صفحه 262 از 334 نخستنخست ... 162212252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272312 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,611 تا 2,620 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Banned

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط bjeddi نمایش پست ها
    با تشکر از توضیحات کامل جناب Matinking،
    من هم همین مشکل برام پیش اومد. استاد مطمئن بود که فرستاده ولی تو سایت زده بود که نفرستاده. بعدا معلوم شد که اشتباه از سوی استاد بوده و ایشون فرم رو بصورت کامل save و submit نکرده بود.
    به نظرم با استاد صحبت کنید و ازشون بخواید دوباره توصیه نامه رو پر کنند ولی با دقت بیشتری.
    سلام

نکته ای که باید به اون توجه داشته باشید این هست که در خیلی از سیستم های ثبت آنلاین LOR، وقتی استاد یکبار مدرک رو submit کرد، دیگه امکان آپلود مجدد و تغییر LOR نیست... چرا که فرم submit شده... این تغییر مستلزم مکاتبه با graduate office هست که اونم کار زمانبری هست و البته بعضا با دردسر هم همراهه...
    بنابراین اون "دقت" ی که فرمودید ترجیحا باید در همون بار اول اعمال بشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

نکته ای که باید به اون توجه داشته باشید این هست که در خیلی از سیستم های ثبت آنلاین LOR، وقتی استاد یکبار مدرک رو submit کرد، دیگه امکان آپلود مجدد و تغییر LOR نیست... چرا که فرم submit شده... این تغییر مستلزم مکاتبه با graduate office هست که اونم کار زمانبری هست و البته بعضا با دردسر هم همراهه...
    بنابراین اون "دقت" ی که فرمودید ترجیحا باید در همون بار اول اعمال بشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    با سلام،
    منظور من این بود که شاید استاد فرم رو کامل پر نکرده و بعد submit کرده ولی متوجه error سیستم نشده و فکر کرده که فرم ارسال شد. اتفاقی که برای من افتاده بود.

آخه استاده خیلی سرش شلوغه و اصلا وقت نمیزاره که ایمیلشو چک کنه که ببینه فرستاده همشونو یا نه
    فقط هرچی بهش میگم میگه که هرچی به من اومده جواب داده در صورتی که تو سایتایه دانشگاه ها هنوز میزنه که از این استاد توصیه نامه دریافت نشه
    فکر کنم بهتر باشه که این استاد رو ولش کنم و برم سراغ یه استاده دیگه چون دیگه بیش از این نمیشه براش وقت تلف کرد.
    به نظرتون به graduate office چی ایمیل بزنم و چی بگم که این استاد نمیتونه براتون جواب بده؟
    در نظر اونا عوض کردن استادهایه مرجع منفی حساب نمیشه؟
    اگر توصیه نامه از یک استاد به دستشون نرسه ریجکت میکنن؟

Senior Member EHSM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedshaho1 نمایش پست ها
    آخه استاده خیلی سرش شلوغه و اصلا وقت نمیزاره که ایمیلشو چک کنه که ببینه فرستاده همشونو یا نه
    فقط هرچی بهش میگم میگه که هرچی به من اومده جواب داده در صورتی که تو سایتایه دانشگاه ها هنوز میزنه که از این استاد توصیه نامه دریافت نشه
    فکر کنم بهتر باشه که این استاد رو ولش کنم و برم سراغ یه استاده دیگه چون دیگه بیش از این نمیشه براش وقت تلف کرد.
    به نظرتون به graduate office چی ایمیل بزنم و چی بگم که این استاد نمیتونه براتون جواب بده؟
    گاهی اوقات ایمیل ریکام به پوشه اسپمها میرود. شاید ایشون چک نکرده باشند.
    در سیستم بعضی اپیکیشنها خودتون میتونید ریکامندر را عوض کنید. عوض کردنش هم هیچ نکته منفی محسوب نمیشه. کلا این ریکامندشن اکثرا خیلی مهم نیست مگر اینکه استاد شناخته شده ای باشد که در اینصورت خیلی تاثیر هم دارد.
    دانشگاه تا مدارک کامل نشود ممکن است پرونده رو بررسی نکنند پس بهتره هر چه سریعتر کامل کنید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedshaho1 نمایش پست ها
    سلام

1- بگید سرویس ایمیلی که برای استاد معرفی کردم، ایمیل های شما رو پیش از رسیدن به inbox ش ***** می کنه و نمی تونه یا ایمیلش کار رو فیصله بده...
    2- نه به اون صورت... از این اتفاقات گاه به گاه پیش میاد...
    3- اگر تا آخر deadline به دستشون نرسه، پرونده شما ناقص تلقی می شه و به احتمال بسیار زیاد بررسی نخواهد شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Senior Member

سلام
    یکی از دانشگاه هایی که من اپلای کردم، احتیاج داشت که یک فرم pdf رو استادها پر کنند و ایمیلش کنند، اون فرم جایی برای امضای الکترونیک داشت، و استادهام امضای الکترونیک نداشتن(همون استفاده از کامپیوتر هم به زور بلد بودند!)، چون وقت نبود من راهنماییشون کردم که یک امضای الکترونیک بدون اینکه از جایی verify بشه رو ایجاد کنند و بزنند، حالا سوال من اینه که این توصیه نامه ها اشکال نداره؟ مشکل ساز نیست؟
    یکی از دوستام بهم گفت که این توصیه نامه ها معتبر نیستند و...
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    سلام
    یکی از دانشگاه هایی که من اپلای کردم، احتیاج داشت که یک فرم pdf رو استادها پر کنند و ایمیلش کنند، اون فرم جایی برای امضای الکترونیک داشت، و استادهام امضای الکترونیک نداشتن(همون استفاده از کامپیوتر هم به زور بلد بودند!)، چون وقت نبود من راهنماییشون کردم که یک امضای الکترونیک بدون اینکه از جایی verify بشه رو ایجاد کنند و بزنند، حالا سوال من اینه که این توصیه نامه ها اشکال نداره؟ مشکل ساز نیست؟
    یکی از دوستام بهم گفت که این توصیه نامه ها معتبر نیستند و...
    معمولا که نباید مشکلی درست بشه. اینجور امضاها حتی با نوشتن اسم توی paint و کپی کردنش در فایل هم معمولا قابل قبول هست
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

سلام
    میشه منو در نوشتن پاسخ این سوالات کمک کنید ؟ مخصوصا دومی ممنونم

1. What do you consider to be the applicant’s strengths?

1. What do you consider to be the applicant’s weaknesses?

1. How well do you think the applicant has thought out plans for graduate study?

4. Please comment on the applicant’s performance record, potential, or personal qualities which you believe would be helpful in considering the applicant’s application for the proposed degree program.

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط sh.m نمایش پست ها
    سلام
    میشه منو در نوشتن پاسخ این سوالات کمک کنید ؟ مخصوصا دومی ممنونم

1. What do you consider to be the applicant’s strengths?

1. What do you consider to be the applicant’s weaknesses?

1. How well do you think the applicant has thought out plans for graduate study?

4. Please comment on the applicant’s performance record, potential, or personal qualities which you believe would be helpful in considering the applicant’s application for the proposed degree program.
    در مورد نقاط قوت و ضعف باید واقع بین باشید. ببینید که در ارتباطاتتون با اون استادی که داره این فرم رو پر می کنه (که در اینجا از شما خواستن که خودتون پر کنید!) توی چه زمینه هایی قوی بودید و توی چه زمینه هایی ضعیف بودید. باید اینو در نظر داشته باشید که همه نقطه ی ضعف دارند و اشاره شدن به اونها الزاما تاثیر منفی روی اپلیکیشن شما نداره. اینکه مثلا گفته بشه ایشون هیچ نقطه ضعفی نداره به مراتب بدتره. ولی توی این زمینه هم میشه یه جوری این مساله رو مطرح کرد که بتونه اثر مثبت هم داشته باشه. مثلا اینکه بگند نقطه ی ضغف ایشون اینه که خیلی کمالگرا هستن و بعضی وقتا سعی می کنند توی کارشون تا ریزترین و کم اهمیت ترین مشکلات رو هم برطرف کنند با اینکه شاید اصلا نیاز نباشه و اینجوری تا حدی وقت و انرژی الکی مصرف میشه. یا اینکه نقطه ضعف ایشون اینه که بیش از حد روی مسائل درسی و حرفه ای تمرکز می کنه و به اندازه ی کافی وقت برای استراحت و تفریح برای خودش اختصاص نمیده. یا اینکه حتی اگه یه مساله ای نیاز به درک سطحی داشته باشه، سعی می کنه عمیقا مساله رو درک کنه که باعث از دست رفتن زمان میشه ولی از اون طرف کیفیت کار بالا میره. یا اینکه مثلا زیادی مودبه و حتی اگه با استادش چند سال هم کار کرده باشه، بازم زیاد اهل شوخی و صمیمیت بیش از حد نیست. بازم بگم؟ در کل اینکه شما خودتون باید ببینید توی شخصیتتون چه چیزهایی وجود داره و اونها رو به شکل هوشمندانه ای بیان کنید.
    در مورد سوال سوم، سعی کنید حتما با چند مثال مناسب جان کلام رو بیان کنید. اگه دانشجوی ارشد هستید، میتونید با استفاده از این مثال ها نشون بدید که علم بالایی دارید و دید بازی نسبت به تحقیقات در رشته تون دارید. اگه کارشناسی هستید، باید نشون بدید که انگیزه تون بالاست و طرز فکر درستی دارید.
    سوال آخر هم که کامنت کلی هست. معمولا اینجا همون متن توصیه نامه رو مینویسن. البته اگه بخش هایی رو برای سوال های 1 تا 3 کپی کردید، اون بخش هارو حذف کنید و بقیه اش رو اینجا بنویسید.

کامروا باشید
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    برای گرفتن توصیه نامه اگر استاد داخل پاکت بزاره و مهر و موم کنه که من چجوری اسکن کنم ؟؟ چون بعد از ثبت نام باید آپلود کنم؟؟
    سربرگ انگلیسی مهمه ؟؟ یا اصلا سربرگ مهمه؟؟
    من میخواستم برای آلمان اقدام کنم