صفحه 272 از 334 نخستنخست ... 172222262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282322 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,711 تا 2,720 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

سلام دوستان
    با این مساله که استادا برایه دادن توصیه نامه از خودشون بازی در میارن چکار کنیم؟
    خوب من پارسال اپلای کردم و به یه بدبختی (که تازه نسبت به خیلیا خوب هم بودم) ازشون توصیه نامه گرفتم ولی چون نتونستم پذیرش بگیرم باید امسال دوباره اپلای کنم ولی از الان از این توصیه نامه ها نگرانم که بازم معطلم کنن
    به نظرتون چکار کنم؟
    مثلا میشه چند تا استاد جدید پیدا کنم که توصیه نامه بدن؟
    یا از دانشجو هایه دکتری که دوست هایه خودمم کمک بگیرم که برام توصیه نامه بدن؟ اصلا از دانشجویه دکتری قبول میکنن؟
    یا مثلا تا زمانی که صد در صد استادی بهم اوکی نداده براش اپلای نکنم؟ که احتیاج به توصیه نامه پیدا نکنم که اینجور موردی خیلی کم پیش میاد
    یا از استادایه لیسانسم استفاده کنم؟
    یا ازشون یه توصیه نامه کلی بگیرم و برای دانشگاه ها پست کنم ؟ ولی هر جا اپلای کردم تا حالا باید با ایمیل میفرستادن، میشه پست کنم؟
    میگن این اپلای هفت خانه رستمه واقعا درسته

ممنون میشم راهنماییم کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedshaho1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خوب من پارسال اپلای کردم و به یه بدبختی (که تازه نسبت به خیلیا خوب هم بودم) ازشون توصیه نامه گرفتم ولی چون نتونستم پذیرش بگیرم باید امسال دوباره اپلای کنم ولی از الان از این توصیه نامه ها نگرانم که بازم معطلم کنن
    به نظرتون چکار کنم؟
    یا از دانشجو هایه دکتری که دوست هایه خودمم کمک بگیرم که برام توصیه نامه بدن؟ اصلا از دانشجویه دکتری قبول میکنن؟
    یا مثلا تا زمانی که صد در صد استادی بهم اوکی نداده براش اپلای نکنم؟ که احتیاج به توصیه نامه پیدا نکنم که اینجور موردی خیلی کم پیش میاد
    یا ازشون یه توصیه نامه کلی بگیرم و برای دانشگاه ها پست کنم ؟ ولی هر جا اپلای کردم تا حالا باید با ایمیل میفرستادن، میشه پست کنم؟

این که اپلای هفت خان رستمه واقعا همینطوره
    من حالا زیاد اطلاعات ندارم خودمم قصد اپلای دارم ولی فکر نکنم توصیه نامه سخت باشه. باید استادشو پیدا کنی. بعضی استادا اصولا توصیه نامه نمیدن. دلشون نمیخواد ولی من با سه تا از استادام صحبت کردم همشون اوکی دادن برای توصیه نامه. فکر هم نکنم فرقی داشته باشه از استاد لیسانست توصیه نامه بگیری. ترجیحا از دانشجوی دکترا نگیری بهتره. هرچی مرتبه استاد بالاتر باشه هم فکر میکنم تاثیرش بیشتر باشه. نهایتا فکر نمیکنم خیلی مشکلی باشه. بالاخره استادایی هستن که بشناسن شما رو. با اونا صحبت کنید.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedshaho1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظرتون چکار کنم؟

بدترین قسمت اپلی کردن همین گرفتن توصیه نامه بود برای من. اگه مشکل توصیه نامه نبود حداقل 4 جا بیشتر اپلی می کردم. اما استاد ارشدم گفت فقط 3 تا بهت میدم! یکی از دانشگاه هایی که اپلی کردم هم گفته بود حتا یکی از توصیه نامه باید از استاد ارشد باشه. یا مثلا بعضی از دانشگاه ها گفتن حداقل یکی از نامه ها باید از طرف استادت باشه. باید به این محدودیت ها دقت کنید.
    تجربه من این بود که تو آمریکا خیلی رو این قضیه گیر نیستند که حتما استاد تز خودت باشه. اما اگه نباشه چطوری می خوان متنی رو برات بنویسن که شما رو به هم مرتبط کنه؟ مثلا من برای 2 جا از یکی از دوستام که پست داک می خوند تو خود آمریکا کمک گرفتم! اما خوب چون یه کم زمینه کاری مشترک داشتیم تونستم یه داستان سرهم کنم که اون برام نوشت که ما در این زمینه با هم کار کردیم. البته مقاله داشتم تو اون زمینه اما با دوستم مشترک نبود. اگه با کسی مقاله داری و طرف استادت نیست می تونه مورد بهتری باشه برای توصیه نامه.
    برای کانادا اکثرا 2 تا توصیه می خوان و فکر کنم یکیشون حتما باید استادت باشه. حداقل تو دانشگاه هایی که من دیدم اینطوری بود.
    من از استاد کارشناسیم استفاده کردم و خیلی کمک کرد با توجه به کم کاری استاد دوره ارشدم.
    در مورد پست سیاست دانشگاه رو باید ببینی چطوره. خیلی ها دیگه کاغذی قبول نمی کنن.

سلام دوستان

می خواستم بپرسیم که ایا میشه برای دانشگاه هایی که توصیه نامه رو به صورت قایل می خوان یا پست کردن... من یه قایل ورد کلی درست کنم بعدش فقط اسم دانشگاه رو و یه سری چیزا رو تغییر بدم و در انتها اسکن امضای استاد رو بذارم و به صورت فایل یا با پرینت برای داشگاه بفرستم... البته استاد رو در جریان می ذارم ک به اسم ایشون برای فلان دانشگاه ها می خوام بفرستم. ... چون ایشون خودش گفت که بنویس بیار من امضا کنم.... این طوری دردسرش کمتره.... ایا این امکان داره؟ البته فایل ورد رو هم تو سربرگ دانشگاه شاید بتونم بنویسم....

با تشکر

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    سلام دوستان

می خواستم بپرسیم که ایا میشه برای دانشگاه هایی که توصیه نامه رو به صورت قایل می خوان یا پست کردن... من یه قایل ورد کلی درست کنم بعدش فقط اسم دانشگاه رو و یه سری چیزا رو تغییر بدم و در انتها اسکن امضای استاد رو بذارم و به صورت فایل یا با پرینت برای داشگاه بفرستم... البته استاد رو در جریان می ذارم ک به اسم ایشون برای فلان دانشگاه ها می خوام بفرستم. ... چون ایشون خودش گفت که بنویس بیار من امضا کنم.... این طوری دردسرش کمتره.... ایا این امکان داره؟ البته فایل ورد رو هم تو سربرگ دانشگاه شاید بتونم بنویسم....

با تشکر
    سلام

بعضی از دوستان در متن توصیه نامه و در انتهای اون از قول recommender می نویسند که "فلانی رو برای فلان program در فلان دانشگاه توصیه می کنم"...
    اگر این مورد رو نادیده بگیریم، بقیه متن LoR رو میشه fix تلقی کرد و اون رو redistribute کرد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام وقت بخیر
    بنده در حال اپلای برای fall 2016 برای مقطع فوق هستم در رشته مهندسی شیمی. از اونجایی که بنده سابقه پژوهشی و تحقیقاتی مکتوبی مانند مقاله و کتاب ندارم به سختی میتونم استادی رو پیدا کنم که ریکام بهم بده.اما سابقه کار در شرکت خصوصی مرتبط با رشته ام دارم 3 سال که همزمان با لیسانس اونجا مشغول بودم به صورت پاره وقت. از طرفی هم چون بنده دانشگاه آزادی هستم هیچ استادی در دانشگاه ما وجود نداره که شایسته ریکام دادن باشند چون تمامی اساتید ما فوق لیسانسی هستن ولی با سابقه تدریس به غیر از یکی از اعضا هیت علمی که استادیار هست درجشون.بقیه اعضا هیئت علمی مرتبه مربی رو دارند.
    با این کمبود وقت و نداشتن فرصت برای اپلای شما دوستان چه راهکاری رو در پیش روی بنده قرار می دهید؟ اگر استادی از دانشگاههای دیگه پیدا کنم.چجور راضیشون کنم که برای من ریکام آنلاین رو پر کنن و ایراد نگیرن؟ چون یکی از اساتید صنعتی اصفهان پشت تلفن به بنده خندید و گفت پسر جون تو اونجا میخوای بری چی بگی با مدرک آزاد و لیسانس؟ فک کردی یه نمره تافل گرفتی دیگه همه چیز حله؟ رزومه علمی نداری و اصلا اهمیت به پروندت نمیدن و رد میشی. و با همین حرفها بنده رو له و داغون کردند و فرستادن پی زندگیم...
    واقعا فشار زیادی روی من هست برای این قضیه...لطفا کمکم کنید. من همه ی مدارکم آمادست فقط نمره gre رو ندارم. یه همفکری و کمک میخوام دوستان.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hmf_4919 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    بنده در حال اپلای برای fall 2016 برای مقطع فوق هستم در رشته مهندسی شیمی. از اونجایی که بنده سابقه پژوهشی و تحقیقاتی مکتوبی مانند مقاله و کتاب ندارم به سختی میتونم استادی رو پیدا کنم که ریکام بهم بده.اما سابقه کار در شرکت خصوصی مرتبط با رشته ام دارم 3 سال که همزمان با لیسانس اونجا مشغول بودم به صورت پاره وقت. از طرفی هم چون بنده دانشگاه آزادی هستم هیچ استادی در دانشگاه ما وجود نداره که شایسته ریکام دادن باشند چون تمامی اساتید ما فوق لیسانسی هستن ولی با سابقه تدریس به غیر از یکی از اعضا هیت علمی که استادیار هست درجشون.بقیه اعضا هیئت علمی مرتبه مربی رو دارند.
    با این کمبود وقت و نداشتن فرصت برای اپلای شما دوستان چه راهکاری رو در پیش روی بنده قرار می دهید؟ اگر استادی از دانشگاههای دیگه پیدا کنم.چجور راضیشون کنم که برای من ریکام آنلاین رو پر کنن و ایراد نگیرن؟ چون یکی از اساتید صنعتی اصفهان پشت تلفن به بنده خندید و گفت پسر جون تو اونجا میخوای بری چی بگی با مدرک آزاد و لیسانس؟ فک کردی یه نمره تافل گرفتی دیگه همه چیز حله؟ رزومه علمی نداری و اصلا اهمیت به پروندت نمیدن و رد میشی. و با همین حرفها بنده رو له و داغون کردند و فرستادن پی زندگیم...
    واقعا فشار زیادی روی من هست برای این قضیه...لطفا کمکم کنید. من همه ی مدارکم آمادست فقط نمره gre رو ندارم. یه همفکری و کمک میخوام دوستان.
    سلام

اون استاد کمی زیاده روی کرده... به حرف های این استاد باید با دید "واقع گرانه" نگاه کرد نه "منفعلانه"...
    این که به درستی درک کنید نقطه کار شما در apply کجاست...

راه حل اول:
    اگر دانشگاه های مقصد از شما professional LoR بپذیرند، LoR رو از محل کارتون تهیه کنید... (البته هیچ دانشگاه کل 2 یا 3 مدرک رو professional نمی پذیره... و حداقل از شما نوع academic رو هم طلب می کنه... مگر اینکه دنبال دوره هایی مثل MEng باشید...)

راه حل دوم:
    به همون اساتید دانشگاه خودتون اکتفا کنید... حالا چه درجه اونها فوق لیسانس باشه چه سیکل!... به دو دلیل:
    1- اولا بعید هست کسی از دانشگاه دیگه ای به شما LoR بده...
    2- همین افرادی که از دید شما برای LoR دادن qualified نیستند، به هر حال از شما دید دارند و بعید نیست بتونند دفاع موثری ازتون در قالب LoR به عمل بیارن... البته اثر درجه تاثیر اونها قطعا به اندازه LoR ی در حد نوشته یک استاد تمام نخواهد بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

اون استاد کمی زیاده روی کرده... به حرف های این استاد باید با دید "واقع گرانه" نگاه کرد نه "منفعلانه"...
    این که به درستی درک کنید نقطه کار شما در apply کجاست...

راه حل اول:
    اگر دانشگاه های مقصد از شما professional LoR بپذیرند، LoR رو از محل کارتون تهیه کنید... (البته هیچ دانشگاه کل 2 یا 3 مدرک رو professional نمی پذیره... و حداقل از شما نوع academic رو هم طلب می کنه... مگر اینکه دنبال دوره هایی مثل MEng باشید...)

راه حل دوم:
    به همون اساتید دانشگاه خودتون اکتفا کنید... حالا چه درجه اونها فوق لیسانس باشه چه سیکل!... به دو دلیل:
    1- اولا بعید هست کسی از دانشگاه دیگه ای به شما LoR بده...
    2- همین افرادی که از دید شما برای LoR دادن qualified نیستند، به هر حال از شما دید دارند و بعید نیست بتونند دفاع موثری ازتون در قالب LoR به عمل بیارن... البته اثر درجه تاثیر اونها قطعا به اندازه LoR ی در حد نوشته یک استاد تمام نخواهد بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    به نظر من بهترین کار اینه که روی دانشگاه هایی که LOR نمیخوان جزو مدارک اصلی فوکوس کنید. توی اروپا میتونید پیدا کنید چنین دانشگاه هایی رو.
    اون استاد هم زیاده روی کرده و زیاد حرفش رو جدی نگیرید.

سلام

من برای دانشگاه یوکوهاما میخواستم مدارکم رو بفرستم. همه مدارک باید پست شوند تا مورد بررسی قرار گیرند. یکی از توصیه نامه های من از طرف یک استاد در استرالیا است که فرستادن اون در پاکت امضا شده امکان پذیر نیست (باید استاد نامه رو از استرالیا به من بفرسته و من از ایران به ژاپن).

من توصیه نامه رو از طریق ایمیل از استادم دریافت کردم که متن آن را هم خود استاد تهیه کرده است. آیا میتوانم به استادم بگم که خودم از طرف شما پاکت رو امضا میکنم و بعد همراه با مدارک دیگه پست کنم؟

به نظر شما این کار درسته؟ آیا این پیشنهاد رو به استادم بگم؟

با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط perseverence نمایش پست ها
    سلام

من برای دانشگاه یوکوهاما میخواستم مدارکم رو بفرستم. همه مدارک باید پست شوند تا مورد بررسی قرار گیرند. یکی از توصیه نامه های من از طرف یک استاد در استرالیا است که فرستادن اون در پاکت امضا شده امکان پذیر نیست (باید استاد نامه رو از استرالیا به من بفرسته و من از ایران به ژاپن).

من توصیه نامه رو از طریق ایمیل از استادم دریافت کردم که متن آن را هم خود استاد تهیه کرده است. آیا میتوانم به استادم بگم که خودم از طرف شما پاکت رو امضا میکنم و بعد همراه با مدارک دیگه پست کنم؟

به نظر شما این کار درسته؟ آیا این پیشنهاد رو به استادم بگم؟

با تشکر
    روش درست و معمول اینه که استاد مستقیما توصیه نامه را به دانشگاه مقصد بفرسته. میتونید از خود دانشگاه سوال کنید که آیا باید همراه مدارک شما باشه یا نه و در اینصورت آیا باید روی پاکت امضا شده باشه یا نه.