صفحه 310 از 334 نخستنخست ... 210260300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,091 تا 3,100 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

سلام!
    من برای دکترا دارم اپلای می کنم و الان مشکلم اینه که برای رفرنسام احتیاج دارم که رو برگه ی سربرگ انگلیسی دانشگاه علامه بنویسه استادم. الان هم که عیده! کسی اینجا هست که بتونه بهم کمک کنه و سر برگ انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی رو داشته باشه؟؟؟؟
    خیلی فوریه! کمک لطفا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع - صنعتی امیرکبیر

سلام دوستان میخواستم بدونم تو حالتی که باید مدارک مورد نیاز (cv, transcript, و letter of recommedation )رو به ایمیل مسئول ادمیشن ارسال کنیم ،برای letter of recommendation چطور باید اقدام کرد. استاد خودش به اون مسئول! باید ایمیل بزنه یا اینکه فایل pdf توصیه نامه رو از استاد بگیرم و خودم همراه بقیه مدارک ارسال کنم.

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

نقل قول نوشته اصلی توسط lapudersa نمایش پست ها
    سلام!
    من برای دکترا دارم اپلای می کنم و الان مشکلم اینه که برای رفرنسام احتیاج دارم که رو برگه ی سربرگ انگلیسی دانشگاه علامه بنویسه استادم. الان هم که عیده! کسی اینجا هست که بتونه بهم کمک کنه و سر برگ انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی رو داشته باشه؟؟؟؟
    خیلی فوریه! کمک لطفا
    اگه پیدا نکنید می تونید خودتون هم اماده کنید. دنبال سربرگ های دانشگاه تهران و .. ام باشید که با تغییراتی بتونید به توصیه نامه مورد نظرتون تبدیلش کنید. توی این فروم ور بهش کتابخانه هم یادمه تمپلت توصیه نامه چند دانشگاه بود
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

نقل قول نوشته اصلی توسط msrkh_ss نمایش پست ها
    سلام دوستان میخواستم بدونم تو حالتی که باید مدارک مورد نیاز (cv, transcript, و letter of recommedation )رو به ایمیل مسئول ادمیشن ارسال کنیم ،برای letter of recommendation چطور باید اقدام کرد. استاد خودش به اون مسئول! باید ایمیل بزنه یا اینکه فایل pdf توصیه نامه رو از استاد بگیرم و خودم همراه بقیه مدارک ارسال کنم.
    اگه خود استاد با ایمیل اکادمیکش ارسال کنه توصیه نامه رو حرفه ای تر و بهتره. جدا از این قضیه مساله ی محرمانه بودن توصیه نامه باعث میشه که فرستادن توصیه نامه از طرف دانشجو یا ممنوع باشه یا جلوه ی قشنگی نداشته باشه مگر اینکه در پاکت مهر و موم شده باشه
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

دوستان من فرصت زیادی ندارم با این حال تعدادی از تاپیک ها رو چک کردم.
    اینطور که من از صحبت ها متوجه شدم نمیشه یک توصیه نامه رو همزمان یا غیر همزمان واسه ی چند دانشگاه فرستاد درسته ؟؟؟؟؟
    و اینکه من برای کارشناسی میخوام اپلای کنم این قضیه ی پاکت و سربرگ اینارو باید رعایت کنم؟
    دانشگاه هایی که خودشون فرم دارن و اپلای از طریق ایمیل هست رو ، باید فرم رو پرینت بگیریم دستی پر و امضا کنه معلم بعد اسکن کنم؟یا باید توی سیستم پرش کنه و بعد برای امضا پرینت بگیره دوباره اسکنش کنه؟
    ممنون میشم کمکم کنین عزیزان

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

همه ما صرفا بر اساس تجربه شخصیمون بیان می کنیم و مطمین ترین راه برای شما اینه که از assistant گروه بپرسین.
    خیر احتیاجی به اینهمه دردسر نیست. در حقیقت پروسه کاری برای دانشگاه هایی که آنلاین اپلای می کنید اینه که شما در فرم اپلیکیشن تنها ایمیل آکادمیک استادی که قراره براتون توصیه نامه بده رو وارد می کنید. سیستم خودش برای استادتون یه فرم ایمیل می کنه که شامل تعدادی سوال و بعصیا یه نامه کوتاه باید براتون بنویسن و اتچ کنن، همین. استاد اون فرمها رو پر می کنه و سابمیت می کنه.
    من این چند سال اخیر صرفا با توجه به تجربه شخصی خودم از دانشگاه های آمریکا و کانادا هیچ دانشگاهی رو ندیدم که احتیاج باشه توصیه نامه رو پست کنید و همه آنلاین بودن و کار شما خیلی راحت تر از اون چیزی هست که فکر می کنید.
    استادهای من که برای من یه فولدر به نام خودم داشتن در کامپیوترشون و من در ابتدا یه لیستی از سوالاتی که اونها تهیه کرده بودن رو پاسخ دادم و بعد اون برای هر توصیه نامه اونها به پاسخ های من در اون لیست مراجعه می کردن و توصیه نامه رو می نوشتن. اینکه چقدر توصیه ای که برای هر دانشگاه می نوشتن یکسان بود رو من دقیق نمی دونم ولی اونها حتی اسم هر برنامه ای که من اپلای کرده بودم و اینکه چی می خوام اونجا بخونم و بهتره تو چه زمینه ای توصیه بدن رو ازم پرسیده بودن. و حتی یکی از اساتیدم از دانشجوهای موفق قبلی که به فلان دانشگاه فرستاده بود می گفت.
    اینها رو صرفا نگفتم که نقل خاطره براتون کرده باشم. گفتم که بدونید در درخواست توصیه نامه از اساتیدتون اونقدر باهاشون خوب راه بیاین که خودتون هم همکاری لازم رو بکنید تا بهتر براتون بنویسن.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط luciferfei نمایش پست ها
    دوستان من فرصت زیادی ندارم با این حال تعدادی از تاپیک ها رو چک کردم.
    اینطور که من از صحبت ها متوجه شدم نمیشه یک توصیه نامه رو همزمان یا غیر همزمان واسه ی چند دانشگاه فرستاد درسته ؟؟؟؟؟
    و اینکه من برای کارشناسی میخوام اپلای کنم این قضیه ی پاکت و سربرگ اینارو باید رعایت کنم؟
    دانشگاه هایی که خودشون فرم دارن و اپلای از طریق ایمیل هست رو ، باید فرم رو پرینت بگیریم دستی پر و امضا کنه معلم بعد اسکن کنم؟یا باید توی سیستم پرش کنه و بعد برای امضا پرینت بگیره دوباره اسکنش کنه؟
    ممنون میشم کمکم کنین عزیزان

Junior Member

عزیزان سلام.

و تبریک سال نو. امیدوارم 13 به در به همتون خوش بگزره.

برای مقطع مستر در کانادا دارم اقدام میکنم ( مستر مهندسی برق – کنترل).

تعدادی دانشگاه مناسب که رشته و گرایش مد نظرمو داشته باشه پیدا کردم.

اپلیکیشن های آنلاینشونو پر میکنم ولیکن برای قسمت توصیه نامه Referees به مشکل بر خوردم.

اگر توصیه نامه من توسط دو عدد از اساتید گرامی پر شد و ارسال شد و در نهایت من در دانشگاه مورد نظرم ریجکت بشوم و بخوام مجدد سوییچ کنم روی یک دانشگاه دیگر، پس باید مجدد این عزیزان برای من توصیه نامه پر کنن و بفرستن؟. آیا به نظرتون این اساتید گرامی اینقدر حالو حوصله پر کردن فرم مجددو دارن؟ به نظرتون راهی هست که این مشکل بر طرف بشه ؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

بله دقیقا باید مجدد این کار رو انجام بدن. من به شخصه ندیدم استادی این کار رو انجام نده ولی شنیدم که بعضا از این کار شونه خالی می کنن. این دیگه تا حدی به برش دانشجو نزد استاد بر می گرده و اینکه شما رابطه خوبی با اساتیدتون داشته باشین.
    در دو خط بالا نظرم رو دادم، تنها علاوه بر اون یه نکته ای رو به عنوان تجربه کسب کردم بیان می کنم. اوایل دانشجویی فکر می کردم که استادبه چه حقی از دانشجو توقعات یه سری کارها رو داره (منظورم اصلا برخوردهای چاپلوسانه بعضی دانشجوها با اساتید نیست که در هر حال اصلا پسندیده نیست) ولی یادمه استادی که من نزدش خیلی محترم بودم به طور غیر مستقیم بارها به من پیشنهاد همکاری میداد و یا حتی در حدی که باهاش سر یه سری تحقیقات رفت و آمد داشته باشم ولی من اونقدر خام و بچه بودم که به این نکات توجهی نشون نمی دادم و فکر می کردم وقت ازاد خودمه و می خوام اونطور که خودم دوست دارم پرش کنم. الان بعد چند سال می فهمم این ما هستیم که باید به دنبال ایجاد فرصت همکاری با اساتید بگردیم و از این امتیازات استفاده کنیم. البته اون استاد اینقدر خوب بود که همیشه من نزدش یه دانشجوی محبوب بودم هرچند الان دوست دارم از فرصتهایی که باهاش بودم بیشتر استفاده می کردم و درجه علمی استاد برای من خیلی خوب بود، چه در چاپ مقاله چه در کارهای دیگه. . البته توصیه نامه های خوبی هم ازش گرفتم.
    ولی توصیه من به همه جوون ترها این هست که تا می تونن ارتباطشون رو با اساتیدشون حفظ کنن که در درخواستهای چندین باره توصیه نامه راحت باشن.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط arad0110 نمایش پست ها
    عزیزان سلام.

و تبریک سال نو. امیدوارم 13 به در به همتون خوش بگزره.

برای مقطع مستر در کانادا دارم اقدام میکنم ( مستر مهندسی برق – کنترل).

تعدادی دانشگاه مناسب که رشته و گرایش مد نظرمو داشته باشه پیدا کردم.

اپلیکیشن های آنلاینشونو پر میکنم ولیکن برای قسمت توصیه نامه Referees به مشکل بر خوردم.

اگر توصیه نامه من توسط دو عدد از اساتید گرامی پر شد و ارسال شد و در نهایت من در دانشگاه مورد نظرم ریجکت بشوم و بخوام مجدد سوییچ کنم روی یک دانشگاه دیگر، پس باید مجدد این عزیزان برای من توصیه نامه پر کنن و بفرستن؟. آیا به نظرتون این اساتید گرامی اینقدر حالو حوصله پر کردن فرم مجددو دارن؟ به نظرتون راهی هست که این مشکل بر طرف بشه ؟

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی کارشناسی هستم و تا حالا با استادی کار نکردم که دلیلی داشته باشم برای گرفتن ریکام
    بنظرتون لازم هست که برای اپلای مستر حتما ریکامندیشن داشت؟
    یا به ماها که کارشناسی بودیم زیاد برای این چیزا گیر نمیدن و فقط به معدلمون نگا میکنن؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

اصلا توصیه نامه یه بخش کاملا مهم از هر اپلیکیشنی محسوب میشه و ربطی به مقطع تحصیلی هم نداره.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط tortz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی کارشناسی هستم و تا حالا با استادی کار نکردم که دلیلی داشته باشم برای گرفتن ریکام
    بنظرتون لازم هست که برای اپلای مستر حتما ریکامندیشن داشت؟
    یا به ماها که کارشناسی بودیم زیاد برای این چیزا گیر نمیدن و فقط به معدلمون نگا میکنن؟