صفحه 302 از 334 نخستنخست ... 202252292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,011 تا 3,020 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

دوستان یه سوال داشتم. امکانش هست که من از یکی از دوستانم که دوره فوق با هم بودیم و الان دانشجوی دکترای تهران هستش رو به عنوان توصیه کننده انتخاب کنم؟ توصیه ایشون میتونه ارزشمند باشه؟ ممنون

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط ariano10 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال داشتم. امکانش هست که من از یکی از دوستانم که دوره فوق با هم بودیم و الان دانشجوی دکترای تهران هستش رو به عنوان توصیه کننده انتخاب کنم؟ توصیه ایشون میتونه ارزشمند باشه؟ ممنون
    دوست من،
    مهم ترین مسئله توی توصیه نامه اینه که طرف مقابل شما رو حسابی بشناسه و قادر باشه قضاوت کنه درباره سوابق علمی و توانمندیهاتون.
    و اینکه به نظر من توصیه ایشون مفید نخواهد بود چون، اولا شما هر دو احتمالا زیر سی سال باشین و همسن هم و خب اساتید خارج متوجه میشن که ایشون لابد یا دوستتون بودن یا همکلاسیتون (یعنی مثلا هر دو پنجاه ساله نیستین که بگیم بله 15 سال تو صنعت یا دانشگاه کار کردن و ریکامندیشن ایشون خیلی باارزشه ازین نظر)، دوم دانشجوی دکترا درگیر درس هست و قادر به قضاوت نیست و شما احتمالا باهاشون درسی نداشتین (که استاد شما بوده باشن تو اون درس)، اینا ریکامندیشن حاصله رو تضعیف میکنه.
    موفق باشید

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

دوستان من فروم خوندم کلی نگران شدم. من توصیه نامه هایی که گرفتم رو سربرگ فارسی دانشگاهمون هست ولی پایین سربرگ مهر انگلیسی دانشگاه آزاد خورده . برام مشکلی پیش میاد؟ ضمنا من توصیه نامه که برای دانشگاه فرستادم تو پاکت نذاشتم . مشکلی پیش میاد؟ برای توصیه نامه های بعدی لازمه که حتما پشت پاکت امضا استادم باشه؟ اخه من نامه ها را از دانشگاهمون میگیرم . واسه پاکت باید برم سازمان مرکزی دانشگاه آزاد. دو تا شهر مختلف.

Member soheil_r7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Process Control & CFD - FI

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    سلام
    ببینید برای امریکا یه لینکی برای استاد میره، و استاد جواب سوالات رو که معمولا گزینه ایه رو می ده ، بعد اخرش یه جایی هست برای اپلود متن توصیه نامه. مطمئن ترین حالت اینه که شما توی سربرگ دانشگاه پرینت بگیرید، استاد امضا کنه، بعد اسکنش کنید. ولی خب بعضی جاها بودن متن رو استاد می تونست کپی پیست کنه حتی. ینی امضا نمی خواست. همین که از طریق اون لینکی که به ایمیل استاد رفته وارد اون صفحه می شه اوکیه.
    سلام،
    مرسی از توضیحات همیشه کاملت دوست عزیز. آیا این برداشت من از سیستم توصیه‌نامه درسته یا نه؟

متن توصیه‌نامه در سربرگ دانشگاه پرینت میشه، استاد امضا می‌کنه و اون برگه اسکن میشه. حالا، من برای همیشه یک برگه‌ی توصیه‌نامه برای اپلای آنلاین دارم.
    منظورم اینه که: پس فقط “یک عدد برگه‌ی اسکن‌شده” از هر استاد برای استفاده‌ی آینده کافیست.

چون دانشگاه‌ها و محل زندگی از هم دوره برای مطمئن شدن می‌خوام.
    خیلی ممنون.

Junior Member

سلام

من با یکی از اساتید معروف خارج از کشور دو سال پیش از طریق یکی از همکاران (استادم که خودش نویسنده مسئول و اسم اول مقاله بود) یک مقاله مشترک چاپ کردیم. نویسنده مسئول مقاله را برای ایشان فرستاد و کامنتهای او را در مقاله اعمال و با اجازه از ایشان اسمشان را در مقاله اضافه و آن را چاپ کردیم. از آنجایی که من به صورت مستقیم با ایشان ارتباط نداشتم به نظر شما آیا می تونم به ایشان ایمیل بزنم و با برای اون مقاله درخواست توصیه نامه بکنم؟ یا اینکه این کار درستی نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fk2010 نمایش پست ها
    سلام

من با یکی از اساتید معروف خارج از کشور دو سال پیش از طریق یکی از همکاران (استادم که خودش نویسنده مسئول و اسم اول مقاله بود) یک مقاله مشترک چاپ کردیم. نویسنده مسئول مقاله را برای ایشان فرستاد و کامنتهای او را در مقاله اعمال و با اجازه از ایشان اسمشان را در مقاله اضافه و آن را چاپ کردیم. از آنجایی که من به صورت مستقیم با ایشان ارتباط نداشتم به نظر شما آیا می تونم به ایشان ایمیل بزنم و با برای اون مقاله درخواست توصیه نامه بکنم؟ یا اینکه این کار درستی نیست؟
    دوست عزیز،

نه مشکلی نداره اگر خود شما هم ایمیل بزنی. بالاخره مقاله شما با اون استاد چاپ شده و میتونه براساس اون مقاله و احتمالا اطلاعات دیگه ای که شما میدید، رکام بنویسه. حتما ایمیل بزنید سریعتر. برخی از اساتید خیلی در رکام نوشتن کند هستند. به نظر من نحوه رکام نوشتن را هم پیشنهاد ندید، چون اون استاد میتونه به جز مقاله مشترک به نکات قوت رزومه شما اشاره کنه.
    نکته دیگه اینکه اگر دوست و همکار سابق شما این استاد را بیشتر میشناسه، باهاش مشورت کنید، شاید نکته ای بگه که در نحوه نوشتن ایمیل یا برخورد شما اثرگذار باشه.
    موفق باشید

Junior Member ellna آواتار ها

سلام.
    دوستان از شانس خوب بنده، استادم که میخواستم توصیه نامه برام بنویسند دیگه عضو هیئت علمی دانشگاه نیستند و از دانشگاه اومدند بیرون. الان اگه ایشون برام نامه بنویسند فایده ای داره ؟؟؟ و اینکه تو سربرگ دانشگاه که دیگه نمیشه بنویسند پس کجا بنویسند ؟؟؟ سمتشون را این جدیده بنویسند یا قبلیه ؟؟؟ کلا چه کار کنم ؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ellna نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان از شانس خوب بنده، استادم که میخواستم توصیه نامه برام بنویسند دیگه عضو هیئت علمی دانشگاه نیستند و از دانشگاه اومدند بیرون. الان اگه ایشون برام نامه بنویسند فایده ای داره ؟؟؟ و اینکه تو سربرگ دانشگاه که دیگه نمیشه بنویسند پس کجا بنویسند ؟؟؟ سمتشون را این جدیده بنویسند یا قبلیه ؟؟؟ کلا چه کار کنم ؟؟؟
    دوست عزیز،
    لازمه گرفتن توصیه نامه الزاما این نیست که در زمان دادن توصیه نامه عضو هیئت علمی باشه، کما اینکه اینجا شما از استاد سابق دکتراتون برای گرفتن کار گاهی بعد از چندین سال (که ممکن هست به پست داک گذشته باشه) وقتی رکام می گیرید که استاد بازنشست شده. جایگاه علمی که رکامندر شما برای شما و افرادی که رکام را خواهند خوند، با بازنشسته شدن یا ... کم اهمیت نمیشه.
    استثنا و شرایط خاصی میتونه رخ بده که رکام استاد سابق رو ممکن کم اهمیت یا حتی منفی کنه. اون هم برای مثال وقتی هست که استاد از دانشگاه اخراج شده یا اینکه misconduct علمی داشته که تمام سابقه علمی اون زیر سوال رفته باشه. سربرگ دانشگاه آنچنان اهمیتی نداره، اگر استاد شما سمت فعلیش در دانشگاه نیست که دیگه روی سربرگ نوشتن معنی نداره. احتمالا استادتون خودش برای نوشتن رکام استایل خودش را داره، اما حتما خواهد نوشت که استاد دانشگاه بوده و الان بازنشست شده یا در صنعت مشغول به کار هست.

مهمترین نکته داشتن رکام استفاده از اون برای ارزیابی شما هست نه ارزیابی استاد. اینکه اون فرد چطور، چقدر و درچه حد شما رو میشناسه و بر اساس شناختش شما رو چطور ارزیابی و توصیه میکنه مهم هست. حالا هر انچه استاد بنویسه معتبر تر و پر نفوذ تر خواهد بود وقتی استاد رکامندر شما آدم شناخته شده تر و معروف تری در زمینه علمی خودش باشه. بنابراین اگر استاد شما به خاطر مشکلات خاص علمی که گفتم از دانشگاه نرفته، اصلا نگران گرفتن رکام ازش نباشید.

اساتید ایرانی اگر شناخته شده نباشند در جامعه بین‌المللی علمی، دیگه شهصیت و جایگاه علمیشون در ایران برای admission committee چندان فرقی نداره و فقط مهم هست شما رو چقدر خوب توصیه کرده و روی چه ویژگی های شما تاکید کرده.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان من یه سوالی داشتم اینکه الان توی مرحله ارسال رزومه واسه پیدا کردن استاد رهنما هستم و دو تا از اساتید جهت توصیه نامه قول مساعدت دادن حالا نکته ایی که هست اینه که چه موقع باید توصیه نامه ها ارسال بشه؟ بعد از اینکه استاد قبول کرد که دانشجوش بشم یا اینکه همراه رزومه باید بفرستم ؟
    و اینکه توی رزومه ایا ذکر کنم توصیه نامه دارم؟
    با تشکر

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pooooooya نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوالی داشتم اینکه الان توی مرحله ارسال رزومه واسه پیدا کردن استاد رهنما هستم و دو تا از اساتید جهت توصیه نامه قول مساعدت دادن حالا نکته ایی که هست اینه که چه موقع باید توصیه نامه ها ارسال بشه؟ بعد از اینکه استاد قبول کرد که دانشجوش بشم یا اینکه همراه رزومه باید بفرستم ؟
    و اینکه توی رزومه ایا ذکر کنم توصیه نامه دارم؟
    با تشکر
    سلام
    توصیه نامه ها دیگه اکثرا انلاین شدن. موقع اپلای ایمیل استاد رو می دید و لینک براش می ره و ازونجا فرمی رو براتون پر می کنن.
    درمورد سوال دوم هم، نه توصیه نامه ربطی به رزومه نداره. می تونید اسم و ایمیل اون شخصی که می خواد توصیه نامه براتون بده رو به عنوان رفرنس ته رزومه بزارید.