صفحه 314 از 334 نخستنخست ... 214264304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,131 تا 3,140 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Junior Member araliya آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی الی

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

الان مشکلی که من دارم اینه که استادم به هیچ وجه توصیه نمیده و شرایط جوریه چون شاگرد ایشون بودم بقیه هم توصیه ای به من نمیدن !!!
    الان به نظرتون میتونم از محل کار یا موسساتی که باهاشون همکاری داشتم توصیه بگیرم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    صنایع

سلام. دوستان با توجه به اینکه اکثرن خودمون ریکام رو می نویسیم و استاد تایید و امضا می کنن، و اینکه اکثر اساتید انگلیسیشون چندات تعریفی نداره، بعد از ارسال توصیه نامه اگر دانشگاه پیگیری کنه قضیه چجوری میشه؟! یعنی باید وایستیم بالا سر میل باکس اساتید تا خودمون ایمیل های پیگیری رو هم جواب بدیم؟

سلام دوستان.
    من واقعا تو گرفتن ریکام مشکل دارم. قبلا که کاغذی بود خیلی خوب بود ولی الان به استاد میل میزننو و نمیشه کاریش کرد.

من فقط میتونم اسم یه استاد تو دانشگاه خودم رو وارد کنم در صورتیکه حداقل 2 یا 3 تا ریکام لازم داریم. سوالم اینه:
    آیا میشه بریم به استادای دنشگاههای دیگه بگیم که برامون ریکام بنویسن؟؟
    کسی اینجا قبلا این کارو کرده؟
    اگه کرده لطفا یکم راهنمایی کنید.
    مرسی

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheab نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من واقعا تو گرفتن ریکام مشکل دارم. قبلا که کاغذی بود خیلی خوب بود ولی الان به استاد میل میزننو و نمیشه کاریش کرد.

من فقط میتونم اسم یه استاد تو دانشگاه خودم رو وارد کنم در صورتیکه حداقل 2 یا 3 تا ریکام لازم داریم. سوالم اینه:
    آیا میشه بریم به استادای دنشگاههای دیگه بگیم که برامون ریکام بنویسن؟؟
    کسی اینجا قبلا این کارو کرده؟
    اگه کرده لطفا یکم راهنمایی کنید.
    مرسی
    توصیه نامه گرفتن از استادهای ایرانی واقعا چالش هست چون طرف مثلا دکتری داره اما یا نمیتونه از ایمیل درست استفاده کنه یا فرهنگ کمک کردن به دانشجو رو هنوز یاد نگرفته.

امکانش هست از استاد دانشگاه های دیگه توصیه نامه گرفت اما نکته ی مهم اینه که استاد بتونه به خوبی رابطه ی علمی ش با شما و دستاوردهاتون رو توضیح بده که همین نوشتن یه توصیه نامه ی خوب رو برای کسی که شما رو به خوبی نمی شناسه سخت می کنه (مگر اینکه قبول کنن شما خودتون متنش رو تنظیم کنید و بعد از طریق ایمیل اونها ارسال بشه)
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    توصیه نامه گرفتن از استادهای ایرانی واقعا چالش هست چون طرف مثلا دکتری داره اما یا نمیتونه از ایمیل درست استفاده کنه یا فرهنگ کمک کردن به دانشجو رو هنوز یاد نگرفته.

امکانش هست از استاد دانشگاه های دیگه توصیه نامه گرفت اما نکته ی مهم اینه که استاد بتونه به خوبی رابطه ی علمی ش با شما و دستاوردهاتون رو توضیح بده که همین نوشتن یه توصیه نامه ی خوب رو برای کسی که شما رو به خوبی نمی شناسه سخت می کنه (مگر اینکه قبول کنن شما خودتون متنش رو تنظیم کنید و بعد از طریق ایمیل اونها ارسال بشه)
    دقیقا منظور منم همینه.
    به طور مثال باید به چه مواردی اشاره کنه؟ (چون بالاخره باید اون استاد خارجی رو هم متقاعد کرد دیگه)
    اینکه استاد خودمون نیست یه طرف مشکله و اینکه بخوای متقاعدش کنی چی بنویسه یه طرف دیگه.
    ممنون دوست عزیز

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

با سلام، دوستان قبلاً هم شنیدم که توصیه نامه در کل تاریخ انقضا نداره، ولی بازم بپرسم بهتره.
    من توصیه نامه هام رو تابستان 2016 گرفته بودم، ولی به دلایل شخصی اپلای دادنم تا پاییز 2018 میسر نخاهد بود. در پاییز 2018 اگه خواستم اپلای بدم، اون توصیه نامه های معتبر خواهند بود، یا ممکنه دانشگاه مقصد گیر بده بگه مال خیلی وقت پیشن؟ استاد هام البته که باید حضوراً تو ایمیلشون توصیه نامه رو تأیید کنن ..... برم بهشون بگم همون توصیه نامه ها رو از اول بنویسن، یا مشکلی نیست، همون توصیه نامه های دوساله رو بفرستم بره؟

Junior Member Shahrzad623 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی فناوری اطلاعات-علمی کاربردی

سلام
    دوستانی که علمی کاربردی درس خوندن توصیه نامه استاد چطور گرفتن؟
    من هم از دانشگاهی که کاردانی خوندم
    هم از جایی که کارشناسی خوندم پرسیدم
    (هر دو علمی کاربردی بودن)
    گفتن ما هیچوقت استادی که هیات علمی بودن رو استخدام نکردیم.
    تازه من دو ساله که درسم تموم شده.
    اگه از استاد خودم توصیه نامه نگیرم دانشگاه های آلمان قبول میکنن؟
    به نظرتون شانسی دارم؟

Junior Member

سلام
    من 2 ساله که درسم تموم شده. اون موقع توصیه نامه نگرفتم از استاد، سال دیگه میخوام اپلای کنم و باید ازشون توصیه نامه بگیرم، برای اپلای آیا مشکلی ایجاد نمیکنه؟

Junior Member

سلام دوستان من یه سوال دارم ممنون میشم اگر کسی بتونه منو راهنماییم کنه

من حدودا یک ماه قبل با دستیار یه استاد در دانشگاه مونترال اسکایپ کردم و همونجا پذیرفته شدم. بعد از چند روز هم بهم ایمیل زد گفت با پروفسور جلسه داشتیم و خرسند هستیم تو رو در گروهمون بپذیریم.

حلاصه منم اپلای کردم و سه روز قبل مدارکم با پست به دستشون رسید. دستیاره هم بهم ایمیل زد گفت من اینجا یه سری مدارک که برای ثبت نامت لازم بود رو تکمیل کردم دانشکده و دانشگاه هم ارزیابی میکنن نتیجه رو تا اخر نوامبر بهت اطلاع میدیم و ....

در ضمن نه این دستیار نه خود استاد هیچ وقت از من نخواستند به استادهام بگم براشون ریکام بفرستم.

موقع پر کردن اپلیکیشن فرم هم هیچ جایی برای نوشتن اسم رفری نبود و منشی دانشکده بهم گفت ما اصلا ریکام نیخوایم فقط شاید پتنشیال سوپروایزرت ازت بخواد.

الان سوال من این هست ایا ممکنه خوده دستیار استاد که یک ماه پیش باهام اسکایپ کرد توی این یک ماه موضوع ریکام رو فراموش کرده بوده و خودش به رفریهایی که انتهای سی ویم نوشته بودم ایمیل بزنه از من بپرسه ؟؟

چون من جدیدا با استاد راهنمای ارشدم دعوام شده همش نگرانم یه موقع خودش بردارن بهش ایمیل بزنن اونم در مورد من بد بنویسه.

کسی شرایط مشابه منو تجربه کرده تا حالا ؟؟؟
    مرسی از پاسختون

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط brfc نمایش پست ها
    سلام
    من 2 ساله که درسم تموم شده. اون موقع توصیه نامه نگرفتم از استاد، سال دیگه میخوام اپلای کنم و باید ازشون توصیه نامه بگیرم، برای اپلای آیا مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    نه هیچ مشکلی نیست..