صفحه 296 از 334 نخستنخست ... 196246286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,951 تا 2,960 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : چندتا سوال در مورد recom letter?????????

نقل قول نوشته اصلی توسط yekta9 نمایش پست ها
    سلام.

من دانشجوی کارشناسی ریاضی هستم و دارم برای رشته ی حقوق بشر (بین الملل) Apply میکنم. (مسئله ی تغییر رشته با رفتن به دوره ی تابستانی حل خواهد شد) ولی دانشگاه حتما دو تا Recommendation Letter میخواد که برای من یکم سخت هست گرفتنشون. اولا که، من دارم برای تحصیل در رشته ای کاملا متفاوت اقدام میکنم، بنابراین، توصیه نامه ی استاد درس ریاضی عمومی من به چه درد حقوق میخوره؟ با اینحال، من یک درس جامعه شناسی سه واحدی رو با نمره ی 18.5 و یک کنفرانس که دو جلسه طول کشید و به خاطرش خیلی بدبختی کشیدم که تهیه اش کنم؛ گذرونده ام. استاد جامعه شناسی ما البته، چون درس در دانشکده اختیاری هست یکی از دانشجوهای دکتری در دانشکده ی علوم اجتماعی هستند. البته ایشون سواد بسیار خوبی دارن، ولی برای من سوال هست که آیا میتونم از ایشون درخواست کنم برای من توصیه نامه بنویسند؟ بالاخره استادم بوده ان. در مورد دومین مورد هم، آیا میشه در ترم تابستانی خود دانشگاه از اساتید دانشگاه توصیه نامه گرفت؟! یا اینکه، آیا میتونم درس حقوق در ترم های آینده ام بردارم و بعد از اون اساتید در دانشگاه خودم توصیه نامه بگیرم؟!
    توصیه نامه لازم نیست حتما مربوط به رشته مقصد باشه. اگر درس مرتبطی نداشته اید از هر استاد دیگرتان ولو در درس غیر مرتبط هم توصیه نامه بگیرید میتواند توان آکادمیک شما را نشان بدهد. استاد درس جامعه شناسی تان هم میتواند توصیه نامه بدهد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

من از شما مشورت میخوام نمیدونم باید چه کار کنم
    من به چند تا استاد واسه توصیه نامه فارسی گفتم بنویسن
    اما از طرفی هم برای اپلای باید انگلیسیش رو هم بنویسن
    در واقع من 2 تا نسخه میخوام بگیرم هم فارسی و هم انگلیلسی
    مسئله اینکه کاغذی نمیدن و حضوری نمیتونم ازشون بگیرم و نمیتونم هم بگم برام پست کنن و دوم اینکه هنوز دانشگاهم واسه اپلای قطعی نشده که آنلاین برام بنویسن

میشه توصیه نامه الکترونیکی (فایل pdf) بنویسن؟
    اون وقت مسئله محرمانه ش چطور میشه؟!

چه کار کنم؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    من حدود 2 ماه پیش برای نوشتن توصیه نامه از یکی از استادها اکی گرفتم (البته اولش حاشا کرد که باهاش درس داشته ام و بعد هم زیر بار نوشتن نمیرفت ولی استاد راهنمام باهاش رفیق بود و واسطه شد!). الان 5 تا توصیه نامه براش فرستاده شده ولی حتی یکی هم نفرستاده و میگه سرم شلوغه و کار دارم.
    ددلاین یکی از اونها حدود 3 هفته پیش بوده که یک هفته قبلش بهش ایمیل رسیده ولی جواب نمیده. بقیه هم کم و بیش چنین وضعیتی دارند.
    الان به نظرتون برم حذفش کنم و اسم یکی دیگه رو بیارم؟
    باهاش دو تا درس داشتم که هر دو رو 20 شدم ولی برای ریکام که شد گفت اون درس ها که چیزی نبودند (همون درس ها حدود 7-8 نفر رو انداخت). کلا به نظرم باهام لج کرده چون برای دانشجوی خودش 2 هفته قبل ددلاین و 2 روزه ریکام داد.
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط shima1393 نمایش پست ها
    منم متاسفانه با مشكل توصيه نامه مواجه شدم. يكي از اساتيد دوره ارشد بهم قول داد كه فرمهاي آنلاين رو پر ميكنه ولي اولين فرمي كه براش فرستادم رو هنوز بعد از دو هفته ارسال نكرده، ايميل هم كه بهش ميزنم جواب نميده. نميدونم چرا الكي قول ميدن كه بعد بخوان اينجوري زير حرفشون بزنن. واقعا نميدونن اين پروسه اپلاي چقدر براي ما مهم و حياتي هست؟ استاد راهنمام هم كه همين الان دارم باهاش يه مقاله ميدم فقط توصيه نامه يكي از داشنگاهها رو ارسال كرده. جالب اينه كه همين استاد وقتي راجع به مقاله بهش ايميل ميزنم ظرف يكساعت جوابم رو ميده!! من ميخواستم براي 10 جا اپلاي كنم ولي تا الان براي 2 جا هم توصيه نامه هام تكميل نشده گر اينطوري بخواد پيش بره شايد مجبور شم فقط ريكام كاري بگيرم
    این فقط مشکل شما دوستان نیست و متاسفانه خیلی از کسانی که توی ایران با یه مدرک دارن درس میدن هنوز شعور کافی برای اطلاع از مسئولیت های کاری خودشون رو ندارند. نوشتن توصیه نامه اصلا و ابدا یک لطف نیست و جزئی از وظایف افراد مسئول هست. تنها توصیه ای که بهتون میکنم اینکه به هیچ وجه از کسانی که از اول کلی نق نق میکنند درخواست توصیه نامه نکنین چون بعدا باعث سلب آرامش و گریبانگیر آخرت شما خواهند شد. توصیه نامه ها اهمیت بسیار زیادی دارند و فقط باید به بهترین نحو ممکن نوشته بشن؛ در همین حد بدونین که اگر qualification های شما از معیارهای لازم برای گرفتن پذیرش بالاتر هم باشه اما فقط یک توصیه نامه ی متوسط بین مدارک ارسالیتون باشه، این توصیه نامه ی متوسط سنگینترین وزنه برای حذف شما از رقابت ها خواهد بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط yekta9 نمایش پست ها
    سلام.

من دانشجوی کارشناسی ریاضی هستم و دارم برای رشته ی حقوق بشر (بین الملل) Apply میکنم. (مسئله ی تغییر رشته با رفتن به دوره ی تابستانی حل خواهد شد) ولی دانشگاه حتما دو تا Recommendation Letter میخواد که برای من یکم سخت هست گرفتنشون. اولا که، من دارم برای تحصیل در رشته ای کاملا متفاوت اقدام میکنم، بنابراین، توصیه نامه ی استاد درس ریاضی عمومی من به چه درد حقوق میخوره؟ با اینحال، من یک درس جامعه شناسی سه واحدی رو با نمره ی 18.5 و یک کنفرانس که دو جلسه طول کشید و به خاطرش خیلی بدبختی کشیدم که تهیه اش کنم؛ گذرونده ام. استاد جامعه شناسی ما البته، چون درس در دانشکده اختیاری هست یکی از دانشجوهای دکتری در دانشکده ی علوم اجتماعی هستند. البته ایشون سواد بسیار خوبی دارن، ولی برای من سوال هست که آیا میتونم از ایشون درخواست کنم برای من توصیه نامه بنویسند؟ بالاخره استادم بوده ان. در مورد دومین مورد هم، آیا میشه در ترم تابستانی خود دانشگاه از اساتید دانشگاه توصیه نامه گرفت؟! یا اینکه، آیا میتونم درس حقوق در ترم های آینده ام بردارم و بعد از اون اساتید در دانشگاه خودم توصیه نامه بگیرم؟!
    دوستمون ghlobe پاسخ شما رو دادن، فقط یه توصیه ای میخواستم اضافه کنم. سعی کنین تا جایی که امکان داره از کسی توصیه نامه بگیرین که لااقل مدرک دکتری داشته باشه. درست هست توصیه نامه خوب باید نوشته بشه ولی توصیه کننده ها هم تا حدودی باید معقول به نظر بیان. شرایط شما قابل درک هست ولی با همه ی این اوصاف اگر از افرادی که مدرک دکتری رو دارند و بطور رسمی عضو هیت علمی هستند توصیه نامه بگیرین، جلوه ی بهتری داره تا یک دانشجوی دکتری (حالا سوادش هر چقدر میخواد خوب باشه).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Gachon Uni/Biomedical sciences

سلام دوستان. چنتا سوال داشتم خدمتت بزرگواران.

1.اگر مطالب توصیه نامه ای رو توی فرم توضیه نامه از دانشگاهی که میخوایم اپلای کنیم رو تایپ کنبم و بعد پرینتش کنیم و استاد دستی امضا کنه قابل قبوله ؟ یا اینکه کلا باید متن رو دستی بنویسه؟
    2. آیا متن رکامندیشن اماده هست من بردارم با تغییر برا خودم بنویسم؟ اخه استادم اجازه داده من خودم انگلیسی بنویسم و بعد ایشون بخونن و تایید کنن یا تغییراتی بدن و امضا کنن. فقط حیف که خوب نمیدونم جی بنویسم.

ای کاش یکی از دوستان دارای تجربه ی کمکی کنن به من. شاید تونستم ی متن خوب بنویسم و قبول بشم. با کمال تشکر.

سلام
    من کدوم یکی از این ها رو باید انتخاب کنم؟ ( با رنگ آبی)

I understand that, pursuant to the Family Educational Rights and Privacy Act of 1974, as amended (hereinafter FERPA), the University cannot disclose personally identifiable information, contained in my education records without written consent. I hereby authorize Department of civil and material engineering, The University of Illinois at Chicago to release relevant information from my education records (e.g., grades, GPA, class rank) to the Graduate College for the purpose of completing this letter of recommendation.

Further, I understand that I may, though am not required to waive my rights to inspect this letter of recommendation. As such,
    □ I waive the right to inspect this confidential recommendation.
    I do not waive the right to inspect this confidential recommendation.
    یک دنیا سپاس

سلام خدمت همگی.
    دوستان ببخسید یه سوال
    rec letter رو باید از استادی تو ایران بگیریم یا هر استادی که قراره تو دانشگاه مربوطه supervisorمون بشه، اون باید این توصیه نامه رو بده؟
    آخه تو سایت بعضی دانشگاه ها نوشته که باید اینجا استاد رو انتخاب کنین و ایشون شما رو به عنوان دانشجو تایید کنن؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_1365 نمایش پست ها
    سلام دوستان. چنتا سوال داشتم خدمتت بزرگواران.

1.اگر مطالب توصیه نامه ای رو توی فرم توضیه نامه از دانشگاهی که میخوایم اپلای کنیم رو تایپ کنبم و بعد پرینتش کنیم و استاد دستی امضا کنه قابل قبوله ؟ یا اینکه کلا باید متن رو دستی بنویسه؟
    2. آیا متن رکامندیشن اماده هست من بردارم با تغییر برا خودم بنویسم؟ اخه استادم اجازه داده من خودم انگلیسی بنویسم و بعد ایشون بخونن و تایید کنن یا تغییراتی بدن و امضا کنن. فقط حیف که خوب نمیدونم جی بنویسم.

ای کاش یکی از دوستان دارای تجربه ی کمکی کنن به من. شاید تونستم ی متن خوب بنویسم و قبول بشم. با کمال تشکر.
    1- بستگی به دانشگاهی داره که اپلای می کنید. بعصی دانشگاه ها توصیه نامه رو فقط آنلاین قبول می کنند. بعضی دیگه به صورت hard copy هم اجازه میدن که پست کنید (یا اسکن کنید و ایمیل کنید). بهترین راه اینه که از مسئول پذیرش دانشگاه مورد نظرتون سوال کنید.
    2- نمونه های زیادی بر روی اینترنت هست، فقط دقت کنید که توصیه نامه خوب باید در مورد شما نوشته شده باشه و همچنین رابطه کاری کسی که نامه رو مینویسه با شما. نمونه های روی اینترنت رو احتمالا خیلی ها استفاده می کنند و بنابراین برای دانشگاه ها مشخص هست که این یک متن کلی و آماده هستش و اهمیت زیادی بهش نمیدن.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SkyTree نمایش پست ها
    سلام
    من کدوم یکی از این ها رو باید انتخاب کنم؟ ( با رنگ آبی)

I understand that, pursuant to the Family Educational Rights and Privacy Act of 1974, as amended (hereinafter FERPA), the University cannot disclose personally identifiable information, contained in my education records without written consent. I hereby authorize Department of civil and material engineering, The University of Illinois at Chicago to release relevant information from my education records (e.g., grades, GPA, class rank) to the Graduate College for the purpose of completing this letter of recommendation.

Further, I understand that I may, though am not required to waive my rights to inspect this letter of recommendation. As such,
    □ I waive the right to inspect this confidential recommendation.
    I do not waive the right to inspect this confidential recommendation.
    یک دنیا سپاس

معمول بر این هست که اپلیکنت حق دسترسی خودش به توصیبه نامه رو waive کنه تا دانشگاه مطمئن باشه که recommender با خیال راحت واقعیت رو نوشته. بنابراین بهتر هست که گزینه اول رو انتخاب کنید.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirisama1989 نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی.
    دوستان ببخسید یه سوال
    rec letter رو باید از استادی تو ایران بگیریم یا هر استادی که قراره تو دانشگاه مربوطه supervisorمون بشه، اون باید این توصیه نامه رو بده؟
    آخه تو سایت بعضی دانشگاه ها نوشته که باید اینجا استاد رو انتخاب کنین و ایشون شما رو به عنوان دانشجو تایید کنن؟
    گرفتن recommendation letter با انتخاب استاد در دانشگاه مورد نظر تفاوت داره.
    توصیه نامه رو باید استادهایی که باهاشون کار کردید و از شما شناخت کافی دارند بنویسند.