صفحه 271 از 334 نخستنخست ... 171221261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281321 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,701 تا 2,710 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadenayat نمایش پست ها
    سلام با تشکر از حوابتون
    ایا میشه خودم یک ایمیل تقلبی بسازم به اسم اساتیدم و توصیه نامه را بنویسم چه مشکلاتی ممکنه برام پیش بیاد؟؟؟؟
    با اشکر
    اغلب دانشگاهها، ایمیلهای غیرآکادمیک مرتبط با دانشگاهها را به عنوان فرستنده ریکامندیشن تایید نمی کنند. توجه داشته باشید که شما احتمالا اولین نفری نیستید که چنین تفکری در ذهن دارید و مسلما آنها نیز با دید اولین تجربه ایمیلها را بررسی نمیکنند!
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط parham_12 نمایش پست ها
    من با سه تا از اساتیدم درباره اینکه بهم ریکام میدن یا نه صحبت کردم که خوشبختانه سه تاشون اوکی دادن بهم. ایمیل هم بهشون زدم و رزومم رو واسشون فرستادم تا مطالعه کنن و در جریان باشن. حالا یکی از استادام یه فایل پی دی اف واسم فرستاد با عنوان recommendation letter و زیرشم امضای اسکن شده شو گذاشته. توشم یه سری تعریف و تمجید ازم کرده.
    حالا من موندم این همون recommendation letterه؟
    پس اینی که میگن بعضی دانشگاها مستقیم با خود استاد مکاتبه میکنن؟
    یا بعضی دانشگاه ها فرم خاصی دارن برای ریکامندیشن که استاد باید پر کنه اینا جریانش چیه؟
    پس از اپلای برای دانشگاه مورد نظر وضعیت ریکامندیشن شما مشخص می شود و ریکامندیشن کلی بدون مشخص بودن دانشگاه مقصد و گرایش و هدفگذاری تحصیلی شما چندان ارزشی ندارد. بسیاری از دانشگاهها البته فقط ریکامندیشن را به صورت مستقیم و آنلاین می پذیرند و عموما تعدادی که روش paper-based را هم قبول دارند در فرمهای مشخص خود این امر را توصیه کرده و ارسال مستقیم پستی از سوی صادر کننده ریکامندیشن یا پاکت مهر و موم شده را توصیه کرده اند به گونه ای که یک ریکامندیشن کلی و در دست شما برای اغلب این گزینه ها فاقد کاربری است.
    بهتر است ابتدا تکلیف دانشگاه را مشخص کرده و سپس در مرحله اپلای نسبت به مشخص نمودن اسامی استید و مشخصات تماسشان جهت ارسال لینک به آنها از سوی دانشگاه مقصد یا دریافت فرم مورد نظر دانشگاه برای پرکردن توسط استاد به عنوان ریکامندیشن ها اقدام کنید. اگر دانشگاه مقصد فرمت خاصی را توصیه نکرده باشد(که گزینه های محدودی ممکن است در حال حاضر در چنین شرایطی بیابید) باز اسم و مشخصات دانشگاه مقصد و مشخصات کامل مرتبط با آن بهتر است در ریکامندیشن قید شود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    پس از اپلای برای دانشگاه مورد نظر وضعیت ریکامندیشن شما مشخص می شود و ریکامندیشن کلی بدون مشخص بودن دانشگاه مقصد و گرایش و هدفگذاری تحصیلی شما چندان ارزشی ندارد. بسیاری از دانشگاهها البته فقط ریکامندیشن را به صورت مستقیم و آنلاین می پذیرند و عموما تعدادی که روش paper-based را هم قبول دارند در فرمهای مشخص خود این امر را توصیه کرده و ارسال مستقیم پستی از سوی صادر کننده ریکامندیشن یا پاکت مهر و موم شده را توصیه کرده اند به گونه ای که یک ریکامندیشن کلی و در دست شما برای اغلب این گزینه ها فاقد کاربری است.
    بهتر است ابتدا تکلیف دانشگاه را مشخص کرده و سپس در مرحله اپلای نسبت به مشخص نمودن اسامی استید و مشخصات تماسشان جهت ارسال لینک به آنها از سوی دانشگاه مقصد یا دریافت فرم مورد نظر دانشگاه برای پرکردن توسط استاد به عنوان ریکامندیشن ها اقدام کنید. اگر دانشگاه مقصد فرمت خاصی را توصیه نکرده باشد(که گزینه های محدودی ممکن است در حال حاضر در چنین شرایطی بیابید) باز اسم و مشخصات دانشگاه مقصد و مشخصات کامل مرتبط با آن بهتر است در ریکامندیشن قید شود.
    موفق باشید
    ممنون از پاسختون.
    یعنی باید از استاد چند توصیه نامه برای هر دانشگاه بگیرم و اسم دانشگاه توی متن توصیه نامه ذکر شده باشه؟
    الان این استادی که بهم ریکام داده رییس دانشگاهمونم هست و مرتبه علمیشم پایین نیست. دانشیاره. یعنی اینارو خودش نمیدونسته قبلا؟
    بعد یه سوال دیگه. بعضی دانشگاه هایی که قصد اپلای دارم توی مدارک مورد نیازشون توصیه نامه نخواستن. ولی یه Other documents نوشتن توی مدارک که نمیدونم مربوط به چی میشه. این جریانش چیه؟
    الان طبق چیزایی که از فرمایشتون دستگیرم شد باید از طریق دانشگاه اطمینان حاصل کنم که توصیه نامه رو چطوری میگیرن درسته؟ توی خود سایت دانشگاه میتونم پیدا کنم یا باید با دپارتمان مکاتبه کنم؟

بچه ها. یک سوال داشتم.
    تو این سیستم embark من دارم به جای استادم پر میکنم و متاسفانه آدرس منزل استادو خواسته که من ندارم و استادم نمیتونم پیدا کنم الان. اگر من آدرس مثلا خواهرم رو بنویسم به نظر شما ممکنه مشکلی پیش بیاد؟
    Take The First Step in Faith.You Don't Have To See The Whole Staircase,Just Take The First Step
    Success And Happiness are The Progressive Realization of a Worthy Goal or ideal

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط everafter نمایش پست ها
    بچه ها. یک سوال داشتم.
    تو این سیستم embark من دارم به جای استادم پر میکنم و متاسفانه آدرس منزل استادو خواسته که من ندارم و استادم نمیتونم پیدا کنم الان. اگر من آدرس مثلا خواهرم رو بنویسم به نظر شما ممکنه مشکلی پیش بیاد؟
    نه مشکلی پیش نمیاد

ApplyAbroad Guru

بچه ها. یک سوال داشتم.
    آدرس منزل رو هم همون آدرس محل کار بدید. اصلا معمول نیست استاد آدرس منزلش رو برای توصیه نامه بده.

QUOTE=ghlobe;2078900]آدرس منزل رو هم همون آدرس محل کار بدید. اصلا معمول نیست استاد آدرس منزلش رو برای توصیه نامه بده.[ QUOTE]
    خیلی ممنون از پاسختون. آخه متاسفانه ادرس محل کارشونم ندارم. یعنی ایرادی داره اگراینجا آدرس منزل رو بنویسم؟ به نظر شما منظورش مثلا دانشگاهه؟
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: png 1.png (19.4 کیلوبایت, 30 views)
    Take The First Step in Faith.You Don't Have To See The Whole Staircase,Just Take The First Step

ApplyAbroad Guru

خیلی ممنون از پاسختون. آخه متاسفانه ادرس محل کارشونم ندارم. یعنی ایرادی داره اگراینجا آدرس منزل رو بنویسم؟ به نظر شما منظورش مثلا دانشگاهه؟
    این مسلما منظور آدرس دانشگاهه. معرف که آدرس منزلش رو در فرم توصیه نامه نمینویسه. همون آدرس دانشگاه را چرا نمیزنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    این مسلما منظور آدرس دانشگاهه. معرف که آدرس منزلش رو در فرم توصیه نامه نمینویسه. همون آدرس دانشگاه را چرا نمیزنید؟
    یعنی ایشون که دانشگاه تهران هستن آدرس کلی دانشگاه تهرانو بنویسم : No37,Ghods St, Keshavarz Blvd, Tehran, Iranو واسه دوتای دیگه که دانشگاه خودمون هستن آدرس کلی دانشگاه رو باید بزنم عین هم به نظر شما؟
    ازتون خیلی ممنونم.
    ویرایش توسط everafter : August 31st, 2015 در ساعت 03:19 AM

ApplyAbroad Guru

یعنی ایشون که دانشگاه تهران هستن آدرس کلی دانشگاه تهرانو بنویسم : No37,Ghods St, Keshavarz Blvd, Tehran, Iranو واسه دوتای دیگه که دانشگاه خودمون هستن آدرس کلی دانشگاه رو باید بزنم عین هم به نظر شما؟
    ازتون خیلی ممنونم.
    بله همون کفایت میکنه. آدرس رسمی دانشگاه را از روی وب سایت دانشگاه پیدا کنید.