صفحه 248 از 334 نخستنخست ... 148198238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258298 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,471 تا 2,480 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

سلام دوستان
    من 5 تا دانشگاه امریکا رو اپلای کردم ولی موقع پر کردن online application دانشگاهها همینطوری گزینه NOT to waive the right to see letters of recommendation رو زدم چون اصلا فکر نمی کردم مهم باشه!! و نمی دونستم که قراره برای استادام هم بره!! الان فهمیدم که ظاهرا باید Yes میزدم!! الان خیلی نگرانم و چون دیگه راه برگشتی وجود نداره می خواستم بدونم این کار چقد می تونه تو شانس پذیرش من از طرف دانشگاه تاثیر داشته باشه. البته استادام مشکلی با این قضیه ندارن و نگرانی من فقط بابت تاثیر منفی این کار روی گرفتن پذیرش از طرف دانشگاست. چون نظرهای مختلف و متفاوتی در این مورد دیدم خیلی خیلی ممنون میشم اگه اطلاعاتتون در این زمینه کامله راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman9 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 5 تا دانشگاه امریکا رو اپلای کردم ولی موقع پر کردن online application دانشگاهها همینطوری گزینه NOT to waive the right to see letters of recommendation رو زدم چون اصلا فکر نمی کردم مهم باشه!! و نمی دونستم که قراره برای استادام هم بره!! الان فهمیدم که ظاهرا باید Yes میزدم!! الان خیلی نگرانم و چون دیگه راه برگشتی وجود نداره می خواستم بدونم این کار چقد می تونه تو شانس پذیرش من از طرف دانشگاه تاثیر داشته باشه. البته استادام مشکلی با این قضیه ندارن و نگرانی من فقط بابت تاثیر منفی این کار روی گرفتن پذیرش از طرف دانشگاست. چون نظرهای مختلف و متفاوتی در این مورد دیدم خیلی خیلی ممنون میشم اگه اطلاعاتتون در این زمینه کامله راهنماییم کنید.
    هیچ تاثیری بر پذیرش شما نداره. این درواقع مربوط به حق شما برای دیدن توصیه نامه هاست. اگر استادانتان با این مساله مشکلی ندارند لازم نیست حتما Yes بزنید.

ApplyAbroad Hero

دوستان من یه اشتباهی کردم بخاطر اینکه بدونم شکل توصیه نامه ها چطوریه و چه مطالبی ازم میخواد تا بتونم توی متن توصیه نامه بیارم، توی وب سایت هر دانشگاهی که میخواستم اپلای کنم، یه اکانت fake با مشخصات غیرواقعی ساختم و یه ایمیل دیگه ام رو به عنوان ایمیل استاد معرفی کردم تا بتونم محتوای ریکام رو ببینم. حالا یکی از دوستام گفت وب سایت دانشگاه ها IP ها رو چک می کنن و اینکه من اکانت fake و اکانت اصلی و ایمیل ریکام fake استاد همش از IP یه کامپیوتر فرستاده شده می تونه بعداً برام مشکل بشه. البته من هنوز توی اکانت اصلی ام اطلاعات ام رو به صورت کامل وارد و سابمیت نکردم . میخواستم بدونم چقدر در مورد این موضوع اطلاعات دارید و چقدر می تونه این موضوع مشکل ساز بشه؟
    ویرایش توسط mehdizad88 : December 27th, 2014 در ساعت 03:40 AM
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    دوستان من یه اشتباهی کردم بخاطر اینکه بدونم شکل توصیه نامه ها چطوریه و چه مطالبی ازم میخواد تا بتونم توی متن توصیه نامه بیارم، توی وب سایت هر دانشگاهی که میخواستم اپلای کنم، یه اکانت fake با مشخصات غیرواقعی ساختم و یه ایمیل دیگه ام رو به عنوان ایمیل استاد معرفی کردم تا بتونم محتوای ریکام رو ببینم. حالا یکی از دوستام گفت وب سایت دانشگاه ها IP ها رو چک می کنن و اینکه من اکانت fake و اکانت اصلی و ایمیل ریکام استاد همش از IP یه کامپیوتر فرستاده شده می تونه بعداً برام مشکل بشه. البته من هنوز توی اکانت اصلی ام اطلاعات ام رو به صورت کامل وارد و سابمیت نکردم . میخواستم بدونم چقدر در مورد این موضوع اطلاعات دارید و چقدر می تونه این موضوع مشکل ساز بشه؟
    گرچه سرور دانشگاه آدرس IP تماس گیرنده را ضبط میکنه ولی خیلی بعیده بخواهند بروند و این تشابه را دربیاورند. نگران نباشید. ضمن اینکه اگر شما در زمانهای مختلف از طریق یک service provider تماس گرفته اید احتمال دارد آدرس IP شما در هر زمان با زمان دیگر متفاوت بوده باشه. ایمیل های یاهو و جی میل هم از آدرس سرور یاهو و جی میل میرود نه آدرس IP شما.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    دوستان من یه اشتباهی کردم بخاطر اینکه بدونم شکل توصیه نامه ها چطوریه و چه مطالبی ازم میخواد تا بتونم توی متن توصیه نامه بیارم، توی وب سایت هر دانشگاهی که میخواستم اپلای کنم، یه اکانت fake با مشخصات غیرواقعی ساختم و یه ایمیل دیگه ام رو به عنوان ایمیل استاد معرفی کردم تا بتونم محتوای ریکام رو ببینم. حالا یکی از دوستام گفت وب سایت دانشگاه ها IP ها رو چک می کنن و اینکه من اکانت fake و اکانت اصلی و ایمیل ریکام fake استاد همش از IP یه کامپیوتر فرستاده شده می تونه بعداً برام مشکل بشه. البته من هنوز توی اکانت اصلی ام اطلاعات ام رو به صورت کامل وارد و سابمیت نکردم . میخواستم بدونم چقدر در مورد این موضوع اطلاعات دارید و چقدر می تونه این موضوع مشکل ساز بشه؟
    تشابه IP مشکل خاصی نیست چون حتی اگه اساتید وقتی در سایت لاگین می کنند برای ثبت توصیه نامه، احتمال اینکه IP یکسان باشد وجود دارد چون همه به یک شبکه دانشکده و حتی احتمالا به یک سوییچ متصل هستند و در نهایت IP خروجی یکسان است.

Senior Member

سلام دوستان
    درباره ریکام آنلاین بعضی از دوستان به من گفتن که فقط ایمیل آکادمیک قبول میکنه و غیر آکادمیک قبول نیست
    حالا سوالی که برای من پیش اومده اینه که من اگه بخوام از رییسم ریکام بگیرم اونوقت چه جوری باید ایمیلشو بنویسم؟!!
    یعنی نمیشه آدم از کسی که براش کار کرده ریکام بگیره؟!
    و یه سوال دیگه هم داشتم من چون به استاد اصلیم دسترسی ندارم میخواستم از رییسم ریکام بگیرم که چون منو خوب میشناسه یه ریکام عالی برام مینویسه
    اما یه کار دیگه هم میتونم بکنم و اینکه مقاله مو بدم یه استاد دیگه بخونه و ازش بخوام اون برام یه ریکام بنویسه که احتمالا یه ریکام خوب یا معمولیه منتها درباره مقاله ام میتونه بنویسه که رییسم نمیتونه بنویسه
    حالا به نظر شما کدومش بهتره؟ریکام عالی از رییسم یا ریکام خوب یا معمولی از استادی که درباره مقاله ام توضیح بده؟
    ممنون میشم کسی جواب بده من عجله دارم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    درباره ریکام آنلاین بعضی از دوستان به من گفتن که فقط ایمیل آکادمیک قبول میکنه و غیر آکادمیک قبول نیست
    حالا سوالی که برای من پیش اومده اینه که من اگه بخوام از رییسم ریکام بگیرم اونوقت چه جوری باید ایمیلشو بنویسم؟!!
    یعنی نمیشه آدم از کسی که براش کار کرده ریکام بگیره؟!
    و یه سوال دیگه هم داشتم من چون به استاد اصلیم دسترسی ندارم میخواستم از رییسم ریکام بگیرم که چون منو خوب میشناسه یه ریکام عالی برام مینویسه
    اما یه کار دیگه هم میتونم بکنم و اینکه مقاله مو بدم یه استاد دیگه بخونه و ازش بخوام اون برام یه ریکام بنویسه که احتمالا یه ریکام خوب یا معمولیه منتها درباره مقاله ام میتونه بنویسه که رییسم نمیتونه بنویسه
    حالا به نظر شما کدومش بهتره؟ریکام عالی از رییسم یا ریکام خوب یا معمولی از استادی که درباره مقاله ام توضیح بده؟
    ممنون میشم کسی جواب بده من عجله دارم.
    معمولا ایمیل های رسمی مد نظر هست مثلا محل کار شما هم سایت خودش رو داره و ایمیل همونجا رو باید بدید به جای جیمیل یا یاهو.

سلام
    من مشکل پیش اومده واسم بابت LOR

تو دانشگاه ما اصلا ایمیل رسمی ندارن اساتید. بیشتر استاداییم که من باهاشون درس داشتم رفتن از دانشگاه یا ایمیل شخصی دارن. اون اصل کاریم که ایمیل داره چون رئیس دپارتمانه امروز اصلا حاضر نشد به حرف من گوش کنه و گفت وقت نداره با لحن بسیار بد در حال داد زدن.گفت کارای مهم باید انجام بده! کار من اصلا ربطی به اون نداره. من حالا چی کار موندم چی کارکنم!
    یک استاد دیگه م(شماره یک) الان تو دانشگاه ما نیست و ایمیل آکادمیکش مال یه دانشگاه دیگه ست اما قبول کرد انجام بده. این ایراد داره به نظرتون؟
    یک استادم(شماره دو) گفت با جیمیلش میتونه توصیه نامه رو انجام بده. این مشکل ساز میشه؟
    اصلا من میتونم به خاطر این مشکل LOR هارو به صورت هاردکپی به دانشگاه ها پست کنم؟ چون احتمالا استاد پایان نامه م (شماره سه) اگر قبول کنه فقط به این صورته که من خودم بنویسم نامه رو بعد اون فقط امضا کنه زیرشو
    خلاصه این که لعنت به این دانشگاهها که انقدر به دانشجوها احترام میذارن. استادی که حاضر نشد به حرف من یک دقیقه گوش کنه در حالی که دو تا درسی که باهاش داشتم 19 و 19.5 شدم. این خارجیام فکر کردن فضای آکادمیک اینجا مثل مال خودشونه!!!
    لطفا بهم بگید چی کار کنم
    Take The First Step in Faith.You Don't Have To See The Whole Staircase,Just Take The First Step
    Success And Happiness are The Progressive Realization of a Worthy Goal or ideal

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط everafter نمایش پست ها

سلام
    من مشکل پیش اومده واسم بابت LOR

تو دانشگاه ما اصلا ایمیل رسمی ندارن اساتید. بیشتر استاداییم که من باهاشون درس داشتم رفتن از دانشگاه یا ایمیل شخصی دارن. اون اصل کاریم که ایمیل داره چون رئیس دپارتمانه امروز اصلا حاضر نشد به حرف من گوش کنه و گفت وقت نداره با لحن بسیار بد در حال داد زدن.گفت کارای مهم باید انجام بده! کار من اصلا ربطی به اون نداره. من حالا چی کار موندم چی کارکنم!
    یک استاد دیگه م(شماره یک) الان تو دانشگاه ما نیست و ایمیل آکادمیکش مال یه دانشگاه دیگه ست اما قبول کرد انجام بده. این ایراد داره به نظرتون؟
    یک استادم(شماره دو) گفت با جیمیلش میتونه توصیه نامه رو انجام بده. این مشکل ساز میشه؟
    اصلا من میتونم به خاطر این مشکل LOR هارو به صورت هاردکپی به دانشگاه ها پست کنم؟ چون احتمالا استاد پایان نامه م (شماره سه) اگر قبول کنه فقط به این صورته که من خودم بنویسم نامه رو بعد اون فقط امضا کنه زیرشو
    خلاصه این که لعنت به این دانشگاهها که انقدر به دانشجوها احترام میذارن. استادی که حاضر نشد به حرف من یک دقیقه گوش کنه در حالی که دو تا درسی که باهاش داشتم 19 و 19.5 شدم. این خارجیام فکر کردن فضای آکادمیک اینجا مثل مال خودشونه!!!
    لطفا بهم بگید چی کار کنم
    سلام

اولین بار هست می شنوم دانشگاهی وجود داره که اساتیدش ایمیل academic ندارند...!!
    با این حال:

1- این که استاد دانشگاه خودتون نیست به خودی خود بد نیست.. منتها باید در متن LOR توضیح داده بشه که شما رو از کجا می شناسه.. مثلا در آزمایشگاهش دانشجوی مهمان بودید یا کار تحقیقاتی مشترک داشتید یا ... در غیر اینصورت ممکن هست مشکوک به نظر بیاد...

2- سرویس های ایمیل غیر academic یا professional رو کلا فراموش کنید!...

3- به احتمال قریب به یقین بله... خیلی از داشنگاه ها LOR رو به صورت hard copy هم می پذیرند... هرچند هستن مواردی هم که نمی پذیرند... حتما با دانشگاه مقصد در این باره مکاتبه داشته باشید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

آقا من رفتم پیش استادم که بهش بگم تروخدا این LOR ها رو سابمیت کن داره ددلاین میگذره بعد امروز بهم گفتند که من چک کردم و اصلاً هم ایمیلی برام نیومده ):

من الآن چیکار کنم؟ 2 روز مونده به ددلاین دانشگاهام. بعد الآنم که اوایل سال جدیده من تا بخوام ایمیل بزنم به دانشگاه بگم ایمیل شما رو استاد من دریافت نکرده و اونا بخوان به من جواب بدن و ..... قطعاً ددلاین ها رو رد میکنم. چی کار کنم به نظرتون؟

عجیبه چون برای استادای دیگه رفته. برای ایشون نرفته. ( یعنی ایشون میگه که نیمده )

حتی برای یکی از دانشگاه ها وقتی داشتم فرم آنلاین رو پر میکردم برای همین LOR ایمیل یکی از اساتید و که وارد کردم بهم پیغام خطا داد و گفت UNABLE TO SEND ولی وقتی اون و عوش کردم و با این استاد جدیده ( که میگه نیمده ) عوض کردم دیگه خطایی نداد.

به نظرتون من الآن چیکار کنم؟
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin