صفحه 303 از 334 نخستنخست ... 203253293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,021 تا 3,030 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

سلام

یک استاد ازم خواسته حداقل 2 تا رفرنس معرفی کنم. از چهار تا استادی که میشناختم و درخواست دادم دو تا موافقت کردند و دوتا دیگه که معروفتر هستند، هنوز جواب ایمیلم را ندادند.
    الان سه روز از درخواست معرفی میگذره، به نظرتون میشه به استاد خارجی ایمیل بدم و این موضوع را براش توضیح بدم که دلیل این تاخیر چیه؟ یا همین دو تا را معرفی کنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    دوست عزیز،

نه مشکلی نداره اگر خود شما هم ایمیل بزنی. بالاخره مقاله شما با اون استاد چاپ شده و میتونه براساس اون مقاله و احتمالا اطلاعات دیگه ای که شما میدید، رکام بنویسه. حتما ایمیل بزنید سریعتر. برخی از اساتید خیلی در رکام نوشتن کند هستند. به نظر من نحوه رکام نوشتن را هم پیشنهاد ندید، چون اون استاد میتونه به جز مقاله مشترک به نکات قوت رزومه شما اشاره کنه.
    نکته دیگه اینکه اگر دوست و همکار سابق شما این استاد را بیشتر میشناسه، باهاش مشورت کنید، شاید نکته ای بگه که در نحوه نوشتن ایمیل یا برخورد شما اثرگذار باشه.
    موفق باشید
    سلام

من با یکی از اساتید معروف خارج از کشور دو سال پیش از طریق یکی از همکاران (استادم که خودش نویسنده مسئول و اسم اول مقاله بود) یک مقاله مشترک چاپ کردیم. نویسنده مسئول مقاله را برای ایشان فرستاد و کامنتهای او را در مقاله اعمال و با اجازه از ایشان اسمشان را در مقاله اضافه و آن را چاپ کردیم. چند روز پیش از او درخواست توصیه نامه کردم که جواب بالا را داد، ظاهرا استاد دانشگاه مقصد هم از او درخواست داده که میگه قبول کرده ولی نمیتوته چیز زیادی از من بنویسه چون مستقیم کار نکردیم. حالا با این جواب برای اون مقاله درخواست توصیه نامه بکنم؟ یا اینکه فایده نداره؟

Junior Member

سلام. دوستان ممنون میشم جواب سوالم رو بدید. با توجه به اینکه الان تقریبا اکثر دانشگاه ها لینکی رو به ایمیل استاد میفرستند و یه سری سوالات رو استاد باید جواب بده. آیا نیازی هست متن نامه رو که قبلا به صورت توضیحات کامل برای دانشگاه ارسال میکریدم رو وارد کنه؟ یا یه توضیح مختصری رو استاد در داخل کادر خواسته شده بنویسه کفایت میکنه؟ ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط ariano10 نمایش پست ها
    سلام. دوستان ممنون میشم جواب سوالم رو بدید. با توجه به اینکه الان تقریبا اکثر دانشگاه ها لینکی رو به ایمیل استاد میفرستند و یه سری سوالات رو استاد باید جواب بده. آیا نیازی هست متن نامه رو که قبلا به صورت توضیحات کامل برای دانشگاه ارسال میکریدم رو وارد کنه؟ یا یه توضیح مختصری رو استاد در داخل کادر خواسته شده بنویسه کفایت میکنه؟ ممنون
    معمولا توی اون فرم از استاد یه فایل پی دی اف هم میخان و به توضیحات مختصر اکتفا نمیکنن. پس بهتره اون فایل رو آماده داشته باشید.

Junior Member

سلام. استاد راهنمای من بهم گفته خودم یه متن برای توصیه نامه واسش اماده کنم تا ایشون اپلود کنه. کسی میتونه در این خصوص کمکم کنه؟ چه مواردی باید در توصیه نامه نوشته بشه؟ طول توصیه نامه چقدر باشه؟ فرمتش چطور؟ ممنونم

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rojano نمایش پست ها
    سلام. استاد راهنمای من بهم گفته خودم یه متن برای توصیه نامه واسش اماده کنم تا ایشون اپلود کنه. کسی میتونه در این خصوص کمکم کنه؟ چه مواردی باید در توصیه نامه نوشته بشه؟ طول توصیه نامه چقدر باشه؟ فرمتش چطور؟ ممنونم
    سلام. نمونه هاش توی اینترنت زیاده. متن توصیه نامه معمولا نیم تا یک صفحه هست.

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

سلام دوستان. یه سوال جزیی داشتم. یکی از استاداییی که می خوام ازشون توصیه نامه بگیرم مدیر عامل دو تا شرکت هستش. می خوام ببینم واسه معتبر بودن پوزیشن استاد که زیر توصیه نامه می نویسن، درسته که تو یه پاورقی لینک های سایت های شرکت هایی رو که ایشون تو هیئت مدیره شون هستن رو بنویسم؟ تو قسمتی که پوزیشن استاد نوشته بشه بنویسم مدیر عامل شرکت فلان، بعدش ارجاع بدم به پاورقی و تو پاورقی لینک سایت شرکت فلان رو بنویسم تا کسی باورش نشد بره به سایت شرکت ببینه واقعیه....
    چنین کاری رو انجام بدم، یا لازم نیست، تبلیغات به حساب میاد و اثر منفی می ذاره؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyappn3584 نمایش پست ها
    سلام دوستان. یه سوال جزیی داشتم. یکی از استاداییی که می خوام ازشون توصیه نامه بگیرم مدیر عامل دو تا شرکت هستش. می خوام ببینم واسه معتبر بودن پوزیشن استاد که زیر توصیه نامه می نویسن، درسته که تو یه پاورقی لینک های سایت های شرکت هایی رو که ایشون تو هیئت مدیره شون هستن رو بنویسم؟ تو قسمتی که پوزیشن استاد نوشته بشه بنویسم مدیر عامل شرکت فلان، بعدش ارجاع بدم به پاورقی و تو پاورقی لینک سایت شرکت فلان رو بنویسم تا کسی باورش نشد بره به سایت شرکت ببینه واقعیه....
    سلام
    شما در فضای آکادمیک دارین برای یک پوزیشن آکادمیک (مستر یا دکتری) اقدام می کنید و دارین از یک استادتون به عنوان یک شخصیت آکادمیک توصیه نامه میگیرین، عضو هئیت مدیره بودن استادتون، موقعیت آکادمیک ایشون رو نشون میده؟ قطعا نه.
    اگه داشتین توصیه نامه از محل کارتون میگرفتین (چیزی که در بعضی از رشته ها مثل ام بی ای متداول هست) اون وقت اشاره به سمت یا سمتهایی کسی که ازش توصیه نامه میگیرن اهمیت داشت، ولی هیچ ارتباطی بین اینکه استادتون یک شخصیت علمی هستند و مدیرعامل دو تا شرکت هستند من نمی بینم، اگه مدیرعامل بودن چیزی بود که مرتبط با مرتبه علمی یک استاد داشت، استادهای من اینجا توی کانادا باید همشون مدیرعامل ده تا شرکت بودند، که البته این جور نیست، بعضی استادها ارتباط با صنعت قوی دارند ولی دیگه در این حد بحث ارتباط با صنعت نیست، بحث این هست که یک نفر روی کار و شغل اصلیش توی دانشگاه متمرکز نیست و داره بیرون به بیزینس خودش می پردازه و چیزی هست که توی ایران اتفاق می افته که استادها در واقع شغل های دیگه ای دارند و گاهی اوقات دانشگاه محل اصلی کارشون نیست.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyappn3584 نمایش پست ها
    دوست عزیز من با مدیرگروه دپارتمانی در دانشگاه تورنتو که میخوام اپلای کنم حضوری حرف زدم. گفتن خیلی مهمه کسی که میخواین ازش توصیه نامه بگیرین بلد باشه برای امریکای شمالی بنویسه.میگفت خیلی از اساتید ایرانی راجع به خصوصیات شخصی دانشجو مینویسن که واسه ما مهم نیست. باید روی ویژگی های اکادمیک تاکید کنن. بنابراین مطمین باشین مدیر عامل بودن استادتون اصلا مهم نیست. یا مثل بعضی اپلیکنت ها که میگن همکلاسی دوران دانشگاهشون الان استاده یا همکارشونه. این توصیه نامه ها عملا ارزش نداره.

موفق باشین

دوستان ایمیل استاد غیر آکادمیک باشه ایرادی داره؟