صفحه 300 از 334 نخستنخست ... 200250290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,991 تا 3,000 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط rojano نمایش پست ها
    دوستان پستم یکم طولانیه اما لطفا اگر دانشی دارین که میتونه منو راهنمایی کنه واقعا لطف می کنین در اختیارم بذارین.
    من چند تا انتخاب دارم برای توصیه نامه برای مقطع دکترای ادبیات تطبیقی دانشگاه تورنتو

1. استاد راهنما (ایمیل زدم یک هفته پیش هنوز جواب ندادن!).معروف هم نیستن
    2. استاد مشاور(هنوز هیچ درخواستی بهشون ندادم.شایدم نتونم پیداشون کنم اصلا!
    3. داور پایان نامه م که استاد دوره لیسانسم بودن اما گرایش دکتراشون با من متفاوته
    4. مدیر گروه دوره لیسانسم که کلا گرایششون با من فرق میکنه فارغ التحصیل از دانشگاه essex
    5. استاد دوره لیسانسم که منو خیلی خوب میشناسه و توصیه نامه خوبی مینویسه. فارغ التحصیل دکترای دانشگاه علامه و پست دکترای بلژیک
    6. مدیر یه گروه ادبیات تطبیقی که من توش سخنرانی داشتم یک بار و ایشون دکترای ادبیات تطبیقی دانشگاه شیکاگو و پست دکترای دانشگاه هاروارد هستن. درضمن هاروارد بعد از پست دکترا از ایشون خواسته همکاریشون رو با هاروارد ادامه بدن و چند سال هست که ادامه داره.ایشون استاد دانشگاه شیراز هستن.و پذیرفتن که برای من توصیه نامه بنوسین
    7. من دارم یه دوره تدریس زبان تو کالج سنکا تورنتو میگذرونم.اساتیدمون معروفن و توصیه نامه هم میدن احتمالا.ولی گرایش من ادبیاته و اونها تیچینگ!
    چند تا دیگه هم هستن
    شماره 5 و 6 که قول صد در صد به من دادن. استاد راهنمام ایرانه و من تورنتو.شاید یکم زمان ببره تا بتونم پیداش کنم. حالا سوالم اینه که اصلا چقدر توصیه نامه در پذیرش دانشگاه تورنتو میتونه تاثیر داشته باشه و ایا موقع انتخاب دانشجو پروفایل رفرنس ها رو میخونن؟ اگه شما به جای من بودین کدوم دو گزینه رو انتخاب میکردین از بین اساتیدی که توضیح دادم و چرا؟ ایا اسامی تمام این رفرنس ها رو در رزومه بیارم چون میخوام به اساتید دانشگاه تورنتو ایمیل بزنم برای قرار حضوری و رزومه مو اتچ کنم؟ پیشاپیش ممنونم از وقتی که برای خوندن و پاسخ دادن میذارین.
    بله رفرنس ها رو بررسي مي کنند و حتي گاهي تماس مي گيرند (ايميل يا تلفني) و يک سري سوال راجع به شما مي پرسند حتما با اساتيدي که ريکام ميگيريد هماهنگ کنيد. 5 و 6 که قول صدر صد دادند. نفر سوم به نظرم مدير گروه ليسانس باشند به هر حال شما که در مقطع ليسانس گرايشي نداشتيد (پايه ادبياته ؟) و چون ايشون رييس گروه هستند ريکام قويتريه. ريکام استاد راهنما و مشاور خوبه ولي مثل اينکه دسترسي نداريد. از نظرات ساير دوستان استفاده کنيد. موفق باشيد

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rojano نمایش پست ها
    دوستان پستم یکم طولانیه اما لطفا اگر دانشی دارین که میتونه منو راهنمایی کنه واقعا لطف می کنین در اختیارم بذارین.
    من چند تا انتخاب دارم برای توصیه نامه برای مقطع دکترای ادبیات تطبیقی دانشگاه تورنتو

1. استاد راهنما (ایمیل زدم یک هفته پیش هنوز جواب ندادن!).معروف هم نیستن
    2. استاد مشاور(هنوز هیچ درخواستی بهشون ندادم.شایدم نتونم پیداشون کنم اصلا!
    3. داور پایان نامه م که استاد دوره لیسانسم بودن اما گرایش دکتراشون با من متفاوته
    4. مدیر گروه دوره لیسانسم که کلا گرایششون با من فرق میکنه فارغ التحصیل از دانشگاه essex
    5. استاد دوره لیسانسم که منو خیلی خوب میشناسه و توصیه نامه خوبی مینویسه. فارغ التحصیل دکترای دانشگاه علامه و پست دکترای بلژیک
    6. مدیر یه گروه ادبیات تطبیقی که من توش سخنرانی داشتم یک بار و ایشون دکترای ادبیات تطبیقی دانشگاه شیکاگو و پست دکترای دانشگاه هاروارد هستن. درضمن هاروارد بعد از پست دکترا از ایشون خواسته همکاریشون رو با هاروارد ادامه بدن و چند سال هست که ادامه داره.ایشون استاد دانشگاه شیراز هستن.و پذیرفتن که برای من توصیه نامه بنوسین
    7. من دارم یه دوره تدریس زبان تو کالج سنکا تورنتو میگذرونم.اساتیدمون معروفن و توصیه نامه هم میدن احتمالا.ولی گرایش من ادبیاته و اونها تیچینگ!
    چند تا دیگه هم هستن
    شماره 5 و 6 که قول صد در صد به من دادن. استاد راهنمام ایرانه و من تورنتو.شاید یکم زمان ببره تا بتونم پیداش کنم. حالا سوالم اینه که اصلا چقدر توصیه نامه در پذیرش دانشگاه تورنتو میتونه تاثیر داشته باشه و ایا موقع انتخاب دانشجو پروفایل رفرنس ها رو میخونن؟ اگه شما به جای من بودین کدوم دو گزینه رو انتخاب میکردین از بین اساتیدی که توضیح دادم و چرا؟ ایا اسامی تمام این رفرنس ها رو در رزومه بیارم چون میخوام به اساتید دانشگاه تورنتو ایمیل بزنم برای قرار حضوری و رزومه مو اتچ کنم؟ پیشاپیش ممنونم از وقتی که برای خوندن و پاسخ دادن میذارین.
    طوری که من دیدم (که البته در رشته‌ی شما نبوده مشاهداتم و ممکنه زیاد مطابقت نداشته باشه باهاش) معیار مهم‌تر در مورد شخص توصیه‌کننده رابطه‌اش با شماست تا سطح خودش.
    در همین راستا اهمیت توصیه‌نامه‌ی استاد راهنما از سایرین بالاتره چون کسیه که مستقیماً با شما کار کرده و شناخت بیشتری روی جزئیات توانمندی‌های شما داره. بعد از اون هم استاد مشاور.
    و به همین شکل اساتید دوره‌ی کارشناسی چون حیطه‌ی کاری مشخص نبوده نظرشون اهمیتش کمتر می‌شه.
    البته این به این معنی نیست عنوان رابطه با شما رو می‌خونن و اهمیت رو تعیین می‌کنن. بلکه با توجه به این رابطه محتوای توصیه‌نامه تغییر می‌کنه. کسی که شما باهاش کلاس و همکاری نداشتید نمی‌تونه روی توانایی‌های شما به عنوان یک دانشجوی فعال در کلاس و باانگیزه در کار مانور بده.

البته این به این معنی نیست شخص اهمیتی نداره. داره ولی وقتی اهمیتش خیلی زیاده که شخص خیلی مطرحی باشه در اون حیطه نه صرفاً فارغ‌التحصیل یک دانشگاه. روند افزایش اهمیتش خطی نیست. با شیب کمی افزایش داره بعد یهو شیب شدید می‌شه. یعنی PostDoc بلژیک و علوم تحقیقات خیلی تفاوتی ایجاد نمی‌کنه.

با توجه به این موارد تا حد امکان سعی کنید از استاد راهنما یا مشاور یک توصیه‌نامه داشته باشید بین افرادی که براتون نامه می‌نویسن. مورد ۶ هم اگه توصیه‌نامه‌ی خوبی بنویسه و نه خلاصه و کلی خوبه. مورد ۷ هم اگه توانایی تدریس فاکتور تعیین‌کننده‌ای نیست طبعاً فایده‌ی خاصی نداره.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Junior Member

با سلام
    تو فورم اپلیکیشن دکترا توسایت برای چنتا دانشگاه های اروپا ی قسمت هم هست برای مدارک دیگر ( مث توصیه نامه...) که باید pdf آپلود بشه...
    من به استادم دسترسی ندارم و تهران نیس ... بنده خدا گفته recom خاستی بت میدم اصن خودت بنویس من برات امضا مکنم ایمیل مکنم هرجا خواستی...سربرگ انگلیسی دانشگاهم دارم..

حالا من میخام توصیه نامه خودم بنویسم و بفرسم 4 روز دیگ هم تا ددلاینش هست...
    بنظر دوستان
    آیا امضا استاد میخاد ؟ همون ایمیل استادم با هماهنگی خودش زیرش بنویسم و آپلودش کنم کافیه ؟
    یا اینکه بنویسم و برای استادم ایمیل کنم و حالا اون پرینت بگیره و امضا کنه و اسکن و دباره واسه من ایمیل کنه تا حالا من بتونم pdf اش کنم و بفرستم ... واقعا همچین کاری لازمه ؟!!!!!!!!!!

ممنون میشم سریع راهنمایی بفرمایید

با سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار - علوم و تحقیقات

واسه توصیه نامه انجام ندادم ولی من چند بار کار داشتم استاد راهنمام ایران نبود متن رو که پرینت شدش رو امضا می کرد و بعد اسکن شدش رو ایمیل می کرد.
    کپی گیرنده CC همین ایمیل رو هم به مسئولی که باید نامه رو بهش تحویل می دادم میفرستاد
    با یه شرح کوتاه "چون در سفر کاری هستش به شکل اسکن شده فرستادم"

شاید بتونید از این روش استفاده کنید ( خوشبختانه موبایلهای امروزی کیفت عکسشون خیلی خوبه و نیاز حتمی به اسکن نیست)
    یه خورده ریسکه و خوب نیست بدون امضا بفرستی چون ممکنه استادت متن رو عوض کنه و خیلی بهتر توصیه ت کنه
    ولی اگر نزدیک نزدیک شد همون متنی رو که فرستادی اپلود کن. کاچی بهتر از هیچی
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_ghf نمایش پست ها
    با سلام
    تو فورم اپلیکیشن دکترا توسایت برای چنتا دانشگاه های اروپا ی قسمت هم هست برای مدارک دیگر ( مث توصیه نامه...) که باید pdf آپلود بشه...
    من به استادم دسترسی ندارم و تهران نیس ... بنده خدا گفته recom خاستی بت میدم اصن خودت بنویس من برات امضا مکنم ایمیل مکنم هرجا خواستی...سربرگ انگلیسی دانشگاهم دارم..

حالا من میخام توصیه نامه خودم بنویسم و بفرسم 4 روز دیگ هم تا ددلاینش هست...
    بنظر دوستان
    آیا امضا استاد میخاد ؟ همون ایمیل استادم با هماهنگی خودش زیرش بنویسم و آپلودش کنم کافیه ؟
    یا اینکه بنویسم و برای استادم ایمیل کنم و حالا اون پرینت بگیره و امضا کنه و اسکن و دباره واسه من ایمیل کنه تا حالا من بتونم pdf اش کنم و بفرستم ... واقعا همچین کاری لازمه ؟!!!!!!!!!!

ممنون میشم سریع راهنمایی بفرمایید

با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    بله رفرنس ها رو بررسي مي کنند و حتي گاهي تماس مي گيرند (ايميل يا تلفني) و يک سري سوال راجع به شما مي پرسند حتما با اساتيدي که ريکام ميگيريد هماهنگ کنيد. 5 و 6 که قول صدر صد دادند. نفر سوم به نظرم مدير گروه ليسانس باشند به هر حال شما که در مقطع ليسانس گرايشي نداشتيد (پايه ادبياته ؟) و چون ايشون رييس گروه هستند ريکام قويتريه. ريکام استاد راهنما و مشاور خوبه ولي مثل اينکه دسترسي نداريد. از نظرات ساير دوستان استفاده کنيد. موفق باشيد
    پایه ادبیات نیست.گرایش من ادبیات بوده. گرایش مترجمی هم در مقطع لیسانس وجود داره. نمیدونم استاد راهنمام اصلا بلده توصیه نامه بنویسه یا نه! امیدوارم بتونم پیداش کنم!

Junior Member

سلام دوستان

من قصد داشتم از اساتید زیر توصیه نامه بگیرم
    1. استاد راهنمای تز کارشناسی ارشدم که زیر نظر ایشون 5 مقاله دادم و 1 سال در آزمایشگاهشون کار کردم، باهاشون 2 تا درس داشتم، ایشان استاد تمام و فرد مشهوری در حوزه فعالیتشون هستند و ...
    2. استادی که با ایشان 2 تا درس داشتم و در هر دو درس بالاترین نمره کلاس را گرفتم و تا به حال 2 جایزه مهم را از دست ایشان گرفتم (در کنفرانس برای بهترین طرح و شاگرد اولی دانشگاه)، همچنین ایشان داور دو تا از مقاله های من و دفاع پایان نامه من هم بودند و ایشان استاد تمام و در حوزه فعالیتشون فرد مطرحی هستند که چند کتاب لاتین منتشر کردند و وجه بین المللی دارند و ...
    3. استاد راهنمای پروژه کارشناسی ام

مشکل این است که من 6 ماه هست فارغ التحصیل شدم و از آن موقع ارتباط کلامی و ایمیلی با این اساتید بزرگوار نداشتم و نمی دانم در ایمیلی که به ایشان می خواهم بفرستم چه بنویسم که هم محترمانه باشد و هم اساتید لطف کنند و فقط تعریف کنند و آن پارامتر هایی که من مد نظرم هست ( مثلا توانایی کارگروهی، دانش بالا، برآمدن از پس مشکلات، قابل اعتماد و دارای توانایی در فلان نرم افزار) را بنویسند.

به نظر شما چگونه در ایمیل با استاد تعامل کنم که همه موارد بالا را شامل شود؟

با سپاس از کمک و همیاری شما

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ali26393 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من قصد داشتم از اساتید زیر توصیه نامه بگیرم
    1. استاد راهنمای تز کارشناسی ارشدم که زیر نظر ایشون 5 مقاله دادم و 1 سال در آزمایشگاهشون کار کردم، باهاشون 2 تا درس داشتم، ایشان استاد تمام و فرد مشهوری در حوزه فعالیتشون هستند و ...
    2. استادی که با ایشان 2 تا درس داشتم و در هر دو درس بالاترین نمره کلاس را گرفتم و تا به حال 2 جایزه مهم را از دست ایشان گرفتم (در کنفرانس برای بهترین طرح و شاگرد اولی دانشگاه)، همچنین ایشان داور دو تا از مقاله های من و دفاع پایان نامه من هم بودند و ایشان استاد تمام و در حوزه فعالیتشون فرد مطرحی هستند که چند کتاب لاتین منتشر کردند و وجه بین المللی دارند و ...
    3. استاد راهنمای پروژه کارشناسی ام

مشکل این است که من 6 ماه هست فارغ التحصیل شدم و از آن موقع ارتباط کلامی و ایمیلی با این اساتید بزرگوار نداشتم و نمی دانم در ایمیلی که به ایشان می خواهم بفرستم چه بنویسم که هم محترمانه باشد و هم اساتید لطف کنند و فقط تعریف کنند و آن پارامتر هایی که من مد نظرم هست ( مثلا توانایی کارگروهی، دانش بالا، برآمدن از پس مشکلات، قابل اعتماد و دارای توانایی در فلان نرم افزار) را بنویسند.

به نظر شما چگونه در ایمیل با استاد تعامل کنم که همه موارد بالا را شامل شود؟

با سپاس از کمک و همیاری شما
    اگر شما در ايران هستيد و اساتيدتون هم در ايران هستند بهترين راه مراجعه حضوري هست نه ايميل. موفق باشيد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    اگر شما در ايران هستيد و اساتيدتون هم در ايران هستند بهترين راه مراجعه حضوري هست نه ايميل. موفق باشيد
    مشکل اینجاست که تا 25 روز دیگه نمی توانم برم تهران
    و سه تا position مناسب پیدا کردم که تا (یکی آخر september و دو تا آخر october) وقت دارد که ظاهرا به اولی نمی رسم
    ولی اگر شما می گویید تاثیر ملاقات حضوری بیشتر است حتما خودم میروم

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ali26393 نمایش پست ها
    مشکل اینجاست که تا 25 روز دیگه نمی توانم برم تهران
    و سه تا position مناسب پیدا کردم که تا (یکی آخر september و دو تا آخر october) وقت دارد که ظاهرا به اولی نمی رسم
    ولی اگر شما می گویید تاثیر ملاقات حضوری بیشتر است حتما خودم میروم
    به نظرم شما حضوری تشریف ببرید خیلی بهتره ، تا جایی که براتون مقدوره وقت بذارید به هر حال در این برهه زمانی شما توصیه نامه اساتید رو لازم دارید پس چه بهتر که روابط خودتون رو با اساتیدتون من بعد نیز حتی با یک ایمیل احوالپرسی یا تبریک بخاطر پابلیش جدیدشون یا ...حفظ کنید بعلاوه اینکه مواردی که مدنظرتون هست رو راحت میتونید با اساتیدتون در میون بذارید.تاثیر ملاقات حضوری رو چه در مورد ریکام گرفتن چه در مورد پذیرش گرفتن هیچ وقت دست کم نگیرید.موفق باشید

سلام دوستان
    من میخوام برای یک موقعیت دکترا در اروپا اقدام کنم. برای این کار باید مدارکم رو به آدرس ایمیل کنم. از جمله مدارک مورد نیاز گفته: reference letters
    این همون ریکامندیشن لتر هست دیگه ، درسته؟
    آیا من باید ریکام رو بصورت کاغذی از استاد بگیرم و اسکن کنم و بفرستم؟
    مشکل این هست که استاد راهنما ام خیلی کله شق هست و تا حالا نامه ریکام رو دست دانشجو نداده و فقط حاضره مستقیم برای خود دانشگاه خارجی و بصورت محرمانه ارسال کنه
    حالا چکار کنم؟ به نظر شما بهشون بگم فعلا رزومه و ... رو بررسی کنید و آدرس ایمیل استاد راهنما ام رو هم بدم بگم اگه خواستید خودتون باهاش تماس بگیرید؟