صفحه 295 از 334 نخستنخست ... 195245285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,941 تا 2,950 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

بچه ها من یک سوال داشتم ممکنه استاد به علت حسادت به دانشجو ریکام خودشو ریجکت کنه تا زیراب دانشجو رو بزنه ؟ یا عامدانه جواب استعلام ریکام خودش رو نده ؟ در اون صورت ایا دانشگاه دانشجو رو مطلع میکنه؟
    دنیا چنان پر است از فراوانی که چاره‌ای نداریم بجز شادمانی🙆🙆🙆😊😊😊😊

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط bicycleran نمایش پست ها
    بچه ها من یک سوال داشتم ممکنه استاد به علت حسادت به دانشجو ریکام خودشو ریجکت کنه تا زیراب دانشجو رو بزنه ؟ یا عامدانه جواب استعلام ریکام خودش رو نده ؟ در اون صورت ایا دانشگاه دانشجو رو مطلع میکنه؟
    اگر استادی ریکامندیشن رو خوب ننویسه، دانشگاه به شما اطلاع نمیده، بلکه اون رو به عنوان یک پارامتر منفی در مدارک شما در نظر می گیره. به همین دلیل توصیه میشه که از استادهایی ریکام بگیرید که شناخت کافی از شما دارند.
    تقریبا برای همه دانشگاه ها شما امکان چک کردن وضعیت recommendation letter رو به صورت آنلاین دارید، یعنی اگر استادی جواب نده، شما می بینید که هنوز نامه ای از طرف اون استاد سابمیت نشده.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

ببخشید ایا قانون سابمیت شدن ریکام توسط استاد یک قانون و مرحله الزامی برای همه دانشگاهاست یا ممکنه بعضیا به همون اسکن توسط خود دانشجو راضی باشن ؟

و اینکه استاد من به من ایمیل یاهو داده رو توصیه نامه ولی کلی مهر کرده از طرف دانشگاه روابط بین الملل و سربرگ معتبر ایا ایمیل یاهو قبوله با این شرایط؟

ApplyAbroad Guru

چرا اینکار رو بکنه؟ میتونه خیلی راحت تر صرفا یک توصیه منفی بنویسه و بقول معروف از شما بد بگه. رفرنس منفی اثر بسیار بدی روی ارزیابی اپلیکیشن شما میگذاره.
    اگر رابطه بین یک دانشجو و استادش اینقدر بده که فکر میکنه استاد ممکنه بهش حسادت کنه اصلا نباید از اون استاد درخواست توصیه نامه کنه.

و اینکه استاد من به من ایمیل یاهو داده رو توصیه نامه ولی کلی مهر کرده از طرف دانشگاه روابط بین الملل و سربرگ معتبر ایا ایمیل یاهو قبوله با این شرایط؟
    خواهش میکنم جواب این سوالم را بدهید....

بسته به جایی که دارین اقدام میکنین، روند ارسال توصیه نامه میتونه متفاوت باشه و لزوما نباید سربرگ معتبر یا مهر روابط بین الملل داشته باشه. بعضی دانشگاهها فرم های مخصوص خودشون رو دارند، در حالیکه بعضی جاها استاد میتونه این کار رو free style انجام بده اما در هر صورت من تا حالا ندیدم توصیه نامه حتما بخواد به مهر و امضای روابط بین الملل برسه! دو تا نکته هست که باید بدونین، یکی اینکه انگار توصیه نامه الان دست خودتون هست که این امر در اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه ها کار زیاد درستی نیست و دانشجو نباید از محتوای توصیه نامه آگاه باشه (هر چند من دیدم که بعضی دانشگاه ها اعلام میکنن اگر توصیه نامه هم دارین ضمیمه کنین)، دوم اینکه توصیه میشه استاد شما یک ایمیل academic بدن ولی در صورت نداشتن همین Yahoo mail و ... هم کفایت میکنه چرا که در صورت نیاز با استادتون تلفنی هم تماس گرفته خواهد شد.

من یک سوال داشتم/ من الان از یک استادی توصیه نامه گرفتم که خیلی بداخلاقه و کلا خیرش به هیچ دانشجویی نمیرسه/ حالا اومدیم و من توصیه نامه این استادو سابمیت کردم/ حالا سوال من اینه اگه دیدم این استاد در اینده بازی دراورد و توصیه نامه منو سابمیت نکرد ایا میتونم توصیه نامشو حذف کنم و به جاش یک استاد دیگه رو جایگزین کنم امکان تغییر وجود داره یا بعد از ثبت دیگه نمیشه کاریش کرد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

من یک سوال داشتم/ من الان از یک استادی توصیه نامه گرفتم که خیلی بداخلاقه و کلا خیرش به هیچ دانشجویی نمیرسه/ حالا اومدیم و من توصیه نامه این استادو سابمیت کردم/ حالا سوال من اینه اگه دیدم این استاد در اینده بازی دراورد و توصیه نامه منو سابمیت نکرد ایا میتونم توصیه نامشو حذف کنم و به جاش یک استاد دیگه رو جایگزین کنم امکان تغییر وجود داره یا بعد از ثبت دیگه نمیشه کاریش کرد؟
    اگر استاد توصيه نامه رو سابميت كرده باشه، معمولا شما امكان حذف نداريد، ولي مي تونيد افراد ديگه اي رو هم اضافه كنيد.
    ولي اگر استاد هنوز نامه اي رو سابميت نكرده باشه، شما معمولا ميتونيد اون رو حذف كنيد و فرد ديگه اي رو جايگزين كنيد.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چندتا سوال در مورد recom letter?????????

سلام.

من دانشجوی کارشناسی ریاضی هستم و دارم برای رشته ی حقوق بشر (بین الملل) Apply میکنم. (مسئله ی تغییر رشته با رفتن به دوره ی تابستانی حل خواهد شد) ولی دانشگاه حتما دو تا Recommendation Letter میخواد که برای من یکم سخت هست گرفتنشون. اولا که، من دارم برای تحصیل در رشته ای کاملا متفاوت اقدام میکنم، بنابراین، توصیه نامه ی استاد درس ریاضی عمومی من به چه درد حقوق میخوره؟ با اینحال، من یک درس جامعه شناسی سه واحدی رو با نمره ی 18.5 و یک کنفرانس که دو جلسه طول کشید و به خاطرش خیلی بدبختی کشیدم که تهیه اش کنم؛ گذرونده ام. استاد جامعه شناسی ما البته، چون درس در دانشکده اختیاری هست یکی از دانشجوهای دکتری در دانشکده ی علوم اجتماعی هستند. البته ایشون سواد بسیار خوبی دارن، ولی برای من سوال هست که آیا میتونم از ایشون درخواست کنم برای من توصیه نامه بنویسند؟ بالاخره استادم بوده ان. در مورد دومین مورد هم، آیا میشه در ترم تابستانی خود دانشگاه از اساتید دانشگاه توصیه نامه گرفت؟! یا اینکه، آیا میتونم درس حقوق در ترم های آینده ام بردارم و بعد از اون اساتید در دانشگاه خودم توصیه نامه بگیرم؟!