صفحه 267 از 334 نخستنخست ... 167217257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277317 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,661 تا 2,670 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Banned

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط Deliverance نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سه تا توصیه نامه از اساتید گرفتم. یکیشون خیلی خلاصه و مختصر هست و دو تای دیگر توضیحات نسبتا زیادی دارن. ولی توصیه نامه سوم به خاطر ذکر سمت استاد (مدیر گروه و عضو هیئت علمی دانشکده) خیلی طولانی میشه و به ناچار توصیه نامه دو صفحه میشه البته با فونت سایز 12. فونت رو که 10 می کنم یک صفحه میشه.
    حالا سوالم اینجاست که فونت 10 بدم خیلی ریز میشه؟ یعنی توصیه نامه دو صفحه بشه (فونت 12) مشکلی داره؟
    سلام

اگر قرار باشه که LoR به صورت آنلاین submit بشه، فونت مهم نیست و تعداد کلمات مهم هست که این تعداد به احتمال بسیار زیاد بیش از حد مجاز هست...
    ولی اگر قرار هست که به صورت hard copy ارسال بشه فونت 11 مناسب هست... هرچند باز هم توصیه میشه که LoR کمی succinct تر طرح بشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکل برای توصیه نامه

سلام دوستان
    اساتید راهنمای من باهم ب مشکل برخوردن و همه کاسه کوزه ها سر من شکسته شد. الان از اونا recom ندارم. ب نظرتون recom از ی دانشجوی پست داک توی ی کمپانی معروف جهان خوبه یا نه؟؟

Banned

پیش فرض پاسخ : مشکل برای توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط mar9020 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اساتید راهنمای من باهم ب مشکل برخوردن و همه کاسه کوزه ها سر من شکسته شد. الان از اونا recom ندارم. ب نظرتون recom از ی دانشجوی پست داک توی ی کمپانی معروف جهان خوبه یا نه؟؟
    سلام

اگر بتونه به ظور موثر و قانع کننده ارتباطش با شما رو ثابت کنه و براساس حجم و کیفیت مراودات عملی با شما LoR رو تهیه کنه، بله...
    وگرنه چندان اثرگذار نخواهد بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام
    من میخوام برای 10-15 دانشگاه اقدام کنم در کشورهای مختلف
    حالا فرض بفرمایید هر کدوم از اینها چندتا گرایش از کامپیوتر دارن یعنی جمعا شاید من بخوام 40 تا رشته در این 15 دانشگاه اپلای کنم
    حالا لازمه 40 تا توصیه نامه بگیرم از هر استادی که حاضر باشه توصیه نامه بنویسه؟؟!!!!! یعنی 40 تا تایید و مهر؟
    لطفا یکی منو راهنمایی کنه

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed47 نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام برای 10-15 دانشگاه اقدام کنم در کشورهای مختلف
    حالا فرض بفرمایید هر کدوم از اینها چندتا گرایش از کامپیوتر دارن یعنی جمعا شاید من بخوام 40 تا رشته در این 15 دانشگاه اپلای کنم
    حالا لازمه 40 تا توصیه نامه بگیرم از هر استادی که حاضر باشه توصیه نامه بنویسه؟؟!!!!! یعنی 40 تا تایید و مهر؟
    لطفا یکی منو راهنمایی کنه
    سلام

در کل بله... البته با توجه به اینکه معمولا هر application تعداد 2 تا 3 تا LoR رو نیاز داره، در چنین حجمی ار apply شما نزدیک به 120 تا LoR نیاز خواهید داشت...!
    البته با توجه به اینکه میشه LoR رو آنلاین submit کرد، نیازی به مهر و امضا نیست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

با سلام
    سوالی که میپرسم ممکنه به نظر سوال ابتدایی باشه ولی بجور ذهنمو مشغول کرده. اگه بخوایم چند تا دانشگاه (مثلا 10 تا یا بیشتر) اپلای کنیم آیا نیازه به همون تعداد توصیه نامه متفاوت از اساتید بگریم؟ آخه این خیلی مشکله.
    در صورت مثبت بودن جواب سوال قبلی، آیا راهکاری برای حل این مشکل هست؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط alisafari نمایش پست ها
    با سلام
    سوالی که میپرسم ممکنه به نظر سوال ابتدایی باشه ولی بجور ذهنمو مشغول کرده. اگه بخوایم چند تا دانشگاه (مثلا 10 تا یا بیشتر) اپلای کنیم آیا نیازه به همون تعداد توصیه نامه متفاوت از اساتید بگریم؟ آخه این خیلی مشکله.
    در صورت مثبت بودن جواب سوال قبلی، آیا راهکاری برای حل این مشکل هست؟
    سلام

همینطور هست...
    و البته راهکاری هم برای دور زدن این واقعیت موجود نیست... معمولا باید سراغ اساتیدی برید که علاوه بر اینکه LoR خوبی براتون ارائه میدن، نسبت به سایر اساتید باهاتون رابطه بهتری داشته باشند تا نوعا چنین کاری رو با دقت و نه سرسری انجام بدن...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

من رشتم مدیریت هست دوستان. اساتید این رشته چندان در ایران چندان شهرت جهانی ندارند. برای گرفتن توصیه نامه من باید به سراغ چه کسانی برم با این وضعیت؟ آیا نکته ی خاصی رو باید مد نظر قرار بدم یا خیلی فرقی نمی کنه از چه کسی توصیه نامه بگیرم؟
    ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط jamalkheiri نمایش پست ها
    من رشتم مدیریت هست دوستان. اساتید این رشته چندان در ایران چندان شهرت جهانی ندارند. برای گرفتن توصیه نامه من باید به سراغ چه کسانی برم با این وضعیت؟ آیا نکته ی خاصی رو باید مد نظر قرار بدم یا خیلی فرقی نمی کنه از چه کسی توصیه نامه بگیرم؟
    ممنون
    سلام

برای LoR به شهرت جهانی نیاز نیست!..
    به شناخت دقیق از applicant نیاز هست که تا بین خیل عظیمی از applicant ها شایسته برگزیده شدن باشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

دوستان یه سوال ابتدایی. letter of recommendation یه فرمه که باید از سایت دانشگاه دانلودش کرد و به استاد داد یا یه متن تعریف و تمجید روی یه کاغذ معمولی؟
    اگه فرمه کجای سایت دانشگاه باید اونو دانلود کرد و در تمام وقت ها این فرم ها قابل دانلود هستن یا فقط در فصل پذیرش در دسترس قرار میگیرن؟
    ممنون