صفحه 306 از 334 نخستنخست ... 206256296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,051 تا 3,060 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadamini نمایش پست ها
    سلام
    دوستان اگر استادی ایمیل دانشگاهی نداشته باشد و از طریق جی میل توصیه نامه ارسال شود، مشکلی پیش می آید؟ دانشگاه های مقصد این مورد را قبول می کنند؟ پیشنهادی دارید که آنها مطمئن شوند واقعا این فرد یک کادر علمی است و من باهاش درس داشتم؟
    استاد به تازگی هیئت علمی دانشگاه شده و این پروسه درست شدن ایمیل و... زمان بره.
    سلام
    نمیدونم پست اخیر من در این تاپیک رو خوندین یا نه که تا حدودی جواب شماست
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2376261

همون طور که گفتم احتمالا جاهایی هست که این ایمیل های غیر آکادمیک مورد قبول نباشه ولی به هر حال برای خیلی جاها جواب میده.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - شهید چمران

سلام دوستان
    من رشته م مهندسی کامپیوتر بوده، به نظر شما اگه یکی از توصیه نامه ها از دپارتمان مکانیک باشه اشکالی داره؟ اساتید گروه خودمون چندتاشون رفتن و بعضی ها هم قبول نمی کنن ریکام بدن.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nilo_popo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من رشته م مهندسی کامپیوتر بوده، به نظر شما اگه یکی از توصیه نامه ها از دپارتمان مکانیک باشه اشکالی داره؟ اساتید گروه خودمون چندتاشون رفتن و بعضی ها هم قبول نمی کنن ریکام بدن.
    اگه یک ارتباط منطقی بین شما و اون استاد باشه شدنی هست، چون معمولا یکی از سوالهای توصیه نامه آنلاین این هست که استاد دانشجوش رو از کجا می شناسه و چه مدته که می شناسه؟
    توی متن توصیه نامه هم قاعدتا باید گفت که از کجا دانشجو رو استاد میشناسه تا بشه به صورت منطقی استدلال کرد چرا فکر می کنه شما دانشجوی خوبی هستین.
    اگه یک درس خاص بوده که با اون استاد مکانیک داشتین مثلا دپارتمان مکانیک درس آمار ارائه کرده شما اونجا پاس کردین. یا اینکه برای اون استاد مکانیک Research Assistant بودین (چون برنامه نویسی رو مهارت داشتین از شما استفاده کردن) یا هر توضیح منطقی دیگه ای دارین شدنی هست.

پ ن. خیلی متاسفم که دانشجوهای هم وطن اینقدر باید اذیت بشن برای توصیه نامه گرفتن. من هم خودم یکی از استادها خیلی اذیتم کرد دو سه هفته رو برام جهنم کرد تا آخرش کارم رو انجام داد.

سلام دوستان عزیز.. ...یه سوال در مورد توصیه نامه دارم..من رشته قدرت تو دانشگاه آزاد هر دو تهران خوندم معدلم برای کارشناسی وارشد16.3و17.4هستش..درسمم تموم شده....برای توصیه نامه از اساتید دانشگاه امیرکبیر میتونم بگیرم یکیشون استاد مقاله من بوده ویکی دیگی اشنا هستش..و از طریقی همو میشناسیم...منتهی رشته اش مخابرته...از استاد راهنمام میتونم بگیرم ولی زیاد معروف نیستش وچون مقاله باهاش ندادم بعیده بهم بده ...سوال بنده این هست از این اساتید امیرکبیری میتونم توصیه نامه رو بفرستم یعنی دانشگاههای مقصد امریکای شمالی واروپا قبول میکنن...؟؟؟؟
    اگر اساتید دوره لیسانس هم باشن مورد قبولشون هستش...دیگه خودتون میدونید که دانشگاه ازاد حساب کتاب درست نداره...استاد باشه ..ایمل داشته باشه و....
    در ضمن بنده 7سال سابقه کاری دارم که 3سالش نیروگاه انرژی های نو بودش میتونم از مدیر عاملش بگیرم بعنوان ریکام(البته ایمیل شرکتی نمیدونم شاید داشته باشن....)میتونم بگیرم ومورد قبول دانشگاه مقصد هستش یا نه؟ممنون میشم راهنماییم کنید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheyl_gm2001 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.. ...یه سوال در مورد توصیه نامه دارم..من رشته قدرت تو دانشگاه آزاد هر دو تهران خوندم معدلم برای کارشناسی وارشد16.3و17.4هستش..درسمم تموم شده....برای توصیه نامه از اساتید دانشگاه امیرکبیر میتونم بگیرم یکیشون استاد مقاله من بوده ویکی دیگی اشنا هستش..و از طریقی همو میشناسیم...منتهی رشته اش مخابرته...از استاد راهنمام میتونم بگیرم ولی زیاد معروف نیستش وچون مقاله باهاش ندادم بعیده بهم بده ...سوال بنده این هست از این اساتید امیرکبیری میتونم توصیه نامه رو بفرستم یعنی دانشگاههای مقصد امریکای شمالی واروپا قبول میکنن...؟؟؟؟
    اگر اساتید دوره لیسانس هم باشن مورد قبولشون هستش...دیگه خودتون میدونید که دانشگاه ازاد حساب کتاب درست نداره...استاد باشه ..ایمل داشته باشه و....
    در ضمن بنده 7سال سابقه کاری دارم که 3سالش نیروگاه انرژی های نو بودش میتونم از مدیر عاملش بگیرم بعنوان ریکام(البته ایمیل شرکتی نمیدونم شاید داشته باشن....)میتونم بگیرم ومورد قبول دانشگاه مقصد هستش یا نه؟ممنون میشم راهنماییم کنید
    هر استادی که با شما آشنایی کافی داره و توانایی های شما رو می تونه تایید کنه، می تونه توصیه نامه بده به شما! حالا از دوره کارشناسی شما باشه یا از یک گرایش دیگه و...
    توصیه نامه از محل کار هم بستگی به دانشگاهی که اپلای می کنین داره که آیا گفتن که توصیه نامه ها حتما آکادمیک باشن همشون یا نه.

توصیه نامه که برای کار چیز نگفتن ولی ایا نیاز هست که بنده برای کارم توصیه بگیرم که من کار انرژی های نو هم انجام دادم منظورم اینه که تاثیر مثبت داره یا نه تو فرایند پذیرش یا نه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheyl_gm2001 نمایش پست ها
    توصیه نامه که برای کار چیز نگفتن ولی ایا نیاز هست که بنده برای کارم توصیه بگیرم که من کار انرژی های نو هم انجام دادم منظورم اینه که تاثیر مثبت داره یا نه تو فرایند پذیرش یا نه؟
    نه دیگه اگه گفتن که توصیه نامه ها آکادمیک باشه از همون استادها بگیرین، وقتی توصیه نامه از محل کار نخواستن یا توصیه نامه رو فقط گفتن که آکادمیک باشه دیگه نباید توصیه نامه کاری بفرستین.

Junior Member

سلام دوستان
    من چند مورد برام پیش اومده.
    1- استادی که با ایشان درس داشتم الان در یک دانشگاه دیگه درس میده و دیگه در دانشگاهی که من فارغ التحصیل شدم نیست. اگر توی فرم نام دانشگاهی که امروز توش هستند (که با دانشگاه من فرق داره) بنویسم مشکلی پیش میاد یا اینکه باز همینجوری نام دانشگاه خودم رو براش بنویسم؟

2- استادم فوق لیسانس و دانشجوی دکترا هست و در دانشگاه هم درس میده، آیا اگر برای Job Title ایشان Professor Assistant بنویسم مشکلی پیش میاد؟

3- یکی از دانشگاه ها 3 تا ریکامندیشن میخواد و یکی از استادها که گفته بود بهم ریکامندیشن میده رفتند توی کما و دیگه در این فرصت دست من به هیچ کجا بند نیست. برای سومین نفر چه کاری می تونم بکنم؟

ممنون از لطف همه دوستان و ببخشید که شرایط اضطراری هست.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط etemaadi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند مورد برام پیش اومده.
    1- استادی که با ایشان درس داشتم الان در یک دانشگاه دیگه درس میده و دیگه در دانشگاهی که من فارغ التحصیل شدم نیست. اگر توی فرم نام دانشگاهی که امروز توش هستند (که با دانشگاه من فرق داره) بنویسم مشکلی پیش میاد یا اینکه باز همینجوری نام دانشگاه خودم رو براش بنویسم؟

2- استادم فوق لیسانس و دانشجوی دکترا هست و در دانشگاه هم درس میده، آیا اگر برای Job Title ایشان Professor Assistant بنویسم مشکلی پیش میاد؟

3- یکی از دانشگاه ها 3 تا ریکامندیشن میخواد و یکی از استادها که گفته بود بهم ریکامندیشن میده رفتند توی کما و دیگه در این فرصت دست من به هیچ کجا بند نیست. برای سومین نفر چه کاری می تونم بکنم؟

ممنون از لطف همه دوستان و ببخشید که شرایط اضطراری هست.
    1- من هر سه تا استادی که ازشون توصیه نامه گرفتم دیگه توی دانشگاه خودم درس نمیدادن! مسئله ای نداره، توی متن توصیه نامه هم میشه اشاره بشه که قبلا که توی فلان دانشگاه استاد بودند شما رو اونجا دیدن. در خارج از ایران هم زیاد میشه که استادها از یک دانشگاه به دانشگاه دیگه میرن، غیرطبیعی نیست.
    2- اگه با گوگل کردن مشخص نمیشه که استادتون assistant نیست، مشکلی پیش نخواهد اومد هر چند که صادقانه نیست.
    3- متاسفم برای اتفاقی که افتاده ولی خوب چاره ای نیست جز اینکه تلاش کنید که از یک نفر دیگه توصیه نامه بگیرین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    1- من هر سه تا استادی که ازشون توصیه نامه گرفتم دیگه توی دانشگاه خودم درس نمیدادن! مسئله ای نداره، توی متن توصیه نامه هم میشه اشاره بشه که قبلا که توی فلان دانشگاه استاد بودند شما رو اونجا دیدن. در خارج از ایران هم زیاد میشه که استادها از یک دانشگاه به دانشگاه دیگه میرن، غیرطبیعی نیست.
    2- اگه با گوگل کردن مشخص نمیشه که استادتون assistant نیست، مشکلی پیش نخواهد اومد هر چند که صادقانه نیست.
    3- متاسفم برای اتفاقی که افتاده ولی خوب چاره ای نیست جز اینکه تلاش کنید که از یک نفر دیگه توصیه نامه بگیرین.
    ممنون از لطفتون.
    پس همون دانشگاهی که الان درش درس میدند رو می نویسم نه دانشگاه خودم.