صفحه 305 از 334 نخستنخست ... 205255295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,041 تا 3,050 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mypaper نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان

من یک سوال دارم اگر کسی دقیقا میدونه به من پاسخ بده

آیا امکان ارسال ریکامندیشن بعد از تاریخ ددلاین برای اپلای در یک دانشگاه وجود دارد یا خیر؟
    به عنوان مثال فرض کنید زمان ددلاین یک دانشگاهی 15 دسامبر است، حالا اگر من ریکامندیشن را بعد از دلاین دانشگاه ارسال کنم. مشکلی پیش می آید یا خیر؟

لطفا اگر دقیقا میدانید و تجربه اش را دارید من را راهنمایی کنید

متشکرم

سلام
    من این سوالو از ادمیشن آفیس پرسیدم قبلا، بهمم گفتن فقط تا مهلت ددلاین، حتی تو یکی از دانشگاهام میخوندم که میگفت این وظیفه دانشجو هست که پیگیری کنه استاداش تا سر وقت (ددلاین) توصیه هارو جواب بده (خبر داشته باشید که جدیدا بعضی از دانشگاه ها اگه همه این طور نباشند فقط ایمیل استاد ریکامندر رو تو اپلیکیشن میخوان و استاد خودش میفرسته و یا نهایتا خیلی شما رو بشناسه ایمیلشو به شما میده و میگه خودت با این ایمیل بزن که اون ایمیل حکم سربرگ دانشگاهو داره که امانتداری در این زمینه بسیار توصیه میشه)

اما صرفا طبق نکته دوستمون دانشگاه با دانشگاه فرق میکنه طوری که حتی فرستادن اپلیکیشن بعد ددلاین رو هم برخی ها بررسی میکنن چه برسه به LOR و میگن اگه زودتر میفرستادید شانس کمک هزینه هایی مثل فلوشیپ بیشتربودش تا ددلاین اولی.
    پس در جواب سوال شما که کمکی به شما و به دیگر دوستانی که از این قضیه اطلاع نداشتند بگم:

به دانشگاه مربوطه ایمیل بزنید و بپرسید این مسایل رو ازشون اگر جواب ندادند فرض رو بر حالت اول(فقط تا ددلاین) بزارید.

پ . ن : تجربه من در زمینه داشگاه های مدیریت هست ( Phd)شاید مهندسی ها فرق داشته باشه( که گمون نکنم).

موفق باشید.

سلام دوستان
    من ایران نیستم و به استادام دسترسی ندارم. ولی قبلا یکی از استادام توصیه نامه رو امضا کرده بود ولی حاضر نشد مهر بزنه . خب من تصمیم گرفتم خودم به جای ۲تای دیگه امضا کنم وقتی همکاری نمی کنن. به نظر شما ممکنه بعدا مشکلی پیش بیاد؟
    ویرایش توسط pariyaaa : November 25th, 2016 در ساعت 08:13 PM

Member soheil_r7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Process Control & CFD - FI

سلام دوستان!

مگه این پروسه‌ی کامل کردن توصیه‌نامه در سایت‌های دانشگاه‌ها [مثلا آمریکا] چقدر زمان می‌بره که استادها این قدر سخت‌گیر هستند؟!
    بنده فایل‌ها رو حتی خودم نوشتم و در اختیارشون گذاشتم. ماه‌هاست درگیر آزمون و فشار و استرس و این پروسه‌‌های اپلای هستم. استاد راهنمای ارشد امشب بیاد این ایمیل رو بزنه چی باید گفت بهش در جواب:

"سلام. بنده معمولا برای دانشجویان خوب 2 تا 3 دانشگاه فرم پر می کنم که برای شما این مساله صورت گرفته است."

من نهایتش تا ۸ تا میخوام؛ مگه با ۲-۳ تا هم کاری پیش میره!! از بین رفتیم از بس استرس و غم و غصه خوردیم. این پست هم حتما پاک میکنن!

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

در مورد یه موضوعی مشورت می خواستم.

من یکی از توصیه نامه هام رو از یکی از استادهایی می خوام بگیرم که به صورت موقت داخل دانشگاهمون داره درس میده و واقعا استاد برجسته ای هست. مشکل اینه که با وجود اینکه خودشون قبول کردن توصیه نامه رو بنویسن بعد از پیگیری گفتن سیستم دانشگاه دولتی که داخلش درس میدن سیستمی داره که هر استاد فقط می تونه به ۵ نفر توصیه نامه بده و توصیه نامه ها رو خود دانشگاه پیگیری می کنه و از این طور موارد.

سوال اصلی من اینه که امکانش هست توصیه نامه ای که من از این استاد می گیرم به صورت آزاد ثبت بشه یعنی از ایمیل رسمی دانشگاه خودشون برای ثبت توصیه نامه استفاده نکنن و از یه ایمیل شخصی استفاده بشه. دوستان در مورد اینکار تجربه ای دارن؟ (برای دانشگاه های امریکا و اروپا به صورت کلی)
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    در مورد یه موضوعی مشورت می خواستم.

من یکی از توصیه نامه هام رو از یکی از استادهایی می خوام بگیرم که به صورت موقت داخل دانشگاهمون داره درس میده و واقعا استاد برجسته ای هست. مشکل اینه که با وجود اینکه خودشون قبول کردن توصیه نامه رو بنویسن بعد از پیگیری گفتن سیستم دانشگاه دولتی که داخلش درس میدن سیستمی داره که هر استاد فقط می تونه به ۵ نفر توصیه نامه بده و توصیه نامه ها رو خود دانشگاه پیگیری می کنه و از این طور موارد.

سوال اصلی من اینه که امکانش هست توصیه نامه ای که من از این استاد می گیرم به صورت آزاد ثبت بشه یعنی از ایمیل رسمی دانشگاه خودشون برای ثبت توصیه نامه استفاده نکنن و از یه ایمیل شخصی استفاده بشه. دوستان در مورد اینکار تجربه ای دارن؟ (برای دانشگاه های امریکا و اروپا به صورت کلی)
    این هم چیز جدیدیه که هر استاد فقط 5 تا می تونه توصیه نامه بده! همچین قانونی بعید به نظر میرسه وجود داشته باشه. امان از ناز و ادا و اطوار استادهای ایرانی!
    دو سال پیش که من اپلای می کردم، ایمیل توصیه نامه دانشگاه دالاس به ایمیل آکادمیک استادهام نمی رسید و من ایمیلهای متعارف مثل یاهو و جیمیل اونها رو وارد کردم و به اونها ایمیل رسید و توصیه نامه آنلاین من رو تکمیل و آپلود کردن
    یکی از دوستهام که کلا برای یکی از استادهاش از ایمیل جیمیل استفاده می کرد و این طور که یادمه به مشکل خاصی بر نخوردند. ایشون هم فقط برای آمریکا اقدام کرده بودند.
    حالا ممکنه جاهایی باشه که فقط ایمیل آکادمیک قابل قبول باشه
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_r7 نمایش پست ها
    سلام دوستان!

مگه این پروسه‌ی کامل کردن توصیه‌نامه در سایت‌های دانشگاه‌ها [مثلا آمریکا] چقدر زمان می‌بره که استادها این قدر سخت‌گیر هستند؟!
    بنده فایل‌ها رو حتی خودم نوشتم و در اختیارشون گذاشتم. ماه‌هاست درگیر آزمون و فشار و استرس و این پروسه‌‌های اپلای هستم. استاد راهنمای ارشد امشب بیاد این ایمیل رو بزنه چی باید گفت بهش در جواب:

"سلام. بنده معمولا برای دانشجویان خوب 2 تا 3 دانشگاه فرم پر می کنم که برای شما این مساله صورت گرفته است."

من نهایتش تا ۸ تا میخوام؛ مگه با ۲-۳ تا هم کاری پیش میره!! از بین رفتیم از بس استرس و غم و غصه خوردیم. این پست هم حتما پاک میکنن!
    بستگی به دانشگاه داره، ولی معمولا بیشتر از 10 دقیقه یک ربع نیست، برخی دانشگاه ها کلی فیلد تشریحی دارند که اونها رو هم میشه یک خطی جواب داد یا رفرنس داد به نامه توصیه نامه نهایی که آپلود می کنند، ولی خوب واقعا رفتار استادهای ایرانی و ناز و اداشون تاسف باره!
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

سلام
    من میخواهم برای یک مستر دوباره اپلای کنم. برای گرفتن توصیه نامه باید به اساتید لیسانسم مراجعه کنم و یا اینکه با توصیه نامه های اساتید فوق هم می شود این کا رو انجام داد؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط maliheeee نمایش پست ها
    سلام
    من میخواهم برای یک مستر دوباره اپلای کنم. برای گرفتن توصیه نامه باید به اساتید لیسانسم مراجعه کنم و یا اینکه با توصیه نامه های اساتید فوق هم می شود این کا رو انجام داد؟
    ممنون
    اگر توجیه خوبی باری مستر دوباره دارید مشکلی نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_r7 نمایش پست ها
    سلام دوستان!

سلام
    این یه مسئله کلی هست
    اساتید خوب هم هستند که بر خلاف این گونه افراد عمل میکنند برای مثال استاد پایان نامم بعد از کلی گپ زدن و خاطره گفتن از زمان تحصیلش خارج از ایران ،کلی وقت گذاشت و خودش واسم توصیه نامه نوشت و گفت اخرشم نوشتم اگر سوالی دیگه ای هم داشتید با من در ارتباط باشید،
    اما من شما رو درک میکنم
    معمولا اساتیدی که اینگونه به مسائل دانشجو هاشون بی اعتنایی میکنن از اصول اخلاقی حرفه ای که مشغولش هستند تخطی میکنن و یا اصن اطلاعی ندارن ازش و یا از وضعیتی که درش هستند راضی نیستن و بیشتر میخان مثلا چرا رییس جمهور نشدن و حتی با دید + شاید ده تا دیگه دانشجو ازشون توصیه نامه میخان سر جمع میشه هشتاد تا اگه هر کدوم 8 جا بخان اپلای کنن اونم زیادی سرش شلوغ بشه که در این صورت ادب وعلم هر دو باهم حکم میکنن که با رعایت اصول اخلاقی دانشجو رو تفهیم کنیم که فرصت نمیکنم که متاسفانه بعضی اساتید رعایت نمیکنن

دو تا نکته:
    اول:اگر یه روزی جا پای این اساتید گذاشتیم با نسل اینده که شاگردان ما میشن خوب برخورد کنیم و راهو واسشون باز کنیم( مجبوریم گاها ادب رو از بی ادبان بیاموزیم) از همین فروم شروع کنید، تو همین فروم دیدم وقتی یکی با استرس سوالی رو میپرسه اساتید گرانقدر میگن برو از اول بخون تا باین سوالات وقته مارو نگیری در صورتی که میتونسن تو همون یه خط جوابشو بدن.

دوم:استاد که قحط نیست یکی دیگه هم میتونه همون کارو بکنه بدون ناز و غمزه ، شاید یه اسیستنت پروفسور توصیه نامش واسه شما خیلی بهتر عمل کنه از یه پروفسور ، اگه این نشد اون یکی.

موفق باشین.

سلام
    دوستان اگر استادی ایمیل دانشگاهی نداشته باشد و از طریق جی میل توصیه نامه ارسال شود، مشکلی پیش می آید؟ دانشگاه های مقصد این مورد را قبول می کنند؟ پیشنهادی دارید که آنها مطمئن شوند واقعا این فرد یک کادر علمی است و من باهاش درس داشتم؟
    استاد به تازگی هیئت علمی دانشگاه شده و این پروسه درست شدن ایمیل و... زمان بره.