صفحه 242 از 334 نخستنخست ... 142192232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252292 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,411 تا 2,420 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Banned

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط alidaei نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه مشکل خاص دارم.

من دانشجوی دکترا هستم و الان اپلای کردم و می بایست ریکام بدم.
    با توجه به اینکه دانشگاه ارشد و دکترام یه جاست، نمی تونم از اساتید دوره ارشد ریکام بدن، چونکه ممکنه بذارن کف دست استاد گرامی بنده و ... .
    نظر به اینکه دانشگاه کارشناسیم جای دیگه ای بوده، مشکلی توی گرفتن ریکام ازونا ندارم ولی خوب بهتر از من می دونین که توی لیسانس چیزه قابل ارائه ای توی رزومه و ریز نمراتم نیست الّا مسائلی که ختم به بد نامی بشه!

حالا پیشنهاد صمیمانه شما چیه عزیزان که امروز نیازمند یاری سبزتان هستم.
    سلام

این جملتون اساسا فاقد محتواست!

چونکه ممکنه بذارن کف دست استاد گرامی بنده و ... .
    شما نرفتید خواستگاری استاد راهنماتون که LOR گرفتن از بقیه اساتید ناراحتش کنه...!
    هرکس که از شما، روحیات، رویه علمی، و بنیه و روش تحقیقاتیتون آگاهی داره بهترین گزینه برای LOR هست...
    اینکه چنین فردی کجا مشغول به کار هست کلا اهمیتی نداره...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tabriz University, Electronic Eng. (Bsc)

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    سلام

این جملتون اساسا فاقد محتواست!

شما نرفتید خواستگاری استاد راهنماتون که LOR گرفتن از بقیه اساتید ناراحتش کنه...!
    هرکس که از شما، روحیات، رویه علمی، و بنیه و روش تحقیقاتیتون آگاهی داره بهترین گزینه برای LOR هست...
    اینکه چنین فردی کجا مشغول به کار هست کلا اهمیتی نداره...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    دوست عزیز

با تقدیم احترام، نظر به اینکه توی جامعه استاد محور دانشگاههای سراسری شما هر نظری غیر مطابق بر نظر آن بزرگواران داشته باشی با اشد مجازات مورد تهاجم وحشیانه قرار می گیری، لذا امیدوارم درک کنی که گرچه بنده راغب به اپلای و شروع در جای دیگه هستم، ولی به هر حال پل پشت سرم رو هم نباید خراب کنم.
    نسبت به واقعیت های زندگیمون هم بهتره دچار توهم فانتزی نشیم. اینجا کماکان ایرانه، اگه به هر تقدیر یکی از اساتید همکار به استاد گرام بنده اطلاعاتی مبنی بر قصد عزیمت بنده بدن، استاد من این مورد رو حمل بر خیانت گذاشته و در تمامی مناسبات کاری و حرفه ای ما رنگ نویی خواهد پاشید.

به هرحال، عزیزان من دنبال راه حل آلترناتیوی برای این موردم هستم و صمیمانه از لطف شما سپاسگذارم. ممنون می شم راه حل های دیگه ی دوستان رو هم بشنوم (یا بهتر بگم، ببینم)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alidaei نمایش پست ها
    دوست عزیز

با تقدیم احترام، نظر به اینکه توی جامعه استاد محور دانشگاههای سراسری شما هر نظری غیر مطابق بر نظر آن بزرگواران داشته باشی با اشد مجازات مورد تهاجم وحشیانه قرار می گیری، لذا امیدوارم درک کنی که گرچه بنده راغب به اپلای و شروع در جای دیگه هستم، ولی به هر حال پل پشت سرم رو هم نباید خراب کنم.
    نسبت به واقعیت های زندگیمون هم بهتره دچار توهم فانتزی نشیم. اینجا کماکان ایرانه، اگه به هر تقدیر یکی از اساتید همکار به استاد گرام بنده اطلاعاتی مبنی بر قصد عزیمت بنده بدن، استاد من این مورد رو حمل بر خیانت گذاشته و در تمامی مناسبات کاری و حرفه ای ما رنگ نویی خواهد پاشید.

به هرحال، عزیزان من دنبال راه حل آلترناتیوی برای این موردم هستم و صمیمانه از لطف شما سپاسگذارم. ممنون می شم راه حل های دیگه ی دوستان رو هم بشنوم (یا بهتر بگم، ببینم)
    منم دقیقا با نظر شما موافقم. از اونجاییکه متاسفانه خیلی از اساتید ما منطق نمیدونن و فکر میکنن اگر شما الان ک داری دکتری میخونی اپلای کنی، یعنی اینکه میخوای اونا رو بپیچونی و بری. بقول خودتون خیانت و .... من اصلا" توصیه نمیکنم ک به هیچ عنوان به گوش استادتون برسه اپلای میکنید. مگر اینکه از یه استادی ک خیلی ازش اطمینان دارید که چیزی بهش نمیگه بگیرید. ببینید همچین استادی هست که باهاش یجوری رابطتون دوستانه تر بوده باشه و موضوع رو باهاش مطرح کنید؟؟ گزینه دوم اینه ک دنبال استادی بگردید که قبلا" توی دانشگاهتون استادت بوده ولی الان دیگه اونجا نیست و مثلا" رفته دانشگاهی دیگه. گزینه بعدی اینه که چند ماه با یه استادی خارج از دانشگاه کار تحقیقاتی کنید و مثلا" یک مقاله ارائه بدید و اونو ریفری کنید.
    چیز دیگه ای فعلا ب ذهنم نمیرسه
    از همه دوستای خوبی که وقت میذارن و سوالای بقیه رو جواب میدن سپاسگزارم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط matildawkb نمایش پست ها
    سلام دوستان. من یک مشکل واقعا حاد دارم که دیگه کلافه م کرده.
    استاد راهنمای دوره فوق لیسانسم باهاش نزدیک 20 تا مقاله طی 4 سال کار کردم. بخاطر خودخواهی که داشت و همش میگفت اسم خودش اول باشه، اسمشو اول میاوردم. درحالیکه تقریبا هیچ کاری برای مقالات انجام نمیدادو حتی نمیخوندشونم. تقریبا هیچی. توی سال آخر اون 4 سال همکاری که 2 سالش بعد از فراغت از تحصیل بود، دیگه عصبی شده بودم و نمیتونستم تحمل کنم. اسم خودمو داخل مقالات آخر قبل از اون گذاشتم. همین باعث شد که بینمون دعوا شد و حاصل این 4 سال شد کلی مقاله مفتی به اسم ایشون و دست خالی من که حتی یه ریکام خشک و خالی هم بهم نداد. حالا هرجا میخوام اپلای کنم اینکه ازش ریکام ندارم خیلی برام بد تموم میشه. بنظرتون چکار کنم؟ چه توصیه ای برای من مفلوک دارید؟ و فکر میکنید چجور راهنمایی سازنده ای میتونید بهم بکنید تا این مساله کمتر برام مشکلساز بشه.

خیلی سپاسگزارم از راهنماییهای ارزنده تون. من از هر راهنمایی و همفکری که بنوعی بتونه مشکلمو مرتفع کنه شدیدا استقبال میکنم. خدا از این استادهای ایرانی که اینجور کارایی با دانشجوها میکنن نگذره واقعا
    سلام

قاعدتا باید دور این استاد رو خط بکشید...
    تصور کنید که حتی در قبال درخواست شما، مخالفتی نکنه، ولی بحث اختلافاتش با شما رو در LOR بیاره و شما رو متهم کنه به دزدی علمی... این قضیه خیلی محتمل هست...
    شما به عنوان یک دانشجو (ی احتمالا ساعی) با اساتید مختلفی کار کردید یا حداقل باهاشون درس گذروندید...
    سعی کنید در حیطه چنین افرادی که مطمئن هستید از شما تعریف خواهند کرد، دنبال گزینه reference باشید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام من يک مشکل جدی دارم و اميدوارم دوستان با تجربه کمکم کنند.

من حدود 17 دانشگاه ميخوام اپلای کنم که هر کدوم 3 تا توصيه نامه می خوان. اگرچه استاد های من موفقت کردن که چند تايی توصيه نامه بدن اما نه 17 تا و پيدا کردن مثلا 10 تا استاد که بخوان هر کدوم چند تا توصيه نامه پر کنن عملا غير ممکن هست.

دانشگاه های مورد نظر من PPI را قبول نمی کنن و از اونجايی که توصيه نامه ها آنلاين هست اکثرشون ايميل های ياهو هاتميل و... رو قبول می کنن.
    حتی می گن که نه تنها استاد بلکه همکار و شخص ديگه هم می تونه توصيه بده.

استاد های من اکثرا با ايميل های غير دانشگاهی کار می کنن (استاد ها دنشگاه آزاد هستن) و من ميخوام سه تا ايميل درست کنم مثلا تو ياهو
    و به ايميل های خودم آدرس ايميل ها رو در سايت اپليکيشن بدم و خودم توصيه نامه خودمو پر کنم.
    شماره تلفن و آدرس استاد ها رو درست خواهم داد که اگه يک زمانی باهاشون صحبت کردن منو تاييد کنن.

چه مشکلی ممکن پيش مياد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidmax نمایش پست ها
    سلام من يک مشکل جدی دارم و اميدوارم دوستان با تجربه کمکم کنند.

من حدود 17 دانشگاه ميخوام اپلای کنم که هر کدوم 3 تا توصيه نامه می خوان. اگرچه استاد های من موفقت کردن که چند تايی توصيه نامه بدن اما نه 17 تا و پيدا کردن مثلا 10 تا استاد که بخوان هر کدوم چند تا توصيه نامه پر کنن عملا غير ممکن هست.

دانشگاه های مورد نظر من PPI را قبول نمی کنن و از اونجايی که توصيه نامه ها آنلاين هست اکثرشون ايميل های ياهو هاتميل و... رو قبول می کنن.
    حتی می گن که نه تنها استاد بلکه همکار و شخص ديگه هم می تونه توصيه بده.

استاد های من اکثرا با ايميل های غير دانشگاهی کار می کنن (استاد ها دنشگاه آزاد هستن) و من ميخوام سه تا ايميل درست کنم مثلا تو ياهو
    و به ايميل های خودم آدرس ايميل ها رو در سايت اپليکيشن بدم و خودم توصيه نامه خودمو پر کنم.
    شماره تلفن و آدرس استاد ها رو درست خواهم داد که اگه يک زمانی باهاشون صحبت کردن منو تاييد کنن.

چه مشکلی ممکن پيش مياد؟
    اگر استادهاتون در جریان هستند و اینکار رو تصویب میکنند مشکلی نیست. میتونید بگید هرکدامشان یک ریکام بنویسند و بدهند دست شما و خودتون از روی هر ریکام آنلاین فرمها را پر کنید. فقط اینکه همه ایمیل ها یاهو باشه و دانشگاهی نباشه ممکنه اعتبارش رو کم کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر استادهاتون در جریان هستند و اینکار رو تصویب میکنند مشکلی نیست. میتونید بگید هرکدامشان یک ریکام بنویسند و بدهند دست شما و خودتون از روی هر ریکام آنلاین فرمها را پر کنید. فقط اینکه همه ایمیل ها یاهو باشه و دانشگاهی نباشه ممکنه اعتبارش رو کم کنه.
    ممنون از توضيحاتت، بله استاد ها در جريان هستند و البته قرار نيست برای همه 17 تا من اينکارو بکنم.
    ايميل ها نه فقط از ياهو بلکه متنوع خواهد بود. استاد ها می گن متن توصيه نامه رو خودت بنويس و ديگه اينکه من يکی از سه تا رو حتما با ايميل دانشگاهی خواهم فرستاد.

اگر توصيه يا راهنمايی به ذهنتون می رسه خوشحال می شم بفرماييد.

Senior Member

سلام دوستان من نمیدونم اینجا جای درستی هست برای پرسیدن این سوال اما مرتبط به فرم ریکام هستش
    من یه مشکلی دارم...الان دارم یه ریکام رو اون بخشی که مرتبط به من هست رو پر می کنم فایل pdf هست یه قسمتی داره به اسم "امضای اپلیکنت" که وقتی روش کلیک می کنم یه صفحه ای باز میشه که میگه لطفا digital ID خودتون رو وارد کنید اگه ندارید یکی بسازید. من اون مراحل ساختش رو پیش رفتم اما ظاهرا یه پسوورد خاص میخواد
    میخواستم ببینم کسی میدونه این digital ID چی هستش؟ و چطوری میشه ساختش؟

Senior Member

یه سوال دیگه هم داشتم ...یکی از گزینه هاش اینه(خودم دارم پر میکنم استادم بهم اجازه داده)
    Some gifted individuals demonstrate comparatively low achievement in scholastic records. In your opinion, is the applicant’s scholastic record, as you know it, an accurate index of his or her scholastic ability
    ?
    بعد سه تا گزینه داره: بله، خیر، نمیدونم
    من معدل فوقم خوبه ولی معدل لیسانسم خیلی بده...من درست فهمیدم دیگه داره میگه بعضی دانشجوهای بااستعداد نمراتشون کمه به نظر شما آیا نمرات این دانشجو تواناییش رو نشون میده؟
    میتونم yesرو بزنم بعد توضیح بدم که این دانشجو معدل فوقش خوبه و نمراتش خوبن اما معدل لیسانسش تواناییش رو نشون نمیده چون باهوشه و درسشم خیلی خوبه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    یه سوال دیگه هم داشتم ...یکی از گزینه هاش اینه(خودم دارم پر میکنم استادم بهم اجازه داده)
    Some gifted individuals demonstrate comparatively low achievement in scholastic records. In your opinion, is the applicant’s scholastic record, as you know it, an accurate index of his or her scholastic ability
    ?
    بعد سه تا گزینه داره: بله، خیر، نمیدونم
    من معدل فوقم خوبه ولی معدل لیسانسم خیلی بده...من درست فهمیدم دیگه داره میگه بعضی دانشجوهای بااستعداد نمراتشون کمه به نظر شما آیا نمرات این دانشجو تواناییش رو نشون میده؟
    میتونم yesرو بزنم بعد توضیح بدم که این دانشجو معدل فوقش خوبه و نمراتش خوبن اما معدل لیسانسش تواناییش رو نشون نمیده چون باهوشه و درسشم خیلی خوبه؟
    بله کاملا درست متوجه شدی