صفحه 290 از 334 نخستنخست ... 190240280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,891 تا 2,900 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

سلام به دوستان عزیز یه سوال فوری دارم
    آقا اگه این توصیه نامه ها چند روز بعد از ددلاین ها بره چی میشه؟
    هرکاری میکنک دوتا از سه تا استاذم(شامل استاد راهنمام) میگن صرف چند روز آینده نمی تونیم برات بفرستیم بدلیل امتحاناشون.

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط amtmt نمایش پست ها
    هرکاری میکنک دوتا از سه تا استاذم(شامل استاد راهنمام) میگن صرف چند روز آینده نمی تونیم برات بفرستیم بدلیل امتحاناشون.
    کاملا بستگی به دانشگاهی داره که اپلای میکنید. بعضی از دانشگاه ها مشکلی با این موضوع ندارند، بعضی هم به دلیل این که اپلیکیشن شما تا روز ددلاین کامل نشده بوده اون رو بررسی نمی کنند.
    بهترین کار اینه که با admission office دانشگاه ها تماس بگیرید و این موضوع رو سوال کنید و توضیح بدین که مثلا 5 روز که LoR شما مثلا یک هفته دیرتر میرسه و آبا این موضوع مورد قبول هست یا نه.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Junior Member

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amtmt نمایش پست ها
    من از دانشگاه های مورد نظرم در مورد تاخیر احتمالی توصیه نامه ها پرسیدم، همه بدون استثنا گفتن ایرادی نداره؛ حتی یادمه یکی از دانشگاه ها تو سایتش زده بود که تا دو هفته بعد ددلاین هم ایرادی وارد نیست. اگه دقیق بخش admission دانشکده مورد نظرتون رو بخونین اکثرا جواب این سوال رو میتونین از اونجا پیدا کنین، و یا از قسمت FAQ دانشکده. من که هرچی دیدم گفته بودن منتظر سابمیت کردن توصیه نامه اساتید نمونیم و اپلیکیشن مون رو سابمیت کنیم. اگه هم قانع نمیشید یه ایمیل بزنین و مطمئن شین.
    ولی تجربه شخصی من: تا اونجایی که من دیدم هیچ جا مخالفت نکردن، و اصلا در این زمینه سختگیری ندارن.

یه دانشگاه میگه در مورد گزینه هایی که بالا زدید (مثلا دانشجو ۵ درصده ۱۰ درصده اول کلاسه ...) توضیح بدید.
    باز یکجا هم گذاشته واسه اپلود فایل توصیه نامه.
    اون قسمت رو چجوری پر کنم؟ دیگه واقعا حوصله ندارم یه چیز بلند بالا دوباره بنویسم.
    مباد ان که گدا معتبر شود. که شد!

نقل قول نوشته اصلی توسط siavashf نمایش پست ها
    دوست من اگر شما حوصله نداريد براي خودتون! توصيه نامه بنويسيد به نظرم ماها هيچ كدوم نبايد اين انتظار رو داشته باشيم كه هيچ استادي وقت بذاره و براي ما نامه اي بنويسه.
    اون نظرسنجي اوليه تقريبا فرماليته است و قسمت اصلي همون نامه اي است كه شما (در حقيقت استاد شما) بايد آپلود كنيد. بنابراين اگر مي خواهيد نامه ي خوب و تاثيرگذاري داشته باشيد بايد براي اون وقت بذارين.
    نه اشتباه برداشت کردید! من که گفتم یه جایی داره واسه اپلود توصیه نامه که جداست (و توصیه نامه رو دارم)
    اما یه فیلدی گذاشته که برای اون قسمت فرمالیته باز باید توضیح داد! دنبال یه متن کلی میگردم که اشاره کنه به فایل توصیه نامه.
    مباد ان که گدا معتبر شود. که شد!

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط beginner1010 نمایش پست ها
    نه اشتباه برداشت کردید! من که گفتم یه جایی داره واسه اپلود توصیه نامه که جداست (و توصیه نامه رو دارم)
    اما یه فیلدی گذاشته که برای اون قسمت فرمالیته باز باید توضیح داد! دنبال یه متن کلی میگردم که اشاره کنه به فایل توصیه نامه.
    من عذر ميخوام اشتباه برداشت كردم كه درباره آپلود كليت نامه سوال كرديد. توضيح خاصي براي نامه لازم نيست واقعا. ميتونيد بنويسيد كه
    You can find my letter of recommendation that I would like to submit in support of Mr./Mrs. XXX in the uploaded file.

سلام دوستان.
    یکی از اساتید که قرار بود توصیه نامه بنویسه، بعد از نوشتن 3 تا، گفت دیگه نمی نویسم چون من شناخت کافی ازت ندارم و این آخری به غیر از سوالات گزینه ای، به صورت نوشتاری هم می خواد و من نمیتونم برات بنویسم چون فقط باهات درس داشته ام (3 تا درس، جز 3 نفر اول بودم) و استاد راهنمات نبوده ام (البته اون 3 تا قبلی هم به نظرم میخواستن و معلوم نیست چی نوشته!)
    برای این آخری حتی وارد لینک شده و به همین خاطر نمیشه دیگه تغییرش داد (USF) و باز باهاش صحبت کردم و راضی شد که بفرسته ولی در اون متن گفته یا مینویسم من شناخت کافی از این دانشجو ندارم یا اینکه من وقت ندارم!
    کدومش کم ضررتره برای من؟!
    البته من ریکام 4رم رو اضافه کرده ام و شاید اینطوری تاثیرش کم تر بشه؟!
    (استادهای م.شیمی صنعتی اصفهان در ریکام دادن فاجعه اند و فقط برای دانشجوهای خودشون سریع و خوب مینویسن. این تجربه درخواست ریکام از 9 استاد این دانشکده هست...)
    ممنون
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    یکی از اساتید که قرار بود توصیه نامه بنویسه، بعد از نوشتن 3 تا، گفت دیگه نمی نویسم چون من شناخت کافی ازت ندارم و این آخری به غیر از سوالات گزینه ای، به صورت نوشتاری هم می خواد و من نمیتونم برات بنویسم چون فقط باهات درس داشته ام (3 تا درس، جز 3 نفر اول بودم) و استاد راهنمات نبوده ام (البته اون 3 تا قبلی هم به نظرم میخواستن و معلوم نیست چی نوشته!)
    برای این آخری حتی وارد لینک شده و به همین خاطر نمیشه دیگه تغییرش داد (USF) و باز باهاش صحبت کردم و راضی شد که بفرسته ولی در اون متن گفته یا مینویسم من شناخت کافی از این دانشجو ندارم یا اینکه من وقت ندارم!
    کدومش کم ضررتره برای من؟!
    البته من ریکام 4رم رو اضافه کرده ام و شاید اینطوری تاثیرش کم تر بشه؟!
    (استادهای م.شیمی صنعتی اصفهان در ریکام دادن فاجعه اند و فقط برای دانشجوهای خودشون سریع و خوب مینویسن. این تجربه درخواست ریکام از 9 استاد این دانشکده هست...)
    ممنون
    این که ریکام چهارم رو اضافه کردین خوبه. به نظر من اگر مطمئن هستید که استادتون در نامه مینویسه که من وقت ندارم و یا شناخت کافی ندارم، کلا بی خیال این استاد بشید و بگید که لازم نیست نامه ای رو سابمیت بکنه.
    از نظر دانشگاه ها این موضوع مسئله ای نیست که شما 4 تا استاد رو برای توصیه نامه معرفی کردید و 3 تا از اون ها برای شما نامه نوشتند.

Junior Member

دوستان سلام
    به کمکتون خیلی احتیاج دارم. من برای چندتا دانشگاه اپلای کردم و طبق توافقم با اساتید 3 ایمیل برای ارسال ریکام آنلاین دادم. الان متوجه شدم که جز یکی از اساتید، دو نفر دیگه اصلا جوابی به ایمیلا ندادن و در حال حاضر از ددلاین بعضی دانشگاه ها چند روز و از چند تاشون نزدیک به یک ماه میگذره!! به نظرتون چیکار کنم؟؟ هیچ استادی بهم جواب نمیده و گویا ریکام بین استادای علوم انسانی دانشگاه تهران خیلی مرسوم نیست. به نظرتون دلیل قانع کننده ای هست که بتونم به دانشگاه ها بگم که حداقل مدارکمو بررسی کنن؟ یا کلا اپلایم رفت رو هوا؟