صفحه 280 از 334 نخستنخست ... 180230270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290330 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,791 تا 2,800 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط worldapril نمایش پست ها
    سلام.دوستان به نظرتون می شه من از برادرم ریکام بگیرم؟؟؟ و این که ایشون کامپیوتری هستن و من برق. ضایع نیست؟؟؟
    سلام

اگه صرفا میخواید بر اساس ارتباط فامیلی براتون ریکام بنویسن، انجام اینکار توصیه نمیشه.
    اما اگه با هم همکاری پژوهشی داشتید و ایشون بر اون اساس میخوان شما رو توصیه کنن، چرا که نه.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Member
    رشته و دانشگاه
    روان شناسی دانشگاه آزاد

سلام دوستان چند سوال
    متاسفانه اساتید دانشگاه ما ایمیل آکادمیک ندارن و باید ایمیل شخصی شون رو برای دانشگاه ها بفرستم ، این قضیه مشکل ایجاد نمیکنه؟

اگه بخوام از اساتیدی که عضو هییت علمی نیستن ریکام بگیرم معتبره؟

کل متن باید تایپ شده باشه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من برای پاییز سال اینده میخوام اقدام کنم. سوالی که من برای فرستادن ریکام دارم اینه که حتما نامه ریکام باید تو سربرگ دانشگاه و امضا شده باشه؟
    نمیشه که نامه به صورت pdf و با ایمیل دانشگاهی استاد فرستاده بشه (بدون نیاز به پرینت روی کاغذ سربرگ و امضا و اسکن دوباره)؟
    ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط ssobhi نمایش پست ها
    سلام دوستان چند سوال
    متاسفانه اساتید دانشگاه ما ایمیل آکادمیک ندارن و باید ایمیل شخصی شون رو برای دانشگاه ها بفرستم ، این قضیه مشکل ایجاد نمیکنه؟

اگه بخوام از اساتیدی که عضو هییت علمی نیستن ریکام بگیرم معتبره؟

کل متن باید تایپ شده باشه؟
    سلام

موشوع اول توی سایت دانشگاهها ذکر شده که آیا حتما باید ایمیل آکادمیک داشته باشن اساتید یا نه.

سوال دوم: اگه باهاشون سابقه پژوهشی دارید، میتونید ازشون ریکام بگیرید ولی بدیهیه اگه عضو هیئت علمی باشن ریکامشون معتبرتره.

اگه منظورتون پر کردن ریکامندیشن های مخصوص دانشگاههاست که به صورت سوال و جوابه، لزومی نیست حتما جواب سوالات رو تایپ کنن. وگرنه ریکام های کلی که هر استاد با سلیقه خودش مینویسه باید تایپ شده باشن
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Public University in Tehran

سلام دوستان
    من سال سه دکتری تو ایران هستم می خوام ریکام بگیرم واسه آمریکا، واسه من که اینجا دکتری هستم خیلی عجیبه از کسی ریکام بخوام استادای دوره ارشد و کارشناسی ام خیلی ناز می کنن واقعا کلافه شدم غریبه ها هم که اصلا ریکام نمیدن یعنی این همه زحمت به هدر میره به خاطر ریکام پذیرش نمی تونم بگیرم واقعا به آخر خط رسیدم چیکار کنم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrnazz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سال سه دکتری تو ایران هستم می خوام ریکام بگیرم واسه آمریکا، واسه من که اینجا دکتری هستم خیلی عجیبه از کسی ریکام بخوام استادای دوره ارشد و کارشناسی ام خیلی ناز می کنن واقعا کلافه شدم غریبه ها هم که اصلا ریکام نمیدن یعنی این همه زحمت به هدر میره به خاطر ریکام پذیرش نمی تونم بگیرم واقعا به آخر خط رسیدم چیکار کنم
    علتش چیه که بهتون توصیه نامه نمیدن؟ یعنی استاد راهنمای خودتون هم بهتون توصیه نامه نمیده؟

سلام
    تا حالا موردی بوده که دانشکاه های مقصد با اساتیدی ریکام دادن تماس بکیرن؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Public University in Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    علتش چیه که بهتون توصیه نامه نمیدن؟ یعنی استاد راهنمای خودتون هم بهتون توصیه نامه نمیده؟
    همونطور که می دونید حداقل سه تا ریکام می خوان حالا فرض کنیم 5 تا دانشگاه می خواییم اپلای کنیم 15 تا ریکام میشه تازه با فرمت آنلاین استادا حوصله شون نمی کشه جواب بدن تازه من یه دور واسه مصاحبه دکترای ایران ازشون کلی ریکام گرفته بودم اصلا چند سال گذشته از اون موقع کلا بعد فارغ التحصیلی انگار دیگه غریبه میشی واسشون. از دانشگاه های آمریکا هم ناراحتم دیگه کسی که سال سه دکتراست کلی سابقه تدریس داشته ریکام لازم نداره که.

Junior Member

با سلام
    در مورد حوصله اساتید که اونها هم کپی پیسته بیشتر کارشون! نمیگم وقت نمیگیره ولی یک بار مینویسن متن اصلی را و خیلیا به وقت گیری کاری ندارن و بیشتر حد و حدود تعداد ریکام را بر مبنای شناخت از شما و البته اینکه چقدر ریکام شما براشون اهمیت داره که روش وقت بذارن ،تعیین میکنن. نکته دیگه اینکه شما سال سه دکترا هستی احتمالا داری دوباره برا دکترا اقدام میکنی و در اینصورت اصلا در مراحل پذیرشتون نباید عنوان کنید که دانشجوی دکترا هستید!! فقط میتونید از مقالات و سابقه پژوهشیتون استفاده کنید ، اونم نه به عنوان دانشجوی دکترا. اساتید لیسانس که منطقی نیس ریکام ازشون بخواید اما اساتید ارشد چرا که نه؟ البته باید کمی تلاش میکردید و ارتباطتون را باهاشون حفظ میکردید ولی اگر معدل خوبی دارید فکر نمیکنم اساتید با ریکام مشکلی داسته باشن. من به نظرم با اساتید بیشتر صحبت کنید اگر شرایطشون را داشته باشید و وضعیت خودتون را توضیح بدید حتما موافقت میکنن. استاد راهنما ارشد و استاد راهنمای دکترا ( درصورتیکه موافق رفتن شما هستن) دو سوم ریکام ها را مینویسن. اون یکی پیدا کردنش نباید خیلی سخت باشه. در مورد ریکام های قبلی هم اساتید خوشبختانه بیشترشون شرایط را درک میکنن و متوجه هستن که شما هدفتون تحصیل در خارج از ایران هست و دوباره ریکام لازم دارید و حسابش از ریکام های ایران جداست. اما! یک مورد مهم اینه که از نظر خیلی اساتید کار شما اخلاقی نیس که درستون را رها کنید و برید و نظر شخصی من اینه که بعد از سه سال حق دارند و شاید از این نظر ریکام ندن بهتون که اگه استاد راهنمای ایرانتون مشکلی نداره میتونید اون ها را هم راضی کنید.
    موفق باشید
    همونطور که می دونید حداقل سه تا ریکام می خوان حالا فرض کنیم 5 تا دانشگاه می خواییم اپلای کنیم 15 تا ریکام میشه تازه با فرمت آنلاین استادا حوصله شون نمی کشه جواب بدن تازه من یه دور واسه مصاحبه دکترای ایران ازشون کلی ریکام گرفته بودم اصلا چند سال گذشته از اون موقع کلا بعد فارغ التحصیلی انگار دیگه غریبه میشی واسشون. از دانشگاه های آمریکا هم ناراحتم دیگه کسی که سال سه دکتراست کلی سابقه تدریس داشته ریکام لازم نداره که.

ApplyAbroad Guru

بهر حال باید بنحوی ریکام جور کنید. از دانشگاههای امریکا هم ناراحت نباشید داشتن توصیه نامه برای همه کار یک امر مرسوم و حیاتی است. حتی بعدا بسلامتی دکترا بگیرید و بخواهید جایی کار کنید (چه آکادمیک و چه صنعت) هم از شما اقلا سه تا رفرنس میخواهند. هدف از توصیه نامه این نیست که مدارک شما را چک کنند بلکه اینست که ببینند کسانی که با شما کار کرده اند چه تجربه خوب یا بدی از شما دارند و نظرشان در مورد شما چیست.