صفحه 298 از 334 نخستنخست ... 198248288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,971 تا 2,980 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

سلام دوستان. یک سوال:
    من بمدت یک سال و نیم توی یک شرکت معتبر بیمه ای کار کردم و مدیرم هم علاوه بر اینکه خب مدیرم بوده و به کارام نظارت داشته به شکل مجزا خودش استاد دانشگاه قم هستنش و پی اچ دی داره. با توجه به این به عنوان یکی از افرادی که من رو recommend میکنه میتونم معرفیش کنم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shiiivaaa نمایش پست ها
    سلام دوستان. یک سوال:
    من بمدت یک سال و نیم توی یک شرکت معتبر بیمه ای کار کردم و مدیرم هم علاوه بر اینکه خب مدیرم بوده و به کارام نظارت داشته به شکل مجزا خودش استاد دانشگاه قم هستنش و پی اچ دی داره. با توجه به این به عنوان یکی از افرادی که من رو recommend میکنه میتونم معرفیش کنم؟
    بله میتونید.

Junior Member mer377 آواتار ها

سلام دوستان
    برای مقطع undergraduate این توصیه نامه باید حتما از طرف معلم یا مشائر مدرسه باشه؟ یا اینکه هر فردی که به نوعی خاص و دارای اعتبار جهانی باشه میتونه برام این توصیه نامه رو بنویسه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    فارغ التحصیل دکترای الکترونیک - UBC Canada

نقل قول نوشته اصلی توسط mer377 نمایش پست ها
    دوستان ممنون میشم یکی پاسخ بده
    من جواب دقیق مورد شما رو مطمئن نیستم اما یه چیز کلی بگم. اگر قراره چند تا توصیه نامه داشته باشین، معمولا اینجوریه که یکیش باید از آخرین جایی باشه که توش درس خوندین یا کار کردین. بقیه اش میتونه از طرف افراد دیگه باشه که از طرق دیگه شما رو میشناسن. نکته اصلی در نوشتن توصیه نامه این هست که طرف شما رو از یه طریقی درست حسابی بشناسه. توصیه نامه هایی که من در کانادا دیدم اساتید مینویسن به این صورت هست که اول یه شرحی میدن که اون دانشجو رو از کجا میشناسن. به عنوان مثال دانشجو باهاشون یه پروژه انجام داده بوده. بعد میگن که در موارد مختلف اون دانشجو چه طور عمل کرده، مثلا میگن نحوه فکر کردن دانشجو به مساله براشون جالب بوده، مدیریت پروژه (برنامه ریزی زمانی، چگونگی برخورد با مشکلاتی که در طول پروژه پیش میاد، ...) چه طور بوده، اگه دانشجو هم تیمی داشته، تو انجام کار تیمی چه طور بوده و ... .
    حالا شما اگر بتونین از کسایی که چنین شناخت هایی ازتون دارن توصیه نامه بگیرین خیلی به نفعتونه. حالا ممکنه اون طرف مثلا صاحب یه کارگاهی باشه که شما تابستونا میرفتین پای دستش کار صنعتی یاد بگیرین (دارم همینجوری مثال میزنم).
    خلاصه اش اینکه ببینین کی میتونه بشینه قشنگ یه شرحی بر آشناییش با شما بده و موارد متنوع اینکه شما چه ویزگیهای متمایزی نسبت به بقیه دارین رو با ذکر مثال و جزییات توضیح بده.
    من خودم توی یه هیِئت بررسی رزومه ها بودم اینجا (کانادا)، چیزایی که گفتم بر اساس تجربه ام از توصیه نامه هایی بود که اساتید خارجی برای دانشحوهاشون نوشته بودن.
    این شروع ماجراست ...

Member
    رشته و دانشگاه
    فارغ التحصیل دکترای الکترونیک - UBC Canada

نقل قول نوشته اصلی توسط SkyTree نمایش پست ها
    سلام دوستان، من در یکی از توصیه نامه هام به یه شک برخورد کردم؟
    Dependability این کلمه به معنای وابستگی هستش، مثبت هست یا منفی ؟؟ یعنی کدوم به نظر شما انتخاب بشه بهتره؟

Superior- Commendable- Average- Below

با تشکر
    به نقل از گوگل:
    Dependability is defined as the quality of being able to be counted on or relied upon. When you always do everything that you say you will and never make promises you cannot keep, this is an example of dependability.
    این یه خصوصیت مثبت تلقی میشه و خوبه که آدم dependable باشه، یعنی میشه روتون حساب کرد !
    این شروع ماجراست ...

دوستان سلام، فرمی که برای ریکامندیشن در دانشگاه مونترال گذاشته به زبان فرانسه هست. و باید بصورت دستی پر بشه. استاد ها به زبان انگلیسی تسلط دارن و انگلیسی پر می کنن. تکلیف چیه الان؟ من باید چکار کنم؟ تو فرم به زبان فرانسه، توصیه نامه به زبان انگلیسی پر بشه یعنی؟

ممنون میشم جواب بدین

Junior Member mer377 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط i_am_parisa نمایش پست ها
    من جواب دقیق مورد شما رو مطمئن نیستم اما یه چیز کلی بگم. اگر قراره چند تا توصیه نامه داشته باشین، معمولا اینجوریه که یکیش باید از آخرین جایی باشه که توش درس خوندین یا کار کردین. بقیه اش میتونه از طرف افراد دیگه باشه که از طرق دیگه شما رو میشناسن. نکته اصلی در نوشتن توصیه نامه این هست که طرف شما رو از یه طریقی درست حسابی بشناسه. توصیه نامه هایی که من در کانادا دیدم اساتید مینویسن به این صورت هست که اول یه شرحی میدن که اون دانشجو رو از کجا میشناسن. به عنوان مثال دانشجو باهاشون یه پروژه انجام داده بوده. بعد میگن که در موارد مختلف اون دانشجو چه طور عمل کرده، مثلا میگن نحوه فکر کردن دانشجو به مساله براشون جالب بوده، مدیریت پروژه (برنامه ریزی زمانی، چگونگی برخورد با مشکلاتی که در طول پروژه پیش میاد، ...) چه طور بوده، اگه دانشجو هم تیمی داشته، تو انجام کار تیمی چه طور بوده و ... .
    حالا شما اگر بتونین از کسایی که چنین شناخت هایی ازتون دارن توصیه نامه بگیرین خیلی به نفعتونه. حالا ممکنه اون طرف مثلا صاحب یه کارگاهی باشه که شما تابستونا میرفتین پای دستش کار صنعتی یاد بگیرین (دارم همینجوری مثال میزنم).
    خلاصه اش اینکه ببینین کی میتونه بشینه قشنگ یه شرحی بر آشناییش با شما بده و موارد متنوع اینکه شما چه ویزگیهای متمایزی نسبت به بقیه دارین رو با ذکر مثال و جزییات توضیح بده.
    من خودم توی یه هیِئت بررسی رزومه ها بودم اینجا (کانادا)، چیزایی که گفتم بر اساس تجربه ام از توصیه نامه هایی بود که اساتید خارجی برای دانشحوهاشون نوشته بودن.
    ممنون خیلی کاربردی بود

سلام.
    دوستان من پایان نامه ارشدم دو تا استاد راهنما و یه مشاور داشت. راهنمای دوم خیلی استاد مغروری هست و رفتاراش خیلی با من بد بوده با وجود اینکه دو تا مقاله نوشتم و اسم ایشون هم به عنوان عضو خیلی فعال!!! تو مقاله م هست! از طرفی من استاد پروژه لیسانسم فوت کرده و از مقطع لیسانس هم میتونم به یه استادی که دستیارش بودم واسه TA بخوام که ریکام بنویسه. حالا میخوام بدونم اینکه به جای گرفتن ریکام از راهنمای دومم از استاد لیسانسم بخوام، مشکلی پیش نمیاد؟ راهنمای اولم و استاد مشاورم مشکلی نیست واسم ریکام مینویسن...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pegetive نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان من پایان نامه ارشدم دو تا استاد راهنما و یه مشاور داشت. راهنمای دوم خیلی استاد مغروری هست و رفتاراش خیلی با من بد بوده با وجود اینکه دو تا مقاله نوشتم و اسم ایشون هم به عنوان عضو خیلی فعال!!! تو مقاله م هست! از طرفی من استاد پروژه لیسانسم فوت کرده و از مقطع لیسانس هم میتونم به یه استادی که دستیارش بودم واسه TA بخوام که ریکام بنویسه. حالا میخوام بدونم اینکه به جای گرفتن ریکام از راهنمای دومم از استاد لیسانسم بخوام، مشکلی پیش نمیاد؟ راهنمای اولم و استاد مشاورم مشکلی نیست واسم ریکام مینویسن...

نه مشکلی نیست.

Junior Member

دورود دوستان عزیز
    بنده سوالی داشتم.آیا توصیه نامه باید از اساتید دانشگاه محل تحصیل خودمون باشه یا
    میشه از اساتید سایر دانشگاه ها یا حتی خارج از کشورم باشه؟؟؟؟