صفحه 18 از 334 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Senior Member

پیش فرض پاسخ : چندتا سوال در مورد recom letter?????????

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ak
    پچه ها راستش یک ماه پیش یکی از روسای یکی از کالج های امریکا که ایرانیه اومد ایران و من به طور اتفاقی ایشون رو ملاقات کردم و چون هم رشته هستیم از CV من خوشش اومد و گفت هر کاری بتونه برام می کنه. حالا می خوام اگه بشه از توصیه نامه ایشون استفاده کنم. چون فکر کنم توصیه نامه ایشون خیلی میتونه کمکم کنه! به نظرتون چه شکلی می تونم از ایشون برای توصیه نامه استفاده کنم چون با من سابقه ای نداره(ایشون آمریکا هستن و من ایران) ولی فکر نکنم مشکلی از جهت دادن توصیه نامه داشته باشن. اگر کمک کنید ممنون میشم!!!!
    Generally they are a little sensitive to such things. I had a similar experience when I asked my advisor to put his name in a paper but he didn't accept !!! However, you can formally send an email and JUST ask about the possibility of writing a recom. by him

Senior Member emperial آواتار ها

من امروز متوجه شدم که یکی از استادهائی که بهم نامه داده خیلی خلاصه و در یکی دو خط نامه رو submit کرده "he is so .. and... and I highly recommend him to you" یک چیزی در این حد. یعنی اصلاً اون توضیحاتی که یک recommendation خوب باید داشته باشه رو نداره ولی % هارو خوب زده فقط اشکال اینجاست که هیچی توضیح نداده که چه درسهائی باهاش داشتم و...

بهتر نیست به یک استاده دیگه هم بگم نامش رو online به دانشگاه ها ایمیل کنه که اونو جبران کنه و وضعیتم بهتر بشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط emperial
    من امروز متوجه شدم که یکی از استادهائی که بهم نامه داده خیلی خلاصه و در یکی دو خط نامه رو submit کرده "he is so .. and... and I highly recommend him to you" یک چیزی در این حد. یعنی اصلاً اون توضیحاتی که یک recommendation خوب باید داشته باشه رو نداره ولی % هارو خوب زده فقط اشکال اینجاست که هیچی توضیح نداده که چه درسهائی باهاش داشتم و...
    بهتر نیست به یک استاده دیگه هم بگم نامش رو online به دانشگاه ها ایمیل کنه که اونو جبران کنه و وضعیتم بهتر بشه؟
    سلام
    به نظر من اگر استاد دیگری رو سراغ دارین که می تونن براتون توصیه نامه کامل تری بنویسند این کار رو انجام بدین
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط emperial

Actually, This is NOT a recommendation letter. SO, do as sara said

N!MA
    Guest

راجع به این درصدها(top 5%) یه توضیح میدین که چطور تعلق میگیره ؟ این درصد یعنی مثلا شما جز 5 درصدی هستین که از بقیه بهتر هستن ؟

Junior Member

سلام

بله یعنی جزو 5 درصد بالای کلاس یا دانشکده اید. این درصد ها معیار خاصی نداره. استادی که شما را توصیه میکنه بر اساس شناخت شما و دیگر دانشجویانش در اون دانشکده یا کلاس (یکی را باید انتخاب کرد) شما را جزو 2 یا 5 یا 10 درصد یا بالاتر میدونه. لذا سلیقه ای است . برا همین یکی از استادا ممکنه شما را 5 یکی دیگه 10 % بدونه.
    کاش مي دانستي / زندگي با همه وسعت خويش / محفل ساکت غم خوردن نيست / حاصلش تن به قضا دادن وپژمردن نيست / اضطراب و هوس ديدن وناديدن نيست / زندگي خوردن و خوابيدن نيست / زندگي جنبش و جاري شدن است / زندگي کوشش وراهي شدن است / از تماشاگه آغاز حيات تا به جايي که خدا ميداند ...

پیش فرض پاسخ : مشکل برای توصیه نامه

من یک مشکل پیدا کردم. استادم توصیه نامه های خودش و دو تا دیگه رو واسم تو پاکت گذاشته و هرکدومو مهر کرده. ولی توصیه نامه ی آلبرتا که یک صفحه ای بوده رو اشتباهی به صفحه ی دوم یک دانشگاه دیکه زده و پاکت رو بسته و مهر زده. صفحه دوم آرم دانشگاه نداره. فکر می کنید که جکار کنم؟ ضایع است پستش کنم و ایمیل بزنم که استادام اشتباه کردم. آحه دانشکاه ها یه شهر دیکه است؟
    لطفا راهنمایی کنید..
    من می خواستم فردا دمدارکمو پست کنم

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

استادم بهم گفته که خودت بنویس هر چی دوست داشتی !! ... حتی خودش پیشنهاد داد درس هایی که باهاش نداشتم رو هم بنویسم که با اون داشتم .. حالا مشکل اینجاست که چندتا درس با یه استاد داشتن طبیعیه ؟؟ ... من اینطوری 7 تا درس می تونم بگم که با این استاد برداشتم ... البته توی درس های لیسانس 7 تا زیاد نیست ...
    خودم استراتژی ام اینه که بگم 5 تا ... 3تا از درسایی که نمره های بالا توش دارم ... 19 و 19.5 و 18 ! ... با دو درس هایی پایین یه ذره ... 14 و 11 !!! ! ...
    که نه سیخ بسوزه و نه کباب ! ...
    یه ذره هم طبیعی جلوه می کنه قضیه ! ... موافقید !؟ ...
    بعد هم توی recomm می نویسم که من همیشه دانشجوی کوشا و ساعی بودم و حتی نمره های پایینم هم زیاد پایین بحساب نمی اومده توی کل کلاس ...

نظرتون چیه ؟

Junior Member

to Some14 Myself

تعداد درس ها مهم نیست.7تا و 5 تا و 3 تاو 2 تا) مهم اینه که با این اعلام استاد میگه من این دانشجو را میشناسم و چندین ترم با من بوده. اگر سه تا درس را با نمره خوب داری همون ها را بنویس و حتما از قول استادت بنویس که تو بهترین نمرات را در این درس گرفتی و top student بودی تو کلاس. به عقیده من اصلا درس هایی که نمره پایین را داری ننویس بعد مجبور بشی توجیه کنی. به قول قدیمیا زور را نده التماس بگیر.

ضمنا حتما آخر رکامت بنویس که تو را برای مقطع X قویا توصیه میکند.
    اینم خوبه که گفتی : "بعد هم توی recomm می نویسم که من همیشه دانشجوی کوشا و ساعی بودم "
    کاش مي دانستي / زندگي با همه وسعت خويش / محفل ساکت غم خوردن نيست / حاصلش تن به قضا دادن وپژمردن نيست / اضطراب و هوس ديدن وناديدن نيست / زندگي خوردن و خوابيدن نيست / زندگي جنبش و جاري شدن است / زندگي کوشش وراهي شدن است / از تماشاگه آغاز حيات تا به جايي که خدا ميداند ...

پیش فرض پاسخ : مشکل برای توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط 1017
    من یک مشکل پیدا کردم. استادم توصیه نامه های خودش و دو تا دیگه رو واسم تو پاکت گذاشته و هرکدومو مهر کرده. ولی توصیه نامه ی آلبرتا که یک صفحه ای بوده رو اشتباهی به صفحه ی دوم یک دانشگاه دیکه زده و پاکت رو بسته و مهر زده. صفحه دوم آرم دانشگاه نداره. فکر می کنید که جکار کنم؟ ضایع است پستش کنم و ایمیل بزنم که استادام اشتباه کردم. آحه دانشکاه ها یه شهر دیکه است؟
    لطفا راهنمایی کنید..
    من می خواستم فردا دمدارکمو پست کنم
    پاکت ها رو باز کن و درست کن و دوباره بزار تو پاکت و ... . خود اینا گیجن دیگه چه برسه بخوای از این کارا هم بکنی....
    If you fail to plan,you plan to fail