صفحه 254 از 334 نخستنخست ... 154204244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264304 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,531 تا 2,540 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

لطفا اگر میشه در این مورد من رو راهنمایی بفرمایید. خیلی حیاتی شده واسه من. این استاد من همه جا جیمیل خودش رو داده. تو همه وبسایت ها و پای مقاله هاش همین جیمیل رو داده. یک سرچ ساده اگر بزنن جیمیلش رو میبینن همه جا. توی چندین ژورنال معتبر جیمیلش هست. تازه سایت شخصی هم داره که اونجا هم به شکل درشت آدرس جیمیلش رو گذاشتن. بازم با این وجود باید ایمیل آکادمیک رو بدم؟ اصن ایمیل آکادمیکش پیدا نمیشه. خودشم سخت گیر میاد جواب نمیده.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ie_s_h نمایش پست ها
    لطفا اگر میشه در این مورد من رو راهنمایی بفرمایید. خیلی حیاتی شده واسه من. این استاد من همه جا جیمیل خودش رو داده. تو همه وبسایت ها و پای مقاله هاش همین جیمیل رو داده. یک سرچ ساده اگر بزنن جیمیلش رو میبینن همه جا. توی چندین ژورنال معتبر جیمیلش هست. تازه سایت شخصی هم داره که اونجا هم به شکل درشت آدرس جیمیلش رو گذاشتن. بازم با این وجود باید ایمیل آکادمیک رو بدم؟ اصن ایمیل آکادمیکش پیدا نمیشه. خودشم سخت گیر میاد جواب نمیده.
    دوست عزیز من فکر کنم دیگران پاسخ سؤال شما رو دادند، عرف توصیه نامه اینه که استاد از ایمیل آکادمیک اش استفاده کنه تا اعتبار توصیه نامه حفظ بشه، حالا بودند افرادی که توی همین فروم گفتند استاد ایمیل گوگل یا یاهو رو داده و مشکلی هم پیش نیومده، اگر شما می تونید از استاد توصیه نامه کاغذی بگیرید و آدرس ایمیل اش هرچی که هست زیرش بنویسید، اگر هم نمیشه که خب با همون جی میل آنلاین بفرسته و یه جایی توضیح بده در این مورد، به نظم کل امر پذیرش به مسائلی خیلی مهم تر از یه ایمیل توصیه نامه مرتبط هست و شما بیخودی اینقدر نگران نشید.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    دوست عزیز من فکر کنم دیگران پاسخ سؤال شما رو دادند، عرف توصیه نامه اینه که استاد از ایمیل آکادمیک اش استفاده کنه تا اعتبار توصیه نامه حفظ بشه، حالا بودند افرادی که توی همین فروم گفتند استاد ایمیل گوگل یا یاهو رو داده و مشکلی هم پیش نیومده، اگر شما می تونید از استاد توصیه نامه کاغذی بگیرید و آدرس ایمیل اش هرچی که هست زیرش بنویسید، اگر هم نمیشه که خب با همون جی میل آنلاین بفرسته و یه جایی توضیح بده در این مورد، به نظم کل امر پذیرش به مسائلی خیلی مهم تر از یه ایمیل توصیه نامه مرتبط هست و شما بیخودی اینقدر نگران نشید.
    این موردی که می فرمایید درسته. راستش من یکم وسواس به خرج میدم تا هیچ مشکل کوچیکی آینده ام رو خراب نکنه.
    من از ایشون توصیه نامه کاغذی دارم که زیرش ایمیلشون رو نوشتن و امضاء هم کردند. منتها مدارک رو هفته قبل فرستادم و الان دست دانشگاه رسیده. اینکه توصیه نامه کاغذی رو چطوری بهشون بدم سوال هستش.

Junior Member

دوستان من یکی از دروس های تخصصیمو چون در میان ترم حضور نداشتم نمره میان ترم رو نگرفتم به طبع نمره اون درسم کم شد( ولی در پایان ترم خیلی خوب بودم ). ترم بعد یه درس تخصصی دیگه با همون استاد گرفتم و 19 شدم. حالا استاد گفته خودت ریکام رو بنویس من امضا میکنم
    به نظر شما این موضوع رو توی ریکام بنویسم و توضیح بدم که
    : اولین درس رو ایشون در میان ترم حضور نداشت و نمره میان ترم رو نگرفت ولی پایان ترم جزو بهترین ها بود و من رو تحت تاثیر قرار داد و ترم بعد درس فلان رو هم تونست 19 بشه و ....( بعدش شروع به تعریف)
    به نظرتون گفتن حظور نداشتن در امتحان میان ترم ضرر نداره؟ (البته من می خوام غیر مستقیم اون نمره کم رو توجیح کنم. تو سایت دانشگاه نمره اون درس رو جزو دروس مهم در فرایند پذیرش معرفی کرده)
    با تشکر از وقتی که میزارید

Junior Member hrf1369 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی راه و ترابری علم و صنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط Wahrheit نمایش پست ها
    دوستان من یکی از دروس های تخصصیمو چون در میان ترم حضور نداشتم نمره میان ترم رو نگرفتم به طبع نمره اون درسم کم شد( ولی در پایان ترم خیلی خوب بودم ). ترم بعد یه درس تخصصی دیگه با همون استاد گرفتم و 19 شدم. حالا استاد گفته خودت ریکام رو بنویس من امضا میکنم
    به نظر شما این موضوع رو توی ریکام بنویسم و توضیح بدم که
    : اولین درس رو ایشون در میان ترم حضور نداشت و نمره میان ترم رو نگرفت ولی پایان ترم جزو بهترین ها بود و من رو تحت تاثیر قرار داد و ترم بعد درس فلان رو هم تونست 19 بشه و ....( بعدش شروع به تعریف)
    به نظرتون گفتن حظور نداشتن در امتحان میان ترم ضرر نداره؟ (البته من می خوام غیر مستقیم اون نمره کم رو توجیح کنم. تو سایت دانشگاه نمره اون درس رو جزو دروس مهم در فرایند پذیرش معرفی کرده)
    با تشکر از وقتی که میزارید
    دوست عزیز یک لحظه خودتوتنو بزارید جای کسی که LOR شمارو می خونه براش خیلی حقیرانه نیست که یک استاد بخواد دست و پنجه نرم کنه تا بخواد یک نمره دانشجوشو خوب جلوه بده .... توی ریکام توضیحات کلی و حزیی درباره درستون تا حدودی داده میشه مثلا میگن این شخص 3 درس باهام گذروند و جز 2 % بوده نه اینکه بگه چجوری نمره گرفته از طرفی سعی کنید توی ریکامی که برا خودتون می نویسین ! به جنبه تدریس و توانایی تحقیق اشاره کنین از طرفی حواستون باشه هرچی که تعریف کردینو توی لیست ریت بندی کنید .... یادتون باشه توی نمره رایتینگ اگه کم شدین اونحا باز نزنین 2% تابلو میشه منم تا حدودی مثل شمام

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CSS - RWTH Aachen

سلام دوستان.

چند تا سوال از محضر اساتید گرامی داشتم: من رشتم علوم کامپیوتره در دانشگاه خوارزمی تهران. (تربیت معلم سابق)
    همونطور که احتمالا میدونید علوم کامپیوتر در ایران در دانشکده های ریاضی ارایه میشه، و دانشگاه ما هم از این قایده مستثنی نیست، و مساله ای که وجود داره اینه که تو دانشکدمون اساتید فوق العاده غول و بزرگ همشون رشته ی تخصصیشون ریاضیه و تو علوم کامپیوتر به جز چند تا استاد جوون و تازه فارغ التحصیل شده، بر عکس ریاضی، اساتید شاخی نداریم و برنامه ریزی دروس هم طوریه که تقریبا با هیچکدوم از اساتید بزرگ گروه ریاضی تا پایان دوره ی کارشناسی درسی نخواهیم داشت.
    سوالم اینه که
    ۱-طبق تجربیاتتون، این امکانپذیره که من فرضا با حضور در کلاس این استادها (برای درس هایی که بهشون علاقه مندم) به صورت مستمع آزاد، بتونم از این استادها هم ریکام بگیرم؟
    ۲-اصلا به طور مثال ریکام استادی که ۳۵ سال پیش از کمبریج یا امپریال کالج فارغ التحصیل شده و حیطه ی تخصصیشم آنالیزه به کار منی که میخوام برای علوم کامپیوتر پذیرش بگیرم میاد؟ یا اصلا بهتره دنبالش نرم؟!
    ۳-این که یک نفر در ایران استاد تمام هست یا چهره ی ماندگار علمی و غیره، چقدر میتونه روی ارزش ریکامی که داره برای مجامع علمی بین المللی مینویسه موثر باشه؟

با سپاس فراوان، لطفا اگه عنایت میکنید به تفکیک شماره پاسخم رو بدید.
    There is a hunger still unsatisfied...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Poooria_M نمایش پست ها
    سلام دوستان.

چند تا سوال از محضر اساتید گرامی داشتم: من رشتم علوم کامپیوتره در دانشگاه خوارزمی تهران. (تربیت معلم سابق)
    همونطور که احتمالا میدونید علوم کامپیوتر در ایران در دانشکده های ریاضی ارایه میشه، و دانشگاه ما هم از این قایده مستثنی نیست، و مساله ای که وجود داره اینه که تو دانشکدمون اساتید فوق العاده غول و بزرگ همشون رشته ی تخصصیشون ریاضیه و تو علوم کامپیوتر به جز چند تا استاد جوون و تازه فارغ التحصیل شده، بر عکس ریاضی، اساتید شاخی نداریم و برنامه ریزی دروس هم طوریه که تقریبا با هیچکدوم از اساتید بزرگ گروه ریاضی تا پایان دوره ی کارشناسی درسی نخواهیم داشت.
    سوالم اینه که
    ۱-طبق تجربیاتتون، این امکانپذیره که من فرضا با حضور در کلاس این استادها (برای درس هایی که بهشون علاقه مندم) به صورت مستمع آزاد، بتونم از این استادها هم ریکام بگیرم؟
    ۲-اصلا به طور مثال ریکام استادی که ۳۵ سال پیش از کمبریج یا امپریال کالج فارغ التحصیل شده و حیطه ی تخصصیشم آنالیزه به کار منی که میخوام برای علوم کامپیوتر پذیرش بگیرم میاد؟ یا اصلا بهتره دنبالش نرم؟!
    ۳-این که یک نفر در ایران استاد تمام هست یا چهره ی ماندگار علمی و غیره، چقدر میتونه روی ارزش ریکامی که داره برای مجامع علمی بین المللی مینویسه موثر باشه؟

با سپاس فراوان، لطفا اگه عنایت میکنید به تفکیک شماره پاسخم رو بدید.
    سلام

1- محتملا خیر...

2- در فعالیت های تحقیقاتی interdisciplinary این امکان وجود داره... البته استاد باید باید با دلیل و مدرک چنین موردی رو نشون بده... مقالات حاصل از همکاری مشترک و ...

3- اساتید کمی در ایران هستند که شهرت جهانی داشته باشند... بنابراین صرف چهره ماندگار بودن فکر نکنید که استادتون در کوچه پس کوچه های کره مریخ هم اسم و رسمی داره... مهمتر از اسم استاد، متن و خود LOR هست... سراغ کسی برید که بتونه به بهینه ترین و موثرترین روش از شمت تعریف کنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

توی Application Form اگه درخواست شده باشه که اطلاعات کسی که میخواد Recommendation Letter رو بنویسم بهتره به چه صورت اطلاعات رو بنویسم؟‌ آیا لازمه مدرک شخص رو هم قید کنم؟
    مثلا به صورت زیر:

Folani Folanyan, Ph.D. in Physics and Mathematics
    Associate Professor
    Teacher of 'Web Programming' course during the 6th semester
    Email address: email.address@example.com
    Telephone Number: +00 1234 5678

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyanide نمایش پست ها
    توی Application Form اگه درخواست شده باشه که اطلاعات کسی که میخواد Recommendation Letter رو بنویسم بهتره به چه صورت اطلاعات رو بنویسم؟‌ آیا لازمه مدرک شخص رو هم قید کنم؟
    مثلا به صورت زیر:

Folani Folanyan, Ph.D. in Physics and Mathematics
    Associate Professor
    Teacher of 'Web Programming' course during the 6th semester
    Email address: email.address@example.com
    Telephone Number: +00 1234 5678
    سلام

خط سوم رو حذف کنید... و به جای اون اطلاعات دپارتمان و دانشکده رو قید کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام بر دوستان گرامی
    من میخوام برای یه دانشگاه تو کانادا اپلای کنم و فقط دو نفر رو میتونم معرفی کنم که تکلیف یکیشون هم معلومه. حالا میخوام ببینم با توجه به اینکه اون نفر اول استادیار هست بهتره که من ریکام دوم رو هم از یک استادیار بگیرم یا یک استاد تمام؟ با این توضیح که استادیار موردنظر دو-سه ساله از یکی از بهترین دانشگاههای کانادا برگشته و اونجا هم رتبه اول بوده و این چیزا و در ضمن منو هم خوب میشناسه و خوب مینویسه برام ریکام رو. اما اون استاد تمام تازه این ترم منو شناخته البته تو همین مدت ارتباط خوبی داریم ولی بیشتر از یه کلاس ارشد که من توش شرکت کردم (من دانشجوی کارشناسی هستم) منو ندیده و شاید چیز زیادی در مورد من نداشته باشه برای نوشتن، البته ایشون هم خوب مینویسه کلا و خودش هم تو کانادا شناخته شده هست یه مقداری، شاید حتی بیشتر به خاطر دانشجوهای خوبی که با ریکام ایشون رفتن تا کارهای علمی خودش(قدرت علمیش رو من نمیدونم).
    با این اوصاف به نظر دوستان کدوم حالت رو انتخاب کنم؟ دو استادیار جوان یا یک استادیار و یک استاد تمام؟