصیه نامه های کاغذی رو اصلا قبول نمی کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

ببخشید من یکم گیج شدم با این روند ریکام کاغذی. ما اصولا سربرگ رو باید از دانشگاه بگیریم که در حد ورق اچاره و روش اسم و مشخصات دانشکده رو نوشته . بعد باید تو یه فایل ریکام رو بنویسیم و پایینش هم اسم استاد و شماره تلفن و .. رو هم بنویسیم. سپس بدیم برامون فایل رو روی برگه ی سربرگ پرینت کنند و بدیم استاد امضا کنه درسته؟

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

بله آقا میلاد گل،
    فقط چند نکته رو بیاد داشته باش:
    - از سربرگ دانشگاهت چند تا کپی رنگی بگیر که همیشه داشته باشیش.
    - از استاد همیشه چند تا برگه امضا بگیر که اگر نیاز شد برای دانشگاه های دیگه هم بفرستی و یا حتی احیانا اگر چیزی گم شد برای همون دانشگاه مجددا بفرستی تا همش دنبال استاد رفتن وقتت رو تلف نکنی.
    - حتما قبل اینکه بدی استاد امضا کنه تو خونه بده 2-3 نفر بخوننش که حتما هیچ اشکالی نداشته باشه. املایی، گرامری، چاپی و غیره

موفق باشی
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

دوستان لازم هست که حتما توصیه نامه ها در فرمی که دانشگاه مقصد تهیه کرده پر باشه ؟ آیا کپی برابر توصیه نامه مورد قبوله؟

دوستان
    In comparison with the approximately …. students I have known at this level in the applicant’s discipline:

رو چه تعداد میزنن حدودا !
    و این درصدها رو تاپ 1 میزنن اکثرا یا تاپ5 یا 10 ؟!
    به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل
    که گـر مـراد نیابم به قـدر وسع بکـوشم

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam4312 نمایش پست ها
    دوستان
    In comparison with the approximately …. students I have known at this level in the applicant’s discipline:

رو چه تعداد میزنن حدودا !
    و این درصدها رو تاپ 1 میزنن اکثرا یا تاپ5 یا 10 ؟!
    نظر من: "این دانش آموز تو تاپ 3 من بوده". معمولا تاپ 3 می گن. البته بستگی به دوره هم داره. مثلا بخوای برای دکتری ریکام بدی که فلانی در ارشد جزو تاپ 10 من بوده اصلا جالب نیست. آخه کلا 15 تا دانشجوی ارشد نیست. تو لیسانس معقول تره. من باشم حداکثر دانش آموزم رو تا 5 نفر اول مقایسه می کنم.
    اما بهترین گزینه اون توصیه نامه هایی است که خود دانشگاه ها می دن که بدیم استاد پر کنه. مثلا دانشگاه کنکوردیا ریکامندیشن لتر هاش خیلی به کارم اومد. گزینه هاش رو در قالب جمله آوردم.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

Junior Member

سلام آیا تو ریکام حتما بایستی ذکر بشه به کدوم دانشگاه داره نوشته میشه؟ منظورم دانشگاه مخاطب حتما بایستی معلوم باشه یا میشه کلی نوشت؟