صفحه 318 از 334 نخستنخست ... 218268308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,171 تا 3,180 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

سلام دوستان

پست های قبلی رو تا حدودی خوندم. یه سوال:
    من برای مستر 2 ازم تو فرم اپلیکیشن Reference letter خواسته! تا اونجایی که متوجه شدم از پست ها، الان دیگه الکترونیکی شده. پس من الان به استادم بگم که تو فرم دانشگاه برام Reference letter ایمیل کنه و من هم آپلود کنم موقع ثبت نام دیگه؟! دیگه لازم نیست که خودش بفرسته؟! چون من همه این مدارک رو باید خودم موقع ثبت نام تو دانشگاه آپلود کنم.
    یه سوال دیگه. این فرم باید انگلیسی باشه. ولی من به زبان فرانسه میخوامش! بعد از اینکه نوشت، خودم میتونم ترجمه کنم به فرانسه؟!!

دوستان یه مسئله ای منو گیج کرده. اول اینکه بماند که هنوز استاد پیدا نکردم که ریکام بنویسن برام، چون یکی از اساتید رسما منو کوبوند زد زمین، من نمیدونستم ایشون با استاد راهنمای من دعواشون شده و وقتی میل زدم بهشون که برام همچین نامه ای مینویسه (چون تزام مرتبط با کورس ایشون هست) ، گفتش که چرا فک میکنی منی که الان تو دانشگاه شهید بهشتی هستم برای شمایی که دانشگاه اصفهان درس خوندی باید همچین نامه ای بدم، دانشگاه شهید بهشتی کجا و دانشگاه اصفهان کجا؟:/ من اصن خبر نداشتم کی ایشون رفتن دانشگاه شهید بهشتی، خلاصه کلی عذرخواهی که سوتفاهم شده که فک کردین قصد دارم از ایمیل شما سواستفاده کنم، چون من استاد توی کانادا بهم اوکی داده و نامه ها بیشتر میره تو حالت فرمالیته، ولی فعلا که تو پیدا کردن استاد مشکل دارم نمیدونم چرا اذیت میکنن!!! جالب اینجاس که نمراتمم تو ارشد بالاس کلا و تمام مقاله ها رو کار میکردم حالا هرچی ( این یه گوشه از مشکلات ماهاس تو اپلای)

دانشگاهی که من میخوام اقدام کنم یک فرم گذاشته شده که باید توسط استاد پر شه و ایمیل زده شه به دانشگاه، حالا بحث اینجاس که ما بقیه مدارک رو باید پستی بفرستیم، خوب اگر کسی پیدا شد و افتخار داد یه ریکامندیشن به من بده، چه زمانی این ایمیل رو بزنه؟بعده اینکه مدارک رو پست کردم بذارم برسه دستشون و بعد به استاد بگم حالا ایمیل کن؟ و یا نه هروق پر کردن بفرستن؟چون یه عالمه دانشجو اپلای میکنن، میشینن دونه دونه تفکیک میکنن که این واسه فلانی تو دپارتمانه فلانه یا چی؟
    میکلانژ زندگی خودت باش

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz67 نمایش پست ها
    دوستان یه مسئله ای منو گیج کرده. اول اینکه بماند که هنوز استاد پیدا نکردم که ریکام بنویسن برام، چون یکی از اساتید رسما منو کوبوند زد زمین، من نمیدونستم ایشون با استاد راهنمای من دعواشون شده و وقتی میل زدم بهشون که برام همچین نامه ای مینویسه (چون تزام مرتبط با کورس ایشون هست) ، گفتش که چرا فک میکنی منی که الان تو دانشگاه شهید بهشتی هستم برای شمایی که دانشگاه اصفهان درس خوندی باید همچین نامه ای بدم، دانشگاه شهید بهشتی کجا و دانشگاه اصفهان کجا؟:/ من اصن خبر نداشتم کی ایشون رفتن دانشگاه شهید بهشتی، خلاصه کلی عذرخواهی که سوتفاهم شده که فک کردین قصد دارم از ایمیل شما سواستفاده کنم، چون من استاد توی کانادا بهم اوکی داده و نامه ها بیشتر میره تو حالت فرمالیته، ولی فعلا که تو پیدا کردن استاد مشکل دارم نمیدونم چرا اذیت میکنن!!! جالب اینجاس که نمراتمم تو ارشد بالاس کلا و تمام مقاله ها رو کار میکردم حالا هرچی ( این یه گوشه از مشکلات ماهاس تو اپلای)

دانشگاهی که من میخوام اقدام کنم یک فرم گذاشته شده که باید توسط استاد پر شه و ایمیل زده شه به دانشگاه، حالا بحث اینجاس که ما بقیه مدارک رو باید پستی بفرستیم، خوب اگر کسی پیدا شد و افتخار داد یه ریکامندیشن به من بده، چه زمانی این ایمیل رو بزنه؟بعده اینکه مدارک رو پست کردم بذارم برسه دستشون و بعد به استاد بگم حالا ایمیل کن؟ و یا نه هروق پر کردن بفرستن؟چون یه عالمه دانشجو اپلای میکنن، میشینن دونه دونه تفکیک میکنن که این واسه فلانی تو دپارتمانه فلانه یا چی؟
    بله شما مدارک رو هر چه زودتر پست بفرماین که بره اونجا براتون یه پرونده ای باز شه. بعدا که باز شد ریکام ها رو هم میشه ایمیل کرد که خانوم منشی پرینت میگیره میزاره لای پروندتون!
    در مورد ریکام هم اصولا یک نفر که استاد راهنمای خودتونه و یکی دو نفر دیگه هم که فکر میکنین آدمای مثبتی هستن میتونین تقاضا کنین. طبق تجربه بهتر هست که حضوری صحبت کنین با اساتید.

نقل قول نوشته اصلی توسط CITIZENFOUR نمایش پست ها
    سلام دوستان من سه تا ریکام گرفتم از استادهام. (متن رو خودم اماده کرده بودم) قسمت پایین نامه که مشخصات استاد و دپارتمان و اینا هست مال دوتاشون Computer Science Department نوشتم یکیش متاسفانه Computer Engineering Science هستش که یادم رفته ادیت کنم و استاد هم امضا کرده. متاسفانه استادی هست که به زور تونستم راضیشون کنم واسه ریکام چون باهاشون درسی نداشتم، الان هم خجالت میکشم از اول ادیت کنم ببرم امضا کنه. اسکنشو هم واسش ایمیل کردم :| الان مشکلی واسم پیش میاد بخاطر اون قسمت؟؟؟؟؟
    چنین چیزی قطعا سرنوشت اپلیکیشن شما رو رقم نخواهد زد. به فکر نگرانی های دیگرتون باشین!

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

اول جواب سوال دومتون رو بدم: برای چی به زبان فرانسه می خواید چون تا اونجایی که من دیدم همه دانشگاه های اروپایی هم به انگلیسی قبول می کنن.
    سوال اول: شما اپلیکیشن تون رو پر می کنید در قسمت reference letter اسم اساتیدی که قراره براتون توصیه نامه بدن و همینطور ایمیل آکادمیک اونها رو وارد می کنید، از طرف دانشگاه مقصد برای اون اساتید ایمیل میاد و اون اساتید خودشون به سوالات فرمی که براشون ایمیل شده پاسخ میدن و فرم رو submit می کنن. شما هیچ دخالتی ندارید در این کار.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sos007 نمایش پست ها
    سلام دوستان

پست های قبلی رو تا حدودی خوندم. یه سوال:
    من برای مستر 2 ازم تو فرم اپلیکیشن Reference letter خواسته! تا اونجایی که متوجه شدم از پست ها، الان دیگه الکترونیکی شده. پس من الان به استادم بگم که تو فرم دانشگاه برام Reference letter ایمیل کنه و من هم آپلود کنم موقع ثبت نام دیگه؟! دیگه لازم نیست که خودش بفرسته؟! چون من همه این مدارک رو باید خودم موقع ثبت نام تو دانشگاه آپلود کنم.
    یه سوال دیگه. این فرم باید انگلیسی باشه. ولی من به زبان فرانسه میخوامش! بعد از اینکه نوشت، خودم میتونم ترجمه کنم به فرانسه؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سلام،

اول جواب سوال دومتون رو بدم: برای چی به زبان فرانسه می خواید چون تا اونجایی که من دیدم همه دانشگاه های اروپایی هم به انگلیسی قبول می کنن.
    سوال اول: شما اپلیکیشن تون رو پر می کنید در قسمت reference letter اسم اساتیدی که قراره براتون توصیه نامه بدن و همینطور ایمیل آکادمیک اونها رو وارد می کنید، از طرف دانشگاه مقصد برای اون اساتید ایمیل میاد و اون اساتید خودشون به سوالات فرمی که براشون ایمیل شده پاسخ میدن و فرم رو submit می کنن. شما هیچ دخالتی ندارید در این کار.

موفق باشید.
    سلام .من ایمیل 4 تا استادو دادم که دوتاشون سابمیت کردن ریکامو دوتاشون با اینکه یه هفته میگذره و ریمایندم زدن نکردن.میترسم پروندم سر همین بره رو هوا.چیکا کنم؟

سلام .من ایمیل 4 تا استادو دادم که دوتاشون سابمیت کردن ریکامو دوتاشون با اینکه یه هفته میگذره و ریمایندم زدن نکردن.میترسم پروندم سر همین بره رو هوا.چیکا کنم؟
    ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

دو تا کار انجام بدید:
    1) به استاداتون جداگانه ایمیل بفرستید (جدا از ریمایندر) و بهشون بگید که ددلاین گذشته، شما هزینه اپلیکیشن فی رو پرداخت کردید و پرونده رو سابمیت کردید و تنها ایشون موندن. بعد این مجدد ریمایندر بزنید. در نظر داشته باش بعضی وقت ها ریمایندرها میره فولدر اسپم و اساتید تمی بینن. ببین استادها خیلی ایمیل دریافت می کنن و ایمیل شما احتمالا خیلی عقب تر افتاده و اونها ندیدنش. متن ایمیلی که براشون می زنید خیلی محترمانه باشه و بگو که احتمال میدی ایمیل دانشگاه تو اسپمشون رفته باشه برا همین الان مجدد ایمیل براشون میزنی، اینطوری پیکان انتقاد رو به طرف استاد نمی گیری.
    2) به منشی گروه دانشگاه مقصدتون هم ایمیل بزنید و بگید که اساتیدتون کمی دیرتر می فرستند. اگه در جریان باشند بعضی ها راحت کنار میان.
    موفق یاشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط shervinsh نمایش پست ها

ممنون از راهنماییتون
    اگر دسرسی فیزیکی دارین به استاداتون برین ببینینشون و خیلی محترمانه شرایط رو براشون توضیح بدین. اگر نه تماس تلفنی بگیرین.

ApplyAbroad Superstar

سلام اگر میبیند غیر طبیعی طولانی شده حتما با دانشگاه نماس بگیرید و اساتید جایگزین معرفی کنید. قاعده البته این است که اول از استاد سوال شود که حاضر است این کار را بکند یا نه که به مشکل برخورد نشود.
    ممنون از راهنماییتون