صفحه 278 از 334 نخستنخست ... 178228268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288328 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,771 تا 2,780 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    من در مورد استادای خارج نمی دونم ولی روالی که توی استادای ایران جاری و ساری هست اینه که بیشتر از 3 تا ریکام نمی دن!! یعنی اگه شما 9 تا دانشگاه میخوای اپلای کنی و هر دانشگاه هم 3 تا ریکام بخواد باید 9 تا استاد پیدا کنی!! پس شاید اون استادی که برای شما 5 6 تا ریکام فرستاده یه جورایی کلی هم بهتون حال داده البته من خودم استاد رو گیر آوردم و 6 تا ریکام گذاشتم زیر دستش گفتم امضا کن، یا مثلاً یه روز لپ تاپ و مودم بردم دانشگاه از قبل با استاد هماهنگ کردم گفتم بشین این 5 6 تا رو واسم سابمیت کن که اونم ایمیل اش رو باز کرد و گفت دیگه خودت بشین بقیه اش رو سابمیت کن! عملاً این نق زدن ها از طرف استادها طبیعی یه و شما باید خودت پیگیر کارت باشی وگرنه اگر به اختیار استاد بذاری بعد اپلای هم شاید اصلاً یادش نمونه ریکامت رو سابمیت کنه یا اینکه تعداد استادهایی که ازشون ریکام می گیری رو باید ببری بالا تا فیلیر هاش بیاد پایین.
    والا گروه ما زمانی که من در حال تحصیل در دوره ارشد بودم چهار نفر عضو هیأت علمی داشت (الان 6 تا). از این چهار نفر یکی رابطه اش با من خوب نبود، یکی رابطه اش با هیچ کس خوب نبود، یکی استاد راهنمام بود و دیگری استاد مشاور که باهاشون رابطه خوبی داشتم، اما واسه پایان نامه هم به زور وقت میذاشتند چه برسه به توصیه نامه. حالا خوشبختانه استاد راهنمام قبول کرد که بنویسه واسه اون دو تای دیگه رفتم سراغ استادای کارشناسی که باهاشون رابطه خوبی داشتم و از هر دو تا 20 گرفته بودم. یکی شون همینه که در پست قبلی گفتم اون یکی هم الان رفته یکی از دانشگاه های رده پایین کانادا هیأت علمی شده، اونم اول خیلی استقبال کرد ولی فکر کنم الان ناراحت شده که چرا دانشگاه اونا رو قابل ندونستم اونجا اپلای کنم! بعد به میگن دل نازکی...
    ممنون دوست عزیز از پاسختون می خواستم برای تشکر امتیاز مثبت بدم اما سیستم پیغام میده اول باید به دیگران مقداری امتیاز بدم تا دوباره بتونم به شما امتیاز بدم، به خاطر امتیازی که نزدیک به سه ماه پیش بهتون دادم!!! ظاهرا باید تو فروم دور بزنم رندمی به بعضی پست ها امتیاز مثبت بدم تا نوبت شما بشه...

سلام دوستان میشه از استاد بخواهیم که توصیه نامه بدون تاریخ بنویسه؟ بعدا خودمون تاریخ بزنیم؟ آخه استادم رفتنیه و من کار پذیرشم یه مدت طول میکشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Uni. of Twente

دوستان من فرصتی پیدا کردم تا در یه شرکت معتبر کارآموزی کنم.به نظرتون اگه از مدیر بخش مربوطه خواهش کنم یه ریکام بهم بده ارزش داره این توصیه نامه ی کاری یا برای دانشگاه ها فقط توصیه نامه آکادمیک جواب میده؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Uni. of Twente

نقل قول نوشته اصلی توسط geo81faezeh نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه از استاد بخواهیم که توصیه نامه بدون تاریخ بنویسه؟ بعدا خودمون تاریخ بزنیم؟ آخه استادم رفتنیه و من کار پذیرشم یه مدت طول میکشه
    شما تاریخ رو برای چند ماه دیگه بزن و خواهش کن استاد امضا کنه.
    من خودم الان ریکام دارم برای ماه 6 سال 2016

دوستان یه سوال. من با استادم هماهنگ کردم برای ریکام و موافقت کرد. بعد از چند وقت دیدم برام یه ایمیل از استادم اومد یه نامه سرگشاده نوشته بود با عنوان to whom it may concern و شروع کرده بود به تعریف و این جور صحبت ها. نامه رو خطاب به دانشگاه خاصی ننوشته بود. تاریخ و امضا هم داشت. یه فایل پی دی اف بود. حالا چند تا سوال:
    1. نامه ریکام حتما باید خطاب به دانشگاه خاصی باشه؟ یه نامه جنرال شامل تعریف و تمجید کافی نیست؟ آدرس دانشگاه باید قید شده باشه توی نامه ریکام؟
    2. من شنیده بوده که باید نامه خطاب به دانشگاه باشه. ولی استادم آدم کوچیکی نبود. رییس دانشگاهمون بود و دانشیار هم هست. بعیده همچین چیزی رو ندونسته باشه. نمیدونم نامه ریکامشو میتونم کاریش کنم؟
    4. با توجه به اینکه من با استادم هماهنگ کردم که اگه از طرف دانشگاه باهاتون مکاتبه کردن در جریان باشه آیا میشه خودم متن و امضای استادمو طبق فرمتی که باید نامه ریکام داشته باشه تغییر بدم؟ مثلا همون متن رو با اسم دانشگاه های مختلف وامضای استادم چند نسخه پی دی اف بسازم. مشکل خاصی داره؟ چون من به استادم نگفتم برای کدوم دانشگاه ها میخوام اپلای کنم. فکرش هم نمیکردم حقیقتش الان برام نامه ریکام بنویسه ولی فرستاد.

خلاصه نمیدونم این نامه زودهنگام ریکام استادم رو چیکارش کنم. میشه همینو برای همه دانشگاهها بفرستم؟ اگه نه میشه خودم دستکاریش کنم؟
    در ضمن تاریخ نامه ریکام استادم 28 آگوست 2015 هست. من برای پاییز 2016 میخوام اپلای کنم. تاریخش مشکلی نداره؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط parham_12 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال. من با استادم هماهنگ کردم برای ریکام و موافقت کرد. بعد از چند وقت دیدم برام یه ایمیل از استادم اومد یه نامه سرگشاده نوشته بود با عنوان to whom it may concern و شروع کرده بود به تعریف و این جور صحبت ها. نامه رو خطاب به دانشگاه خاصی ننوشته بود. تاریخ و امضا هم داشت. یه فایل پی دی اف بود. حالا چند تا سوال:
    1. نامه ریکام حتما باید خطاب به دانشگاه خاصی باشه؟ یه نامه جنرال شامل تعریف و تمجید کافی نیست؟ آدرس دانشگاه باید قید شده باشه توی نامه ریکام؟
    2. من شنیده بوده که باید نامه خطاب به دانشگاه باشه. ولی استادم آدم کوچیکی نبود. رییس دانشگاهمون بود و دانشیار هم هست. بعیده همچین چیزی رو ندونسته باشه. نمیدونم نامه ریکامشو میتونم کاریش کنم؟
    4. با توجه به اینکه من با استادم هماهنگ کردم که اگه از طرف دانشگاه باهاتون مکاتبه کردن در جریان باشه آیا میشه خودم متن و امضای استادمو طبق فرمتی که باید نامه ریکام داشته باشه تغییر بدم؟ مثلا همون متن رو با اسم دانشگاه های مختلف وامضای استادم چند نسخه پی دی اف بسازم. مشکل خاصی داره؟ چون من به استادم نگفتم برای کدوم دانشگاه ها میخوام اپلای کنم. فکرش هم نمیکردم حقیقتش الان برام نامه ریکام بنویسه ولی فرستاد.

خلاصه نمیدونم این نامه زودهنگام ریکام استادم رو چیکارش کنم. میشه همینو برای همه دانشگاهها بفرستم؟ اگه نه میشه خودم دستکاریش کنم؟
    در ضمن تاریخ نامه ریکام استادم 28 آگوست 2015 هست. من برای پاییز 2016 میخوام اپلای کنم. تاریخش مشکلی نداره؟
    1- نیازی نیست خطاب به دانشگاه خاصی باشه، تعریف و تمجید کلی خوبه ولی یه ریکام خوب باید یکم وارد جزئیات باشه و بگه چرا استاد داره طرف رو توصیه می کنه، باهاش چه پروژه ای داشته و چه نقش مثبتی این دانشجو ایفا کرده یا مثلاً توی کلاس حل تمرینش چجوری ظاهر شده... وگرنه این که صرفاً ده خط استاد بگه این دانشجو عالی یه و خوبه ولی یه خط هم نتونه از این استدلال هاش دفاع کنه ارزش ریکام رو میاره پایین. آدرس دانشگاه مبدأ باید توی سربرگ ریکام باشه ولی آدرس دانشگاه مقصد و اطلاعات اون رو نمی خواد. شما می تونی ریکام رو 5 نسخه بگیری استاد هر 5 تاش رو امضا کنه و برای 5 تا دانشگاه مختلف بفرستی.
    2-در جواب قبلی توضیح دادم
    3- مورد 3 نداشت سؤالاتتون!!!
    4- هم نه هم آره! از لحاظ آکادمیک کار درستی نیست و شما داری توی نامه استاد دست می بری، اما اگه این کار رو کردی ممکنه هم بعداً برات مشکلی پیش نیاد! تصمیم با خودت
    تاریخ نامه بهتره حداکثر مال 6 ماه پیش باشه، و حتماً استاد باید زیر نامه رو امضا بزنه و بهتره با خودکارش تاریخ هم بزنه.
    پایین نامه اسم و عنوان استاد و موسسه آموزشی و ایمیل استاد نوشته شه. نمونه هاش رو توی اینترنت جستجو کنید

Junior Member

سلام دوستان ، دانشگاه مقصد از من سه تا تامیل استاد میخواد که خودش بهشون ایمیل بزنه من با استادام هماهنگ کردم در ضمن دو تاشون در حال حاضر در دانشگاههای لندن تدریس می کنند هر دو تاشون متن ریکام منو با سر یرگ دانشگاه لندن ، PDF کردند و برام فرستادن. حالا سوال من اینه وقتی دانشگاه مقصد به اساتید ایمیل میزنه احتمالا استادها باید یه فرمی رو پر کنند و ریکام و ضمیمه کنند دیگه امضا و تاریخ چه اهمیتی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    1- نیازی نیست خطاب به دانشگاه خاصی باشه، تعریف و تمجید کلی خوبه ولی یه ریکام خوب باید یکم وارد جزئیات باشه و بگه چرا استاد داره طرف رو توصیه می کنه، باهاش چه پروژه ای داشته و چه نقش مثبتی این دانشجو ایفا کرده یا مثلاً توی کلاس حل تمرینش چجوری ظاهر شده... وگرنه این که صرفاً ده خط استاد بگه این دانشجو عالی یه و خوبه ولی یه خط هم نتونه از این استدلال هاش دفاع کنه ارزش ریکام رو میاره پایین. آدرس دانشگاه مبدأ باید توی سربرگ ریکام باشه ولی آدرس دانشگاه مقصد و اطلاعات اون رو نمی خواد. شما می تونی ریکام رو 5 نسخه بگیری استاد هر 5 تاش رو امضا کنه و برای 5 تا دانشگاه مختلف بفرستی.
    2-در جواب قبلی توضیح دادم
    3- مورد 3 نداشت سؤالاتتون!!!
    4- هم نه هم آره! از لحاظ آکادمیک کار درستی نیست و شما داری توی نامه استاد دست می بری، اما اگه این کار رو کردی ممکنه هم بعداً برات مشکلی پیش نیاد! تصمیم با خودت
    تاریخ نامه بهتره حداکثر مال 6 ماه پیش باشه، و حتماً استاد باید زیر نامه رو امضا بزنه و بهتره با خودکارش تاریخ هم بزنه.
    پایین نامه اسم و عنوان استاد و موسسه آموزشی و ایمیل استاد نوشته شه. نمونه هاش رو توی اینترنت جستجو کنید
    ممنون از توضیحاتتون. امضای استادم با خودکاره. ولی تاریخش کامپیوتریه. والا متن ریکام فقط توضیحات و تعریفات کلیه. فقط توش نوشته پروژش با من بود چندتا درسم با من داشت. وارد جزییات اصلا نشده. بعد من برای مستر میخوام اپلای کنم. نمیدونم بازم نیاز به موشکافی تعریفات استادم هست یا نه. دنبال فاندم نیستم حقیقتش. سربرگ نامه هم مال دانشگاهمونه. اسم و آدرس کامل استاد، تلفن آفیسش و ایمیل و همه چیش هست توی سربرگ نامه. مشکل خاصی هست باز؟ این 6 ماه که گفتید 6 ماه قبل از پر کردن اپلیکیشن فرم دیگه منظورتون بود؟

ApplyAbroad Hero

ممنون از توضیحاتتون. امضای استادم با خودکاره. ولی تاریخش کامپیوتریه. والا متن ریکام فقط توضیحات و تعریفات کلیه. فقط توش نوشته پروژش با من بود چندتا درسم با من داشت. وارد جزییات اصلا نشده. بعد من برای مستر میخوام اپلای کنم. نمیدونم بازم نیاز به موشکافی تعریفات استادم هست یا نه. دنبال فاندم نیستم حقیقتش. سربرگ نامه هم مال دانشگاهمونه. اسم و آدرس کامل استاد، تلفن آفیسش و ایمیل و همه چیش هست توی سربرگ نامه. مشکل خاصی هست باز؟ این 6 ماه که گفتید 6 ماه قبل از پر کردن اپلیکیشن فرم دیگه منظورتون بود؟
    اگر دنبال فاند نیستید و در رنک دانشگاه های خیلی بالا اپلای نکنید اهمیت ریکام به مقدار زیادی کاهش پیدا می کنه و جای نگرانی نیست. بله 6 ماه قبل اینکه اپلای کنید

ApplyAbroad Guru

تحت هیچ شرایطی بدون اجازه استاد در توصیه نامه دست نبرید. توصیه نامه با خطاب جنرال هم مشکلی نیست و لازم نیست خطاب به دانشگاه خاصی باشه.