صفحه 309 از 334 نخستنخست ... 209259299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,081 تا 3,090 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

یکی از اساتید خیلی سر فرستادن توصیه نامه اذیت می کرد. امروز صبح رفتم دفترش و خودم از پشت کامپیوترش (سرویس اوتلاوک انلاینی بود که به ایمیل دانشگاه وصل بود) ایمیل ها رو فرستادم. رفتم توی بخش Sent و همه ی ایمیل ها رو دیدم. الان اون مسئول دانشگاهی که باهاش در ارتباط بودم میگه اصلا ایمیل ها ارسال نشده. یعنی ممکنه اینقدر طول بکشه تا ایمیل برسه یا مشکلی پیش اومده؟ کسی تجربه ی مشابهی نداره؟
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    یکی از اساتید خیلی سر فرستادن توصیه نامه اذیت می کرد. امروز صبح رفتم دفترش و خودم از پشت کامپیوترش (سرویس اوتلاوک انلاینی بود که به ایمیل دانشگاه وصل بود) ایمیل ها رو فرستادم. رفتم توی بخش Sent و همه ی ایمیل ها رو دیدم. الان اون مسئول دانشگاهی که باهاش در ارتباط بودم میگه اصلا ایمیل ها ارسال نشده. یعنی ممکنه اینقدر طول بکشه تا ایمیل برسه یا مشکلی پیش اومده؟ کسی تجربه ی مشابهی نداره؟
    سلام،

بله البته برعکس بود، یعنی برا من هر چی سند می کردم واسه یه دانشگاه کانادا برای اساتید فرم ارسال نمیشد! جالبه که برای همشون هم ارسال نمی شد. شما با همون شخصی که تا الان باهاشون مکاتبه داشتین بگین که ریفری های من توصیه نامه هاشون رو ارسال کردن و حتی وقتی من بهشون گفتم که هنوز دانشگاه مورد نظرم توصیه شما رو دریافت نکرده، اونها (ریفری ها) فولدر سند رو به من نشون دادن و من دیدم که ارسال شده. از همون دانشگاه بخوایین که:

امکانش هست این اساتید مجدد فرم رو از طریقی جدا از سیستم آنلاین (به صورت ایمیل) برای دانشگاه بفرستن؟ در اینصورت اون دانشگاه فرم رکام رو احتمالا برای شما اتچ می کنن، شما به اساتید ایمیل میکنین و اینطوری اونها برای دانشگاه فرم پر شده رو ایمیل می کنن. اساتید من برای یه دانشگاه اینکار رو کردن. بالاخره مشکل از طرف دانشگاه هست.

پ.ن. کاملا کار درستی می کنید که با دانشگاه تون چک می کنید که آیا مدارک رو دریافت کردن یا نه. همه اپلیکنت ها باید این کار رو بکنن، پیش اومده که با وجود گذشت هفته ها هنوز نمره یه آزمون رو دریافت نکرده باشن و برای من مثلا نمره جی آر ای پارسالم رو در نظر گرفته بودن، و چون فکر می کردن پکیج من کامل هست دیگه پرس و جو نمی کردن. تا اینکه من ازشون پرسیدم که آیا این نمره های من رو دریافت کردین، و اونجا بود که متوجه نرسیدن نمره جدیدم شدم و ازشون خواستم منتظر بمونن.

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mathematics education

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    نه اشکالی نداره
    مهم اینه که بین ایشون و شما یک ارتباط آکادمیک وجود داشته که ایشون گواهی میدن به کفایت و مناسب بودن شما برای ادامه تحصیل.
    مثلا شما یک درس با ایشون داشتین که اون درس کاملا بی ارتباط به تخصص شماست ولی عملکرد شما توی اون درس نشون میده که چقدر دقیق هستین، پشتکار دارین و یا مثلا خلاقیت دارین.
    یا اینکه RA بودین و برای ایشون کار کردین و باز این هم پشتکار و نظم شما و توانایی های دیگه رو نشون میده، هر چند که اون RA به علائق تخصصی الان شما بی ارتباط هست ولی عملکرد شما و توانایی های شما رو نشون میده
    الان هم این چیزی که میگین خیلی بی ارتباط نیست، به هر حال آموزش ریاضی و جبر خیلی هم بی ارتباط به نظر نمیرسن، مثل ارتباط مهندسی برق و مثلا حسابداری که نیست!
    سلام
    آخرش ددلاین رسید و من نتونستم رفری مناسب سومی رو پیدا کنم به نظرتون چقدر تا چه حد تاثیر داره تو روند پذیرش؟
    امکان داره بگن به خاطر این یک رفری بگن پرونده ناقصه و بررسی نمیشه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anamis_boy نمایش پست ها
    سلام
    آخرش ددلاین رسید و من نتونستم رفری مناسب سومی رو پیدا کنم به نظرتون چقدر تا چه حد تاثیر داره تو روند پذیرش؟
    امکان داره بگن به خاطر این یک رفری بگن پرونده ناقصه و بررسی نمیشه؟
    من نمیدونم، بستگی به دپارتمان داره، جای امید هست، که اگه ببینند که همه چیز تکمیل هست و شما اپلیکنت خوبی هستین، از این مسئله هم بگذرند و به شما پذیرش بدهند.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

با عرض سلام
    من از استاد لیسانسم چند وقت پیش ریکام کاغذی تو سربرگ دانشگاه و مهر و موم توی پاکت انگلیسی دانشگاه گرفتم و الان که دارم یکی از دانشگاههای کانادا اپلای میکنم که ریکام کاغذی قبول میکنه اما خود دانشگاه فرم ریکام داره که اونو باید استاد پر کنه اما استادم بازنشسته شده و دیگه نمی تونم این فرم رو بهش بدم پر کنه. میخوام ببینم ریکامی که خود استادم نوشته تو پاکت مهرو موم امضا شده دانشگاه قبوله همینو بفرستم یا اون فرمی که خود دانشگاه کانادا تو سایتش گذاشته خیلی مهمه ؟ تقریبن همه اون سوالا تو نامه ای که خود استادم واسم نوشته و مهر و امضا شده جواب داده شده ، دو هفته به ددلاین مونده زیاد وقت ندارم نمیدونم چه کنم. ممنون میشم راهنماییم کنین

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

اولا که من بعید می دونم دانشگاه قبول کنه خارج از فرمش ریکام بفرستین.
    در ثانی این کار اصلا از نظر آکادمیک حرفه ای حساب نمیشه که شما به ابتدایی ترین اصول درخواستی دانشگاهی که می خوای اپلای کنی پایبند نباشی. این بر اساس تجربه شخصی من هست شاید باقی دوستان تجربه های متفاوت تر و نزدیک تر به درخواست شما هم داشته باشن. من متوجه شدم که دانشگاه ها بر روی اصولی که در اپلیکیشن می زارن خیلی پایبند هستند.
    تنها یه راه به ذهن من میرسه که شاید بتونه کمکتون کنه: می تونید بگین که استادتون الان بازنشسته شده و از اونجا که چندی پیش در شرف بازنشستگی بوده و شما می دونستید که تا مدتی به ایشون دسترسی ندارین، ازشون خواستین که براتون این توصیه رو بنویسن. و الان با علم به اینکه این توصیه در قالب فرمت اون دانشگاه نیست ولی در نهایت یه توصیه رسمی هست و بیشتر سوالات در اون پاسخ داده شده. این رو به صورت ایمیل به Graduate Coordinator بزنید و منتظر پاسخ باشید.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepide92 نمایش پست ها
    با عرض سلام
    من از استاد لیسانسم چند وقت پیش ریکام کاغذی تو سربرگ دانشگاه و مهر و موم توی پاکت انگلیسی دانشگاه گرفتم و الان که دارم یکی از دانشگاههای کانادا اپلای میکنم که ریکام کاغذی قبول میکنه اما خود دانشگاه فرم ریکام داره که اونو باید استاد پر کنه اما استادم بازنشسته شده و دیگه نمی تونم این فرم رو بهش بدم پر کنه. میخوام ببینم ریکامی که خود استادم نوشته تو پاکت مهرو موم امضا شده دانشگاه قبوله همینو بفرستم یا اون فرمی که خود دانشگاه کانادا تو سایتش گذاشته خیلی مهمه ؟ تقریبن همه اون سوالا تو نامه ای که خود استادم واسم نوشته و مهر و امضا شده جواب داده شده ، دو هفته به ددلاین مونده زیاد وقت ندارم نمیدونم چه کنم. ممنون میشم راهنماییم کنین

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

یکی از دانشگاه ها از من توصیه نامه کاغذی میخواد به نظرتون من بگم به استادم تو pdf بنویسه بفرسته ممکنه ؟ امضا هم حتما میخواد یا اینکه ایمیل و اسم و فامیلش امضاست ؟ من خودم دورم نمیتونم برم دستی بگیرم به نظرتون چیکار کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting

سلام و خسته نباشد به دوستان . من یه سوالی برام پیش اومده . شرکتی که کار می کردم توش شاید با منت 1 نامه بده . حالا من میخوام مثلا واسه 5 جا اپلای کنم . نامه رو خطاب به کی بنویسن که بشه واسه دانشگاهای مختلف ازش استفاده کرد؟ مثلا admission committee ??

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_sh1368 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشد به دوستان . من یه سوالی برام پیش اومده . شرکتی که کار می کردم توش شاید با منت 1 نامه بده . حالا من میخوام مثلا واسه 5 جا اپلای کنم . نامه رو خطاب به کی بنویسن که بشه واسه دانشگاهای مختلف ازش استفاده کرد؟ مثلا admission committee ??
    معمولا توصیه نامه خطاب به کس خاصی نوشته نمیشه و با عبارتهایی مثل to whom it may concern شروع میشه، البته اگه خطاب به admission committee نوشته بشه مشکی نداره.. توصیه نامه رو اگه از یکی از افراد مافوق خودتون بخواین بگیرین که باید خصوصیات محرمانه بودن توصیه نامه رو داشته باشه و نمیشه که یک نامه رو برای 5 جا کپی کنید. موضوع دیگه اینکه الان دیگه عملا خیلی از جاها توصیه نامه آنلاین شده، دست کم توی آمریکای شمالی آنلاین شده، و باید به یک سری پرسش های آنلاین پاسخ داد و متن توصیه نامه رو کپی پیست کرد.
    اگه منظورتون از توصیه نامه گرفتن گواهی اشتغال به کار هست که برای پذیرش من تا الان ندیدم که دانشگاهی از شما بخواد و دانشگاه ها به همون که توی رزومه خودتون در مورد کار نوشتین اعتماد می کنند و کافی هست.
    هم رشته ای خود من هم هستین، اگه برای مستر حسابداری و یا دکتری حسابداری میخواین اقدام کنید، ترجیحا به دنبال توصیه نامه آکادمیک باشین نه کاری. من خودم هم با توصیه نامه های آکادمیک پذیرش گرفتم.
    ویرایش توسط AFTER : March 7th, 2017 در ساعت 04:39 PM
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    معمولا توصیه نامه خطاب به کس خاصی نوشته نمیشه و با عبارتهایی مثل to whom it may concern شروع میشه، البته اگه خطاب به admission committee نوشته بشه مشکی نداره.. توصیه نامه رو اگه از یکی از افراد مافوق خودتون بخواین بگیرین که باید خصوصیات محرمانه بودن توصیه نامه رو داشته باشه و نمیشه که یک نامه رو برای 5 جا کپی کنید. موضوع دیگه اینکه الان دیگه عملا خیلی از جاها توصیه نامه آنلاین شده، دست کم توی آمریکای شمالی آنلاین شده، و باید به یک سری پرسش های آنلاین پاسخ داد و متن توصیه نامه رو کپی پیست کرد.
    اگه منظورتون از توصیه نامه گرفتن گواهی اشتغال به کار هست که برای پذیرش من تا الان ندیدم که دانشگاهی از شما بخواد و دانشگاه ها به همون که توی رزومه خودتون در مورد کار نوشتین اعتماد می کنند و کافی هست.
    هم رشته ای خود من هم هستین، اگه برای مستر حسابداری و یا دکتری حسابداری میخواین اقدام کنید، ترجیحا به دنبال توصیه نامه آکادمیک باشین نه کاری. من خودم هم با توصیه نامه های آکادمیک پذیرش گرفتم.

مرسی از جوابتون . راستیتش واسه آلمان دارم اپلای می کنم . از موقعی که فارغ التحصیل شدم خیلی میگذره و هیچ استادی من و یادش نمیاد و اوناییم که منو میشناختن معلوم نیست کجان و نتونستم گیرشون بیارم ! مسلما کسی هم قبول نمیکه نامه بهم بده همینجوری !
    دانشگاهاشونو که چک میکردم نوشتن توصیه نامه .یعنی فرقی نمیکه آکادمیک باشه یا از محل کار برای مستر . اتفاقا من دوستی دارم آلمان . میگه توصیه نامه از سر کار خیلی بهتره !
    در کل ممنون . من فضیه to whom it may concern رو نمیدونستم میشه نوشت . کارم خیلی راحت شد !