صفحه 285 از 334 نخستنخست ... 185235275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,841 تا 2,850 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط beginner1010 نمایش پست ها
    در مورد امریکا ارزش اش خیلی بالا هست و اصلا فرمالیته نیست.
    البته به شرط اینکه ایمیل اکادمیک داده باشید.
    ممنون دوست عزیز، حالا من اگه از یه استادی بخوام ریکام بگیرم که سالیان پیش قبل از دانشگاه باهاش کلاس داشتم و اون الان توی یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا شمالی هیئت علمی هست، و این که آدمی هم هست که ریکام بده، این ایرادی نداره که توی مدت دانشگاه باهاش کلاس نداشتم و الان بگم که ریکام بده؟

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

دوستان میشه من رو راهنمایی کنید در خصوص این مورد:

5. Electronic letters of reference

Two confidential letters of reference are required for your application. Once you have identified your referees (you must provide a valid institutional e-mail address for each referee), McGill will send them an e-mail asking for a reference in support of your application (Gmail or Yahoo domains cannot be accepted). Additionally, uploaded letters must be on university or company/business stationery and the referee must indicate his/her position and full contact information at the institution.

منظورش اینه که اساتید نهایتا نامه ریکامندیشن امضا شده رو اسکن کنند و خودشون برای دانشگاه آپلود کنند؟

Junior Member

سلام دوستان من لیسانس و ارشد را ادبیات انگلیسی دولتی خوندم. معدلم هم خوبه. اما من با استاد راهنمام خیلی برخورد پیدا کردم و ایشون برای اپلای کردن من نامه نخواهد نوشت به نظرتون راه دیگه ای وجود داره؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lifeisgood نمایش پست ها
    سلام دوستان من لیسانس و ارشد را ادبیات انگلیسی دولتی خوندم. معدلم هم خوبه. اما من با استاد راهنمام خیلی برخورد پیدا کردم و ایشون برای اپلای کردن من نامه نخواهد نوشت به نظرتون راه دیگه ای وجود داره؟
    سلام، راستش استاد راهنما و مشاور گزینه های خوبی برای توصیه نامه گرفتن هستن، چون بالاخره کسایی هستند که با دانشجو بیشتر کار کردند و بهتر می شناسنش، اما اگه نشد که ازشون بگیرین، چاره ای نیست جز اینکه از استادهای دیگه بگیرین، و مشکلی هم پیش نمیاد که از استادهای دیگه بگیرین، من خودم هم دسترسی راحت نه به استاد راهنمام داشتم و نه به استاد مشاور پایان نامه ام. از سه تا استاد که درس باهاشون داشتم و تازه هیات علمی دانشگاه های دیگه بودند و فقط توی دانشگاه ما به عنوان مدعو اومده بودند توصیه نامه گرفتم، نهایتا من پذیرش هم گرفتم و مشکلی پیش نیومد.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

سلام دوستان
    آيا ميتونم از يكي از اساتيد همون دانشگاهي كه ميخوام اپلاي كنم توصيه نامه بگيرم؟ يكي از دانشگاههاي آمريكا. خيلي ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering / Tsinghua University

2تا سوال:
    1- برای کسی که دکترا اپلای میکنه ایا لازم هست که از استادان دوره کارشناسی هم ریکام بگیره یا اینکه از همون استادان دوره ارشد کفایت میکنه؟
    2- گرفتن ریکام از سوپروایزر محل کاراموزی (کمپانی بنز) آیا مفید هست و یا اینکه ریکام لزوما باید جنبه اکادمیک داشته باشه و توسط اساتید نوشته شده باشه؟

ممنون

Junior Member navidr آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_eee_000 نمایش پست ها
    2تا سوال:
    1- برای کسی که دکترا اپلای میکنه ایا لازم هست که از استادان دوره کارشناسی هم ریکام بگیره یا اینکه از همون استادان دوره ارشد کفایت میکنه؟
    2- گرفتن ریکام از سوپروایزر محل کاراموزی (کمپانی بنز) آیا مفید هست و یا اینکه ریکام لزوما باید جنبه اکادمیک داشته باشه و توسط اساتید نوشته شده باشه؟

ممنون
    1- نه هر استادی بهتر شما رو بشناسه بهتره . مثلا با استاد ارشد کار تحقیقاتی خوب داشتید خوب یه ریکام اون و با استاد لیسانس نمره خوب داشتید یا دستیار اموزشیش بودید یکی ه اون . ولی ریکام از استاد راهنمای تز ارشدتون (کلا هر دانشگاه عموما 3 تا می خواد) توصیه میشه

2- دانشگاه A&M نوشته بود از سر کارم میتونید ریکام بگیرید اما خب وزن کم تری داره نسبت به ریکامی که از استاد میگیرید . حالا یه موقع هست چیزی که اپلای میکنید تو صنعت هم خیلی کاربرد داره اون وقته که شاید ریکام از سر کار هم مفید باشه . به نظرم اگه ریکام کم اوردید برید سراغش . خب البته وزن ریکام کاراموزی از وزن ریکامی که سر کار (ارشدتون یا رییس) دادن کم تره

سلام :
    من میخام به آمریکا مهاجرت کنم .
    2 تا از اساتیدم که میخام برام توصیه نامه بنویسن یکیشون فیلد کاریشو عوض کرده (قبلا هیئت علمی دانشگاهمون بود) اون یکی هم بیرون کار تدریس انجام میده . من باید چیکار کنم.
    سوال دومم هم اینه : امروز با یکی از اساتیدم که حرف میزدم میگفت دیگه مثل سابق توصیه نامه نمی نویسن . بلکه آدرس ایمیل استاد را میدید اونا خودشون با ایمیل با ایشون تماس میگیرن.
    یکی میتونه منو راهنمایی کنه.

Junior Member

سلام دوستان من دارم برای آمریکا اپلای می کنم، این ریکام آنلاین جدا" داستان شده برای من. من 2 تا از ریکام هام سابمیت شده، یکی از استاد راهنمام که استاد یکی از درسهام توی ارشد بوده، و یکی هم از رئیسم سرکار (کار من مرتبط با رشتم هست). حالا این ریکام سوم استادی که شناخته شده هست و من سه تا از درسهای ارشدم باهاش پاس کردم دوبار قول داده می فرستم نفرستاده و تا ددلاین اولین دانشگاه و مهمترینش برای من 4 روز بیشتر نمونده، دانشگاه هم خیلی تاکید به early submit داشته. من الان واقعاً نمی دونم چی کار کنم به این استاد سوم دسترسی حضوری ندارم و هرچی ایمیل می زنم نمی خونه. من در نهایت می تونم این استاد با یکی از همکارام سر کار جایگزین کنم که توی واحد دیگه ای کار می کنند رشته متفاوت (ایمیل آکادمیک دارند). اینکه من 2 تا ریکام کاری داشته باشم یکی آکادمیک برام مشکل ساز می شه؟ دانشگاه های مورد نظر چیزی راجب این موضوع نگفته بودند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام من یه مشکل خیلییی جدی دارم که هیچ راه حلی به هنم نمیرسه ممنون میشم اگه کسی راه حلی به ذهنش میرسه یا تجربه مشابهی داشته به من کمک کنه!
    یکی از دانشگاه های خیلیییی مهم برای من ایمیل رفرنسش به هیچ کدوم از اساتید من نمیرسه کلا انگار سیستم ایمیل دانشگاه ما یه جوریه که ایمیل های این دانشگاه براشون ارسال نمیشه !!!!!!!!!!!
    با این دانشگاه مساله رو مطرح کردم بهم دو تا پیشنهاد دادن که یا به استادام بگم بهشون ایمیل بدن اونا راهنمایششون کنن یا از ایمیل شخصی مثل جی میل و یاهو استفاده کنن.
    تقریبا میشه گفت تمااام استادای دانشگده من حاضرن برام توصیه نامه بنویسن اما نه با ایمیل غیر دانشگاهی !!! این کار ایمیل زدن هم نه انجام میدن نه اینکه من فکر میکنم تو این فرصت کم تاثیری داشته باشه !
    توصیه نامه کاغذی هم این دانشگاه قبول نمیکنه! جدا موندم چکار کنم. تنها راهی که به ذهنم رسید این بود که از دانشجوی استادم که دروس آزمایشگاه هم ارائه میدن تو دانشگاه و با هم مقاله دادیم و میشه گفت co-adviser من بودند خواهش کردم با استفاده از ایمیل شخصیشون برای من این کار رو انجام بدن اما برای دو تا ریکام دیگه هیچ ایده ای ندارم. خواهش میکنم کمک کنید اگه راهی به ذهنتون میرسه !