صفحه 251 از 334 نخستنخست ... 151201241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261301 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,501 تا 2,510 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط Lexus2014 نمایش پست ها
    اگر هم قراره اسکن و بعدش فرستاده بشه باید استادتون این کار کنه نه شما. من فکر می کنم همون ایمیل های غیرآکادمیک بهترین راه حل باشد. یک متن آماده می کنید و بعدش می دهید استاد در عرض 5 دقیقه برای تمامی دانشگاه ها که از ایمیل غیرآکادمیک استفاده کرده می فرستد که به دلیل مشکلات از ایمیل غیرآکادمیک استفاده شده است. اگر ریکام ها را پست کنید هم بحث پاکت هست که مشکل دارید، هم هزینه پست، هم کلی طول می کشد که دانشگاه وارد پروندت بکند شایدم تو این وسط ها گم شود.
    ضمنا لازم نیست اینقدر نگران باشید. اکثر بچه ها با ریکام مشکل دارند. استادم 2 تا از ریکام های من 2 ماه پیش که ایمیل برایش رفته بود پر نکرد آخر هم ددلاین رد شد و هنوز هم پر نکرده. شما تنها نیستید.
    یعنی نهایتاً چیزی که استاد ( ایمیل آکادمیک ) باید بفرسته اون متن هست که روی سربرگ دانشگاه پرینت شده و امضا شده توسط خودش و اسکن شده و بعد هم حالا یا در قرمت Jpeg یا در فرمت PDF دراومده و اتچ شده؟

مرسی.
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    یعنی نهایتاً چیزی که استاد ( ایمیل آکادمیک ) باید بفرسته اون متن هست که روی سربرگ دانشگاه پرینت شده و امضا شده توسط خودش و اسکن شده و بعد هم حالا یا در قرمت Jpeg یا در فرمت PDF دراومده و اتچ شده؟

مرسی.
    تو ریکام آنلاین علاوه بر متنی که باید آپلود شود چند تا سوال هم هست که باید تیک زده بشود. اکثر دانشگاه ها فرم مخصوص ریکام را دارند که این سوالات هم توش گنجانده شده اند.
    اساتید وقتی ریکام آنلاین را پر می کنند متن نوشته شده که قرار هست آپلود شود نیاز نیست حتما در سربرگ دانشگاه باشد چون همین که خود استاد دارد آپلود می کند کافی هست.
    اگر شما می خواهید استاد شما ریکام ها را با ایمیل آکادمیک برای دانشگاه بفرستد هم می تواند در سربرگ دانشگاه باشد و هم نباشد چون ایمیل آکادمیک استاد صحت و سقم توصیه نامه را تایید می کند.
    اگر می خواهید پست کنید قضیه فرق می کند و باید در پاکت و سربرگ دانشگاه باشد.

Junior Member

یعنی استاد با ایمیل غیر اکادمیک ریکام ها رو پر کنه و بعد با ایمیل دانشگاهیش بهشون پیام بده که چون مشکل وجود داشته نتوسته از ایمیل اصلیش استفاده کنه؟ به دپارتمان ایمیل بزنه یا graduate office؟

Banned

بعضی از دانشگاهها تعداد توصیه نامه های موردنیاز 2 تا اعلام کردند. حالا اگر دو تا استاد معرفی کنیم بعد نفر سومی را اضافه کنیم تا اگر یکی از این دو استاد توصیه نامه را قبل از ددلاین پر نکردند استاد سومی این کار را انجام دهد. در این جالت برای کامل بودن اپلیکیشن باید هر سه توصیه نامه کامل شود یا دو تا کافی هست؟ سایت اپلای بعضی از دانشگاهها این امکان را دارد تا بتوانیم استاد از لیست حذف کنیم اما متاسفانه بعضی از سایت ها چنین امکانی را ندارند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Lexus2014 نمایش پست ها
    بعضی از دانشگاهها تعداد توصیه نامه های موردنیاز 2 تا اعلام کردند. حالا اگر دو تا استاد معرفی کنیم بعد نفر سومی را اضافه کنیم تا اگر یکی از این دو استاد توصیه نامه را قبل از ددلاین پر نکردند استاد سومی این کار را انجام دهد. در این جالت برای کامل بودن اپلیکیشن باید هر سه توصیه نامه کامل شود یا دو تا کافی هست؟ سایت اپلای بعضی از دانشگاهها این امکان را دارد تا بتوانیم استاد از لیست حذف کنیم اما متاسفانه بعضی از سایت ها چنین امکانی را ندارند.
    دو تا کافی است. بعضی دانشگاه ها می شود 10 تا هم اضافه کرد. اگه امکان حذف استاد وجود نداره می تونید ایمیل بزنید به دفتر مسئول پذیرش و اونها این کار رو انجام میدن براتون.

Junior Member

سلام
    بعضی از دوستان اشاره کردن که توصیه نامه از اساتیدی گرفته بشه که باهاشون پایان نامه داشتیم یا استاد راهنما بودن و...
    من چون رشتم مترجمی زبان هست تو این رشته به دلیل داشتن واحدهای عملی زیاد دیگه پایان نامه یا تحقیق نداریم و اون واحد های عملی جایگزین اینا میشن. حالا با این وضعیت امکانش هست که من از اون اساتیدی که بیشترین واحد ها رو باهاشون داشتم توصیه نامه بگیرم ؟
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biomedical engineering-biomaterials

سلام دوستان

من خیلی از صفحات تاپیک های مربوط به توصیه نامه رو خوندم اما سوالی مشابه با سوال خودم پیدا نکردم. من تقریبا 3 سال هست که از تهران فارغ التحصیل شدم و الان شهر خودم هستم، به تازگی شروع به اپلای کردم. سوال این هست که چطوری می تونم از اساتیدم توصیه نامه ای بگیرم که برای تمام جاهایی که اپلای می کنم کافی باشه، آخه مگه چند بار برای من توصیه نامه آماده می کنند، حالا چه به صورت آنلاین، چه مکتوب. هر دفعه باید تماس بگیرم و ازشون بخوام اینکار رو برام انجام بدن. چون اونجا نیستم نگرانم که بعد از یکی دوبار دیگه توجهی نکنند.

ممنون می شم اگه تجربه ای تو زمینه گرفتن چند تا توصیه نامه دارید راهنمایی بفرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط fdcsgroup نمایش پست ها
    سلام
    بعضی از دوستان اشاره کردن که توصیه نامه از اساتیدی گرفته بشه که باهاشون پایان نامه داشتیم یا استاد راهنما بودن و...
    من چون رشتم مترجمی زبان هست تو این رشته به دلیل داشتن واحدهای عملی زیاد دیگه پایان نامه یا تحقیق نداریم و اون واحد های عملی جایگزین اینا میشن. حالا با این وضعیت امکانش هست که من از اون اساتیدی که بیشترین واحد ها رو باهاشون داشتم توصیه نامه بگیرم ؟
    مرسی
    بله دوست عزیز . مهم شناخت از شما و توانایی های شماست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdis64 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من خیلی از صفحات تاپیک های مربوط به توصیه نامه رو خوندم اما سوالی مشابه با سوال خودم پیدا نکردم. من تقریبا 3 سال هست که از تهران فارغ التحصیل شدم و الان شهر خودم هستم، به تازگی شروع به اپلای کردم. سوال این هست که چطوری می تونم از اساتیدم توصیه نامه ای بگیرم که برای تمام جاهایی که اپلای می کنم کافی باشه، آخه مگه چند بار برای من توصیه نامه آماده می کنند، حالا چه به صورت آنلاین، چه مکتوب. هر دفعه باید تماس بگیرم و ازشون بخوام اینکار رو برام انجام بدن. چون اونجا نیستم نگرانم که بعد از یکی دوبار دیگه توجهی نکنند.

ممنون می شم اگه تجربه ای تو زمینه گرفتن چند تا توصیه نامه دارید راهنمایی بفرمایید.
    نگرانیتون کاملاً به جاست . استاد ها معمولاً حوصله ی انجام این کار رو ندارند.

2 حالت داره:

1. دانشگاهی که اپلای میکنید ریکامندیشن رو به صورت آنلاین بخواد. در این صورت شما وقتی داری Online Application Form و پر میکنی برای دانشگاه در قسمت Recommendation ایمیل و اطلاعات کسانی رو که میخوایی شما رو Recommend کنند وارد میکنی و برای اون ها از طرف دانشگاه ( معمولاً وقتی Application رو Submit میکنید ) ایمیلی فرستاده میشه که فلانی ( شما ) ازتون خواسته که براش ریکامندیشن بنویسید. بعد به استاد یه User ID و یه Password میدن با یه لینک که بره اونجا وارد شه . بعد یه فرمی هست که باید تیک بزنند و پر کنند و نهایتاً یه متنی رو هم اتچ کنند ( همون نامه ای که استاد نوشته ) و در نهایت سابمیتش کنند. برای هر دانشگاه منحصر به فر هست. بنابراین اگه دانشگاه سیستم ریکامندیشنش آنلاین هست ، بله استاد باید برای هر دانشگاه وقت بزاره و این کارارو انجام بده ( دانشگاه های امریکایی اکثراً آنلاین هست ) ولی خب نیازی به نوشتن چند بار اون متن نیست دیگه.

2. دانشگاهی که اپلای میکنید ریکامندیشن رو به صورت کاغذی بخواد.
    باز این خودش 2 حالت داره :
    a. اگه بخوان که استاد ریکامندیشن رو ایمیل کنه بهشون
    b. اگه بخوان که به صورت کاغذی توی پاکت براشون پست بشه.

در هر دو صورت استاد باید یه نامه بنویسه . اون رو روی سربرگ لاتین دانشگاه پرینت کنه. امضا کنه ( توجه کنید که تاریخ داشته باشه ) . حالا اگه میخوان که اسکن شه و ایمیل شه باید اسکن کنید و استاد با ایمیل خودش ایمیل کنه.
    اگه میخوان که به صورت پستی فرستاده شه هم میزارید توی پاکت ( ترجیحا پاکت دانشگاه ) و میفرستید به آدرس دانشگاه.

حالا اگه 10 جا بخوایید بفرستید با ایمیل : خب استاد باید 10 بار ایمیل بزنه . همین. نیازی به دوباره نوشتن نیست. متن همونه.
    حالا اگه 10 جا بخوایید بفرستید با پست : 10 بار پرینت میکنید و استادتون 10 بار امضا میکنه و 10 تا پاکت میگیرین و میفرستین.

بنابراین چه در حالت آنلاین چه در حالت کاغذی نیازی به چند بار نامه نوشتن نیست.

فقط این مراحل فرستادن و سابمیت و . . . باید به تعداد دانشگاه ها انجام شه.

کلاً هم بهتون بگم که استادا اکثرا از این کار بدشون میاد و ازش فرار میکنن. خیلی هم بی دقت هستند ( حداقل طبق تجربه شخصی من ) همش هم باید بهشون یادآوری کرد.
    من که هنوز دانشجوی دانشگاه خودمونم و حضوری هم میرم نه میتونم استادا رو گیر بیارم انقدر جلسه و . . . دارن نه وقتی هم گیر میارم تحویل میگیردن دیگه. قشنگ میخوان بگیرن بزننم

شما سعی کنید یا خیلی زود اقدام کنید. یعنی مثلاً 2 ماه قبل ددلاین سابمیت کنید که این فرم ها براشون فرستاده بشه یا اینکه حضوری همش برید پیششون. یا اینکه با تلفن همش یادآوری کنید. تازه اگه اساتید نمیشناسنتون که دیگه بدتر.

البته اینم بگم که من دارم بر اساس تجربه شخصی خودم اینارو میگم. هستن کسایی هم که خیلی خوب کار آدم و انجام میدن.
    دانشگاه به دانشگاه هم فرق داره. مثلاً به نظرم اگه یه دانشگاهی باشه که بچه هاش خیلی اهل اپلای کردن نباشن شاید اصلاً استاده از این کارا خوششم بیاد و پیگیر کار بشه.
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

Junior Member hrf1369 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی راه و ترابری علم و صنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    احسان جان همه این کارا رو کردم ):

مثل اینکه مشکل از سرور دانشگاه و این مشکل همیشگی با حهانخوار بزرگ هست . . .

فکر کن خودت و بکشی مثلاً 7-8 جا سابمیت کنی بعد بری پیش استادات یکیشون ببینی 4-5 تاشون بیشتر نگرفته و اون یکی کلاً هیچی براش نیمده |:

بعد اینا در صورتی باشه که همه دانشگاهات جلو اسم ریکامندر هات نوشتن Request Sent |:

نمیدونم چرا اینطوریه .... من خودمم یه ایمیل به یکی از استادام زدم. بعد 2 روز بعد رفتیم پیشش گفت نیمده ایمیلت. تعجب کردم. رفتم خودم اینباکسش و دیدم . دیدم واقعاً نرفته. توی اسپمشم نبود. بر اساس Date هم Sort کرده بودم و ایمیل های قدیمی ترش و جدیدترش بود ولی برای من نرفته بود

|:
    دوست عزیز برا منم همین بود استاد نمی تونست پیدا کنه با سورت کردن و تاریخو اینا جواب نگرفتم از راه سرچ ایمیلاش اسم دانشگاه خودم یا رکامندیشنو نوشتم پیدا کردم بعضیا میره اسپم بعضیا بخاطر سیستم ایمیل دانشگاهست راه نمیده تو بعضی اپلیکیشنا نوشته به نظرم درصدش صفره که از سیستم دانشگاهی که می خواهید اپلای کنید مشکلی اشه هرچی هست ایمیل باکس استادتونه