صفحه 289 از 334 نخستنخست ... 189239279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,881 تا 2,890 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط lifeisgood نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. پس می تونم از اساتید لیسانسم توصیه نامه بگیرم. یا از استادی که بازنشسته شده؟
    ببینید هر چی استادی که می خواین ازش توصیه نامه بگیرین، شما رو بهتر بشناسه بهتر هست، یکی از سوالاتی که توی همه توصیه نامه های آنلاین پرسیده میشه که شما از کجا دانشجو رو می شناسین و چه مدته که می شناسید. استاد بازنشسته که موردی نداره، بالاخره استادها بازنشسته میشن. در مورد استاد دوره کارشناسی، هم بهتره که از استادهای مقطع ارشدتون بگیرین. ولی خوب اگه چاره نیست چه کار میشه کرد از همون استاد کارشناسی بگیرین.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

سلام دوستان
    یه سوال داشتم که شاید خنده دار به نظر برسه. میشه از دوستم تو دوران ارشد که با هم تو آزمایشگاه یه استاد کار میکردیم توصیه نامه بگیرم؟ البته پروژه ما کلا متفاوت بود و مقاله مشترکی با هم نداشتیم. قرار نیست چیز دروغی گفته بشه و به عنوان استاد جا زده بشه. عین واقعیت قراره گفته بشه. تو فرم آنلاین توصیه نامه تو قسمت position که میشه زد research assistant و تو قسمت relationship ای که با من داشته هم مثلا میشه نوشت co-worker. به نظر شما این کار خیلی غیر عادیه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farhoodinho نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال داشتم که شاید خنده دار به نظر برسه. میشه از دوستم تو دوران ارشد که با هم تو آزمایشگاه یه استاد کار میکردیم توصیه نامه بگیرم؟ البته پروژه ما کلا متفاوت بود و مقاله مشترکی با هم نداشتیم. قرار نیست چیز دروغی گفته بشه و به عنوان استاد جا زده بشه. عین واقعیت قراره گفته بشه. تو فرم آنلاین توصیه نامه تو قسمت position که میشه زد research assistant و تو قسمت relationship ای که با من داشته هم مثلا میشه نوشت co-worker. به نظر شما این کار خیلی غیر عادیه؟
    به نظر من غیر معمول هست، در مورد شما هم من توصیه ای که در پستهای قبلیم داشتم رو به شما می کنم. بهتر هست که از استادهایی که شما رو خوب می شناسند بگیرین. اگه واقعا امکانش نیست که از استادها بگیرین سراغ ایشون برین. باز نظر سایر دوستان رو هم جویا بشین.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

سلام.
    من حدود 2 ماه پیش برای نوشتن توصیه نامه از یکی از استادها اکی گرفتم (البته اولش حاشا کرد که باهاش درس داشته ام و بعد هم زیر بار نوشتن نمیرفت ولی استاد راهنمام باهاش رفیق بود و واسطه شد!). الان 5 تا توصیه نامه براش فرستاده شده ولی حتی یکی هم نفرستاده و میگه سرم شلوغه و کار دارم.
    ددلاین یکی از اونها حدود 3 هفته پیش بوده که یک هفته قبلش بهش ایمیل رسیده ولی جواب نمیده. بقیه هم کم و بیش چنین وضعیتی دارند.
    الان به نظرتون برم حذفش کنم و اسم یکی دیگه رو بیارم؟
    باهاش دو تا درس داشتم که هر دو رو 20 شدم ولی برای ریکام که شد گفت اون درس ها که چیزی نبودند (همون درس ها حدود 7-8 نفر رو انداخت). کلا به نظرم باهام لج کرده چون برای دانشجوی خودش 2 هفته قبل ددلاین و 2 روزه ریکام داد.
    ممنون
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    من حدود 2 ماه پیش برای نوشتن توصیه نامه از یکی از استادها اکی گرفتم (البته اولش حاشا کرد که باهاش درس داشته ام و بعد هم زیر بار نوشتن نمیرفت ولی استاد راهنمام باهاش رفیق بود و واسطه شد!). الان 5 تا توصیه نامه براش فرستاده شده ولی حتی یکی هم نفرستاده و میگه سرم شلوغه و کار دارم.
    ددلاین یکی از اونها حدود 3 هفته پیش بوده که یک هفته قبلش بهش ایمیل رسیده ولی جواب نمیده. بقیه هم کم و بیش چنین وضعیتی دارند.
    باهاش دو تا درس داشتم که هر دو رو 20 شدم ولی برای ریکام که شد گفت اون درس ها که چیزی نبودند (همون درس ها حدود 7-8 نفر رو انداخت). کلا به نظرم باهام لج کرده چون برای دانشجوی خودش 2 هفته قبل ددلاین و 2 روزه ریکام داد.
    ممنون
    سلام

به نظر من سریع عوضش کنید. هر کس دیگه ای را بزارید فرق نداره. فقط ایشون را عوض کنید. استادی که اینقدر بی مسئولیت باشه، نمیشه بهش اعتماد کرد که چطور پر میکنه
    موفق باشید
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

Junior Member shj90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Net,Com Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    ممنون
    @ mehran4iut
    سلام
    سریعا حذف کنید که همین طور گفتند؛ اصلا وجه ای خوب ندارد. از یک استادیار با محتوای قوی و دروس حدود ۱۶-۱۸ بگیرید به چند تا ریکام و نمره ی ماکس این استاد ارزش دارد. چرا که پیگیر و و مسول بودن شرط است نه تنها نمره ماکس.

موفق باشی
    رفتن هميشه رسيدين نيست اما براي رسيدن بايد رفت
    آنچه جذاب است سهولت نیست، دشواری هم نیست، بلکه دشواری رسیدن به سهولت است

Junior Member

دوستان من یه سوالی برام پیش اومده
    اگه ریکام به صورت آنلاین باشه به صورت فرم هستش و نیازی به نوشتن چیزی نداره؟؟؟؟
    اگه اینجوری باشه که هر ریکام بیشتر از یه ربع وقت نمی گیره درسته؟؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط parshansh نمایش پست ها
    دوستان من یه سوالی برام پیش اومده
    اگه ریکام به صورت آنلاین باشه به صورت فرم هستش و نیازی به نوشتن چیزی نداره؟؟؟؟
    اگه اینجوری باشه که هر ریکام بیشتر از یه ربع وقت نمی گیره درسته؟؟؟؟
    خیر این طور نیست. ریکام آنلاین معمولا شامل دو قسمت هست:
    قسمت اول به صورت سوالات از پیش طراحی شده است که recommender توانایی های شما رو به صورت ضعیف، متوسط، خوب، خیلی خوب ... نمره دهی میکنه.
    قسمت دوم (که اصل توصیه نامه هست) recommender باید letter خودش رو به صورت فایل PDF آپلود کنه (بعضی دانشگاه ها هم قسمتی دارن که اجازه میدن نوشته رو به صورت text وارد کنند).
    در هر صورت recommender شما باید توصیه نامه ای برای شما از قبل نوشته باشه و آماده داشته باشه، و نوشتن این نامه زمان بر هست.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Member

منم متاسفانه با مشكل توصيه نامه مواجه شدم. يكي از اساتيد دوره ارشد بهم قول داد كه فرمهاي آنلاين رو پر ميكنه ولي اولين فرمي كه براش فرستادم رو هنوز بعد از دو هفته ارسال نكرده، ايميل هم كه بهش ميزنم جواب نميده. نميدونم چرا الكي قول ميدن كه بعد بخوان اينجوري زير حرفشون بزنن. واقعا نميدونن اين پروسه اپلاي چقدر براي ما مهم و حياتي هست؟ استاد راهنمام هم كه همين الان دارم باهاش يه مقاله ميدم فقط توصيه نامه يكي از داشنگاهها رو ارسال كرده. جالب اينه كه همين استاد وقتي راجع به مقاله بهش ايميل ميزنم ظرف يكساعت جوابم رو ميده!! من ميخواستم براي 10 جا اپلاي كنم ولي تا الان براي 2 جا هم توصيه نامه هام تكميل نشده گر اينطوري بخواد پيش بره شايد مجبور شم فقط ريكام كاري بگيرم

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط shima1393 نمایش پست ها
    منم متاسفانه با مشكل توصيه نامه مواجه شدم. يكي از اساتيد دوره ارشد بهم قول داد كه فرمهاي آنلاين رو پر ميكنه ولي اولين فرمي كه براش فرستادم رو هنوز بعد از دو هفته ارسال نكرده، ايميل هم كه بهش ميزنم جواب نميده. نميدونم چرا الكي قول ميدن كه بعد بخوان اينجوري زير حرفشون بزنن. واقعا نميدونن اين پروسه اپلاي چقدر براي ما مهم و حياتي هست؟ استاد راهنمام هم كه همين الان دارم باهاش يه مقاله ميدم فقط توصيه نامه يكي از داشنگاهها رو ارسال كرده. جالب اينه كه همين استاد وقتي راجع به مقاله بهش ايميل ميزنم ظرف يكساعت جوابم رو ميده!! من ميخواستم براي 10 جا اپلاي كنم ولي تا الان براي 2 جا هم توصيه نامه هام تكميل نشده گر اينطوري بخواد پيش بره شايد مجبور شم فقط ريكام كاري بگيرم
    با این شرایطی که توصیف کردید بهترین کار اینه که یکی از ریکام ها واسه همه دانشگاهها کاری باشه. برای بقیه اش با تمامی اساتیدی که باهاشون دروس تخصصی پاس کردید (بدون توجه بر مرتبه علمی) در ارتباط باشید و ازشون بخواید که هر کدوم 3 دانشگاه براتون پر کنن. اینطوری خیلی بهتر هست تا اینکه از یک استاد بخواهید 10 جا پر کنه. بعضی مواقع اساتیدی کار راه بنداز میشن که اصلا باور نمی کنید. من تجربه اش را داشتم. در کل متاسفانه اکثر اساتید توی ایران در دنیای خیلی کوچیکی زندگی میکنن و اینجور کارها براشون تعریف نشده است.
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.